İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Animasyon Ekleme

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Dönüşüm oranı optimizasyonu (CRO), site ziyaretçilerinizi satın alma yaparak, bağışta bulunarak veya gelecekte olumlu bir eylemde bulunarak size fayda sağlayacak eylemlerde bulunmaya ikna etme sanatı ve bilimidir.

CRO, potansiyel müşterileri alıcılara dönüştürmek için ikna edici metin yazarlığı ve güvenilirliğe dayalı web tasarımı dahil olmak üzere çok çeşitli teknikler kullanır. Web sitenizi ikna etmek için planlayarak, tasarlayarak ve optimize ederek, daha verimli bir satış aracı olarak hareket etmesini sağlayabilirsiniz. Dönüşüm için optimize edilmiş bir web sitesini, sizin için yılın 365 günü 7/24 çalışan, potansiyel müşterileri ele geçiren, yakın ilişki kuran ve hatta satışları kapatan başarılı (ancak komisyonsuz ve maaşsız) bir dijital satış görevlisiyle karşılaştırabilirsiniz.

CRO’nun Faydaları

Ortalama dönüşüm oranları %2,5 ile %3,1 arasında değişen optimize edilmemiş e-ticaret web sitelerinin düşük performansının ışığında CRO’nun önemi açıkça ortaya çıkıyor.1,2 “Kilometreniz değişse de”, yüksek kaliteli optimizasyonun dönüşüm oranlarını %50 oranında artırarak 200’e çıkmasını bekleyebilirsiniz. % veya daha fazladır.

Marjların düşmesi ve reklam maliyetlerinin artmasıyla birlikte, yüksek performanslı bir web sitesi çevrimiçi başarı için gerekli hale geldi. CRO, aşağıdaki iş hedeflerine ulaşmanıza yardımcı olur:

• Satışlarda, gelirlerde ve karlarda artış
• Satış ekibiniz için daha fazla müşteri adayı oluşturma
• E-posta listenizi oluşturmak için “kayıtları” artırma
• Müşteri edinme maliyetlerinin azaltılması
• Reklam için daha fazla sayfa görüntüleme
• Daha fazla kullanıcının katılımı
• Dönüşüm oranlarında kalıcı bir iyileştirme

CRO, site ziyaretçilerini harekete geçmeye teşvik etmek için kanıtlanmış ikna edici teknikler kullanır, çünkü onlar sizin gösterişli site tasarımınızı, ilgi çekici metninizi, benzersiz satış teklifinizi (USP) ve karşı konulmaz harekete geçirici mesajları deneyimlemişlerdir. Artan satışlar, daha fazla potansiyel müşteri ve daha yüksek katılım ile CRO hakkında sevilmeyen şey nedir? Ancak bu avantajlara rağmen, CRO’nun genellikle web sitelerini optimize etmede atılan son adım olduğunu gördük.

Çoğu web sitesi sahibi, çevrimiçi satışları artırmak için daha fazla trafik elde etmeye odaklanır. Ancak düşük performans gösteren bir web sitesinin reklamını yapmak için ödeme yapmak, kötü üstüne iyi para atmak demektir. CRO ise mevcut web sitesi trafiğinizden artık daha fazla satış üreterek web sitenizin sizin için daha çok çalışmasını sağlar.

Amacı, her site ziyaretinin sayılmasını sağlamaktır. Ancak, başarınızı en üst düzeye çıkarmak için sitenizin ömrü boyunca dönüşüm kalitesine odaklanmanız gerekir. En bilgili optimize ediciler, ilk başarılarından sonra durmazlar. Yatırım getirilerini (ROI) en üst düzeye çıkarmak için sitelerini sürekli olarak değiştirirler.

CRO için En İyi Uygulamalar

Aşağıdakiler, CRO’nun arkasındaki en iyi uygulama ilkeleridir. İlk başta son derece geniş, neredeyse soyut bir fikir gibi görünebilir. Ancak, zaten elinizde olan araçları kullanarak çok özel adımları izleyerek dönüşüm elde edebilirsiniz. CRO, sitenizi rakipleriniz arasında öne çıkaracak bir dil, görüntü ve etkileşim düzeyi kullanarak müşterileriniz ve onların psikolojileri hakkında zaten bildiklerinizi sizin yararınıza kullanır.

İlk olarak, kaynak güvenilirliği ilkesinin sitenizi nasıl daha güvenilir hale getirebileceğini keşfedeceğiz.

Ardından, aşağıdakileri içeren ikna psikolojisini tartışacağız:

• Altı temel psikolojik ikna edici
• Kişilerle dönüşümleri en üst düzeye çıkarma

Ardından, sitenizin dönüşüm oranını en üst düzeye çıkarmak için kullanabileceğiniz en önemli 10 faktörü vurgulayacağız:

• Güvenilirliğe dayalı tasarım
• Kolay gezinme
• Logo güvenilirliği
• Unutulmaz sloganlar
• Menfaat odaklı başlıklar
• En iyi içerik yerleşimi
• Harekete geçirici mesajlar
• Fayda odaklı içerik
• “kahraman çekimleri” kullanma
• Etkileşim ve katılım

Keşif, planlama ve optimizasyon aşamalarında CRO kampanyanızı nasıl düzenleyeceğinizi öğreneceksiniz. Son olarak, en iyi dönüşüm uygulamalarının iki örneğini analiz ederek bu teknikleri uygulamada göstereceğiz.


Optimizasyon oranı Nedir
Dönüşüm oranı Nasıl hesaplanır
Form Başına Maliyet hangi metriktir
Dönüşüm oranı Nasıl hesaplanır
Conversion Rate ne demek
Dönüşüm oranı Nedir
Müşteri dönüşüm oranı
Geri dönüşüm oranı Nasıl hesaplanır
Conversion Rate hesaplama


Kaynak Güvenilirliği ve Reaksiyonları Tasarlamak

Kaynak güvenilirliği teorisi, kullanıcıların sitenize verdiği içgüdüsel tepkiyi açıklamaya yardımcı olur. İnsanlar güvenilir görünen kaynaklardan gelen mesajlara inanma eğilimindedir. Bu nedenle, kullanıcılar web sitenizi güvenilir ve yetkili olarak algılarsa, mesajlarınız daha ikna edici olacaktır.

Güvenilirliğe dayalı bir görsel tasarım ve logo, şirketinizin “uzman” ve “güvenilir” gibi güvenilirlik özelliklerini aktarmanıza yardımcı olur.
Ancak bir siteyi güvenilir yapan nedir? Araştırmalar, güvenilir sitelerin bir takım belirli özelliklere sahip olduğunu göstermektedir. Örneğin, ziyaretçilerine güven veren profesyonel bir görünüme ve hislere sahiptirler.

Ziyaretçilerin aradıklarını hızlı ve kolay bir şekilde bulmalarını sağlayan sezgisel gezinme özelliğine sahip iyi yapılandırılmış içeriğe sahiptirler. Ziyaretçilerin Web’deki bilgileri nasıl görüntülediği ve özümsediği için optimize edilmiş düzenler kullanırlar. Bu web siteleri, onları rekabetten daha iyi bir seçim yapan şeyleri kodlayan ve netleştiren bir USP ile başlar.

Hızlı indirilen ve sorgulara yanıt veren inandırıcı web siteleri daha yüksek dönüşüm oranlarına sahiptir. Ziyaretçilerle müşteri odaklı bir dilde iletişim kurarlar. Kullanıcılarla tıklamak için tasarlanmış tetikleyici kelimeler kullanırlar.

Ziyaretçi ihtiyaçlarına ve hedeflerine odaklanan ilgi çekici fayda odaklı içerik sağlarlar. Güvenilir siteler başarılıdır çünkü sorunları çözerler ve soruları hedef pazarlarına göre uyarlanmış ve hatta hedef müşterilerinin farklı kişiliklerine veya kişiliklerine uyarlanmış içeriklerle yanıtlarlar. Kısacası ikna edicidirler.

İkna Psikolojisi

Kimse zorlanmaktan veya manipüle edilmekten hoşlanmaz. Ancak ikna olmak sorun değil. Bu bölümde öğreneceğiniz ikna edici teknikler, isteklerinize olumlu yanıt verme olasılığını artıracaktır. Aslında, Web’de bulunan en iyi dönüştürme uygulamalarının çoğu bu psikolojik ilkelere dayanmaktadır.

Örneğin, referanslar ve ödüller, kalabalığın bilgeliğini çağırmak için sosyal kanıtı kullanır, iletişim bilgileri için değiş tokuş edilen ücretsiz beyaz kağıtlar karşılıklılığı kullanır ve mal ve hizmetleri gösteren üniformalı kişilerin yetkili olduğu varsayılır. Havayolları ve oteller, belirli bir fiyata yalnızca x sayıda bilet veya oda kaldığını söylerken kıtlık kullanır. Bu tekniklerin tümü Web’de arzuyu artırmak ve insanları şimdi satın almaya yönlendirmek için kullanılmaktadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın