İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web Dizileri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web Dizileri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Ana Aktivite

Web Dizileri

Artık daha önce pratik olmayan bir dizi fırsat var. Sınırlı seçenekler ve kitlesel pazar isabetleri dünyasından neredeyse sınırsız seçenekler ve niş pazarlar dünyasına geçişi gösterir. Ve bu değişikliği yönlendiren, sonsuz raf alanıyla birleşen düşük üretim ve dağıtım maliyetiyle İnternet’tir.

Uzun Kuyruk fenomeni, gösterildiği gibi ürün popülaritesi ve ürün seçimi arasındaki ilişkide sıklıkla görülen bir tür “güç yasası” istatistiksel dağılımıdır. Soldaki bölüm, en popüler ürünleri ve sınırlı sayıda ürünün büyük hacimlerde satıldığı talep eğrisinin “başındaki” kitlesel pazar ürünlerini temsil eder.

Dik bir yokuş, hızla pazarın çok daha geniş bir kısmına, Long Tail’in kendisine götürür. Bu bölümde, her bir ürün isabet edenlerden çok daha az birim satıyor, ancak kuyruktaki toplam niş sayısı önemli pazar fırsatlarını temsil ediyor.

Küçük siteler, İnternet içeriğinin büyük bölümünü oluşturur; dar nişler, İnternet’in olası uygulamalarının çoğunu oluşturur. Bu nedenle, daha önce kârlı bir şekilde ele geçirmek için çok küçük olan pazarlardan para kazanmak için İnternet erişimini kullanın. Sadece merkeze değil kenarlara da ulaşın; sadece kafaya değil, Uzun Kuyruğa da uzanın.

İnterneti benzersiz şekilde uygun kılan nedir?

• Sonsuz raf alanı. Raf alanı, sabit coğrafi konum ve yayın hava dalgalarındaki spektrum dahil olmak üzere, fiziksel dünyadan birçok sınırlayıcı faktör İnternette yoktur.
• Mikro marketler. Küçük siteler İnternet’in büyük bölümünü oluşturur ve dar nişler, İnternet’in olası uygulamalarının ve hedef kitlesinin çoğunluğunu oluşturur.
• Maliyet avantajları. Çevrimiçi ticaretin doğası, dağıtım, envanter ve satış maliyetlerini önemli ölçüde azaltabilir.

Faydalar

• Yeni mikro pazarları hedefleme ve yakalama becerisi
• İçerik üreticileri daha geniş bir kitleye ulaşabilir
• Daha fazla tüketici seçeneği için fırsat

En İyi Uygulamalar

Long Tail’in itici güçleri üzerine inşa edin. Uzun Kuyruk üç güç tarafından yönlendirilir: demokratik üretim araçları, demokratikleştirilmiş dağıtım sayesinde azalan tüketim maliyeti ve arz ile talebi birbirine bağlayan yeni biçimler.

Milyonlarca tüketicinin (artık üreticiler) elindeki yeni üretim araçları Uzun Kuyruğu uzatıyor; İnternet gibi yeni dağıtım biçimleri kuyruğu daha şişman hale getiriyor (daha fazla likidite ve tüketim); ve daha iyi pazar çöpçatanlığı, işletmeyi hitlerden nişlere (arama ve filtreleme yoluyla) yönlendirir.

Tüm bu yeteneklere olan ihtiyaç artmaya devam edecek; risk sermayedarı David Hornik’in belirttiği gibi, “[Long Tail’deki] gerçek para birleştirme ve filtrelemededir ve bunlar öngörülebilir gelecekte ilginç işler olmaya devam edecektir.

Arz ve talebi eşleştirmek için algoritmik veri yönetimini kullanın. Artık tanıdık olan çevrimiçi perakende nakaratı “Bunu satın alan müşteriler X’i de satın aldı”, tüketicilerin benzer ilgi alanlarına sahip ürünleri bulmalarına yardımcı olmak için algoritmik tekniklerin uygulanmasını özetler. Mevcut ürünlerin sayısı arttıkça, öncülüğünü Amazon.com da dahil olmak üzere ilk çevrimiçi perakendecilerin yaptığı bu tür perde arkası işbirlikçi filtreleme daha da kritik hale geliyor.

Arz ve talebi eşleştirmek için bir katılım mimarisi kullanın. Açık bir katılım mimarisi, nişleri daha etkili bir şekilde beslemek için algoritmik tekniklerin güçlü bir tamamlayıcı rolünü yerine getirebilir.


Web PROGRAMLAMA dilleri
WEB PROGRAMLAMA Ders Notları
Web PROGRAMLAMA PDF
Web programlama is İlanları
Web programlama bölümü
Web programlama C
En çok kullanılan web PROGRAMLAMA dilleri
Web PROGRAMLAMA Ders İçeriği


Kalabalığın bilgeliği felsefesi, şirketler ve her türden ürün tarafından Uzun Kuyruk’u aramak ve filtrelemek için bir araç olarak kullanılıyor.

Kalabalığın bilgeliğinden yararlanmak, kullanıcı ürün incelemelerinden popülerlik sıralamalarına ve diğer toplu bilgeliğe kadar uzanır. Bu artık perakendenin çok ötesine geçen bir ihtiyacı karşılıyor. Örneğin, New York Times web sitesi artık içeriği kullanıcı davranışına göre dinamik olarak önceliklendirmek için filtreler olarak “en popüler” ve “en çok e-posta gönderilen” canlı sıralamalarını sunuyor.

E-postanın istenmeyen e-postaları doğurması ve bülten panolarının trolleri ve alevileri yetiştirmesi gibi, bloglar, wiki’ler ve sadece “okuma” değil, “okuma-yazma” işlevi gören her web sitesi de dahil olmak üzere en yeni nesil İnternet teknolojileri yeni varyasyonlarla yüzleşmek zorundadır. aynı zorluklardan: hileli, müstehcen, yasa dışı ve diğer uygunsuz materyalleri önleme veya filtreleme.

Başvurunuzu dış girdilere açarken, bu kaçınılmazlığa karşı plan yapmak ve hazırlanmak çok önemlidir. Neyse ki, kalabalığın bilgeliğini kontrol etmek için hem algoritmik yazılım çözümleri hem de manuel insan kontrollü yaklaşımlar dahil olmak üzere çeşitli teknikler mevcuttur. Bunlar ihtiyaca göre tek tek veya kombinasyon halinde uygulanabilir.

• Robotlar ve diğer otomatik spam yazılımları tarafından kötüye kullanımı önlemek için bir doğrulama tekniği. Tipik olarak, kullanıcıya bozuk metin içeren bir görüntü sunar ve içeriğini doğrulamasını ister; örneğin, Yahoo! hesap kaydı.
• Editoryal inceleme: Editoryal ekip veya editoryal hiyerarşi tarafından gözden geçirilen ve onaylanan içerik; ör. Wikipedia.
• Kullanıcı moderasyonu: Tüm kullanıcılara açık derecelendirme sistemlerinden, yetki verilmiş moderatörler tarafından kontrole kadar diğer kullanıcılar aracılığıyla içerik moderasyonu; örneğin, Slashdot’un “mod puanları” sistemi.
• Kötüye kullanım bildirimi: Diğer kullanıcıların, her bir içerik öğesinin yanında sunulan genelleştirilmiş bir kötüye kullanım bildirme formu veya bayrağı aracılığıyla belirli kötüye kullanım durumlarını bildirmesine olanak tanır; örneğin, Amazon.com’un Kötüye Kullanım Bildir özelliği kullanıcı incelemeleri için işaretler, Craigslist’in “inceleme için işaretle” ve YouTube’un “uygunsuz olarak işaretle” özelliği.
• İtibar sistemleri: Diğer kullanıcıları puanlama veya derecelendirme mekanizması. Düşük puanlı kullanıcılar engellenebilir veya önlenebilir; ör. eBay.
• Algoritmik istenmeyen e-posta tespiti: Olası kötüye kullanım kalıpları için içeriği tarayan yazılım; içeriği otomatik olarak kaldırabilir veya insan denetimi için işaretleyebilir ve iletebilir; örneğin, WordPress için Spam Karması.
• Alaka düzeyi sıralaması: Uygunsuz içeriği filtreleyen veya etkinliğini azaltan algoritmik sıralama; ör. Google Arama.

Bu mekanizmalar aynı zamanda temel Web 2.0 güven unsurunu korumanın ve güçlendirmenin bir yoludur: veri kalitesine güven, sisteme güven ve diğer kullanıcılar arasında güven söz konusudur.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın