İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web Kampanyası Hazırlama – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web Kampanyası Hazırlama – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Ana Aktivite

Web Kampanyası Hazırlama

Tartışma üç bölüme ayrılmıştır: keşif, planlama ve optimizasyon. Bunlar, web için önemli teknikler içermekle birlikte, tek teknik de değildir. Bunları, web sitesi testi, arama dostu site geliştirme ve yüksek performanslı web tasarımı dahil olmak üzere bu kitabın başka yerlerinde açıklanan diğer yöntemlerle birlikte uygulamak da isteyeceksiniz.

Keşif

Bu bölümde, “The Benefits of CRO”da daha önce öğrendiğiniz gibi, çoğu web sitesi gerçek potansiyellerinin yalnızca küçük bir kısmıyla da dönüşüm gerçekleştiriyor: Shop.org araştırmasına göre %3.1 oranındadır. Bu şaşırtıcı istatistiğin nedeni, çoğu web sitesinin hedef ziyaretçilerin dönüşüm ihtiyaçları göz önünde bulundurularak planlanmamış da olmasıdır.

Bu süreç, özel ihtiyaçlarını, hedeflerini, psikolojilerini ve kısayol düğmelerini anlayabilmeniz için hedef ziyaretçilerinizin kim olduğunu keşfetmeyi de içerir. Benzersiz ihtiyaçlarını keşfederek, bu ihtiyaçlara yönelik içerik yazabilir ve sorularına yanıt vererek dönüşmelerini de sağlayabilirsiniz.

Kişileri Keşfetmek

Keşif sorularını kullanmak, potansiyel müşterilerinizin kim olduğunu belirlemenizi sağlar. Aşağıdaki sorular, müşterileri sizden satın almaya veya satış ekibinizin lideri olmaya ikna etmek için web sitenizi nasıl kullanacağınızı keşfetmenize de yardımcı olacaktır.

Demografi

Ne tür insanlar web sitenizden satın alıyor? Onlar erkek mi, kadın mı? Yaşları kaç? Meslekleri nedir? Gelirleri ve eğitimleri nedir ve bu faktörler satın alma kararlarında nasıl önemli bir rol oynar?

Psikografi

Farklı kişilik tipleri kime, neye, nerede, neden ve ne zaman sorularına farklı tepkiler de verir. Bu bilgiyi bilmek, içeriği her kişilik tipine göre uyarlamak için kişiler oluşturmanıza olanak da tanır.

Coğrafi Bölge

Hedef pazarınız nerede? Küresel olarak mı, ülke çapında mı yoksa sadece memleketinizdeki yerel halka mı satış yapıyorsunuz? Yerel bir pazara hitap ediyorsanız, müşterilerinize ofisinize veya perakende mağazanıza bir harita ve yol tarifi de verebilir misiniz?

Müşteri Hedefleri

Tipik potansiyel müşterinizin düzeltmek istediği ana sorun nedir? Tekliflerinizi satın almayı düşünen potansiyel müşteri için en önemli faktör nedir?

Değer Önerisi

Bir potansiyel müşteri, işinizi diğer tüm rakiplere göre neden tercih etsin? Şirketinizi benzersiz kılan nedir? Örneğin, bir pizza şirketiyseniz ve “30 dakika içinde ücretsiz teslimat” sunuyorsanız, geçerli olabilir. Bu bilgi, güçlü bir değer önerisi ve garantisi ile işletmenizi en iyi seçenek olarak konumlandırmanıza olanak da tanır.

Fayda Hiyerarşisi

Hedef beklentiniz için hangi faydalar önemlidir? Bu faydaların bir listesini en önemlisinden başlayarak da sırayla oluşturun. Bu bilgiyi bilmek, web sitenizin ziyaretçilerinin kalbine hitap eden içerik yazmanıza ve onları duygusal taşma noktalarını aşmanıza da yardımcı olur.


İletişim kampanyası örneği
Reklam kampanyası örneği
PAZARLAMA iletişimi kampanyası
Kampanya stratejisi örneği
Sosyal medya kampanyası
Perakende kampanya örnekleri
Kampanya yazısı örnekleri
Halkla ilişkiler kampanya aşamaları


İtirazlar

Sektörünüzdeki şirketlerle iş yaparken potansiyel müşterilerinizin sahip olduğu en büyük hayal kırıklıkları ve itirazlar nelerdir? Müşterileriniz nakliye ve taşıma ücretlerini ödemekten nefret mi ediyor? Ürünlerinizin çok pahalı olduğunu düşünüyorlar mı? Web sitenizde cevaplayabileceğiniz belirli soruları var mı?

Bu bilgi, potansiyel müşterilerinizin satın alma konusundaki isteksizliğini azaltan içerik oluşturmanıza olanak tanır. İtirazlarını ele almak için en acil sorularına yanıtlar verin ve satın alma konusundaki itirazlarına da çürütücü yanıtlar verin.

Ayrıca ücretsiz gönderim, düşük fiyatlar, memnuniyet garantileri, ücretsiz telefon numaraları, SSS veya kolay finansman sunarak önemli hayal kırıklıklarını ve itirazları azaltabilirsiniz. Ayrıca, gizlilik politikaları ve güvenlik mühürleri gibi güven oluşturucular da sağlayabilirsiniz.

Satın Alma Kriterleri

Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satın almaya karar verirken potansiyel müşterileriniz hangi spesifik faktörleri arıyor? Bu bilgileri bilmek, sizi sektörde müşterilerin iyi kararlar almasına yardımcı olan uzman olarak konumlandıran içerik yazmanıza da olanak tanır.

Riskin Tersine Çevrilmesi

Ürününüzü veya hizmetinizi satın alma riskini nasıl azaltabilir veya hatta ortadan kaldırabilirsiniz? Müşterilerinizi size güvenmeye nasıl teşvik edebilirsiniz? Riski tersine çevirme teknikleri, birçok müşterinin reddedemeyeceği teklifler yaratır. Örnekler arasında %100 memnuniyet garantileri, ücretsiz iade nakliyesi, ücretsiz denemeler ve koşulsuz para iade garantileri sayılabilir.

Anahtar Kelime Öbekleri

Hedef pazarınız, ürün veya hizmetinizi bulmak için Google, Yahoo! ve MSN Search gibi arama motorlarında hangi anahtar kelime öbeklerini kullanıyor? Sorgularını yansıtmak ve sitenizi arama motorları için optimize etmek için bu arama terimlerini web sayfalarınıza dahil edin.

Benzersiz Satış Teklifi (USP)

Web’deki rekabet şiddetlidir. Kendinizi rakiplerinizden farklılaştırmanız ve şirketinizi pazardaki en iyi seçenek olarak konumlandırmanız gerekir. Şirketinizi benzersiz kılan nedir? Zorlayıcı bir USP’ye sahip olmak, şirketinizin ve ürünlerinin konumlandırmasını ve pazarlanabilirliğini önemli ölçüde iyileştirecektir.

Sizin için üç şeyi başarır:

• Sizi, müşterilerinizin benzersiz ihtiyaçları için en iyi seçenek olarak konumlandırarak, sizi rakiplerinizden açıkça ayırır.
• Ürün veya hizmetiniz için başkalarını para alışverişi yapmaya ikna eder.
• Kabul için yaptığınız bir teklif veya tekliftir.

USP’niz, işinizi başarıya götüren güçtür. Ayrıca bir markalama aracı ve bir satış aracı olarak da kullanabilirsiniz. Ek olarak, geniş çapta dağıtılan USP’niz, satış yaparken kalıcı bir itibar oluşturmanıza olanak tanır. USP’nizin ve pazarlamanızın nihai amacı, insanların “Ah evet, sizi duydum. Siz…” diyen şirketsiniz ve daha fazla bilgi talep ederek veya ürününüzü satın alarak devam edeceklerdir.

USP’niz, sunduğunuz şeyin özünü iletir. Ürününüzü veya hizmetinizi satmak için başlı başına bir başlık olarak kullanılabilecek kadar çekici ve fayda odaklı olması gerekir. Web sitenizi ve tüm pazarlama materyallerinizi optimize etmek istediğiniz için içerik ve reklam oluşturmadan önce USP’nizi oluşturun.


jeffbezosweb”  İletişim kampanyası örneği,Reklam kampanyası örneği,PAZARLAMA iletişimi kampanyası,Kampanya stratejisi örneği,Sosyal medya kampanyası,Perakende kampanya örnekleri,Kampanya yazısı örnekleri,Halkla ilişkiler kampanya aşamaları alanlarında hizmet vermektedir.


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın