İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web Estetiği – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web Estetiği – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Android'de Kodlama

Web Estetiği

Web (veya daha doğrusu uygulamaları) “modaya en duyarlı yazılım” olarak adlandırılır. Web sayfalarının görünümü, diğer tüm yazılımlardan daha fazla güncellemeye ve moda trendlerine tabidir; birinin Web tasarımına “içinde” kalması, kritik başarı faktörü olarak görülüyor. Ürünleri sanatsal/estetik açıdan değiştirme gerekliliği, teknik evrimin tetiklediği şeyleri daha da fazla değiştirmeye yönelik baskıyı hızlandırıyor.

Bununla birlikte, tamamlanmış Web projelerine bakıldığında, Web uygulamalarındaki çoğu estetik değişikliğin yalnızca içerikteki (estetik) değişikliklere verilen gerekli tepkiler olduğu gözlemlenebilir. Sloganlar, logolar vb. sıklıkla uyarlanır. Bazı içerikler moda olur ve ortaya çıktıkları kadar hızlı bir şekilde yok olurlar.

Bu estetik yönlerin çoğu, Web uygulamalarının yalnızca “statik” alanıyla ilgilidir. Web proje yöneticisi bu kısmi alan için (örneğin çoklu dil alanına benzer) yeterli esneklik ve dinamizm planlarsa, uygulamalardaki estetik değişiklikler hızlı bir şekilde ve hatta çoğu zaman koda müdahale etmeden tamamen içerik içinde uygulanabilir.

Bir Web kullanıcısının bir Web satıcısına sadık olması beklenemez. Bu bakımdan, insanlara Web uygulamalarını yalnızca onlarda doğrudan bir fayda gördüklerinde kullanmalarını önerin. Birçok geleneksel bilgi sisteminin aksine, belirli bir Web uygulamasını kullanma baskısı yoktur. Kullanıcılar bir Web uygulamasını beğenmezlerse, ilgilendikleri bilgileri elde etmenin başka yollarını bulacaklardır.

Kendiliğindenlik başka bir sonuca yol açar: Bir Web uygulamasının kullanımı (geniş çapta) talimatlar olmadan mümkün olmalıdır! Web uygulaması kullanıcıları, bırakın basılı kılavuzları, kapsamlı (çevrimiçi) talimatları okumaya geleneksel yazılım sistemlerinin kullanıcılarından bile daha az isteklidir.

Bu, Web uygulamalarının kendi kendini açıklayıcı olması ve oldukça tekrarlayan bir kontrol akışına (navigasyon!) sahip olması gerektiği anlamına gelir. Kullanıcıların işletim rutinini hızlı bir şekilde edinebilmeleri ve Web uygulamasıyla “rahat” hissedebilmeleri için kullanım mantığı tüm Web uygulamasında tek tip olmalıdır.

İyi kullanılabilirlik, planlama aşamasında yeterince vurgulanamayan Web uygulamaları için kritik bir başarı faktörüdür. Web proje yönetimine yardımcı olarak, Amerikan Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü, web uygulamalarının kullanılabilirliğini değerlendirmek için ücretsiz araçlar sağlar.

Bu araçlar, Web sitelerini bir dizi kullanılabilirlik yönergesine göre test eder, kategori analizleri ve sınıflandırmalar yapar, kullanıcı davranışını günlüğe kaydetmek için otomatik olarak kod ekler ve olası gezinme yollarını görselleştirir.

Dünya çapında erişilebilir olmasının yanı sıra, mobil cihazlar Web’i neredeyse her yerde kullanılabilir hale getirdi. Buna göre (herkesin erişebileceği) bir Web uygulaması için potansiyel kullanıcı grubu büyüktür. Bu, gerçek kullanıcı grubunun sayısı ve özelliklerinin bilinmediği ve potansiyel kullanıcı türlerinin yelpazesinin son derece geniş olduğu anlamına gelir.

Bu durum, bir Web uygulamasının geliştirilmesi sırasında gereksinimlerin belirlenmesi için temel olarak temsili bir kullanıcı grubunun belirlenmesinin imkansız olması sorununa yol açmaktadır.

Web’de dağıtılan bir test uygulaması İnternet kullanıcılarına ulaşabilse de, çoğu zaman ne onay ne de ret gözlemlenebilir, kendiliğinden etkileşim davranışı nedeniyle yalnızca kayıtsızlık gözlemlenebilir. İnternet kullanıcıları bir uygulamayı beğenirlerse onu kullanırlar ancak geri bildirimde bulunarak geliştirilmesine katkıda bulunmak için zaman ve maliyet harcamazlar.

Gereksinimlerin toplanması ve doğrulanması, Web proje yönetimini büyük bir güvensizlikle karşı karşıya bırakan geleneksel yazılım geliştirmeye kıyasla Web uygulamaları için açıkça daha zordur.


Web tasarımı Nedir
Web tasarımı nasıl yapılır
En iyi web tasarım siteleri
Web sitesi tasarımı Fiyatları
web tasarım kursu (ücretsiz)
Kurumsal web tasarım
Profesyonel web tasarım
Hazır web tasarım


Uyumluluk

İnsanlar bir Web uygulamasını görselleştirmek ve kullanmak için tarayıcıları kullanır. Pazara yalnızca bir avuç tarayıcı hakim olsa da (Microsoft Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera ve diğer Mozilla tabanlı tarayıcılar), çok farklı uyumluluk davranışlarına sahiptirler ve genellikle belirli standartları (HTML, CSS, Java, vb.) .

Ek olarak, bu tarayıcıların platform uyarlamaları ve yazılım sürümleri farklılık gösterir ve ne aşağı ne de yukarı uyumluluk kesin olarak verilmez. Buna göre, tarayıcı satıcıları tarafından gerçekleştirilen sıklıkla şaşırtıcı ve ciddi değişiklikler nedeniyle işlevsellik setinin ve kullanıcı rehberliğinin tekdüze bir tasarımının uygulanması ve sürdürülmesi zordur.

Öte yandan, Web uygulamalarını belirli tarayıcılara sahip kullanıcılarla sınırlamak, büyük potansiyel müşteri gruplarını kızdırabilir veya cihazlarında birkaç tarayıcıyı paralel olarak çalıştırmaya zorlayabilir. Ek olarak, tarayıcılar, kullanıcıları tarafından kapsamlı bir şekilde yapılandırılabilir.

Kullanıcılar hem görünümü değiştirebilir hem de yeteneklere ve işlevlere erişebilir. Web proje yönetimine geliştirmede belirli bir güvenlik sağlayacak bir çözüm bu açıdan yakın görünmemektedir.

Bir Web uygulamasının çeşitli tarayıcılar ve tarayıcı sürümleriyle uyumluluğunu test etmek için kullanılabilecek test tezgahları olmasına rağmen, bunlar normalde tarayıcı ve Web teknolojilerinin geliştirilmesinin gerisinde kalmaktadır.

Kararlılık ve Güvenlik

Kullanıcılar, Web uygulamalarının günün her saati (7/24 çalışma) kullanılabilir olmasını bekler. Bu beklentiler, güvenilirlik açısından uygulama kalitesi ve aynı zamanda altta yatan donanım ve ağ bağlantısı üzerinde yüksek gereksinimler anlamına gelir.

Ek olarak, bir uygulama, yetkisiz kullanıcıların, güvenlik açıklarından yararlanarak, ne yanlışlıkla ne de kasıtlı olarak bir Web uygulamasının özel, gizli alanına erişememesini sağlamalıdır.

Bu gereklilik, Web uygulamalarının bakımı için çok büyük bir zorluğu temsil eder, çünkü bunların ya üretim sisteminde ya da buna paralel olarak sürdürülmeleri gerekir. İkinci durumda, geliştirme sistemini üretim sistemiyle senkronize etmek ve test etmek (veriler dinamik olarak değişirken) özellikle zordur.

Bu nedenle, web uygulamalarının sağlam gelişimi için kayıt mekanizmalarıyla birleştirilmiş uygun bir konfigürasyon yönetim sistemi gereklidir.

Ölçeklenebilirlik

Web uygulamalarının her yerde bulunabilmesi, kullanıcıların kendiliğindenliğiyle birleştiğinde, Web uygulamalarının geliştirme öncesinde ve geliştirme sırasında tahmin edilemeyecek ölçüde ölçeklenebilir olması gerektiği anlamına gelir. Yeterince ölçeklenemeyen bir Web uygulaması, sayıları belirli bir maksimuma ulaşır ulaşmaz tüm kullanıcıları tarafından algılanan önemli bir performans kaybına neden olabilir.

Bu durum tüm kullanıcı grubunu ağırlaştırabilir veya en kötü ihtimalle veri kaybına neden olabilir. Örneğin, yetersiz ölçeklenebilir bir e-bankacılık sistemi, çok büyük maddi kayıplara (eksik veya yanlış finansal işlemler) ve maddi olmayan kayıplara (kurumsal itibar) yol açabilir.

Bir yazılım ürününün ölçeklenebilirliği dışında Web proje yönetimi için en önemli husus, ideal olarak normal çalışmayı kesintiye uğratmadan donanım yapısının (örn. sunucu çiftlikleri) basit bir şekilde genişletilmesini düşünmektir. Bununla birlikte, bazı ölçeklenebilirlik hususları (örneğin, bir kullanıcıya ağ bağlantısının bant genişliği), geliştiricinin veya site sahibinin etkisi dışındadır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın