İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Bağlantı Dahilileri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Bağlantı Dahilileri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Koşullu Biçimlendirme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Bağlantı Dahililerini Tasarlama: URL

Gezinme işlemleri, kullanıcı arayüzündeki bağlantıların etkinleştirilmesiyle tetiklenir. Bu çapalar, gezinme işleminin götürmesi gereken hedefi belirten bağlantıları (HTML’deki URL’ler) temsil eder. Çapalar bu nedenle açık, özlü, uzun ömürlü olmalı ve mutlak bir adrese işaret etmelidir.

XML’in tanıtımı, bağlantılar ve çapalar için büyük bir aşamalı adım anlamına geliyordu. XPath, XPointer ve XLink gibi birleştirilmiş XML standartları, HTML bağlantılarının çok ötesine ulaşan genel hiper ortam işlevselliği için bir altyapı sunar. Bölüm 6 teknolojik ayrıntıları tartışacak, böylece bu tartışmayı tasarımla ilgili yönlere kısa bir bakışla sınırlayacağız.

Genel olarak, Web uygulaması tasarımcılarının XML’deki bağlantıların genişletilmiş yeteneklerini bilmesi önemlidir. Örneğin, bir XML belgesini birkaç kaynağa bağlamak için çok yönlü bağlantılar kullanılabilir.

Bu, tek bir tümleşik bağlantının bu kaynakları birbirine bağladığı ve böylece herhangi bir sırayla ulaşılabileceği anlamına gelir. Örneğin, bir dizindeki bir bağlantı, “Web Mühendisliği” kelimelerinin tüm oluşumlarına işaret edebilir. Kullanıcılar daha sonra bu oluşumlara keyfi olarak göz atabilir ve orijinal metne geri dönmek için aynı bağlantıyı kullanabilir. Ek olarak, XML bağlantıları kendi kendini tanımlayıcıdır; bu, bir bağlantının işaret ettiği kaynakları açıklayan gelişigüzel bir metin içerebileceği anlamına gelir.

XLink hem harici hem de dahili bağlantıları desteklediğinden, bu teknoloji bağlantı veritabanlarının tanıtılmasını ve işbirliğine dayalı kullanımını kolaylaştırır. Küresel İnternet’teki çok sayıda bağlantı, bu bağlantıların verimli ve ortaklaşa kullanılması arzusunu yaratır.

XLink, belgeler için ilgili bağlantı veritabanlarını tanımlama özelliğine sahiptir. Bağlantıları genel olarak kullanılabilir kılmak için ek özellikler (abonelikler veya profiller) giderek daha fazla önerilmiştir.

Navigasyon ve Oryantasyon

Gezinme araçları, kullanıcılar için bilişsel stresi sınırlamaya yardımcı olmalıdır. Bu hedefe ulaşmak için üç temel strateji belirledik:

• Navigasyon organizasyonu: Bu strateji, tüm navigasyon yapısını belirler.
• Oryantasyon yardımı
• Bağlantı algısı: Bu strateji, tartışıldığı gibi, esas olarak bağlantıların motivasyon ve sonuçla ilişkisiyle ilgili konularla ilgilidir.

Bu bölümün esas olarak henüz ele alınmamış olan birinci noktayı tartışmak zorunda olduğu açıktır. Anlamlı seyrüsefer aktivitelerinin desteklenmesi de dahil olmak üzere, bir tasarımda navigasyon alanının anlamlı organizasyonu ile ilgilidir, örneğin navigasyon fazlalığından kaçınarak.

Fazlalıklara bir örnek, kullanıcıların dizin öğelerine erişmesinin tek yolunun dizine geri dönmek olduğu bir dizindir (bir arama sonucu listesi olarak veya erişim yapıları olarak). Bu tür navigasyona yıldız şeklinde navigasyon denir.

Kullanıcıların önce dizine dönmek zorunda kalmadan bir önceki öğeye geri gitmesine ve bir sonraki öğeye ilerlemesine izin verme olasılığı bile küçük bir gelişme olacaktır. Tek başına bu iyileştirme, ortalama gezinme adımlarının sayısını (takip edilecek bağlantı sayısı) yaklaşık yarıya indirecektir.

Bir Web uygulamasının boyutu arttıkça, kullanıcılar ek yönlendirme ve gezinme yardımcılarından giderek daha fazla yararlanır. Bir örnekten bahsetmek gerekirse, her zaman aktif ve algılanabilir olan ve daha fazla gezinme nesneleri (düğümler ve alt dizinler) için bir dizin görevi gören bir nesneye bakalım.

Hedef nesnelerin temsilleri dahil olmak üzere bu aktif referans nesnesi görünür durumda kalır ve kullanıcıların hedef nesneleri görüntülemesine veya ilgili nesneleri seçmesine yardımcı olur. Ters gezinme ile ilgili olarak, yalnızca geçerli konuma giden yol hakkında bilgi değil, aynı zamanda bu yol boyunca dizinlerin ve düğümlerin kısaltmaları da sunulur.


Bağlantı ne demek İngilizce
Geçiş ve bağlantı nedir
Bağlantılar
Bağlantı yok
Bağlantı bulmaca WOW
Bağlantı Elemanları
Algılayıcılar ne demek
Departman Ne Demek


Karmaşık Etkinlikler için Yapılandırılmış İletişim Kutusu

Karmaşık Web uygulamaları tasarlarken, genellikle kullanıcıların etkinleştirmesi gereken kapsamlı süreçleri görünür hale getirmemiz gerekir. “Kapsamlı”, bir etkinliğin birkaç sayfaya yayıldığı anlamına gelebilir.

Bu durumda, üç ileri navigasyon kategorisi tanımlayabiliriz: (1) Navigasyon adımının sonucu olarak bir eylem tetiklenir. (2) Gezinme “yalnızca” bir ek sayfa, örneğin bir formun 2. sayfasını çağırır. (3)

Gezinme adımı, aktiviteye doğrudan dahil olmayan bir düğüme götürür (ek bilgi, vb.). Bu alternatifler, hem kullanıcı için anlaşılırlığı hem de desteklenen etkinliklerin tutarlılığını tehlikeye atar. Bir örnek, bir kullanıcı ile bir Web uygulaması arasındaki bağlayıcı anlaşmaları imzalayan, sözde ödeme olarak adlandırılan bir etkinliğin son adımıdır.

Bir kullanıcı, ödeme işlemini tamamlamadan önce bağımsız bir sayfaya geçmeye karar verirse, etkinliğin içinde bulunduğu durumu açıklığa kavuşturmamız gerekir. Aynı şey, bir kullanıcı, ödeme işlemi tamamlanmadan önce “Geri” düğmesine bastığında da geçerlidir.

Bu problemler, etkileşim açısından bakıldığında, bir iş sürecinin özelliklerinin hiper metin uygulamasınınkinden çok farklı olduğunu göstermektedir. Bu özellikleri özetler.

İş süreçlerini Web uygulamalarında uygulamaya yönelik yaklaşımlar, basit HTML’den (süreçler bir gezinme yan ürünüdür) iş akışı yönetimi için yöntemlere ve araçlara (iş akışı güdümlü köprü metni) kadar uzanır.

İkinci durumda, iş akışı etkileşimleri genellikle bir Web uygulamasının navigasyon sistemiyle otomatik bir şekilde eşlenmez. Süreç tanımları genellikle süreçlerin iş akışlarına nasıl yerleştirildiğini açıklar, ancak kullanıcıların süreçlerle nasıl etkileşime girdiğini açıklamaz. Bu nedenle, etkileşim tasarımı, gezinme olanaklarını akıllıca kullanarak karmaşık görevlerin haritasını çıkarmaya çalışmalıdır.

Fonksiyonel Tasarım

İşlevsel tasarım, geliştirilmekte olan Web uygulaması üzerinde güçlü bir etkiye sahip olan teknolojik yönleri de tartmalıdır. Araçlarımızın ölçülebilirliğini gözlemlemeliyiz, ancak uygulamalarımız diğer şeylerin yanı sıra genişletilebilir, ölçeklenebilir ve sürdürülebilir olmalıdır.

Bileşenlerin etkileşiminde özel zorluklar görülür. Haber şeritleri gibi web uygulamaları normalde işlem desteği olmadan yapabilirken, çevrimiçi mağazalar yapılandırmadan sipariş vermeye ve onarıma kadar birçok ürün aşamasını haritalandırmak zorunda kalabilir.

Bu, işlem ve iş akışı desteği ile eski veritabanlarının ve yazılım sistemlerinin entegrasyonunu gerektirir. Kurumsal Uygulama Entegrasyonu (EAI) ile bağlantılı olarak uygun yaklaşımlar tartışıldı.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın