İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web Servisleri  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web Servisleri  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Servisleri  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Servisleri

Web Servislerinin ortaya çıkışından ve SOAP’ın piyasaya sürülmesinden bu yana, çok sayıda geliştirme ve protokol yayınlandı. Bu ürünler, mevcut boşlukları kapatmak veya gelişmiş konseptleri uygulamak için tasarlanmıştır. Bu bölüm yalnızca Web Hizmetlerinin temel teknolojisiyle ilgilidir. WS-Security, WS-Transaction veya WSCI gibi çok sayıda ek protokolden bahsetmez.

SOAP – Basit Nesne Erişim Protokolü

Basit Nesne Erişim Protokolü, XML temelinde mesaj alışverişi yapmanın basit bir yolunu temsil eder. Karşılaştırılabilir yaklaşımlar, örneğin, CORBA’daki Internet Inter-ORB Protokolü (IIOP), Java’daki Sun’ın Remote Method Invocation (RMI) veya Microsoft’un .NET’idir. Web servislerinin sorunsuz bir şekilde iletişim kurmasına izin vermek için, temeldeki platformdan bağımsız olan tek tip bir mesaj protokolüne ihtiyacımız var. SOAP, XML tabanlı böyle bir mesaj protokolünü temsil eder.

SABUN’un tüm sorunları çözmeyi amaçlamadığını unutmayın; mesajların taşınması, anlambilime atıfta bulunulması veya dağıtılmış çöp toplama gibi şeyleri işlemez. Adından da anlaşılacağı gibi basit bir iletişim formatı tanımlamak için tasarlanmıştır.

Örneğin, Uzaktan Prosedür Çağrıları (RPC’ler) uygulanabilir ve dağıtılmış sistemlerde mesaj alışverişi için basit mekanizmalar formüle edilebilir. SOAP genellikle bilgileri XML verileri olarak iletir. Görüntü dosyaları gibi ikili bilgiler, Microsoft’un BizTalk Sunucusuna benzer şekilde MIME (Çok Amaçlı İnternet Posta Uzantıları) tarafından eklenebilir.

SOAP yalnızca mesajların nasıl görünmesi gerektiğini belirttiğinden, bu mesajları göndermek ve almak için ek taşıma protokolleri gerekir. Standart, belirli bir taşıma protokolü tanımlamaz. Aslında, HTTP, SMTP (Basit Posta Aktarım Protokolü) veya tescilli TCP/IP tabanlı protokoller gibi herhangi bir protokol kullanılabilir.

Ancak, HTTP en sık kullanılan protokoldür. Örneğin, SOAP 1.1, SOAP’ta belirtilen mesajların HTTP üzerinden nasıl değiş tokuş edilebileceğini tanımlar.

SOAP belirtimi üç bölümden oluşur:

• SOAP zarfı: Zarf, bir mesaja hangi verilerin dahil edileceğini (SOAP gövdesi), isteğe bağlı olarak hangi verilerin dahil edilebileceğini (SOAP başlığı) ve bunların nasıl işlenmesi gerektiğini belirtir.
• SOAP kodlama kuralları: Bu kurallar, örneğin, kullanıcı tanımlı verilerin nasıl serileştirilmesi gerektiğini belirtir.
• SOAP RPC gösterimi: Uzaktan Yordam Çağrısı ilkesiyle çalışmak için SOAP kullanılıyorsa, mesajların nerede ve nasıl kodlanması gerektiğinden RPC temsili sorumludur.

SOAP, bu üç parçayı birbirinden bağımsız olarak kullanacak şekilde tasarlanmıştır. Bu modülerliğin en büyük yararı, her bir parçanın değiştirilebilmesi ve özel koşullara uyarlanabilmesidir.

WSDL – Web Hizmeti Açıklama Dili

Bir hizmetin tüketicileri ve sağlayıcıları ortak bir anlayışa, yani mesaj alışverişi yapabilmek için ortak bir arayüze ihtiyaç duyarlar. Web Hizmeti Açıklama Dili (WSDL) (W3C 2003b), Web hizmetleri için bu tür arabirimleri (Arayüz Tanımlama Dili, IDL) tanımlamak üzere tasarlanmış bir dildir.

WSDL, bir Web hizmeti kullanıcısının işlev çağrılarını nasıl düzenlemesi gerektiğini açıklar. Bir Web hizmetinin kabul edebileceği mesaj türlerini, mesaja hangi bilgilerin (parametrelerin) dahil edilmesi gerektiğini ve nasıl yapılandırılması gerektiğini belirtir. Ayrıca kullanıcıya, isteğine beklenen yanıtın nasıl oluşturulacağı ve döndürülen bilgilerin nasıl yorumlanması gerektiği anlatılmaktadır.

WSDL, Web servisleri (servis sağlayıcılar) tarafından bu servislerin kullanıcılarıyla (servis tüketicileri) iletişim kurmak için mesajları nasıl kullandığını açıklamak için kullanılan başka bir XML lehçesidir. Web hizmetleri, işlev çağrılarını işlemek ve belgeleri iletmek için mesaj alışverişi yapan bir veya daha fazla iletişim bağlantı noktasını kullanabilir.

Bir WSDL açıklaması, temel öğelerden ve uzantı öğelerinden oluşur. Çekirdek öğeler, bir hizmeti ve kullandığı bağlantı noktalarını, bağlantı noktası türlerini ve mesajları tanımlar. Uzantı öğeleri, kullanıcı tanımlı veri türleri gibi isteğe bağlı XML yapıları eklemenizi sağlar. Sonuç olarak, WSDL belgeleri, bir hizmet tüketicisinin bu Web hizmetini kullanırken gözlemlemesi gereken yöntemleri ve çağrı kurallarını belirleyen bir sözleşmeyi temsil eder.

Spesifikasyon, temel unsurların nasıl etkileşime girmesi gerektiğini dikte etmez, bu da bunun karmaşık bir konu olabileceği anlamına gelir. Temel olarak, WSDL içindeki belirli bağlamalarla birbirine bağlanan iki seviye tanımlayabiliriz. WSDL Sürüm 1.1, SOAP ve HTTP-GET ve HTTP-POST için bağlamaları tanımlar. Çok sayıda kullanılabilir geliştirme ortamı, bir Web hizmetinin WSDL açıklamasına dayalı olarak yürütülebilir program kodu oluşturabilir.


Web servisleri nelerdir
Web Servis örneği
Web servisleri Nedir
Web Servis nasıl Yazılır
Web Servis kullanıcısı sorgulanamamakta ne demek
Web servis kullanımı
Web Service C#
Web servis ve API farkı


UDDI – Evrensel Açıklama, Keşif ve Entegrasyon

UDDI bir Web hizmetleri dizinidir; istemcilerin (hizmet talep edenler) ve sunucuların (hizmet sağlayıcılar) birbirlerini bulmasına yardımcı olur. UDDI iletişim için SOAP kullanır. UDDI, şirketlerin ürünlerini ve hizmetlerini ad, ürün, konum ve diğer kriterlere göre sunmalarına izin verdiği için, UDDI genellikle Sarı Sayfalarla karşılaştırılır.

Orta Katman Teknolojileri

Uygulama sunucuları, 3 katmanlı mimari kavramıyla yakından ilgilidir. Çevrimiçi işlemleri (OLTP) işlemek için kullanılan bir yazılım platformunu belirtirler. 3 katmanlı bir mimari, uygulama mantığını istemciden uygulama sunucusuna taşır. İstemci normalde herhangi bir mantık olmaksızın sözde ince istemci olarak çalışır.

Üçüncü katman, anabilgisayarlar veya kurumsal sunucular gibi arka uç sistemleri tarafından temsil edilir. Üç katmanın nasıl etkileşime girdiğini gösterir. Bu senaryoda, uygulama sunucusu, bileşen tabanlı, dağıtılmış uygulamaların geliştirilmesi ve çalıştırılması için bir ortamı temsil eder.

Bu amaçla, işlemler, kaynak havuzu oluşturma, yük dengeleme, adlandırma veya dizin hizmetleri gibi bir dizi hizmet sunar. Mevcut uygulama sunucularının çoğu, Java 2 Enterprise Edition (J2EE), Java Servlet’ler, Java Server Pages, Enterprise Java Beans, CORBA, vb. özelliklerini destekler. “İşlem işleme” monitörleri olarak adlandırılan eski uygulama sunucuları, C’de programlanabilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın