İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Uygulama Gizleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Uygulama Gizleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Android Güvenlik Kavramları

Uygulama Gizleme

Bazen, bir arabirimin uygulanmasını bir sınıfın kullanıcılarından gizlemek, ya genel olarak yararlı olmadığı için ya da yalnızca üye karmaşasını azaltmak istediğiniz için mantıklıdır. Bunu yapmak, bir nesnenin kullanımını çok daha kolay hale getirebilir.

Arayüz normal bir şekilde uygulanmış olsaydı, DrawIcon(), DragIcon() ve ResizeIcon() üye işlevleri, Çalışan’ın bir parçası olarak görülebilirdi ve bu, sınıf kullanıcıları için kafa karıştırıcı olabilir. Bunları açık uygulama yoluyla uygulayarak, bunlara yalnızca arayüz aracılığıyla erişilebilir.

Arayüzlere Dayalı Uygulamalar

Yeni arayüzler oluşturmak için arayüzleri birleştirebilirsiniz. ISortable ve ISerializable arayüzleri birleştirilebilir ve yeni arayüz üyeleri eklenebilir.

IComparableSerializable’ı uygulayan bir sınıfın IComparable, ISerializable ve IComparableSerializable’da tanıtılan GetStatusString() işlevindeki tüm üyeleri uygulaması gerekir.

Bu yapı, sıralama veya arama işlemleri için iki öğenin değerlerini karşılaştıran IComparable arabirimini uygular. Sınıflar gibi, arayüzler de referans türleridir, dolayısıyla burada bir boks işlemi söz konusudur. Bir arabirime bir değer türü atıldığında, değer türü kutu içine alınır ve arabirim işaretçisi kutulanmış değer türüne yöneliktir.

Sürüm Oluşturma ve Takma Adlar

Bir yazılım projesi, yazılım asla gün ışığını görmedikçe, asla revize edilmemiş tek bir kod versiyonu olarak nadiren var olur. Çoğu durumda, yazılım kitaplığı yazarı bazı şeyleri değiştirmek isteyecektir ve müşterinin bu tür değişikliklere uyum sağlaması gerekecektir.

Bu tür sorunlarla uğraşmak sürüm oluşturma olarak bilinir ve yazılımda yapılması en zor görevlerden biridir. Zor olmasının bir nedeni, biraz planlama ve öngörü gerektirmesidir; Değişebilecek alanları belirlemeli ve tasarımı değişikliğe izin verecek şekilde değiştirmelisiniz.
Sürüm oluşturmanın zor olmasının bir başka nedeni de çoğu yürütme ortamının programcıya fazla yardım sağlamamasıdır.

C++’da derlenmiş kod, içine yazılan tüm sınıfların boyutu ve düzeni hakkında dahili bilgiye sahiptir. Dikkatli bir şekilde, tüm kullanıcıları yeniden derlemeye zorlamadan sınıfta bazı revizyonlar yapabilirsiniz, ancak kısıtlamalar oldukça katıdır.

Uyumluluk bozulduğunda, tüm kullanıcıların yeni sürümü kullanmak için yeniden derlemesi gerekir. Bu o kadar da kötü olmayabilir, ancak bir kitaplığın yeni bir sürümünü yüklemek, kitaplığın eski bir sürümünü kullanan diğer uygulamaların çalışmamasına neden olabilir.

Sürüm oluşturma sorunları olan kod yazmak hala mümkün olsa da, .NET, sınıfların ve üyelerin fiziksel düzenini JIT derleme zamanına kadar erteleyerek sürüm oluşturmayı kolaylaştırır. Bir .NET derlemesi, fiziksel düzen verileri sağlamak yerine, bir türün belirli bir işlem mimarisi için anlamlı olacak şekilde düzenlenmesine ve erişilmesine izin veren meta veriler sağlar.

Sürüm Oluşturma Örneği

Aşağıdaki kod, basit bir sürüm oluşturma senaryosu sunar ve C#’ın neden yeni ve geçersiz kılan anahtar sözcüklere sahip olduğunu açıklar. Program, başka bir şirket tarafından sağlanan Control adlı bir sınıfı kullanır.

Bu, Control nesnesinin sağlayıcılarından bir yükseltme bildirimi gelene kadar iyi çalışır. Yeni kitaplık, Control nesnesinde sanal bir Foo() işlevi içerir.

Control, işlevin adı olarak Foo()’yu kullanır, ancak bu yalnızca bir tesadüftür. C++ dünyasında derleyici, MyControl’deki Foo() sürümünün, Control’deki Foo()’nun sanal geçersiz kılmasının yapması gerekeni yaptığını varsayacak ve gözü kapalı bir şekilde MyControl’deki sürümü çağıracaktır. 

Java dünyasında da bu olacak, ancak işler biraz daha kötü olabilir; sanal işlev aynı dönüş türüne sahip değilse, sınıf yükleyici, MyControl’deki Foo()’yu Control’deki Foo()’nun geçersiz kılması olarak kabul eder ve sınıf, çalışma zamanında yüklenemez.

C# ve .NET çalışma zamanında, sanal ile tanımlanan bir işlev her zaman bir sanal gönderimin kökü olarak kabul edilir. Mevcut bir işlevin temel sanal işlevi olarak kabul edilebilecek bir temel sınıfa bir işlev eklenirse, çalışma zamanı davranışı aynı kalır.

Bununla birlikte, sınıf bir sonraki derlendiğinde, derleyici, programcıdan sürüm oluşturma amacını belirtmesini isteyen bir uyarı oluşturur. Örneğe dönersek, işlevi bir geçersiz kılma olarak kabul etmeme varsayılan davranışını kullanmak için, yeni değiştiriciyi işlevin önüne ekleyin.

Öte yandan, türetilen sürüm, temel sınıftaki işlevin geçersiz kılınmasıysa, geçersiz kılma değiştiricisini kullanın.

Dikkat: Bu sıralarda, “Tüm sanal işlevlerime yenilerini ekleyeceğim ve o zaman bu durumla bir daha asla uğraşmak zorunda kalmayacağım” diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak bunu yapmak, kodu okuyan biri için yeni ek açıklamanın sahip olduğu değeri azaltır.

new yalnızca gerektiğinde kullanılırsa, okuyucu temel sınıfı bulabilir ve hangi işlevin geçersiz kılınmadığını anlayabilir. New gelişigüzel kullanılırsa, kullanıcının new’in bir anlamı olup olmadığını görmek için her seferinde temel sınıfa başvurması gerekir.


Omix uygulama gizleme
Uygulama gizleme uygulaması
Telefonda uygulama gizleme programı
En iyi uygulama gizleme programı
Android uygulama gizleme
General Mobile uygulama gizleme
Ana ekranda uygulama GİZLEME
Huawei telefonda uygulama gizleme


Sürüm Oluşturma için Kodlama

C# dili, sürümleri iyi olan kod yazma konusunda bazı yardımlar sağlar:

• Örneğin, yöntemler varsayılan olarak sanal değildir. Bu, sürüm oluşturmanın sınıfın tasarımcısı tarafından amaçlanan alanlarla sınırlandırıldığı alanların sınırlandırılmasına yardımcı olur ve sınıfta gelecekte yapılacak değişiklikleri sınırlayan “başıboş sanalları” önler.
• C# ayrıca sürüm oluşturmaya yardımcı olmak için tasarlanmış arama kurallarına da sahiptir. Bir temel sınıfa daha spesifik bir aşırı yüklemeye sahip (başka bir deyişle, bir parametreyle daha iyi eşleşen) yeni bir fonksiyon eklemek, türetilmiş bir sınıftaki daha az spesifik bir fonksiyonun çağrılmasını engellemez, bu nedenle temel sınıfta bir değişiklik mevcut davranışı bozmaz.

Bir dil ancak bu kadarını yapabilir. Bu nedenle sürüm oluşturma, sınıfları tasarlarken akılda tutulması gereken bir şeydir. Bazı sürüm oluşturma değiş tokuşlarına sahip belirli bir alan, sınıflar ve arayüzler arasındaki seçimdir.

Sınıf ve arayüz arasındaki seçim oldukça basit olmalıdır. Sınıflar yalnızca ilişkileri için uygundur (burada türetilmiş sınıf gerçekten temel sınıfın bir örneğidir) ve arayüzler diğerleri için uygundur.

Bununla birlikte, bir arabirim kullanmayı seçerseniz, iyi tasarım daha önemli hale gelir çünkü arabirimler sürüm oluşturmaz; bir sınıf bir arayüzü uyguladığında, arayüzü tam olarak uygulaması gerekir ve daha sonra başka bir yöntem eklemek, arayüzü uyguladıklarını düşünen sınıfların artık yapmadığı anlamına gelir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın