İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web İş Modeli  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web İş Modeli  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Karmaşık Verileri Aktarma

Web İş Modeli 

Web 2.0’da iş modellerinin ve onları uygulayan teknolojilerin ölçeklenmesi gerekir. Hafif, ölçeklenebilir bir yaklaşım benimseyerek birçok geleneksel maliyet ve risk azaltılabilir. Bir yatırım getirisi (ROI) görmeden önce daha az ön sermaye gerekir.

Uygulamalar yayına girmeden önce artık büyük yazılım geliştirme ekiplerine ihtiyaç yoktur. Artık haberi yaymak için büyük pazarlama bütçelerine ihtiyaç yok. Artık tüm e-ticaret bileşenlerinizi şirket içinde oluşturmanıza gerek yok. Neden? Niye?

• Metalaştırma. Ticarileştirilmiş donanım, bant genişliği ve yazılım, fiyatları büyüklük sırasına göre düşürdü.
• Yeniden kullanın. Linux, Apache, MySQL ve PHP (LAMP yığını) gibi güçlü açık kaynaklı yazılımlar, önceden oluşturulmuş bileşenlerin büyük kitaplıklarıyla birleştiğinde, kısa programlar ve kısıtlı bütçelerle sofistike web siteleri oluşturmayı pratik hale getirdi.
• Strateji: Dot-com iflasından çıkarılan dersler, yeni iş finansmanı ve ürün geliştirmeye yönelik önemli ölçüde daha yalın yaklaşımları teşvik eder.
• Ağ efektleri. Pazarlama ve promosyona yönelik viral ağızdan ağza yaklaşımlar, benimsenmeye göre ölçeklenen gelir modelleriyle birleşir.
• İşlem. Çevik geliştirme süreçlerinin benimsenmesi, oldukça yinelemeli ürün döngüleri ve daha sıkı müşteri katılımı, maliyeti, zamanı ve riski azaltır.

Web 1.0 dönemi şirketleri için model “hızla büyüyün” iken, bugün “küçük yeni büyüktür.” Craigslist, İnternet’in en büyük ve en başarılı sitelerinden biridir ancak 22 çalışanı vardır.

Flickr, web sunucularından veritabanlarına kadar her platform katmanında ücretsiz açık kaynaklı yazılım kullanan bir düzineden az düşük maliyetli sunucuda saniyede 1.000’den fazla işlem ve 2 milyondan fazla fotoğrafa hizmet verdi. Küçük site iPod Radar, kendi e-ticaret altyapısı olmadan e-ticaret işlemlerinden gelir elde ediyor. İş modellerine genişletilmiş bir platform geliştirme felsefesi olarak Web’dir.

Faydalar

  • Pazara daha hızlı ulaşma süresi
  • Daha düşük maliyet ve zaman sayesinde daha hızlı yatırım getirisi
  • Azaltılmış proje ve ürün hatası riski
  • Daha fazla uyarlanabilirlik

Talep ile ölçeklendirin. Ağ etkilerinin yönlendirdiği bir çağda, işinizin ve ürününüzün neredeyse her yönü küçük başlayıp taleple ölçeklenecek şekilde tasarlanmalıdır: teknoloji modeli, gelir modeli ve hatta insan kaynakları modeli.

Pazarın talep tarafında, ağ etkilerinin temel dinamikleri daha belirgin hale geliyor: üstel büyümenin başladığı potansiyel bir bükülme noktası ile kademeli erken büyüme. Arz tarafında, yeni düşük maliyetli ekonomi, teknolojiyi, pazarlamayı ve personeli ölçeklendirmede daha fazla esneklik sağlar.

Eş güdümlü popüler haber sitesi Digg, 2.000 ABD Doları, barındırılan tek bir sunucu (ayda 99 ABD Doları), ücretsiz açık kaynaklı yazılım ve Elance’ten saatte 10 ABD Doları tutarında dış kaynaklı bir geliştirici ile başladı.

2006 sonbaharında Digg, günde 100 milyondan fazla sayfa görüntülemeye ve 90’dan fazla sunucuya hizmet veriyordu, ancak yalnızca 15,74 kişilik bir kadroya sahipti.


Is modeli Örnekleri
İs Modeli oluşturma
Girişimcilik Is modeli nedir
Geleneksel iş modelleri
Yeni iş modelleri
Dijital iş modelleri
Kanvas Is Modeli Örnekleri
Is Modeli Kanvası


Sendika İş Modelleri

İnternetin ağa bağlı ekonomisinde artık, işletmelerin işlerinin tamamını veya bir kısmını diğerlerinin bileşenleri üzerine kurmalarını sağlayan, takılabilir modüler bileşenlerin ve sendikasyona dayalı iş modellerinin çevrimiçi bir ekosistemi var.

Örneğin, web sitenize birkaç satırlık bir kod girerek anında reklam geliri elde etmeye, e-ticaret işlemleri yapmaya veya aramadan sohbete işlevleri gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Kısa bir süre önce, bu bileşenlerin inşa edilmesi için önemli çaba, zaman ve maliyet gerekiyordu. Google AdSense, iş modeli sendikasyonunun somut örneğidir: İçerik yayıncıları, AdSense’i web sitelerine bir JavaScript kodu snippet’i ekleyerek kullanır ve aynı gün içinde bağlamsal olarak alakalı reklamlar göstermeye ve gelir elde etmeye başlayabilir.

Perakende e-ticaret sendikasyonuna, bağlı kuruluş programı aracılığıyla Amazon.com öncülük etti ve şu anda 1 milyondan fazla bağlı kuruluş (kişisel bloglardan büyük özel vitrinlere kadar değişen web siteleri), bir müşteri satın almak için her tıkladığında Amazon.com’dan komisyon geliri alıyor. Ürün:% s. Ayrıca, diğer iş modellerini kendi iş modelinize entegre etmenin yollarını ve kendi işletmenizi diğer işletmelerle nasıl birleştireceğinizi arayın.

Pratik ve mümkün olduğunda dış kaynak kullanın. Belirli bilgi teknolojisi sınıfları, hizmet hizmetleri haline geldikçe, stratejik avantaj olmaktan çıkarlar. Bunun, temel depolama altyapısından ve ham bilgi işlemin güçlendirilmesinden yazılım geliştirme, test ve operasyon yönetimine kadar birçok düzeyde gerçekleştiğini görüyoruz.

Artık stratejik olarak dış kaynak kullanımı için fırsatlar var. Her düzeyde ve çok nadiren bunların tümü kurum içinde ele alınmalıdır. Bu uygulama, çok uluslu şirketler aracılığıyla iki kişilik girişimlere eşit derecede uygulanabilir.

Örneğin, sıfır ön maliyetle birinci sınıf isteğe bağlı depolama sağlayan Amazon S3’ün kullandıkça öde modeli, Microsoft kadar küçük startup Altexa için de uygun maliyetli bir model olmuştur.

Altyapı düzeyinin ötesinde, stratejik olmayan işlevlerin nereden alınacağını belirlemek için geliştirme ve operasyon yaşam döngüsünün her bir gizli yönünü değerlendirin. Küreselleştirilmiş dış kaynak kullanımı, her büyüklükteki şirket için düşük maliyetli geliştirme, destek ve operasyonlar sağlar.

Dış kaynaklı altyapı, işlev ve uzmanlık sağlayın. Bu, mümkün olduğunda dış kaynak kullanımının diğer yüzüdür; büyüyen bir dizi dış kaynaklı altyapı, işlev ve uzmanlık için yeni veya karşılanmamış bir ihtiyacı karşılamada yeni fırsatlardan yararlanın.

MySpace, sosyal ağ oluşturma konusundaki temel yetkinliklerine odaklanır ve fotoğraf yönetimi gibi uzmanlaşmış hizmetleri Photobucket gibi şirketlere devreder. Aslında, ilk 10 fotoğraf paylaşım sitesinden 3’ü, MySpace’ten başka herhangi bir yerden daha fazla trafik alıyor.

YouTube, video akışını Limelight Networks’e yaptırarak, bu hizmetleri kendi bünyesinde yönetmeye çalıştığı duruma göre işini önemli ölçüde daha hızlı ölçeklendirebildi. FeedBurner girişimi, kullanım takibi, besleme güvenilirliği ve entegre reklamcılık için entegrasyonu kolay dış kaynaklı hizmetler sağlayarak blog yazarlarının karşılanmamış bir ihtiyacından yararlandı.

Temmuz 2006 itibariyle, 214.000 yayıncı için 19 milyondan fazla aboneliği yönetiyordu (Long Tail iş modelinin başka bir örneği). ActiveGrid ve 3Tera gibi yeni şirketler, küçük ve orta ölçekli Web 2.0 şirketlerini hedeflemek için özel olarak tasarlanmış self servis provizyon ile sanallaştırılmış web barındırma sağlamak istiyor.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın