İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web Proje Yöneticisi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web Proje Yöneticisi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Kullanıcı Arayüzleri Oluşturma

Web Ekiplerini Yönetme

Yazılım Geliştirme

Bir Web uygulama projesinin özellikle tabi olduğu hızlı evrim nedeniyle ve modern yazılım geliştirmelerinin artık bireyler tarafından değil, insan grupları tarafından yönetilmesi nedeniyle, ekip üyeleri arasındaki iletişim ve onların motivasyonu ve koordinasyonu ekip tarafından sağlanır. proje yöneticisi bir proje için en önemli başarı faktörlerinden biridir. Bu nedenle, yazılım geliştirme genellikle insan merkezli bir faaliyet olarak adlandırılır.

Teknik yöneticiler, geliştirme ekiplerindeki psikolojik ve sosyal yönleri hafife almaya özellikle eğilimlidir. Çatışmalar tespit edilir edilmez ele alınmalı ve çözülmelidir. Teknik geliştirme alanında genellikle uzlaşmaya yer yoktur; daha fazla çatışmaya yol açan “kazananlar” ve “kaybedenler” vardır. Ancak uzun vadede personel ve proje için ne pahasına olursa olsun çatışmalardan kaçınmaya çalışmak mümkün değildir.

Belirtildiği gibi, Web uygulama geliştirme ekipleri genellikle oldukça küçüktür. Ekip boyutu on kişiden az olan yazılım projeleri için, tıptan bilinen “cerrahi ekip”, 1970’lerde yazılım geliştirme için bir model (“baş programcı ekibi”) olarak önerildi.

Yazılım geliştirme kültüründeki aşağıdaki değişiklikler, bu baş programcı ekibinin gelişmesine yol açtı:

•Bir yazılım mühendisi artık çalışma alanını tasarım, uygulama ve test olarak bölemez. Tüm bu teknikleri bilmeli ve aynı anda kullanabilmelidir.

• Acil bir durumda en azından kısa bir süre için her ekip üyesinin yerini alabilecek bir yedek belirlenmelidir. Bu yedek, mevcut proje durumu hakkında sürekli olarak bilgilendirilmelidir.

Modern ekip üyelerinin daha geniş bir yetkinlik alanında uzman olması ve diğer üyelerin yerine geçebilmesi gerektiğinden, “ekip performansı” (uzmanlaşmaya odaklanan) terimi giderek artan bir şekilde “grup performansı” (bütüncül proje yaklaşımına odaklanan) ile değiştirilmektedir. her grup üyesi için).

• Hem mükemmel yönetim niteliklerine hem de güncel uygulama becerilerine sahip bir baş programcı pratikte nadiren bulunur. Bu nedenle, modern bir proje yöneticisi, uygulamaya ilişkin içeriğe özgü bir anlayışa sahip olmalı, ancak buna aktif olarak katılmamalıdır.

• Bir proje sekreterinin “baş belgeleyici” ve kontrolör olarak ödül vermeyen ve genellikle daha az ilgi çekici görevleri, bu pozisyonu kalıcı olarak doldurmayı zorlaştırır. Doküman üretimi, görevlere göre ekip genelinde dağıtılmalıdır.

Öz düzenleme için grup dinamik süreçlerine kasıtlı olarak müsamaha gösterilmesi nedeniyle, grubun oluşturulması ve grup üyeleri arasındaki ilişkilerin açıklığa kavuşturulması için projenin başlangıcında yeterli proje süresinin planlanması önemlidir.

Yazılım geliştirme temelde bir planlama faaliyeti olduğundan ve dolayısıyla entelektüel nitelikte olduğundan, personel liderliği çok önemlidir ve proje yöneticisinin uygun sosyal becerilere sahip olması gerekir. Web ekiplerinin heterojen bileşimi nedeniyle bu zorluk daha da büyüktür.

Yazılım geliştirmede iş ahlakı son derece önemlidir. İzleme ve kontrol birçok projede yeterince vurgulanmamakta veya uygun düzeyde ve miktarda gerçekleştirilememektedir. Bu, ekip üyelerinin bir işi kendi başlarına yapabildikleri kadar iyi yapma zorunluluğunun hem teknik hem de ekonomik açıdan son derece önemli bir faktör olduğu anlamına gelir.

Web Projesi Ekibi

Web uygulamaları geliştirmek için oluşturulan ekipler, üç önemli özellikle karakterize edilir:

1. Multidisiplinerlik: Bir Web uygulaması, ideal olarak çok geniş bir izleyici kitlesi için içerik, köprü metin yapısı ve sunumdan oluştuğundan, Web geliştiricilerinin farklı özel alan bilgisine sahip olması gerekir.

2. Paralellik: Geleneksel yazılım projelerinde görevler, geliştirmeye özgü yönlere göre bölünürken, Web projeleri tipik olarak problemlere göre bölünür. Sonuç olarak, bir Web proje ekibinin alt grupları, uzmanlıklarına göre benzer şekilde oluşturulmuştur, bu da pek çok paralel gelişmenin koordine edilmesi gerektiği anlamına gelir. Bu nedenle iletişim çabası, geleneksel yazılım sistemlerinin geliştirilmesine göre Web proje ekiplerinde daha yüksektir.

3. Küçük boyut: Kısa geliştirme döngüleri ve genellikle oldukça sınırlı bir bütçe nedeniyle, Web proje ekipleri az sayıda ekip üyesinden oluşur. Daha büyük görevler alt gruplara ayrılır ve alt ekipler tarafından paralel olarak üzerinde çalışılır.


Web sitesi proje Örnekleri
web tasarım örnekleri
Web Proje Örnekleri
Web proje fikirleri
Web Projesi Yönetimi Ders Notları
En güzel web sitesi örnekleri
Web Tasarım Örnekleri
Tasarım web siteleri


Önemli olan, her üyenin rollerini ve sorumluluklarını tam olarak anlamış olmasıdır. Roller ve sorumluluklar örtüşüyorsa, ekip üyeleri, ekip yöneticisi veya proje yöneticisi ile birlikte projede ortaya çıkabilecek çatışmaları çözmekten sorumludur.

Web projelerinin geliştirme döngüleri kısa olduğu için, genel bir bakış açısıyla optimal olmayan çözümlere yol açsa bile, çatışmaları hızlı bir şekilde çözmek de önemlidir.

Rollerin her biri ayrıca özel alanlara ayrılabilir. Örneğin, “yazılım mühendisi”, yazılım mimarlarını, (Web) programcılarını, veritabanı yöneticilerini, Web yöneticilerini vb. içerebilir.

Uygulama uzmanları, bir Web uygulaması için içerik sağlar. İş uzmanları ayrıca içerik sağlar; ayrıca, özellikle bir Web varlığının genel yapısına ve şirketin iş hedeflerine (PR portföyü için katma değer, ek ürün pazarlama aracı, müşteri desteği, vb.) yönelik oryantasyonuna katkıda bulunurlar.

Uygulama ve iş uzmanlarının, genellikle geliştirme ekibinin geri kalanından coğrafi olarak ayrı çalıştıkları için ek iletişim gereksinimleri olduğunu öne sürer.

Özel bir problem, Web mühendisliğinde özellikle önemli olan bir Web uygulamasının işletimi ve bakımı sırasındaki yardımla ilgilidir. Bu yardım için bir Web proje ekibinin belirtilen tüm rolleri gereklidir.

Bireysel ekip üyeleri genellikle bir Web uygulamasının geliştirilmesi tamamlanır tamamlanmaz diğer projelere odaklandığından, şirketlerde paralel projeler için araç destekli, ortak bir proje yönetimi, sözde çoklu proje yönetimi getirmek önemlidir. 

Web Proje Yöneticisi

Bir Web proje yöneticisini geleneksel yazılım proje yöneticilerinden ayıran temel görevi, farklı beceri ve yetkinliklere sahip kişilerden oluşan bir ekibe liderlik etmesi gerektiğidir.

Ekip üyeleri, farklı derecelerde bilgi, alışkanlık ve değerlere sahip uzmanlardır. Her tür geliştiricinin, diğer eğitim geçmişlerinden gelen geliştiricilerin yaptığı katkıları tanıma ve takdir etme konusunda sorunları olduğu görülmektedir.

Ve tam tersi, uzmanlar, kapsamlarına girmeyen görevleri ilkel olarak tahmin etmekte bile güçlük çekiyorlar. Yazarın, oyun tasarımcıları, varlık yöneticileri ve uygulayıcılar gibi uzmanların birbirleriyle çok benzer şekilde çelişkili bir şekilde uğraştığı bir grup oyun geliştiriciye yardım ederken belirttiği gibi, bu davranış tamamen Web mühendisliğine özgü değildir.

Bu gibi durumlarda, proje yöneticisi, bir uygulama alanından ve bir dilden diğerine/dilelere hem içerikleri hem de kararlar için motivasyonları çevirmek zorunda olan bir çevirmen ve arabulucu rolünü üstlenmelidir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın