İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web Proje Yönetimi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web Proje Yönetimi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Dijital İmzalar – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Proje Yönetimi

Pek çok Web uygulaması, yazılım endüstrisinde yalnızca kısa bir süre aktif olan veya kökleri geleneksel düşünme ve geliştirme stratejilerine dayanan şirketler tarafından oluşturulur.

İlki, çok az veya hiç yönetim yeterliliği gösteremezken, ikincisi, diğer yazılım geliştirme alanlarındaki süreç modellerini kullanmaya veya kanıtlanmış uygulamaları Web uygulamalarının alanına aktarmaya çalışır, bu da deneyimsiz yeni gelenler kadar sık ​​başarısız olmalarına neden olur.

Web proje yönetimini geleneksel yazılım proje yönetiminden farklı kılan nedir ve hangi tuzakları gizler? Web proje yönetimi için potansiyel olarak başarılı yöntemler ve yaklaşımlar halihazırda geliştiği sürece, bunlar kısaca sunulacak ve bu alanda gerekli olan bütüncül bakış açısına dahil edilecektir.

Proje yönetimi, diğer insanların eylemlerini şekillendirmek için yapılan bir insan etkinliğidir. Bu insan merkezli bakış açısı, Web proje yöneticilerinin muazzam çatışma çözme yetkinliğine ve Web ekiplerinin disiplinler arası bir anlayışa sahip olmasını gerektirir.

Sonuç olarak, Web uygulamalarını geliştirmek için kullanılan modelin çok esnek olması, güçlü bir yinelemeli artımlı geliştirmeye izin vermesi ve yükleniciyi sık sık içermesi gerekir.

Bu, Web proje yönetiminde kullanılan araç ve tekniklerin özellikle geleneksel yazılım geliştirme yöntemlerinden çevik yöntemlere geçişle karakterize edildiği anlamına gelir. Entegre araçların tutarlı kullanımı, tüm proje döngüsü boyunca risk yönetimi kadar önemlidir.

Son on yılda yazılım projelerinin başarı oranlarına bakıldığında sürekli düşük seviyelerde kaldığı görülmektedir. Teknolojilerin hızla ortaya çıkması ve hızla artan görev karmaşıklığı göz önüne alındığında, önümüzdeki birkaç yıl içinde Web projeleri için bu oranın sağlanması bile bir başarı olarak kabul edilebilir.

Yazılım Proje Yönetiminin Amaçları

Yazılım proje yönetimi1, teknik ürün geliştirme döngüsünü (planlama – uygulama – kontrol) yönetim, geliştirme ve izleme gibi ekonomik ve sosyal görevlere genişlettiği için yazılım geliştirmeye yönelik bir mühendislik yaklaşımını destekler.

Bu, yazılım geliştirmeyi yinelemeli, kontrollü bir sürece dönüştürerek hedeflere iyi anlaşılmış ve sürekli bir uyarlama sağlar. Yazılım proje yönetimi böylece teknik ürün geliştirmeyi ekonomik ürün imalatına bağlar.

Yazılım Proje Yönetiminin Görevleri

Bir proje, maliyetler, son tarihler, kaynaklar ve kalite gibi koşulları olan yenilikçi ve karmaşık bir girişimdir. Bir şirketin performans süreci, genel koşulların/kısıtlamaların sağlanabilmesi için (proje) yönetimi tarafından koordine edilmelidir.

Daha spesifik olarak, “yönetim, şirket için hedef ve stratejileri belirlemeli, bunları planlarda faaliyete geçirmeli, hedeflere ulaşılmasını izlemeli, hedef ve planların uygulanması için yeterli bir kurumsal organizasyon geliştirmeli, personeli yönetmeli ve motive etmelidir. kurumsal süreçleri kontrol eder, kararlar alır.

Bu, yönetimin diğer insanların eylemlerini şekillendirmekle ilgilenen bir faaliyet olarak tanımlanabileceği anlamına gelir”. Bu tanım, (yazılım projesi) yönetimi için aşağıdaki görevlerle sonuçlanır:

• Liderlik: Organize et, kontrol et, personeli yönet, bilgilendir.
• Geliştirme: Hedefler belirleyin, planlayın ve tanımlayın.
• İzleme: Kontrol et ve kontrol et.


Web Projesi Yönetimi Ders Notları
Web Proje Yönetimi Vize Soruları
Web projesi Yönetimi proje Örnekleri
Web Projesi Yönetimi dersi
Web Projesi Yönetimi Final Soruları
Web sitesi geliştirme aşamaları
Web projesi nasıl yapılır
Web geliştirme Projeleri


Projelerde Çakışan Alanlar

Ekonomik açıdan bakıldığında, bir proje genellikle mevcut bütçe, sabit zaman ufku ve öngörülen ürün kalitesi arasında iyi dengelenmesi gereken bir sistem olarak görülür. Bu bakış açısıyla ilgili önemli olan nokta, üç parametrenin hiçbirinin, diğer parametre değerlerinden birinde veya her ikisinde değişiklik gerektirmeden değiştirilememesidir.

Mümkün olan en kısa sürede tamamlanması gereken bir proje, başlangıçta planlanandan daha pahalı hale gelir veya kalite düşer. Uygulamada, çoğu durumda her ikisi de gerçekleşir.

Müşteriyi en başından bir projedeki bu “çatışma alanları” konusunda bilinçlendirmek ve son teslim tarihlerini değiştirmenin, maliyetleri düşürmenin vb. etkilerini vurgulamak önemlidir.

Bu yeterince vurgulu bir şekilde yapılamaz. Aslında, özellikle sık sık kısıtlı bütçeler ve hatta daha sıkı teslim tarihleri altında ele alınması gereken Web projeleri için, bütçe, zaman ve kalite arasındaki “basit” ilişki genellikle geliştirme koşuşturmacasında kaybolur.

Web Proje Yönetiminin Özellikleri

Genel olarak, geçmişte geliştirilen birçok büyük ve yekpare uygulamanın yerini çok sayıda (çok) küçük ve ağa bağlı Web uygulamalarının aldığı gözlemlenebilir.

Bu eğilim, daha kısa geliştirme döngüleri gerektirir ve yazılımın, sıfırdan belirtilen gereksinimlere dayalı geleneksel şekilde giderek daha az geliştirildiği durumlara yol açar.

Bunun yerine, bileşenler çevik bir yaklaşımla birleştirilir ve işte anlamlı bir tasarım geliştirmek için yeniden düzenleme kullanılır. Geleneksel yazılım proje yönetimi ile karşılaştırıldığında Web proje yönetimi için ortaya çıkan özellikleri göstermektedir.

Birçok genç geliştirici, geliştirme olgunluğunu sağlayan ve artıran geleneksel modellere ve yöntemlere aşina değildir ve bu modelleri öğrenmek ve uygulamak için genellikle zaman yoktur. Süreç geliştirme, disiplin veya tahmin etme becerileri tipik olarak gereksiz ağırlık olarak atılır.

Web projeleri sonuçları açısından da geleneksel yazılım projelerinden farklıdır:

• Geleneksel yazılım sistemleri, işlevlere göre gruplandırılmış parçalardan oluşur ve bu parçaların temel ölçütü işlevselliktir. Buna karşılık, Web uygulamalarında yazılım işlevselliği ve içeriği birbirine bağlıdır ve her iki öğenin ortak kullanılabilirliği ilk teslimattan itibaren esastır.
• İçeriğin tasarımı ve oluşturulması en az uygulamanın işlevselliği kadar önemlidir. Web uygulamaları için tasarım bileşenlerinin yapılandırılması, farklı geliştirme toplulukları tarafından farklı adlandırma kuralları kullanılarak farklı şekillerde yapılır.

Literatürde belirtildiği gibi, bu alanların koordine edilmesi ve ideal olarak ortaklaşa geliştirilmesi gerekir. Bilgi tasarımı içeriği hedeflerken, arayüz tasarımı Web uygulamasında kullanıcı etkileşimi ve gezinme ile ilgilenir.

Program tasarımı, arka uçtaki (veritabanları, veri ambarı sistemleri vb.) uygulama ile işlevsellik ve iletişimi içerir. Web proje yönetiminin temel amacı, bir Web uygulamasının bilgi sunumunu, erişimini ve işlevselliğini en iyi şekilde eşleştirmek ve tüm bu alanları ürün perspektifinden içerikle koordine etmektir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın