İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

USP Oluşturma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

USP Oluşturma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Alan Türlerini Belirleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

USP Oluşturma

Aşağıdaki yedi adımlı süreç, işletmeniz için bir USP’yi nasıl oluşturacağınızı gösterir.

Adım 1: En büyük avantajlarınızı kullanın. Ürününüze veya hizmetinize sahip olmanın en büyük üç avantajını açıkça tanımlayın. Potansiyel müşterilerinize, ürününüzün onlara nasıl fayda sağlayacağını tam olarak açıklamanız gerekir. Sunduğunuz en büyük üç avantaj nedir?

Örneğin:

• Daha hızlı teslimat
• Daha az maliyet
• Daha yüksek kalite

Adım 2: Benzersiz olun. Esasen, USP’niz sizi rekabetten ayırır, şirketinizi en mantıklı seçim olarak gösteren satın alma kriterlerini belirler ve ürün veya hizmetinizi “olması gereken” öğe haline getirir.

USP’n izi ürün açıklamanızda, teklifinizde veya garantinizde belirtebilirsiniz, ancak her zaman istek ve aciliyet yaratmalıdır.

Adım 3: Sektördeki bir “acı nokta” veya “performans açığı”nı çözün. Sektörünüzde veya yerel pazarınızda hangi ihtiyaçların karşılanmadığını belirleyin. Mevcut durum ile istenen hedef arasında var olan ihtiyaç veya boşluk bazen performans boşluğu olarak adlandırılır. Birçok işletme, USP’lerini endüstri performans boşluklarına dayandırarak başarılı olur.

Sizinle veya genel olarak sektörünüzle çalışırken müşterinizin yaşadığı en sinir bozucu şeyler hakkında bilgi edinin. Bu acıyı hafifletmek için USP’nizi kullanın ve sözlerinizi yerine getirdiğinizden emin olun.

Adım 4: Spesifik olun ve kanıt sunun. Tüketiciler genellikle reklam iddialarına şüpheyle yaklaşır. Spesifik olarak ve mümkünse kanıt sunarak şüphelerini hafifletin. Örneğin, “60 günde 10 pound kaybedersiniz yoksa paranız geri döner!”

Adım 5: USP’nizi tek bir açık ve özlü cümleye yoğunlaştırın. En güçlü USP’ler o kadar iyi yazılmıştır ki, tek bir kelimeyi değiştirmez, hatta hareket ettirmezsiniz. USP’nizi oluşturduktan sonra, reklam ve pazarlama metniniz pratik olarak kendini yazacaktır.

Adım 6: USP’nizi web sitenize ve tüm pazarlama materyallerine entegre edin. Web sitenizin yanı sıra, aşağıdakiler de dahil olmak üzere tüm pazarlama malzemelerinize USP’nizin varyasyonlarını dahil etmelisiniz:

• Reklam ve satış metinleri manşetleri
• Kartvizitler, broşürler, el ilanları ve tabelalar
• “Asansör konuşmanız”, telefonunuz ve satış senaryolarınız
• Antetli kağıtlar, mektuplar, kartpostallar ve takvimler

Sloganınız, USP’nizin kısaltılmış bir versiyonu veya tüm ifade olabilir.

Adım 7: USP’nizin sözünü yerine getirin. USP’nizi geliştirirken cesur olun, ancak teslim edebileceğinizden emin olun. USP’niz, hedef kitlenizin dikkatini çeken ve onları yanıt vermeye zorlayan vaatlere ve garantilere sahip olmalıdır. Başlangıçta, FedEx için kesinlikle, olumlu bir şekilde bir gecede teslimat yapmak zordu, ancak daha sonra şirket, sözünü tutarlı bir şekilde yerine getirmesine izin veren sistemi geliştirdi.


Windows 10 format USB oluşturma
Windows 10 yükseltme
Media Creation Tool
Windows 7 format USB oluşturma programı
Windows 10 USB kurulum
Windows 7 USB hazırlama
Windows 8.1 USB oluşturma
Windows 10 yükleme


Planlama

Artık ziyaretçilerinizin profillerinin nasıl göründüğünü ve web sitenizde satın alma kararı vermek için hangi bilgilere ihtiyaç duyduklarını bildiğinize göre, bir sonraki adım web sitenizi planlamaktır. Planlama aşağıdaki adımları içerir:

1. Yeniden tasarım planının oluşturulması
2. Web sitesi tasarımınızı ve renk düzeninizi planlama

Adım 1: Yeniden tasarım planını oluşturun: site mimarinizi planlayın

Site planlaması, hangi web sayfalarının gerekli olduğunu ve bunların nasıl düzenlendiğini belirlemeyi içerir. Ayrıca ziyaretçilerinizin web siteniz üzerinden izleyecekleri yolları da belirler. Bunu başlatmanın bir yolu, web sitenizin içereceği web sayfalarının satır öğesi listesini içeren bir site haritasını not etmektir.

Pahalı iş çözümleri veya kurumsal yazılımlar satan bir web sitesi için site haritanız şöyle görünebilir.

Aşağıdakileri göz önünde bulundurarak web sitenizin her sayfasının haritasını çıkarın:

• Hangi ziyaretçi profillerinin her bir web sayfasını ziyaret etmesi muhtemeldir?
• Oraya ulaşmak için arama motorlarında hangi özel anahtar kelimeleri kullanabilirler?
• Bu sayfaya ulaşan potansiyel müşterinin ne tür soruları yanıtlamış olması gerekiyor?
• Web sayfası bu soruları yanıtlamak için hangi özel stratejiyi izleyecektir?
• Her profil bundan sonra hangi işlemleri yapabilir?

Adım 2: Web sitesi tasarımınızı ve renk düzeninizi planlayın

Web siteniz için kullandığınız renkler ziyaretçilerinizi etkileyecektir. Renk düzeniniz, ziyaretçilerinizin web sitenize olumlu ya da olumsuz tepki vermesine neden olacaktır. Yanlış renkleri seçmek, ziyaretçilerinizin ruhlarında bir kırmızı alarm alarmı çalabilir ve onları saklanmak için acele ettirebilir. Bu, yüksek kurtarma oranları ve düşen dönüşüm oranları ile sonuçlanır.

Müşterilerinizin kişiliklerini ve kişiliklerini belirlemek, tercih ettikleri renkleri seçmenize olanak tanır. Örneğin IBM, müşterilerinin ciddi bilgisayar donanımı, yazılımı ve üst düzey danışmanlık hizmetlerinin alıcıları olduğunu biliyor. Daha fazla güvenilirlik ve güven iletmek için daha ciddi mavi ve siyah renk şemasını seçti ve tüm pazarlama materyallerini birleştirmek için web sitesi tasarımında bu renk şemasını ve stilini kullanıyor.

Müşterilerinin parti hayvanları olduğunu bilir. Müşterileri partilerinin parlak, neşeli ve eğlenceli olmasını sağlamak istiyor, bu nedenle PartyCity kırmızı, yeşil, parlak mavi ve hatta pembe gibi parlak ve eğlenceli renkleri kullanmayı seçti!

Renkleri hedef kitlenizin psikolojik ruh hallerine göre ayarladığınızda, nihai sonuç, web sitenizi bir mıknatıs gibi çekmek ve potansiyel müşterilerinizi çekmek için güçlü bir araca dönüştürecektir.

Optimizasyon

Keşif ve planlamadan sonra, optimizasyon aşaması, bilgi mimarisi ve kişilerle tamamlanmış bir site planı oluşturduğunuz yerdir. Bu aşamada, etkili mizanpajları sonlandırmak için web şablonu maketleri oluşturacaksınız. Hedefe yönelik ikna edici metinler, başlıklar ve teklifler yazacaksınız. Kazanan bir slogan ve ilk gövde kopyasıyla USP’nizi harekete geçireceksiniz. Son olarak, farklı alternatifleri test ederek dönüşüm yollarınızı optimize edecek ve dönüşüm oranlarını aşamalı olarak artıracaksınız.

İkna edici metin yazarlığı ile optimize edin

İkna edici metin yazarlığı, web sitesi başarısının anahtarıdır. Sözleriniz ziyaretçilerinizi harekete geçirmeye bilgilendirmeli, heyecanlandırmalı ve ikna etmelidir. İkna etmek için sözleriniz ziyaretçilerinizin ihtiyaçlarına uygun olmalıdır. Alaka düzeyine ulaşmak için içeriğinizi kullanıcıların bakış açısına göre yönlendirmeli ve onlara istediklerini vermelisiniz.

Kısa ve cesur olun ve nesirinize kişilik katın. Beklenmedik sözler, fikirler ve sağlam bir garanti ile onları şaşırtarak kalabalığın arasından sıyrılın. İlgili olun. Teklifinizi karşı konulmaz hale getirin.

Müşterileriniz meşgul ve insanlar sayfalarınızı değerlendirmek için sadece bir saniyenin küçük bir kısmını harcadıklarından, kopyanızın hızla dikkatlerini çekmesi gerekiyor. Parıldamak ve ikna etmek için kelimelerinizi turbo şarj edin.

Etkili kopyanın bir dizi benzersiz özelliği vardır:

• Müşterilerinizin değer hiyerarşilerine hitap eder.
• Fayda odaklı başlıklar ve içerikler içerir.
• Birincil ve ikincil harekete geçirici mesajlar içerir.
• Etkili ve kabul görmüş yazı tekniklerini kullanır.
• Altı ikna ediciyi içerir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın