İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

İçerik Ağı – Seçimi ve Analizi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

İçerik Ağı – Seçimi ve Analizi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

HTTP Post İstekleri

İçerik Ağı


jeffbezosweb“içerik yönetimi konusunda uzman bir ekibe sahiptir. Web sitenizi tasarlamanın yanında içerik geliştirme, güncelleme, içerik yönetimi, SEO hizmeti vermekteyiz. Bu hizmetlerden yararlanmak için iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.


İçerik ağı, reklam göstermeyi tercih eden normal web sitelerinde alakalı içeriğin yanına yerleştirilen reklamları ifade eder. Google, bir reklamın ne zaman gösterileceğini, teklif edilen anahtar kelimelere ve reklam metnine göre belirler. Açılış sayfaları, benzer sitelerdeki performans geçmişi ve anahtar kelime ve reklam metni alaka düzeyi, reklamlarınızın içerik ağındaki sıralamasını etkiler.

Google tarihinin başlarında, reklamcılar hiçbir sonuç almadan büyük miktarlarda para kaybetmenin en iyi yolunun içerik ağına dahil edilmiş bir kampanya yürütmek olduğunu keşfettiler. Google ve arama ağı ortalama olarak çok daha yüksek dönüşüm oranlarına sahiptir, bu nedenle bu ağlarda bir tıklamanın kalitesi daha yüksektir. Kampanyalar, varsayılan olarak içerik ağına dahil edilmiştir. Ayrılıp ayrılmayacağını düşünmeye değer.

“Alan reklamları”, içerik ağına dahil edilir ve bunlar düşük oranda dönüşüm sağlayabilir. Alan reklamları, bazen Google’ın arama sonuçlarında görünen park edilmiş alan adlarında gösterilir.

İçerik ağı zayıf bir itibar geliştirdiğinden, Google bunu şu yollarla temizlemek için çaba göstermiştir:

• Reklam verenlerin ayrı içerik teklifleri belirlemesine izin verme
• Reklam verenlerin negatif siteleri belirlemesine izin verme
• Yerleşim performans raporları sunma
• Akıllı fiyatlandırmayı kullanma
• Geçersiz tıklamaları tespit etmek için filtreler ve çevrimdışı analiz kullanma

Google, tıklamanın düşük bir değere sahip olduğunu belirlerse, akıllı fiyatlandırma, reklamverenin bir tıklama için ödediği tutarı otomatik olarak azaltır. İçerik ağına giriş yapan reklamcılar, ya ayrı içerik teklifleri belirlemeli ya da yalnızca içerik ağını hedefleyen ayrı bir kampanya oluşturmalıdır.

Ayrı bir kampanya oluşturmak, yönetim süresini biraz artırabilir. Ancak, çok fazla rapor çalıştırmanıza gerek kalmadan AdWords arayüzünde maliyet ve dönüşüm bilgilerini kolayca görmenizi sağlar. Ayrıca, reklam gruplarınızdaki farklı temaları test etmenize ve bunların Google ve arama ağı üzerindeki etkileri konusunda endişelenmenize gerek kalmadan negatif anahtar kelimeler belirlemenize olanak tanır.

İçerik ağında başarılı olan bazı reklam gruplarının Google’da ve arama ağında başarılı olmaması mümkündür. İçerik ağında ve arama ağında reklam yayınlarken her birinden gelen verileri her zaman ayrı ayrı ele alın.

Bu, özellikle reklamları ve açılış sayfalarını test ederken önemlidir. Verileri bir araya toplarsanız, arama ağındaki diğerlerinden daha iyi performans gösteren reklamlar daha kötü performans gösteriyor gibi görünebilir. İçerik ağındaki TO’lar ve dönüşüm oranları, büyük ölçüde bir reklamın hangi sitelerde ve nerede gösterildiğine bağlıdır. Bu, reklamlar arasında değişken olabilir.


Web sitesi içerik örnekleri
Web sitesi içerik hazırlama
Web sitesi İçerik yazma
Blog içeriği
Metin yazarlığı
İçerik net yorumlar
İçerik Evreni yazar ücretleri
İçerik makale


Reklam gruplarını yeniden düzenlemek, negatif anahtar kelimeler eklemek ve negatif siteler eklemek, içerik ağındaki performansı iyileştirebilir. Bir yerleşim performansı raporu çalıştırarak iyi dönüşüm sağlamayan siteleri bulabilirsiniz. Bu siteleri hariç tutmak için Araçlar bölümüne gidin ve AdWords arayüzünde Site Hariç Tutma’yı tıklayın.

Araçlar bölümünde, kampanyanıza negatif anahtar kelimeler eklemek için bir bağlantı da bulabilirsiniz. Negatif anahtar kelimeler, reklam gruplarınızla alakalı olmayan temaları tanımlamalıdır. Örneğin, araba parçaları satıyorsanız ancak kamyonlar için satmıyorsanız, negatif anahtar kelimeler listesine kamyon ve kamyonları eklersiniz.

İçerik ağındaki dağıtım, reklam gruplarınızın temasının ne kadar iyi olduğundan etkilenir. Ancak aşırı dağıtım, teması çok sıkı olan reklam grupları için bir sorundur. Reklamların ne zaman fazla dağıtıldığını, aldıkları gösterim sayısına göre anlayabilirsiniz.

“ÜrünXModeli” için reklam grubunuz,”GenelÜrünXŞartları”için reklamgrubunuzdanbin kat daha fazla gösterim alırsa,büyük olasılıklamodeliçinreklamlarınız gereğinden fazla dağıtılıyordur. Hesabınızdaki değişikliklerin içerik ağındaki sonuçları nasıl etkileyeceği biraz daha tahmin oyunudur.

Reklamcılar içerik ağını kullanırken daha dikkatli olmalıdır. İçerik ağına girmeden önce Google’ın ve arama ağının iyi performans gösterdiğinden emin olmak iyi bir fikirdir.

Tıklama Sahtekarlığı

Tıklama sahtekarlığı, reklam geliri elde etmek veya reklam verenler için maliyetleri şişirmek amacıyla bir kişi veya otomatik program tarafından bir reklam tıklandığında meydana gelir. AdSense’e kaydolan site sahipleri, sitelerinde AdWords reklamları gösterir ve bir reklama tıklandığında gelir elde eder. Site sahipleri, reklamlarının tıklanması için kendi reklamlarına tıklayabilir veya otomatik botlar kullanabilir. Bu tür dolandırıcılık, içerik ağında ortaya çıkar. Performansı izleyerek ve düşük performans gösteren siteleri hariç tutarak bununla mücadele edebilirsiniz.

Çok pahalı anahtar kelimeler için reklamcılar, rakiplerinin bütçelerini daha hızlı tüketmek için rakiplerinin reklamlarına da tıklayabilir. Genel bütçelerine kıyasla yüksek bir maksimum TBM’ye sahip reklamverenler, tıklamaları IP adreslerine göre izleyebilir.

Google Analytics, site ziyaretçileri hakkında bu bilgileri sağlamaz, bu nedenle IP’leri izlemek isteyen reklamverenler farklı bir istatistik programı kullanmalı veya sitelerinin günlük dosyalarını kontrol etmelidir. AdWords, hariç tutulan bir adrese sahip arama motoru kullanıcılarının reklamlarınızı görmemesi için IP adresi hariç tutma olanağı sunar.

Tıklama sahtekarlığı, rakip reklamverenleri eşit şekilde etkilemediğinde büyük bir sorundur. Bir tıklamanın değerini azaltır ve reklam verenleri kârlı kalmak için anahtar kelimeler için daha düşük teklif vermeye zorlar. Sofistike dolandırıcılık girişimleri, maliyetleri çok sayıda reklamverene yayacak ve böylece kolayca tespit edilemeyecektir. Başlıca PPC programları, sahte tıklamaları filtrelemek için sistemlere sahiptir, ancak PPC reklamcılık yönteminde belirli bir dereceye kadar tıklama sahtekarlığı vardır.

AdWords, tıklama sahtekarlığıyla mücadeleye yardımcı olmak için geçersiz tıklama raporlaması sağlar. Geçersiz tıklamalar, yanlışlıkla yapılan tıklamaların yanı sıra sahte tıklamaları içerir. Bu tıklamaların çoğu, AdWords sistemine girmeden önce filtrelenir. Ayrıca, şüpheli bir tıklama sahtekarlığı vakası hakkında Google ile iletişime geçebilirsiniz.

Tekrarlanan tıklamalar, mutlaka tıklama sahtekarlığı olarak değerlendirilmez. Reklam verenler, aşırı olmadığı sürece tekrarlanan tıklamalar için ücretlendirilir. Etrafta alışveriş yapan ziyaretçilerin tıklamaları, reklam verene ayrıca faturalandırılacaktır. AdWords’te, tek bir gösterim, %100’ün üzerinde bir TO için meşru olarak birden çok tıklama oluşturabilir. Bir ziyaretçinin tarayıcısında önbelleğe alınmış bir sayfa yalnızca bir gösterim kaydeder, bu nedenle reklamlar arasında gidip gelen bir arama motoru kullanıcısı yalnızca bir gösterimle birden çok kez tıklayabilir.

Reklam verenler, içerik ağındaki performansı da izlemelidir. AdWords, bu amaçla yerleşim performansı raporları sunar. En azından, dönüşüm başına bir hedef maliyet belirlemeli ve reklam harcamalarınızı kısıtlamak için teklifleri ve bütçeleri sınırlandırmalısınız. IP adreslerini takip etmek için zaman ve para harcamak çoğu reklam veren için bir israftır, ancak rekabetçi koşullarda çok yüksek teklifleri olanlar için buna değer olabilir.


jeffbezosweb Web sitesi içerik örnekleri,Web sitesi içerik hazırlama,Web sitesi İçerik yazma,Blog içeriği,Metin yazarlığı,İçerik net yorumlar,İçerik Evreni yazar ücretleri,İçerik makale alanlarında hizmet vermektedir.


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın