İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Ticari Marka Sorunları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Ticari Marka Sorunları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Ana Aktivite

Ticari Marka Sorunları

Ticari markalarla ilgili olarak üç önemli soru ortaya çıkmaktadır.

Reklamverenlerin ticari markam için teklif vermesini nasıl durdurabilirim?

Microsoft adCenter ve YSM, reklamverenlerin rakip ticari markalar için teklif vermesine izin vermez. Bir reklamveren, satıcıysa, rekabetçi olmayan bilgiler sağlıyorsa veya terimi genel olarak kullanıyorsa ticari markalar için teklif verebilir. Ticari markanız için teklif veren reklamcılar bulursanız, söz konusu programla iletişime geçebilirsiniz.

Yahoo! için aşağıdaki bilgileri içeren bir e-posta gönderirsiniz:

• Girildiğinde, reklam verenin listesinin görünmesine neden olan arama terimi
• Talebinizin dayandığı ticari marka
• ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ndeki Asıl Kayıtta ticari marka için geçerli bir kaydınız varsa, kayıt numarası
• Reklamverenin arama terimine ilişkin teklifinden kaynaklanan herhangi bir tüketici kafa karışıklığına ilişkin kanıtınız varsa, bu kanıtın açıklaması
•Endişeleriniz hakkında reklamverenle iletişim kurduysanız, baş reklamveren ile iletişimlerinizin durumu

Standart Hizmetler altındaki Ticari Marka bağlantısına gidip tıklayarak Microsoft’a bir ticari marka endişesi bildirme hakkında bilgi bulabilirsiniz.

AdWords, reklamverenlerin rakip ticari markalar için teklif vermesine izin verir, ancak reklamverenlerin ticari markanızı reklam metninde kullanmasını durdurabilirsiniz. Bunu yapmak için AdWords şikayet formunu doldurun.

Rakip Markalar İçin Teklif Verebilir Mi?

YSM veya Microsoft adCenter’da rakip ticari markalara teklif veremezsiniz. AdWords’de ticari markalar için her zaman teklif verebilirsiniz, ancak ticari marka sahibi onaylanmış bir şikayette bulunduysa, terimi genel olarak kullanmadığınız sürece reklam metninde ticari marka kullanmanıza izin verilmez.

Kendi ticari markanız veya şirket adınız için teklif vermeli misiniz?

Kötü bir şirket adı seçmediyseniz, dönem için yüksek, doğal, PPC olmayan sıralamalarınız yoksa teklif vermek isteyeceksiniz. Birisi şirketinizi doğrudan arıyorsa, sizi bulmasına yardım etmek istersiniz.

Bir arama motoru kullanıcısı, sizi çevrimdışı olarak duymanın yanı sıra, alışveriş yaptıktan sonra bir tekrar ziyarette şirketinizin adını sorgulayabilir ve ardından sizinle iş yapmaya karar verebilir. Bu ziyaretçileri kaçırmak istemezsiniz. Çok genel bir adınız varsa, ona teklif vermek pratik olmayabilir.

Şirket adınız için organik olarak zaten iyi bir sıralamaya sahipseniz, aşağıdakilerden biri doğruysa ticari markanız için yine de teklif verebilirsiniz:

• Diğer rakip şirketler, AdWords’te bunun için teklif veriyor.
• Satış ortakları, AdWords’te teklif vererek satışlardan pay alır.
• En yüksek organik arama sonucundan daha iyi dönüşüm sağlayan açılış sayfalarını kullanabilirsiniz.
• Organik listeniz güçlü değil ve sitenizin hemen altında rakip şirketler listeleniyor.

Diğer şirketler şirketinizden tıklama çalıyor gibi görünüyorsa veya başkaları potansiyel olarak kârınızı kesiyorsa, muhtemelen ticari markanız için teklif vermek isteyeceksiniz. Bu terimler için TO’lar genellikle yüksektir ve düşük bir TBM’niz olur. Buna değip değmeyeceğinden emin değilseniz, her zaman bir ay boyunca deneyebilir ve sitenizin ticari markalı terimler için sağladığı dönüşüm sayısını önceki aylara kıyasla karşılaştırabilirsiniz.


Reklam metninde ticari marka kullanımı
Ticari marka örnekleri
Ticari marka nedir
Ticari marka şikayet Formu Instagram
Google Adwords marka ihlali
Facebook ticari marka Şikayet Formu
Bu içerik bir Mahkeme kararı nedeniyle Bu ülkenin alan adında kullanılamıyor
Google Ads


Ticari markanız için teklif vermek isteyeceğiniz yaygın bir durum, ziyaretçilerin sunduğunuz hizmetlerle birlikte şirketinizin adını sorgulamasıdır. Örneğin, sorgunuzun “Bazı Şirket pencere öğesi oluşturma hizmetleri” olduğunu söyleyin.

Sorgunun “widget oluşturma hizmetleri” kısmı, rakiplerin geniş eşlemeli reklamlarını tetikleyecektir. Başlangıçta “Bir Şirket”i kullanacak olan biri, rakip reklamları keşfettiği için birdenbire daha ucuz pencere öğesi üreticilerinin olduğunu keşfedebilir.

Eğer şirket adınız “Bir Şirket” ise ve bir şirket.com sizin web siteniz ise, ticari markanız için teklif vermeye karar verdiyseniz, burada teklif vermek isteyeceğiniz bazı şartlar verilmiştir.

PPC programları sürekli değişmektedir. Reklam noktaları satın almanın açık artırma yöntemi burada kalıcıdır. Zamanla, izleme ve raporlama daha karmaşık hale geldi ve sonuç olarak optimizasyon yöntemleri de öyle. Reklamverenler, optimizasyon araçlarının ve verilerinin gelişmeye devam etmesini ve PPC başarısını elde etmeyi kolaylaştırmasını beklemelidir.

Bir PPC kampanyasını optimize etmek, ziyaretçi hedeflemeyi iyileştirme, tüm öğeleri (anahtar kelimeler, reklamlar ve açılış sayfaları) yakından ilişkili tutma ve teklifleri kâr hedeflerini karşılayacak şekilde ayarlama meselesidir. Bu küçük listenin büyük etkileri var.

Popüler optimizasyon tekniklerinin madde işaretli bir özetini burada bulabilirsiniz:

• Uygun kâr odaklı hedefler seçin.

• Kampanyaları ve anahtar kelimeleri doğru hedef kitleye hedefleyin:
— Diğerlerinden daha iyi dönüşüm sağlayan bölgeleri ayırmak veya dönüşüm sağlamayan bölgeleri hariç tutmak için yer hedeflemeyi kullanın.
— Doğru kitleyi bulmak ve dönüşümler oluşturmak için dil hedeflemeyi kullanın.
— Alakasız sorguların reklamları tetiklemesini önlemek için negatif anahtar kelimeler ekleyin.
— Tıklama sahtekarlığı kaynağı olan ziyaretçi IP adreslerini hariç tutun. Performansın ayrı olarak izlenebilmesi için içerik ağı için ayrı içerik teklifleri belirleyin veya ayrı kampanyalar oluşturun.
— Düşük performans gösteren siteleri içerik ağında hariç tutun.
— Teklifleri, bütçenize göre reklamların tüm gün yayınlanması için ayarlayın. Hesabınız karlıysa ve gün bitmeden kapanırsa bütçeyi artırın.
— Dönüşüm oranlarınızın daha yüksek olduğu zamanları ve günleri belirleyin. Dönüşüm oranlarının daha düşük olduğu zamanlarda teklifleri daha düşük ayarlamak için bu gün ayrılmasını kullanın.

• Birbiriyle yakından alakalı, teması net olarak belirlenmiş anahtar kelimelerle reklam grupları oluşturun:
— Reklam gruplarını teması daha sıkı olacak şekilde yeniden düzenleyin.
—DüşükTO’lu anahtar kelimeleri,daha spesifikreklamlarla ayrıadgruplara yerleştirin.
—Yinelenen anahtar kelimeleri silin.
—Kötü performans gösteren anahtar kelimelerde kısıtlı eşleme
— Düşük performans gösteren anahtar kelimeleri silin ve daha spesifik anahtar kelimeler ekleyin.

• Anahtar kelimelerinizi ve potansiyel ziyaretçilerin ilgi alanlarını öne çıkaran reklamlar yazın:
— Reklam metninde kullanıcı sorgularını tekrarlayın.
— Avantajları vurgulayın ve reklam metninde bir harekete geçirici mesaj kullanın.
— Birden çok reklamı yayınlayın, en iyi performans gösteren reklamı bulun, diğerlerini silin ve neyin işe yaradığını oluşturun.
— Ziyaretçilerin boşa harcanan tıklamaları azaltmasını sağlayan reklam metni yazın.
— Anahtar sorguların doğru reklamları tetiklediğinden emin olmak için reklam yayınlama sisteminin teşhis ve önizleme araçlarını kullanın.

• Doğrudan anahtar kelimelerinizi ve potansiyel ziyaretçilerin ilgi alanlarını hedefleyen net harekete geçirici mesajlar içeren hedefe yönelik açılış sayfaları oluşturun:
— Özel açılış sayfaları oluşturun.
— Ziyaretçileri en alakalı açılış sayfasına gönderin.
— Google’ın açılış sayfası URI’larınızdan alakalı bir anahtar kelime listesi oluşturduğundan emin olmak için AdWords anahtar kelime aracını kullanın.
— Açılış sayfalarının kalitesini artırarak minimum teklifleri düşürün.
— Açılış sayfası başlıklarında ziyaretçi sorgularını tekrarlayın.
—İkna edici açılış sayfası kopyası yazın.
— İlgilenen ziyaretçiler için bir dönüşüm gerçekleştirmeyi kolaylaştırın.


jeffbezoswebReklam metninde ticari marka kullanımı,Ticari marka örnekleri,Ticari marka nedir,Ticari marka şikayet Formu Instagram,Google Adwords marka ihlali,Facebook ticari marka Şikayet Formu,Bu içerik bir Mahkeme kararı nedeniyle Bu ülkenin alan adında kullanılamıyor,Google Ads alanlarında hizmet vermektedir.


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın