İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Paralellik – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Paralellik – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Koşullu Biçimlendirme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Paralellik

Kısa geliştirme döngüsü ve genellikle Web uygulamalarında bulunan uygulama alanının bileşen tabanlı yapısı (örneğin, kimlik doğrulama, benzerlik arama, haber şeridi, sohbet odası) nedeniyle, birçok Web uygulaması alt gruplar tarafından paralel olarak geliştirilir.

Ancak bu alt gruplar, geleneksel yazılım projelerinden farklı bir şekilde yapılandırılmıştır. İkincisi genellikle geliştirme odaklı bir şekilde yapılandırılırken (örneğin, GUI geliştirmeye bölünme, veritabanı bağlantısı, matematiksel/algoritmik modelleme), bu, bu grupların bileşiminin üyelerinin uzmanlığına, Web’deki alt ekiplere göre değiştiği anlamına gelir. projeler, bu tür bileşen arayüzleri hakkında bilgi alışverişinden daha fazlasını yapmalıdır.

Birçoğu, benzer işlevselliğe ve tasarım yapısına sahip, ancak farklı müşteri önemine sahip (örneğin, ürün listesi ve müşteri referans listesi) bileşenler geliştirir.

Web projesi yönetimi, farklı gruplarda çalışan benzer deneyimlere veya yetkinliklere sahip uzmanların (örneğin, etkileşim tasarımcıları, grafik sanatçıları) grup sınırlarını aşarak iletişim kurmasını sağlamaktan sorumludur. Bu, bir bütün olarak Web uygulamasının tutarlılığını sağlar ve çift izlemeli geliştirmeyi önler. Bu tür bir iletişim, geleneksel yazılım geliştirme araçları ve CASE araçları tarafından yetersiz bir şekilde eşlenir.

Süreklilik

Web uygulamalarının amaçları ve bunları oluşturmak ve kullanmak için kullanılan araçlar ve Web’in kendisi sürekli gelişime tabidir. Sonuç olarak, Web uygulamaları için geliştirmeden bakıma geçişi planlamak zordur ve genellikle bir anlam ifade etmez. Uygulamaya ve içeriğine bütünsel bir bakış, bu özelliği daha da artırır.

Bu sürekli evrimi yönetmek için, Web Mühendisliği için “geliştirme ekibinin bir Web uygulamasının uygulanabilir bir sürüm sürümünün üretilebilmesi için bir artışın odağını dondurmasına izin veren” artımlı bir süreç modeli tanımlamayı önerir.

Bir sonraki artış, belki de önceki artışta yapılan bir incelemede önerilen odak değişikliklerini ele alacaktır. Ancak ikinci artış tanımlanır tanımlanmaz odak tekrar dondurulacaktır.” Bu teknik, geleneksel yazılım projelerinde olağan yayın politikasından başka bir şey değildir, tek fark, iki sürüm arasındaki sürenin birkaç ay yerine genellikle yalnızca birkaç hafta, hatta gün olmasıdır.

Özellikle bir Web uygulamasının 7×24 kullanılabilirlik sunması gerekiyorsa bakım zordur. Bu bağlamda, gereksinimlerin ve tasarım kararlarının (nedenleriyle birlikte!) kısa sürelere rağmen yazılı olarak belgelenmesi, geliştirme yollarının ve değişiklik geçmişinin yeniden üretilebilmesi ve anlaşılabilmesi için son derece önemlidir. Bir konfigürasyon yönetim aracının kullanılması bu açıdan bir zorunluluktur.

Ortalama bir yazılım geliştiricisi ile karşılaştırıldığında, Web uygulaması geliştiricileri ortalama olarak çok daha genç ve daha az deneyimlidir. Tarafından yürütülen anketlere göre, ortalama bir Web uygulamaları geliştiricisi üç yıldan daha az deneyime sahiptir ve genellikle kendi kendini yetiştirirken, ortalama bir yazılım mühendisi örgün bir eğitime ve en az altı yıllık profesyonel deneyime sahiptir.

Pek çok Web uygulaması geliştiricisi, gençlik coşkusundan dolayı, mevcut bilgi ve en iyi uygulamalardan habersizken, yeni araçlara ve teknolojilere çok ilgi duyuyor. Yeni araçları ve yazılım sistemlerini denemeyi severler ve en yeni sürümlere güncellemek onlar için bir zorunluluktur.


Google Analytics
Universal Analytics
Paralellik Ne Demek
Search Console
Paralellik Ne demek geometri
Google Search Console
Web sitenizde Analytics kurma
Google Tag Manager


Bu tutum çoğu zaman, özellikle Web startup’larının, geliştirici tercihleri dışında, net sebepler ortaya koyamayarak, aynı kuruluş biriminde çok sayıda araç ve teknolojiyi kullanmalarına yol açmaktadır.

Web proje yönetimi, uygun teknolojileri ve araçları seçmek için personelinin coşkusunu kullanmaktan sorumludur. Bu kişiler eğitim almaya ve daha fazla eğitim almaya son derece isteklidirler ve bu eğitimlerin mesai saatleri içinde mi yoksa boş zamanlarında mı verildiği onlar için önemli değildir.

Geliştirme ortamı ve yaklaşım modelleri belirlendikten sonra, düzenli bir değişiklik ve güncelleme politikası tanımlamak gerekir. Bu politikaya uyulmasına özen gösterilmelidir. Belirtilen aletler fiilen kullanılmalıdır ve test edilip onaylanmadan başka hiçbir alet kullanılmamalıdır.

Birçok Web uygulama ortamı, yalnızca geliştiricilerin yenilik konusundaki coşkusu nedeniyle değil; hata giderme, arabirim genişletme vb. önemli üretkenlik artışlarını temsil edecek şekilde genellikle olgun değildirler.

Pek çok olgunlaşmamış araç, yalnızca bazı araç satıcılarının caydırıcı fiyatlandırma politikası nedeniyle veya başka alternatifleri olmadığı için kullanılmaktadır. Teknolojik gelişimin son derece hızlı ilerlemesinin bir sonucu olarak, araçlarla ilgili deneyim zayıftır ve bu da bir Web uygulamasının gelişiminin önemli ölçüde engellenmesine ve personel arasında hayal kırıklığı yaratan deneyimlere yol açabilir.

Bir Web uygulamasının birçok yayın değişikliği, genellikle Web için yeni tanıtılan teknikler ve standartlar veya değişen tarayıcı teknolojileri nedeniyle, geliştirme ortamındaki değişikliklere bağlıdır. Sonuç olarak, hemen hemen hiçbir Web uygulaması, öncekinin teknolojisi üzerine inşa edilemez, bu da deneyim ve bilginin kaybedilmesi veya en başta inşa edilmemesi anlamına gelir.

Web proje yönetiminde bu sorunla başa çıkmak için bir strateji, büyük satıcıların teknolojilerine ve araçlarına güvenmek olabilir, çünkü düzenli bir güncelleme ve yayın politikası ve sürekli yardım izleyeceklerdir. Güvenilir kaynaklardan (örneğin, GNU ortamı veya Apache temeli) alınan açık kaynaklı projeler, Web topluluğu desteği sayesinde ilginç alternatifler haline geldi.

Web uygulama geliştirmenin henüz birkaç yıl öncesine dayanan erken dönemleri, Web uygulamaları tasarlamanın çok kolay olduğu izlenimini yaratmıştır. Aslında, en azından bağlama mantığını göz ardı edersek, bu ilk statik köprü metni sayfaları için geçerliydi. Hızlı ve kolay bir şekilde Web siteleri oluşturmak için herkesin bazı metinleri, HTML komutlarını ve resimleri kullanabileceği yaygın bir inançtı.

Ancak, modern Web uygulamaları tam teşekküllü yazılım sistemleridir. Kullanıcı arabirimine ek olarak, karmaşık bir işlem mantığı (örneğin, Java’da oluşturulmuş) içerirler ve bilgi teslimi için büyük veritabanlarına veya veri ambarlarına bağlanırlar; ana bilgi parçaları dinamik olarak tam zamanında üretilir.

Doğal olarak, bu uygulamalar (daha yeni ve daha kapsamlı bir sürümde olsa da) aynı tarayıcılardan çağrılır, böylece birçok kullanıcı (ve hatta operatör) eski statik Web sayfalarından bir fark görmez. Geliştirme maliyetlerini ve gerekli yazılım sistemlerini ve bilgi işlem gücünü bu müşterilere iletmek genellikle zordur.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın