İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Optimum Bağlantı Uzunluğu – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Optimum Bağlantı Uzunluğu – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Gizli Yöntemler – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Optimum Bağlantı Uzunluğu

Başlıklar genellikle bağlantı metni olarak kullanılır. 7 ila 12 kelimelik daha uzun bağlantı metninin, kısa bağlantı metninden daha yüksek başarı oranlarına sahip olduğu gösterilmiştir.

Buradaki başarı, kullanıcıyı gitmek istediği yere yakınlaştıran bir bağlantının olasılığı olarak tanımlanır. Daha uzun bağlantı metninin, kullanıcının aradığı doğru tetikleyici sözcükleri içermesi daha olasıdır. Tetikleyici kelimenin bulunma olasılığı ne kadar yüksekse, bağlantının kokusu da o kadar yüksek olur.

Fayda Odaklı Başlıklar Kullanma

İlk başlığınız, ziyaretçilerinizin sitenizde okuyacakları ilk kelimeleri içerir. Bu nedenle, dönüşüm oranlarını artırmak için dikkatlerini çekin. Ürün veya hizmetinizin sunduğu en önemli faydaları açıkça belirten başlıklar kullanın.

Örneğin, paradan, zamandan ve enerjiden tasarruf etmeyi vurgulayın. Hedeflemek istediğiniz anahtar kelimeleri ekleyerek başlıklarınızı yazarken arama motoru optimizasyonunu (SEO) düşünün. Son olarak, en önemli anahtar kelimelerinizi öne yerleştirerek tarama için başlıklarınızı tasarlayın. Bu özellik yüklü başlığın nasıl olduğuna dikkat edin:

Örn. Düşük voltajlı floresan ampullerle watt’ın yarısını kullanın! 
Enerji tasarruflu floresan ampuller paradan tasarruf etmenizi sağlar!

Pasif ses kullanımı, anahtar kelimelerin manşetlere erken yerleştirilmesine izin verir. Bununla birlikte, gövde kopyasında kullanılan pasif ses, kişisel olmayan ve potansiyel olarak kafa karıştırıcı bir dil yaratır. Ziyaretçilerin harekete geçmesini isteyen başlıklar, tıklama oranlarını (TO) artırabilir. Bu başlıkları ücretsiz tekliflerle birleştirmek, dönüşüm oranlarını daha da artırır.

Önemli İçeriğe En İyi Yerleşimi Verin

Bileşenlerin web sayfalarınızdaki konumu, web sitesi dönüşümlerinizde ve site akışınızda önemli bir fark yaratabilir. Kullanıcılar önce web sayfanızın sol üst köşesine bakar ve F şeklinde bir düzende sağa ve sonra sola tarar. En önemli içeriğin bulunması gereken sayfanızın ortasına gelirler.

Web sayfalarının sağ tarafına veya reklam gibi görünen alanlara daha az odaklanırlar. Çoğu insan önce ekranın sol tarafına odaklandığından, gezinme soldan sağa okuyucular için sol tarafta iyi çalışır. Ekranın sağ tarafı referanslar, harekete geçirici mesajlar ve kayıt formları için iyi çalışır. Tüm en iyi uygulamalarda olduğu gibi, durumunuza uygun dönüşüm oranlarını en üst düzeye çıkarmak için denemeler yaptığınızdan emin olun.

Tıklama ve dönüşüm oranlarını artırmak için en önemli bağlantılarınızı, formlarınızı ve harekete geçirici mesajlarınızı ilk ekrana (yani ekranın üst kısmına) yerleştirin. Web sayfalarının göz izleme çalışmasında, kullanıcıların %76.5’i ekranın üst kısmındaki bağlantılara tıklarken, geri kalanı ekranın altındaki bağlantılara tıkladı.

Açılış sayfalarında dönüşüm oranlarını en üst düzeye çıkarmak için ilk ekranda kullanıcıları sayfanıza getiren arama terimlerini tekrarlayın. Ziyaretçilerinizi çok kısa dikkat süreleri olan otlayan bilgiçler olarak düşünün. Yiyip yutmak için yararlı bilgi parçaları ararlar. İçeriğinizin kolay sindirilmesini sağlamak için metninizi çekici alt başlıklarla ayırın.

Cazip Teklifleri ve Harekete Geçirici Mesajları Ekleyin

Teklifiniz harekete geçirici mesajdır. Ziyaretçilerinizden harekete geçmelerini istiyorsunuz: satın alma, kaydolma veya katılma. İyi hazırlanmış harekete geçirici mesajlar, kullanıcıları satış sürecinde daha fazla ilerlemeye motive eder.

İkna Edici, Fayda Odaklı İçerik Dağıtın

Müşterilerinizin ihtiyaçlarına hitap eden avantajlarla ikna edici, ilgi çekici bir metin yazın. E-ticaret web sitenizde hizmetinizin faydalarını gösteriyor veya ürün açıklamaları sunuyor olsanız da, içeriğiniz ziyaretçilerinizin dikkatini çeken faydalar sağlamalıdır.

Açıklayıcı Ürün ve Hizmet Görsellerini Kullanın

Web sayfalarınızda görüntülediğiniz resimler, dönüşüm oranlarınızı önemli ölçüde artırabilir. Ürün satıyorsanız, bu ürünlerin resimleri de dahil olmak üzere bariz bir seçimdir. Bir hizmet satıyorsanız, hizmetinizin faydasını ve değerini temsil eden bir resim ekleyebilirsiniz.

Tekliflerinizi ve hizmetlerinizi yöneten veya telefona cevap veren üniformalı çekici kişileri göstererek kaynak güvenilirliği etkisini kullanın. Personelinizin gerçek olduğunu göstererek güvenilirliğinizi ve güveninizi artırmak için “Hakkımızda” sayfanıza personelinizin bir resmini yerleştirin.


Web 1.0 2.0 3.0 ve 4.0 nedir
Web 1.0 ne zaman çıktı
Web 4.0 araçları nelerdir
Web 1.0 örnekleri
Web 1.0 özellikleri
Web 1.0 araçları nelerdir
Disavow ne demek
Google Disavow Nasıl Kullanılır


Ürün resimleri için şu en iyi uygulamaları izleyin:

• Ürününüzü veya hizmetinizi temsil eden yüksek kaliteli bir resim kullanın. Bir ürün satıyorsanız, ürünün bir fotoğrafını kullanın.
• Ürünle ilgisi olmayan küçük resim veya stok fotoğrafları kullanmayın.
• Açıklayıcı metninizi ürün resimlerinizin sağına yerleştirin. Ürün görselinin solundaki metni ziyaretçilerinizin okuması rahatsız edicidir. Çoğu kataloğun solda ürün ve sağda açıklayıcı metin olduğunu unutmayın.
• Bir sayfada görüntülenen birden fazla resim için en önemli ürünlerinizi sayfanın ortasına veya soluna yerleştirin. Araştırmalar, insanların en son sağdaki küçük resimlere baktığını göstermiştir.
• Ürün resimlerinizi tıklanabilir yapın. İnsanlar, “kahraman çekiminizin” (yani, ürün veya hizmetinizin resmi) daha büyük, daha ayrıntılı versiyonlarını görüntülemek için resimlere tıklamaktan hoşlanırlar. Ürünü açıklayan ek metinle birlikte daha büyük, daha ayrıntılı bir görüntü sunan bir açılır pencere kullanmayı da düşünebilirsiniz.
• Resmin altına açıklayıcı bir başlık ekleyin. Araştırmalar, başlığınızın ve altyazınızın web sayfalarınızda en çok okunan iki içerik öğesi olduğunu gösteriyor. Başlıklar ve parça numaraları da iyi bir SEO kopyası oluşturur.

Kullanıcıları Etkilemek için Etkileşimli Öğeleri Kullanın

Etkileşimli web sitesi bileşenleri ile site ziyaretçilerinizin ilgisini hemen çekin ve onların ilgisini çekin. Bu unsurlar, ziyaretçilerinizi dikkatlerini mesajınıza odaklamaya davet eder. Bunlar, Flash filmler gibi ses, video ve web tabanlı cihazları ve LivePerson gibi etkileşimli müşteri destek araçlarını içerir.

Forumlar, geri bildirim formu ve arama araçları gibi çeşitli şekillerde etkileşimin web sitesi kullanılabilirliğini ve kullanıcı memnuniyetini artırdığı gösterilmiştir. Bu teknolojileri, web sitenizin ziyaretçileriyle gerçek zamanlı olarak etkileşimde bulunmak ve daha fazla dönüşüm sağlayan eylemlerde bulunmalarını sağlamak için kullanabilirsiniz.

Örneğin, web sitenize ürün veya hizmetinizin faydalarını gösteren bir video veya Flash film eklemek, dönüşümleri artıracaktır. Bir video sözcüsü eklemek, DiscoveryStore.com’un dönüşüm oranını %78 oranında artırdı. Unutmayın, önemli olan etkileşimli bir özelliğin varlığı değil, onu ne kadar iyi kullandığınızdır. Sohbet mesajının hızı ve içerik kalitesi, yalnızca bir sohbet işlevinin varlığından daha yüksek etkileşim belirleyicileridir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın