İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Teknoloji Farkındalığı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Teknoloji Farkındalığı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Android'de Kodlama

Teknoloji Farkındalıklı Web Uygulama Tasarımı

Web, küresel bağlantı kavramını destekleyen son derece basit bir köprü metni sistemi olarak ortaya çıktı. Başarıya yönelik bu “basitlik” tarifi, günümüzün hipermetin/hipermedya için olgun tasarım yöntemlerinin ve araçlarının kullanımı konusunda şüphe uyandırdı. XML, “tamamen büyümüş” köprü metin sistemlerini mümkün kılan ilk teknolojiydi, ancak bunlar alışılagelmiş olmaktan çok uzak.

Ek olarak, Web’in nispeten kısa tarihinde, odak noktası veri tabanı bağlantıları ve dolayısıyla bilgi tasarımı olmuştur. Bununla birlikte, bilgi tasarımı, Web uygulaması tasarımı için yalnızca kısmen kullanılabilir olmuştur. Kapsamlı yazılım modüllerinin istemcilere ve sunuculara entegrasyonu ve dolayısıyla nesne yönelimli yazılım tasarım teknikleri, “Web eritme potasında” uzun süredir önemli olmuştur.

Ancak bahsedilen tüm yönler önemini koruduğu için üç kökten hiçbiri tek başına tatmin edici çözümler sunamaz. Sonuç olarak, Web’e özgü tasarım için yaklaşımlar talep görmektedir. Ancak Web uygulamalarının “tipik” özellikleri hâlâ o kadar değişken ve alan o kadar genç ki, en iyi uygulamalar ve sonuçta ortaya çıkan iyi tasarım yöntemleri, tasarım süreçleri, tasarım notları ve tasarım araçları gerçekten ortaya çıkmadı.

Bu nedenle, mevcut durumda yalnızca bir yaklaşım önerilebilir: Web uygulama geliştiricileri, Web uygulamalarını, sırayla her biri aynı ilkeye göre ikiye bölünmüş üç mantıksal katmana ayırmalıdır.

Bileşenleri (özellikle Web uygulama düğümleri, yani medya, yazılım bileşenleri, veritabanı erişimleri) ve bunların bir ağ içindeki düzenlemelerini birbirinden ayırıyoruz.

Aşağıdaki üç katmanı tanımlıyoruz: (1) görünüm ve hissi tasarladığımız ve çok modlu kullanıcı arayüzlerinin devreye girdiği sunum tasarımı; (2) ağları kullanarak gezinmeyi ve bileşenleri kullanarak özel diyalogu tasarladığımız etkileşim tasarımı; ve (3) Web uygulamamızın “çekirdeğini” belirleyen işlevsel tasarım.

Tasarımımız her düzeyde ve her iki parça için de (düğümler, ağ) daha somut hale geldikçe, köprü metni, bilgi ve yazılım tasarımı için araçlara başvurmak zorunda kalacağız. Ne yazık ki, mevcut en son teknoloji, tasarımımızın bütünleştirici kısmı için tatmin edici bir teknik destek sunmuyor.

World Wide Web’in ilk yürüme girişimleri, “Web uygulaması” teriminin abartılı göründüğü, belge merkezli, metin tabanlı HTML sayfaları ile karakterize edildi. Aslında, HTML belge açıklama dilinin kökleri basım ve yayıncılık endüstrisinden gelmektedir. HTML, bağlantılarla zenginleştirilmiş büyük, yapılandırılmış belgelerin oluşturulmasını destekler.

Ödün vermeyen basitliğine ek olarak, WWW’nin başarısının sırrı, küresel bağlantıların – URL’lerin tam entegrasyonuydu. “Büyük belgeler”, HTML’nin, hipermetin araştırmasında, hipermetin düğümlerinin mümkün olan en küçük anlam taşıyan birimleri temsil etmesi gereken bir düsturun ihlalini teşvik ettiği anlamına gelir. Bu ve diğer en son teknoloji çelişkileri tartışılacaktır.

Bugün, bu açıklar yalnızca W3C’nin XML tabanlı standartları tarafından giderilebilir, ancak yine de kısmen “ilkesel olarak” giderilebilir, çünkü iyileştirmeler tarayıcılara ve Web sunucularına yavaş yavaş dahil edilir.

JavaScript (tarayıcı tarafında) gibi betik dillerinin ve (sunucu tarafında) CGI gibi arayüzlerin geliştirilmesiyle birlikte “gerçek” Web uygulamalarına geçiş, etkileşimi ve veritabanlarını ve HTML belgelerinin dinamik olarak oluşturulmasını getirdi. Oyna. Ve son olarak, Java’nın ortaya çıkmasıyla birlikte, Web uygulamaları giderek daha fazla yazılım karakteri kazanmaya başladı.

Sınıflandırma bu noktadan kısaca bahsetmiştir. Web uygulamalarının tasarımındaki bu çok sayıdaki farklı yönü yansıtmak için, gösterildiği gibi, sonraki tartışmamızda Web uygulaması tasarım alt görevlerini kullanacağız.

Bu tartışma temel olarak Web uygulamalarının bileşenlerini, yani bunları birbirine bağlayan düğümler ve bağlantılar ile bunların düğümler içindeki başlangıç ve varış noktalarını (“çapalar”), bu tür bileşenlerden oluşan ağdan, yani tüm Web uygulamasından ayıracaktır. .

“Tam” dediğimizde, terimin esnek kalması gerektiğini anlıyoruz çünkü WWW’nin Web uygulaması geliştiricilerinin kontrolü dışındaki bölümlerine yapılan atıflar mümkün olmaya devam etmelidir. Bu, Web’in dünya çapında kalmasının tek yolu gibi görünüyor.

Yukarıda belirtilen iki parçalı yapıya ek olarak, Model-Görünüm-Denetleyici (MVC) konseptine benzer şekilde sunum ve etkileşim arasında açık bir farkla üç parçalı bir katmanlamayı gösterir ve çok sayıdaki uzantıları arasında ayrım yapar. görünüm ve denetleyici.

Bir yandan sunum, bir kullanıcının şu anda ziyaret ettiği düğümü (ağdan geçen “imleç”; paralel olarak birkaç tane olabilir) dikkate alarak ağla ilgilidir.

Öte yandan, bileşenlerin sunumu, yani düğüm içerikleri, merkezi bir tasarım görevidir; Bu erken aşama, Web uygulamalarının ilgili özelliklerini, özellikle belge karakteri ve çoklu ortam gibi içerikle ilgili özellikleri ve estetik ve kendini açıklama gibi sunumla ilgili özellikleri vurgular.


En son teknolojik gelişmeler
Teknoloji Haberleri
Teknoloji Nedir
Teknoloji – Vikipedi
teknoloji nedir
teknoloji haberleri – webtekno
2022 teknolojik gelişmeler
Bilişim teknoloji Nedir


Bu, uzmanları (bu bağlamda medya tasarımcıları olarak adlandırılır) dahil etmenin ve onları diğer Web uygulama geliştiricileri (bu bağlamda mühendisler olarak adlandırılır) ile koordine etmenin önemli olduğu anlamına gelir.

Kafeslerin bileşenlerden ayrılması etkileşim seviyesinde devam eder. Bir ağ içindeki etkileşime normal olarak gezinme denir. Gezinme, tarama terimiyle ifade edildiği gibi keşif amaçlı olabilir. Kullanıcı, sayfaları okurken kendisine ilginç gelen bağlantıları takip eder ve ağ boyunca rastgele görünen bir yolda hareket eder.

Alternatif olarak, navigasyon, seçim seçeneklerini her bir navigasyon durumunda (“imleç” tarafından belirlenir) uyarlayan, örneğin dinamik olarak değişen bir gezinme çubuğu veya bir grafik düzeni ile (birlikte) kontrol edilebilir. şu anda devre dışı bırakılmış kısımlar gri renktedir.

Sofistike kullanıcı modelleri, alan modelleri veya öğretim stratejileri (e-öğrenmede) bu dinamikleri belirleyebilir. Buna karşılık, bileşenlerle etkileşime kullanıcı arabirimi anlamında bir diyalog olarak atıfta bulunuyoruz. Bir Web uygulamasının ilk etkileşim derecesinde, diyalog formlar (veya şablonlar) tarafından gerçekleştirilir.

Java yazılımını bileşenler (uygulamalar) olarak kullanma olasılığıyla birlikte, grafiksel kullanıcı arayüzlerine yönelik zengin olasılıklar ilk kez Web uygulamaları için kullanılabilir hale geldi. Her yerde bulunan Web uygulamaları, ses tabanlı cihazlar, çok modlu diyaloglar vb. dahil olmak üzere çok çeşitli mobil istemcileri giderek daha fazla desteklemektedir.

Bu tür sistemleri tasarlarken, yukarıda belirtilen MVC yaklaşımı, bileşen tarafında sınırlarına ulaşır. Bir organizasyon şeması olarak hala geçerli olmasına rağmen, bir kavram olarak MVC, özellikle kullanıcı arayüzü etkileşiminin gezinme doğasını ele almaz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın