İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Yineleme İfadeleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Yineleme İfadeleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Düzen Animasyonu

Harici Derleme Takma Adları

CLR düzeyinde, bir tür başvurusu, hem ad alanı hem de tam derleme adı tarafından tam olarak nitelenir. Bu, aynı adlara sahip olan ve aynı ad alanlarında bulunan iki türe, derleme adlarına göre farklılaşan türlerle başvurulmasını mümkün kılar.

Bu senaryo mutlaka yaygın olmamakla birlikte, geliştiricilerin tam ad alanı hiyerarşileri eklemede gevşek olduğu veya sürüm oluşturmanın, sürüm numarasını dahil etmeyi içeren geleneksel Windows DLL sürümü stili kullanılarak gerçekleştirildiği kurum içi projelerde ortaya çıkabilir. 

Bu şekilde sürümlenmiş bir derlemenin birden çok sürümüne başvurmanız gerekirse, türün hangi sürümünün kullanılması gerektiğini belirtmek için ad alanı niteleyicilerini kullanmak yetersizdir.

Bu sorunu çözmek için C# 2.0, aynı ad alanında var olan birden çok türün kullanılabilmesi için türler için bir derleme diğer adı belirtmeye yönelik derleme zamanı yeteneğini sunar. Bu takma adı kullanmak isteyen bir kaynak kod dosyası, takma adı kapsama getirmek için harici takma ad deyimini kullanır. Bu, takma ad derlemesindeki türler için yeni bir üst düzey ad alanı oluşturur ve takma adlara göre aynı adlı iki türün ayırt edilmesini sağlar.

Harici derleme takma adlarının kullanımına bir örnek sağlamak için, belirli bir şirkette bağımsız olarak geliştirilen iki Math sınıfını göz önünde bulundurun.

Önceki C# sürümlerinde bu derlemelerin her ikisinde de Math sınıflarından işlevsellik kullanmanız gerekiyorsa, bu derlemelerin birinde tür adı veya ad alanı hiyerarşisinde değişiklikler yapmanız gerekir. C# 2.0’da bu sorunu çözmek için, Math sınıflarının içinde yaşadığı derlemeler, /reference C# derleyici seçeneğinin bir parçası olarak takma ad verilir (takma adlar italik olarak gösterilmiştir).

Takma adları kodda kullanmak için, kaynak kod dosyasının en üstüne harici takma ad bildirimleri ekleyin ve takma ad, çift kolon ve ardından tam ad alanı adını kullanarak takma adlı derlemeler içindeki türlere başvurun.

Derleme takma adlarına dayalı olarak türler arasında ayrım yapması gereken kaynak kod dosyalarının sayısı nispeten az olduğundan, o dosya için genel ad alanına takma adlı bir ad alanı getirmek için using deyimini kullanmak mümkündür. Önceki örnekte, Math derlemesindeki Math türü bir kaynak dosyada ihtiyaç duyulan tek türse, aşağıdaki kod Math sınıfını her seferinde tam takma ad ve ad alanıyla nitelemekten daha kolay olacaktır.

Bir türü, /references anahtarına iki kez dahil ederek (bir kez takma adla ve bir kez takma ad olmadan) hem genel ad alanına hem de aliased Assembly ad alanına yerleştirebilirsiniz. Bu tekniği kullanarak, önceki pasajı aşağıdaki gibi yeniden yazabilirsiniz.

Aynı tema boyunca, bu derlemeler içinde kullanılması gereken türler adlarına göre (ad alanı dahil) farklılaştırılabildiği sürece, iki derleme aynı takma adı paylaşabilir. Diğer adı olmayan derlemelerden gelen türler, dolaylı olarak genel ad alanına yerleştirilir ve genel derleme diğer adı kullanılarak tam olarak nitelenebilir.

Not: Harici takma adlar, VS .NET 2005’teki bir C# projesinde Özellikler penceresi aracılığıyla kullanılabilir. Solution Explorer’da bir derleme seçin ve ardından Aliases özelliğini gerektiği gibi değiştirin. Varsayılan olarak, bir derlemenin takma adı global olacaktır. Bir derleme için birden fazla takma ad sağlamak üzere, takma adların virgülle ayrılmış bir listesini girin.

Açıklamalar ve Yürütme Akışı

Bir switch deyimi yazmak, bir dizi if deyiminden daha kolay olmakla kalmaz, aynı zamanda derleyici karşılaştırmayı gerçekleştirmek için verimli bir algoritma kullandığından daha verimlidir.

Anahtardaki az sayıda giriş1 için derleyici, .NET çalışma zamanında dize interning olarak bilinen bir özellik kullanır. Çalışma zamanı, tüm sabit dizelerin dahili bir tablosunu tutar, böylece bu dizenin tek bir programdaki tüm oluşumları aynı nesneye sahip olur. Anahtarda, derleyici çalışma zamanı tablosunda anahtar dizesini arar. Orada değilse, dize durumlardan biri olamaz, bu nedenle varsayılan durum çağrılır. Bulunursa, bir eşleşme bulmak için dahili vaka dizilerinde sıralı bir arama yapılır.

Vakadaki daha fazla sayıda giriş için, derleyici bir karma işlevi ve karma tablosu oluşturur ve dizeyi verimli bir şekilde aramak için karma tablosunu kullanır.


WhatsApp ifade anlamları
Whatsapp mesaja kalp koyma ne anlama gelir
web nedir, ne işe yarar
WhatsApp mesaja kalp koyma
WhatsApp mesaja ifade bırakma
Web ne Demek türkçesi
WhatsApp mesaja ifade bırakma olmuyor
Web sayfası Nedir kısaca


Yineleme İfadeleri

Yineleme ifadeleri genellikle döngü ifadeleri olarak bilinir ve belirli bir koşul doğruyken işlemleri gerçekleştirirler.

Break deyimini while döngüsünden çıkmak için kullanabilirsiniz ve devam deyimini kullanarak bu yineleme için while bloğunun kapanış parantezine atlayabilir ve ardından bir sonraki yinelemeye devam edebilirsiniz.

Bir for döngüsündeki döngü değişkeninin kapsamı, for’u izleyen deyim veya deyim bloğunun kapsamıdır. Döngü yapısının dışından erişilemez.

Bu iyi çalışır, ancak programcının for ifadesindeki dizinin indeksleme işleminde kullanılan diziyle eşleştiğinden emin olmasını gerektirir. Eşleşmezlerse, hatayı bulmak bazen zor olabilir. Ayrıca, yanlışlıkla başka bir yerde kullanılabilecek ayrı bir dizin değişkeni bildirmeyi gerektirir. Aynı zamanda çok fazla yazmaktır.

Bazı diller3 bu sorunla başa çıkmak için farklı bir yapı sağlar ve C# da böyle bir yapı sağlar. Önceki örneği aşağıdaki gibi yeniden yazabilirsiniz.

Bu çok daha basit ve hatalar için aynı fırsatlara sahip değil. arr üzerindeki dizin işlemi tarafından döndürülen tür, açık bir şekilde foreach’ta bildirilen türe dönüştürülür. Bu güzel, çünkü ArrayList gibi koleksiyon türleri yalnızca tür nesnesinin değerlerini depolayabilir.
foreach ayrıca diziler dışındaki nesneler için de çalışır. Aslında, uygun arayüzleri uygulayan herhangi bir nesne için çalışır. Örneğin, bir karma tablonun anahtarları üzerinde yinelenebilir.

Kullanıcı tanımlı nesneler, foreach kullanılarak yinelenebilecek şekilde uygulanabilir; daha fazla bilgi için Bölüm 20’ye bakın. Bölüm 20’de özellikle ilgi çekici olan, yineleyiciler adı verilen ve numaralandırmayı uygulamayı çok daha kolaylaştıran yeni C# 2.0 özelliğidir. Yineleyiciler, uygulama için yeni bağlama bağımlı anahtar kelime verimini kullanır.

Foreach döngüsünde yapamayacağınız tek şey, kabın içeriğini değiştirmektir. Başka bir deyişle, önceki örnekte firstName değişkeni değiştirilemez.

Konteyner indekslemeyi destekliyorsa, içerikler bu yoldan değiştirilebilir, ancak foreach tarafından kullanıma izin veren birçok konteyner indeksleme sağlamaz. İzlenmesi gereken başka bir şey de, kapsayıcının foreach sırasında değiştirilmediğinden emin olmaktır; bu tür durumlarda davranış tanımsızdır. Diğer döngü yapılarında olduğu gibi, break ve continue, foreach ifadesiyle birlikte kullanılabilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın