İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Yazılım Döngüsü – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Yazılım Döngüsü – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Android'de Kodlama

Yazılım Döngüsü

Milyonlarca müşteri her gün Google’ın yazılımını kullanıyor, ancak bu soruyu sormak için hiçbir neden yok. Neden? Niye? Çünkü İnternet çağında kullanıcılar, paket yazılımlar olarak değil, hizmetler açısından düşünmekte ve bu hizmetlerin sadece orada olmasını ve zaman içinde gelişmesini beklemektedir.

Sürüm yok, kurulum yok, yükseltme gerekmiyor. Paket yazılımların geleneksel tasarla-geliştir-test et-yükle döngüsü sona eriyor. Yazılım, sürekli açık olan, sürekli gelişen bir hizmet haline geldi.

Geliştirme kuruluşları için bu değişim, tüm yazılım geliştirme ve dağıtım sürecini etkiler. Artık başarı, yazılımın sürekli olarak rafine edildiği ve iyileştirildiği, kullanıcıların ortak geliştiriciler haline geldiği ve operasyonların çevrimiçi hizmetlerin günlük bakımı ve beslenmesinin temel bir yetkinlik haline geldiği sürekli beta geliştirme modelinin benimsenmesine bağlıdır. Web Geliştirme 2.0’dır.

Faydalar

• Daha hızlı pazara sunma süresi
• Azaltılmış risk
• Müşterilerle daha yakın ilişki
• Ölçülebilir kararlar almak için gerçek zamanlı veriler

• Arttırılmış yanıt verebilirlik

Erken bırakın ve sık sık bırakın. Açık kaynak geliştirme modelinin61 bu fermanı, artık İnternet tabanlı yazılımlar için kritik bir başarı faktörüdür. Hata düzeltmelerini ve geliştirmeleri, kullanıcı geri bildirimlerine yanıt veren artımlı sürümlerde paketlemek için çevik ve yinelemeli geliştirme metodolojilerini kullanın.

QA ve sürüm yönetimini kolaylaştırmak için otomatik test ve titiz bir oluşturma ve devreye alma sürecini kullanın. eBay, hizmetinin yeni bir sürümünü yaklaşık olarak iki haftada bir dağıtır.

Flickr fotoğraf paylaşım hizmeti, Şubat 2004’ten Ağustos 2005’e kadar 18 aylık bir süre boyunca yüzlerce artımlı sürüm dağıtarak bunu daha da ileri götürdü. Bunu, Microsoft Windows tarafından örneklenen geleneksel ürün sürüm döngüsüyle karşılaştırın.

Bu yaklaşımdan yararlanabilecek sadece yeni ürünler değildir: Yahoo! Messenger her 18 ayda 1 sürümden yılda 4 sürüme çıktı.

Kullanıcıları ortak geliştiriciler ve gerçek zamanlı test kullanıcıları olarak kullanın. Gerçek dünyadaki kullanıcı davranışı, yeni ürün özelliklerini değerlendirmek için pazarlama gereksinimleri belgeleri, prototipler veya diğer herhangi bir üretim dışı geri bildirim biçiminden çok daha doğru bir model sağlar.

Web tabanlı uygulamaların doğası ve yaratıcının yazılımın vahşi doğada nasıl kullanıldığını aktif olarak izleme yeteneği, masaüstü yazılım günlerinden önemli bir değişimdir. Bilgiye dayalı ürün kararları vermek için istatistikleri ve kontrollü deneyleri kullanın.

Site ziyaretçilerinizin küçük bir yüzdesine alternatif özellikler ve deneyimlerin sunulduğu dinamik A/B testi gibi geri bildirim modelleri oluşturun. Amazon.com, canlı sitesinde her gün birden çok A/B özellik testi gerçekleştirir. Bu testlerin sonuçları, yalnızca uygulamanın değil aynı zamanda işletmenin de gelişimini teşvik eden titiz bir veri odaklı süreci besliyor.

Ürününüzü donatın. Geliştirme sürecinde, yalnızca müşteriye dönük uygulamayı değil, aynı zamanda müşterilerin ürününüzü nasıl kullandıklarını yakalamak için bir çerçeve planlamanız ve uygulamanız gerekir. Kullanıcıların çoğu zaman yaptıkları, söylediklerinden daha fazlasını anlatır.

Bu enstrümantasyon çerçevesi, iş hedefleri tarafından yönlendirilmeli ve ürünün kendisi kadar dikkatli bir şekilde planlanmalı ve düşünülmelidir. A/B testinde olduğu gibi, toplanan veriler, hedeflere ne kadar iyi ulaşıldığını ölçmek ve ürün geliştirmeyi yönlendirmek için bir araç olarak belirli soruları yanıtlamalıdır.


yazılım geliştirme yaşam döngüsü (sdlc)
Yazılım Yaşam Döngüsü aşamaları
Yazılım Yaşam Döngüsü Örnekleri
Yazılım Yaşam Döngüsü Modelleri
Yazılım yaşam döngüsü raporu
Yazılım Yaşam Döngüsü Standartları
SDLC modelleri
Sdlc nedir


Kademeli olarak yeni ürünler oluşturun. Yeni ve mevcut ürünler, hızlı sürümler, kullanıcı geri bildirimleri ve enstrümantasyon yoluyla gelişmelidir. Planlı ancak artımlı süreçler aracılığıyla yeni ürün fikirleriyle denemeler yapın. Google, bu yaklaşımı izleyerek Google Haritalar ve GMail dahil olmak üzere en başarılı ürünlerinden bazılarını piyasaya sürdü.

Google Haritalar beta sürümü, Şubat 2005’te herkese açık olarak kullanıma sunuldu ve sekiz ay süreyle beta sürümünde kaldı. Bu süre zarfında Google, kullanıcılardan önemli geri bildirimler aldı, aşamalı olarak yeni özellikler ekledi ve Microsoft ve Yahoo!

Operasyonları temel bir yetkinlik haline getirin. Yazılım her zaman kullanılabilir bir çevrimiçi hizmet olduğunda, başarıyı belirleyen artık yalnızca yazılım geliştirme değil, veri ve hizmetlerin günlük olarak devam eden yönetimi olan operasyonlardır. Google’ın başarısı yalnızca patentli PageRank arama algoritmalarından değil, aynı zamanda veri merkezlerini ne kadar iyi kurup çalıştırdığından da kaynaklanmaktadır. Bunu iyi yapmak, rekabetçi önemli maliyet ve kalite avantajları yaratır.

Bu operasyonel stratejiler ve yetkinlikler şunları içerir:

— Basitleştirilmiş hata toleransı ve yüksek kullanılabilirlik için yatay ölçeklendirme teknikleri ve emtia donanım bileşenlerinin kullanılması
— Büyük destek topluluklarından ve kaynaklarından yararlanmak için düşük maliyetli yazılım (genellikle açık kaynak) kullanma
— Yeterli sistem izleme ve yönetiminin yerinde olmasını sağlamak
— Operasyon planlaması ve personel alımının birinci sınıf öncelikler olmasını sağlamak
— Operasyonel deneyimden öğrenilen dersleri temel ürüne (özellikler, kararlılık ve ölçeklenebilirlik) geri besleme

Uygulama düzeyinde, bu, artık geliştirme ekibinin onu operasyonlara “duvarın üzerinden” atıp unutması anlamına gelmez; dağıtım, veri yönetimi, geri bildirim döngüleri ve ölçümleri aktif olarak entegre etmelidirler.

Dinamik araçları ve dilleri kullanın. Hızlı sürüm döngüleri ve çevik, duyarlı geliştirme modelleri, uygun şekilde esnek geliştirme araçlarından ve dillerinden yararlanır. Değişime, hıza ve üretkenliğe uyum sağlamak için Python, PHP ve Ruby gibi platformdan bağımsız, dinamik dilleri kullanın.

Ruby on Rails (başlangıçta 37signals’ın Basecamp’ının bir parçası olarak oluşturulmuş ve daha sonra açık kaynak olarak piyasaya sürülmüştür) veya Django for Python (Ellington projesinin bir parçası olarak geliştirilmiş ve aynı zamanda açık olarak yayınlanmıştır) gibi basitleştirme ve üretkenliğe odaklanan geliştirme çerçevelerini düşünün. kaynak kodu). 37 Signals, genellikle Ruby programlama dilinin güçlü yanlarının, 2,5 kişilik bir ekiple dört ayda Basecamp kurmasına nasıl yardımcı olduğunu belirtiyor.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın