İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Yazılım Geliştirmedeki Zorluklar – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Yazılım Geliştirmedeki Zorluklar – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Yerel Hizmetler 

Yazılım Geliştirmedeki Zorluklar

Geleneksel yazılım projelerinde geleneksel proje yönetimi, her üç yönetim görevinde de zorluklarla karşı karşıyadır. Bu zorluklar, aşağıdaki alt bölümlerde açıklandığı gibi, Web uygulamalarının geliştirilmesi için de geçerlidir.

Liderlik Zorlukları

• Eşsiz yazılım sistemleri: Yazılım sistemleri sıklıkla sıfırdan geliştirilir. Geçmiş projelerden elde edilen deneyim, güvenilir maliyet tahminleri yapabilmek için çok azdır. Web projesi yönetimi, bu zorlukları çok daha yüksek derecede yeniden kullanılabilirlik ve yeniden kullanımla karşılar.

• Son derece teknik liderlik perspektifi: Proje yönetimine teknoloji düşkünleri, özellikle de teknoloji odaklı mühendisler hakim olmuştur. Çoğu durumda, bu, yazılım geliştirme lehine organizasyonel gelişimin ihmal edilmesine yol açmıştır. Ek olarak, mühendisler aşırı iyimser planlama eğilimindedir.

Bu tutum genellikle pazarlama ve satış görevlileri tarafından “iyi niyetle” desteklenir. Web proje ekipleri çok daha heterojen ve daha az inektir. Ancak bu, proje yönetiminde daha deneyimli oldukları anlamına gelmez ve grup içinde başka sorunlara neden olabilir.

• Zayıf planlama: Birçok yazılım ürününün özelliği, belirsiz veya eksik planlama hedefleri, planlama hedeflerinde sık sık yapılan değişiklikler ve proje organizasyonundaki kusurlardır. Bir sonraki bölümde tartışacağımız gibi, geleneksel yazılım geliştirme ile karşılaştırıldığında, bu sorunlar Web uygulamalarının geliştirilmesinde daha sık ortaya çıkar.

Geliştirme Zorlukları

• Programcıların bireyselliği: Bugün bile birçok yazılım geliştirme projesi bir teknikten çok bir sanat olarak görülüyor. Yazılım programcıları bireycidir ve performansları çok farklıdır.

İhtiyaç duyulan gerçek insan gücünü tahmin etmenin özellikle zor olmasının nedeni budur. Dahası, bireycileri örgütsel bir düz gömleğin içine sokmak zordur. Bu sorun, özellikle Web takımlarındaki “sanatçılar” nedeniyle ortaya çıkar, çünkü yaratıcılıkları yüksek derecede bireyselliğe tabidir.

• Çok sayıda alternatif çözüm: Yazılım geliştirmede, belirli bir sorunu çözmek için neredeyse sınırsız sayıda alternatif vardır. Çoğu durumda, farklı çözümleri önceden karşılaştırmak ve değerlendirmek imkansızdır.

Web uygulamalarının oluşturulmasında bu sorun biraz daha küçüktür, çünkü birçok bileşen ve yarı mamul kullanılabilir, ancak hafife alınmamalıdır.

• Hızlı teknolojik değişim: Donanım ve yazılımın hızlı teknolojik gelişimi, yazılım projelerinin planlanmasını ve organize edilmesini zorlaştırmaktadır. Genellikle, büyük bir yazılım sistemi geliştirilirken, yeni ve daha iyi performans gösteren bileşenlerin (örneğin, gelişmiş grafik işlevleri) pazara girdiği görülür.

Bu, bir proje üzerinde çalışılırken piyasaya sunulan yeniliklerin, sistem konseptini eskimiş gibi gösterebileceği ve tasarımda bir değişiklik gerektirerek planı geçersiz kılabileceği anlamına gelir. Öte yandan, yeni yazılım araçlarının kullanıma sunulduğu ve faydalarının anlatılmasının zor olduğu anlamına gelebilir. Bu sorun, Web projeleri için tipiktir.


Yazılımcı olarak yurtdışında çalışmak
Yazılım dünyasında 2022 Trendleri
Yazılım öğrenme aşamaları
Kadın yazılımcılar
Yazılımcı olmak için Gerekenler
Yazılım öğrenmeye nereden başlamalı
Yazılımcılar yurtdışına kaçıyor
Yazılım nasıl öğrenebilirim


İzleme Zorlukları

• Yazılım ürünlerinin maddi olmayan durumu: Yazılım ürünlerinin “somut olmaması”, kontrol edilmelerini zorlaştırır. Bir yazılım ürününün gerçekte ne kadarının tamamlandığını belirlemek çok zordur ve programcının gerçek geliştirme durumunu perdelemek için çok çeşitli olasılıkları vardır.

Web projeleri, işlevsellik ve içeriğin paralel gelişimi ile karakterize edildiğinden, ürün müşteriler ve proje yöneticisi için daha “somuttur”. Ve Web projeleri kısa yineleme döngülerine tabi olduğundan, kontrol edilmesi genellikle daha kolaydır. Bu nedenlerden dolayı, bu zorluk Web projelerinde daha az önemlidir.

Her türlü yazılım geliştirmede üstesinden gelinmesi gereken bu zorluklara ek olarak, Web uygulamalarının geliştirilmesindeki ortam ve kısıtlamalar, belirli zorluklara ve zorluklara yol açmaktadır.

Bu zorluklar ve zorluklar, bu çalışmanın çeşitli bölümlerinde daha fazla tartışma için bir temel oluşturmak üzere kısaca bahsedilmiştir. Bu özelliklerle başa çıkmada Web proje yönetiminin karşılaştığı zorluklar aşağıdaki bölümde tartışılacaktır.

Web Projelerinde Gelişimle İlgili Zorluklar

Aşağıdaki özellikler, Web projelerinin geliştirilmesi için tipiktir ve Web proje yönetimi için özel zorlukları temsil eder.

Yenilik

Birçok Web uygulaması, yeni veya bilinmeyen bir kullanıcı grubuna hitap edecek şekilde tasarlanmıştır. Doğal olarak, bu gelecekteki kullanıcılar ne sunulduğunu veya yeni bir Web uygulamasından ne bekleyebileceklerini veya beklemeleri gerektiğini bilmiyorlarsa, gereksinimleri formüle edemez veya beklentilerini ifade edemezler.

Bu nedenle, Web uygulama geliştiricileri, bir Web projesinde, geleneksel yazılım sistemlerinin geliştiricilerinden çok daha sık olarak yeni veya değişen gereksinimlerle karşılaşırlar.

Ancak bilinen kullanıcı grupları için bile çatışmalar hızla ortaya çıkabilir. Örneğin, bir Web uygulamasının kullanıcıları, bir şirketin ürün bilgilerini okurken, genellikle o şirketin çıkarına olmayan, rakip ürünlere işaret eden bağlantılarla ilgilenebilirler.

Web proje yöneticisi için bu, bir Web uygulaması için son derece güvensiz gereksinimler portföyünde çıkarları tartmada çok fazla sağduyu ve sezgi anlamına gelir. Ayrıca çoğu Web uygulaması yeni olduğu için geçmiş deneyimlere başvurmak zordur.

Dinamikler

Birçok Web uygulaması geliştirme projesi, yüksek pazara sürüm süresi baskısı ve kısa geliştirme döngüleri ile karakterize edilir. Örneğin, bir çalışmada hiçbir Web projesinin altı aydan fazla sürmediği gözlemlendi, ortalama üç aydan az!

Web projelerindeki bu yüksek zaman baskısının nedeni, Web üzerindeki hızlı değişim ve buna bağlı olarak Web uygulamalarının kısa yaşam döngüleri veya yüksek güncelleme sıklıklarında görülmektedir. Buna ek olarak, şu anda Web uygulama geliştirme pazarında şiddetli bir rekabet var.

Literatür, son zamanlarda hızlı geliştirme, yüksek kalite ve sürdürülebilir ürün/teknolojilere olan ihtiyacın Web uygulamalarıyla sınırlı olmadığını tartışmaktadır. Bu özellikler, çevik yöntemlerin, bileşen sistemlerinin kullanımı ve geliştirme araçlarının artan konsantrasyonu ve entegrasyonu ile ele alınan yazılım geliştirmedeki genel bir eğilimi karakterize eder.

Aşağıdaki çözüm stratejileri Web proje yönetimi için uygundur. Birçok Web uygulamasının içeriği, alt proje grupları tarafından kolayca yönetilebilen bir dizi daha küçük alt projeye bölünebilir.

Kısa geliştirme süresi nedeniyle, hem geliştirme planının hem de tasarımın ince bir ayrıntı düzeyine sahip olması gerektiğini öne sürer. Bu, geliştiricilerin proje görevlerini günlük iş paketlerine ve (mini) kilometre taşlarına ayırmasına olanak tanır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın