İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web Uygulamalarını Test Etme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web Uygulamalarını Test Etme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Kontrollü Görüntüleme

Kurumsal Java 

Enterprise Java Beans (EJB’ler), Java’da açık, platformdan bağımsız, dağıtılmış istemci/sunucu uygulamaları geliştirmek için bileşen tabanlı bir mimariyi temsil eder. EJB mimarisi, Sun Microsystems tarafından geliştirildi ve satıcıdan bağımsız bir spesifikasyonda yayınlandı.

Bir Enterprise Bean, uygulama mantığını (oturum çekirdeği) uygular veya verileri (varlık çekirdeği) temsil eder. İşlevlerine bağlı olarak, dağıtılmış uygulamalar çok sayıda EJB’den oluşabilir. Enterprise Beans, özel bir çalıştırma ortamı olan EJB kapsayıcısında çalışır.

EJB kapsayıcısı, işlem desteği, nesne kalıcılığı veya Java Adlandırma ve Dizin Arayüzü (JNDI) gibi entegre sistem hizmetleri sunan bir uygulama sunucusudur. Şekil 6-13 bu temel bileşenleri göstermektedir.

Bir Enterprise Bean’in birçok özelliği, örneğin işlem veya veritabanı kontrol özellikleri, bir EJB kapsayıcısına yüklendiğinde bir yapılandırma dosyasında (dağıtım tanımlayıcısı) tanımlanır.

Mesajlaşma Sistemleri

Mesajlaşma sistemleri, dağıtılmış bir ortamdaki sistemler arasında mesaj tabanlı, asenkron iletişim sunar. Bu ortamdaki kaynak ve hedef sistemler mesaj alışverişi yaparak iletişim kurarlar. Bir hedef sistemin yüküne ve kullanılabilirliğine bağlı olarak, bir kaynak sistemin bir mesajın ulaşmasını beklemesi gerekebilir.

Mesajlaşma sistemleri iki farklı iletişim türüne göre gruplandırılır: sistem ortamında tam olarak iki makine (eş) arasındaki istek/yanıt iletişimi ve yayınla/abone ol iletişimi. Yayınla/abone ol iletişiminde, aboneler belirli konular için bir mesaj hizmetine kaydolur ve ardından tüm yayıncılardan mesajlar alır.

Görünüm

Gelecekte Web mühendisliğinde başarılı olacak uygulama teknolojilerini önceden söylemek zor. Çekirdek bir teknoloji olarak XML, şüphesiz heterojen ortamların homojenleştirilmesi konusunda büyük bir dönüş başlatmıştır.

XML, az ya da çok başarılı olmuş ve olacak olan diğer XML tabanlı standartları beraberinde getirdi. Örneğin, Web Servislerinin oldukça başarılı olması gerekiyor. XSL gibi teknolojiler, gelecekteki kullanım senaryoları açısından büyük potansiyele sahiptir, çünkü XML sayesinde homojen önkoşullar üzerine inşa edilebilirler.

Ancak, Web uygulamalarının uygulanması disiplinli bir yaklaşım gerektirir. Uygulama teknolojilerinin özel gereksinimlerinin kökenleri, gereksinim analizi, teknolojiye duyarlı tasarım veya mimari ve güvenlik talepleri gibi diğer geliştirme aşamalarında bulunur. Bu, Web uygulamalarının uygulanmasının, önceden verilen bir “ne”den sonra doğru bir “nasıl” izlemesi gerektiği anlamına gelir.

Web Uygulamalarını Test Etme

Web uygulamaları birçok şirket için vazgeçilmez bir iletişim platformu haline geldi. Web uygulamaları ticaret, bilgi alışverişi ve bir dizi sosyal etkinlik için çok önemlidir. Bu nedenle Web uygulamaları günün her saati yüksek performanslı, güvenilir ve kullanımı kolay hizmetler sunmak zorundadır.

Mevcut ve gelecekteki kullanıcılar için mükemmel Web uygulamaları sunmak, kalite güvencesi için büyük bir zorluk teşkil eder. Test, en önemli kalite güvence önlemlerinden biridir. Geleneksel test yöntemleri ve teknikleri, büyük ölçüde işlevsel gereksinimleri test etmeye odaklanır.

Ne yazık ki, performans, kullanılabilirlik, güvenilirlik ve güvenlik gibi Web uygulaması kullanıcıları için önemli olan çok çeşitli kalite gereksinimlerine yeterince odaklanmazlar. Ayrıca, Web uygulamalarını test etmenin en büyük zorluğu, değişimin hakimiyetidir.

Kullanıcı gereksinimleri ve beklentileri, platformlar ve yapılandırmalar, iş modelleri, geliştirme ve test bütçeleri, Web uygulamalarının yaşam döngüsü boyunca sık sık değişikliklere tabidir.

Bu nedenle, Web uygulamalarının geniş kalite özelliklerini kapsayan ve değişimin hakimiyetini ele alan, sistematik, eksiksiz ve riske duyarlı bir test yaklaşımının uygulanmasına ve daha iyi anlaşılmasına yardımcı olan etkili bir test planı geliştirmek gereklidir.


Java ile Test Otomasyon
Web App Tester Smart TV
Web sitesi Test Ederek Para kazanma
Test Otomasyon Eğitimi
Selenium ile Test Otomasyonu
Java Selenium Kullanımı
Selenium Test Otomasyon Eğitimi
Katalon kullanımı


Böyle bir test şeması, örnek bir yöntem ve araç kutusu oluşturmak için temel oluşturur. Pratik deneyimler, böyle bir şemaya dayanan metodik ve sistematik testlerin Web uygulamalarının geliştirilmesi ve evrimi sırasında uygulanabilir ve yararlı olduğunu göstermiştir.

Web uygulamaları, kalite güvencesi ve testi için yeni zorluklar doğurur. Web uygulamaları, muhtemelen farklı üreticiler tarafından sağlanan çeşitli yazılım bileşenlerinden oluşur.

Bir Web uygulamasının kalitesi, esas olarak ilgili her bir yazılım bileşeninin kalitesi ve bunların karşılıklı ilişkilerinin kalitesi tarafından belirlenir. Test, kullanıcıların beklentilerini karşılayan yüksek kaliteli ürünler elde etmek için Web uygulamalarının geliştirilmesinde en önemli araçlardan biridir.

Web uygulamalarının metodik ve sistematik testi, kalite güvencesi kapsamında özel önem verilmesi gereken önemli bir önlemdir. Ekonomik, zamansal ve teknik kısıtlamaları gözeterek test edilen yazılımdaki hataları ve eksiklikleri bulmayı amaçlayan bir önlemdir.

Yazılım sistemlerini test etmek için birçok yöntem ve teknik şu anda mevcuttur. Ancak, Web uygulamalarına doğrudan uygulanamazlar, bu da onların üzerinde düşünülmesi ve belki de uyarlanması ve geliştirilmesi gerektiği anlamına gelir.

Web uygulamalarını test etmek, geleneksel yazılım sistemlerinin test edilmesinin ötesine geçer. Bir uygulamanın teknik doğruluğu için benzer gereksinimler geçerli olsa da, bir Web uygulamasının çok sayıda platformda heterojen kullanıcı grupları tarafından kullanılması, özel test gereksinimlerine yol açar.

Bir Web uygulaması için gelecekteki kullanıcı sayısını tahmin etmek genellikle zordur. Tepki süreleri, İnternet’teki belirleyici başarı faktörleri arasındadır ve üretim sınıfı donanım genellikle ancak çok daha sonra mevcut olmasına rağmen, erken test edilmelidir.

Bir Web uygulamasının başarısı için kullanılabilirlik, kullanılabilirlik, tarayıcı uyumluluğu, güvenlik, güncellik ve verimlilik gibi diğer önemli faktörlerin de erken testlerde dikkate alınması gerekir.

Bu bölüm, Web uygulama testi için çözümlere, yöntemlere ve araçlara genel bir bakış sunar. Çeşitli araştırma projelerinden ve çok sayıda endüstriyel projeden elde edilen deneyimler, Web uygulamaları için yapılandırılmış bir test planının geliştirilmesi için temel oluşturur.

Yazılım testi temellerinden başlayarak, Web uygulama testinin özelliklerini tartışmak için pratik örnekler kullanılacaktır. Geleneksel ve çevik test yöntemlerinin Web uygulamaları üzerindeki etkisini açıklar.

Testin odağını geniş bir kalite özellikleri yelpazesine genişleten genel bir test şemasını açıklar. Web uygulama testi için yöntem ve tekniklere genel bir bakış sağlamak için bu test şemasını kullanır. Web uygulaması testinde otomasyon ve araçların kullanımını tartışır. Son olarak, bu bölümü bir genel bakışla kapatıyor.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın