İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Ağ Trafiğini İzleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Ağ Trafiğini İzleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Yerel Hizmetler 

Ağ Trafiğini İzleme

Yaygın ağ oluşturma endüstrisi tabiriyle, bir paket dinleyicisi, darboğazları ve sorunları tespit etmek için ağ trafiğini izleyen ve analiz eden bir araçtır. Paket algılayıcılar, veri aktarımını kalıcı olarak izler ve günlüğe kaydeder, böylece gerçek zamanlı analizlere olanak tanır, böylece örneğin bir Web uygulamasının belirli bileşenleri aşırı yüklendiğinde veya bir donanım bileşeni arızalı olduğunda anında önlemler alınabilir.

Öte yandan, örneğin bir kullanıcı bir iletimi durdurduğunda, günlük dosyalarının normalde yakalamadığı ek bilgiler sağlarlar. Paket algılayıcıların birkaç dezavantajı vardır; örneğin, paket algılayıcı çöktüğünde veri kaybı veya analiz edilemeyen şifrelenmiş veri paketleri.

Ayrıca ağ katmanına erişim gerektirirler ve gayrimeşru olarak da kullanılabildikleri için şifre dinleme gibi güvenlik risklerine neden olabilirler.

Bireysel Uygulama Uzantıları

Yukarıda belirtilen tekniklerin dezavantajları, birçok durumda bireysel uygulama uzantılarının gerekli olduğu anlamına gelir. Örneğin uzantılar, kullanıcı kayıt etkinliklerinde ayrıntılı günlükler kullanmamıza, Web formlarında veri girişini depolamamıza veya kayıtlı kullanıcılarla oluşturulan satışları hesaplamamıza izin verebilir.

Bu ek işlevlerin çoğu oldukça maliyetlidir, bu da onları geliştirme projesinin ilk aşamalarında dikkate almamız gerektiği anlamına gelir.

E-ticaret endüstrisi, uygulamaları genişletmeye bir alternatif olarak, örneğin ticari işlemleri toplamak için kapsamlı analitik araçlar kullanır. Ne yazık ki, genellikle başarısız oluyorlar çünkü bu araçlar çok pahalı ve tipik olarak Web uygulamalarına kolayca entegre edilemeyecek kadar karmaşık.

İstatistiksel Göstergeler

Bir (ticari) Web uygulamasının başarısı, tipik olarak Web uygulamasına gelen ziyaretçi veya erişim sayısıyla ölçülür. Bu ölçümler normalde aşağıdaki istatistiksel göstergeleri kullanır:

• İsabetler: İstenen bir sayfanın resimler, metin, etkileşimli öğeler dahil her öğesi, sitenin Web sunucusu günlük dosyasına “isabet” olarak kaydedilir. Bir Web sayfası tasarımına bağlı olarak bu tür pek çok öğe içerebileceğinden, bu istatistiksel gösterge özellikle anlamlı değildir.
• Sayfa gösterimleri: Geçerli bir kullanıcıya, kullanıcının isteğinin sunucu tarafından alınması sonucunda gönderilen tek bir dosya veya dosya kombinasyonu, yani tamamen yüklenen sayfaları sayar, örneğin, birkaç çerçeveden oluşan bir Web sayfası tek bir çerçeve olarak sayılır. sayfa gösterimi.
• Ziyaretler: Bir kullanıcıya sunulan ve o kullanıcı için birbirini izleyen sayfa gösterimleri arasında 30 dakika veya daha fazla boşluk olduğunda sona eren bir dizi bir veya daha fazla sayfa gösterimi (bir Web uygulaması içinde).

Diğer ilgi çekici istatistiksel göstergeler, bir kullanıcının bir Web sitesinde geçirdiği ortalama süreyi ve bir reklam dağıtım noktasından sunulan temel reklam biriminin sayısı olan reklam gösterimi veya bir ziyaretçinin reklam tıklaması gibi temel reklamcılık ölçütlerini içerir. bir reklamla veya reklamın reklam gösterimi için tıklama oranı olan reklam tıklama oranıyla etkileşime girer.

Bir Web uygulamasının popülaritesine ilişkin bir tahmin, bir sayfaya yer işareti koyan kullanıcıların sayısından çıkarılabilir. Bir müşteri, ortak bir tarayıcı kullanarak Web uygulamanızın bir Web sayfasını her işaretlediğinde, örn. Microsoft Internet Explorer’da favicon.ico dosyasına erişilir.

Bu dosya genellikle Web sunucusunun kök dizininde bulunur ve bu Web sayfasının isteği üzerine görüntülenmek üzere müşterinin tarayıcısında yer imli Web sayfasına eklenen 16 × 16 piksellik bir grafik içerir.

Birçok Web sitesi satış için reklam alanı sunar. Reklamverenler, diğer medyanın reklam satma yöntemine benzer şekilde, ziyaretçi sayısına ve sayfa gösterimlerine göre ücret öder. Potansiyel reklamverenler, bu sayıların ne anlama geldiğini daha iyi anlamak için yukarıda belirtilenler gibi kullanım istatistiklerini kullanır.

Birçok resmi denetim bürosu, ziyaretlerin ve sayfa gösterimlerinin standartlaştırılmış ölçümlerinin olmasını sağlamak için Uluslararası Dolaşım Denetim Büroları Federasyonu’nun üyeleri olarak kurulmuştur.

Örneğin, ABC Electronic, Birleşik Krallık’ta üçüncü taraf bir denetim kuruluşu olarak hareket eden kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Yayın denetimleri, denetimlerin nasıl yürütüldüğünü ve yayıncıların tiraj rakamlarını nasıl bildirdiklerini düzenleyen kurallara dayalıdır.

Bu denetim büroları tipik olarak bir üyelik ücreti alır ve sayfa etiketlemeye dayalı yöntemlere dayalı olarak erişim verilerini toplar, yani üyelerin Web sayfalarına örneğin bir piksel veya bazı komut dosyası kodları dahil etmesi gerekir. Bu tür akredite edilmiş değerlendirmeler, güvenilirliği artırmak için olumlu pazarlama etkileri sağlarsa, bu çaba meyvesini verir.


Ağ trafiği izleme Android
trafiği izleme Programı
Ağ trafiği izlenebilir
Ağ trafiği izleme Nedir
Ağ trafiği Nedir
Wireshark
Network trafik izleme Programı
Wireshark ağ trafik tespiti


Kullanıcı Davranışı Analizi

E-ticaret ortamı, ziyaret ve sayfa gösterimi sayılarının ötesinde, daha karmaşık istatistiklerle ilgilenir. Bunlar, satılan ürün sınıflarını, çeşitli dönüşüm oranlarını, alıcıya dönüşen ziyaretçi sayısını, müşteri başına kaydedilen kârı ve diğer bilgileri içerir.

Kullanıcı davranışını analiz etme süreci, Web kullanım madenciliği olarak bilinir. Bu yöntem, bir Web uygulamasını geliştirmeyi amaçlayan Web uygulamalarının kullanımındaki kalıpları belirlemek için veri madenciliği tekniklerini kullanır.

Web kullanım madenciliğinden elde edilen sonuçlar, örneğin bir Web uygulamasında hangi Web sayfasının en sık ziyaret edildiği gibi basit bilgilerden, bir Web uygulamasındaki yolu kaydetme, bir kullanıcıyı bir ürün satın alana kadar izleme veya işbirlikçi filtreleme amacıyla kullanıcı grupları oluşturmak gerekir.

Web kullanım madenciliği, çoğunlukla günlük dosyalarını kullanan veri toplama teknikleri üzerine inşa edilebilir. Web kullanım madenciliği ön işleme, örüntü keşfi ve örüntü analizi olmak üzere üç aşamadan oluşur.

Ön işleme aşaması, tipik olarak, örneğin arama sunucusu erişimlerini veya katıştırılmış görüntülere erişimi ortadan kaldırarak, günlük dosyası girişlerindeki bilgileri temizler. Bir sonraki adım oturumları ve kullanıcıları tanımlar; burada buluşsal yöntemler bazen IP adreslerinden kullanıcıları tanımlamadaki sorunlar veya günlük dönüşümündeki boşluklar nedeniyle kullanılır.

Bu zaten Web uygulamasının kendisiyle tanışma anlamına gelir. Örneğin, içerik sayfalarını menüler gibi salt gezinme sayfalarından ayırmak için sayfa türlerinin tanımlanması gerekir.

Örüntü keşfetme aşaması, aynı oturumda kullanıcılar tarafından ziyaret edilen ilgili sayfaları tanımlar. Örneğin, bir Web uygulamasını geliştirmek için bu sayfalar arasında ek bağlantılar olabilir.

Ayrıca, art arda ziyaret edilen Web sayfalarını keşfetmek, ilgili sayfaları önceden getirerek performansı artırmada yararlıdır. Örüntü keşfinden elde edilen bir diğer sonuç, kullanıcı profilleri kullanılarak kullanıcıların ilgi gruplarına göre sınıflandırılması olabilir.

Son olarak örüntü analizi aşaması, uygulamaya bağlı olarak bulunan örüntülerin filtrelenmesi ve yorumlanması sürecinden oluşur. Dolayısıyla analiz hedefi, özellikle web kullanım madenciliği için öldürücü etki alanı olarak ele alınan e-ticaret uygulamaları için oldukça karmaşık olabilir.

Toplanan kullanım verileri, yalnızca Web uygulamasının içeriği ve yapısı hakkında ek bilgiler ve ayrıca sorun ve etki alanı hakkında genel arka plan bilgileri ile birlikte analiz edilebilir.

Bu nedenle zorlu analiz hedefleri, sözde tıklama akışı veri ambarı talep ediyor. Bu veri ambarları, öncelikle kullanıcıdan bağımsız istatistiksel göstergelerin hesaplanmasını amaçlar; Web uygulamasının belirli bir bölümündeki trafik yoğunluğu veya dönüşüm oranları, yani Web sitesinden bir şey satın alan ziyaretçi sayısı, toplam ziyaretçilerin yüzdesi olarak ifade edilir.

İkinci olarak, kullanıcı veya kullanıcı grubuna bağlı optimizasyon potansiyelleri, örneğin gezinme yollarının düzenlenmesi gibi değerlendirilebilir. Üçüncüsü, içeriğin dinamik olarak özelleştirilmesi veya kişiselleştirilmesi için temel sağlayabilirler ve bu da anında ekonomik etkiler sağlayabilir.

Bu bağlamda, işbirlikçi filtreleme terimi, kullanıcıları akıllı Web uygulamalarında destekleyen, bireysel gezinme davranışlarına göre optimize edilmiş yöntemler için kullanılır. Bir kullanıcıya sunulan seçenekler, muhtemelen benzer davranışa sahip (işbirlikçi yön) veya önceliklendirilmiş (filtreleme yönü) diğer kullanıcılar hakkında toplanan bilgilere dayalı olarak sınırlıdır.

İşbirlikçi filtrelemede (ve bu tekniğe dayalı tavsiye sistemlerinde) tipik olarak uygulanan buluşsal bir teknik, benzer kullanıcıların benzer tercihlere sahip olduğu varsayımına dayanır. Örneğin, bir ilgi grubundan iki kullanıcı bir turist Web uygulamasında belirli bir turistik ürün için rezervasyon yaparsa, bu ürün aynı ilgi grubundan üçüncü bir kullanıcıya önerilebilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın