İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Yazılım Tasarımları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Yazılım Tasarımları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Yerel Hizmetler 

Yazılım Tasarımları

Yazılımı, daha fazla insan kullandıkça gelişecek şekilde tasarlayın. Ağ etkilerini benimseyerek, en iyi Web 2.0 yazılımı, onu daha fazla insan kullandıkça daha iyi hale gelir. eBay ağı büyüdükçe, satıcılar daha fazla potansiyel teklif sahibine sahip olarak fayda sağlar, alıcılar daha fazla seçeneğe sahip olur ve hepsi daha fazla sayıda incelemeden yararlanır, bu da daha sağlam bir itibar yönetimine yol açar.

Daha fazla üye katıldıkça, ağın toplam değeri kademeli olarak artar ve hem ölçek hem de geçiş maliyetleri açısından yerleşik bir kişinin avantajına yol açar. Yazılımda en basit haliyle bir telefon ağı olan uçtan uca IP Üzerinden Ses (VoIP) ağ sağlayıcısı Skype, doğal olarak Metcalfe Yasasını ortaya koyuyor ve günümüzde 100 milyon kullanıcıyla değer kazandı.

Aslında Skype o kadar başarılı ki, 2006 baharı itibarıyla 6,9 milyar dakikalık aramayı yönetti ve bu, dünyadaki uzun mesafeli aramaların yaklaşık yüzde 7’sini temsil ediyor.35 Reklamverenleri ve içerik desteğini eşleştirmek için otomatik bir pazar yeri olan Google AdSense’in değeri – pense, ağının boyutuyla da büyür.

Ortaya çıkmayı kolaylaştırın. Bir yazılım parçası için en iyi tasarımı, en uygun arayüzü veya kullanıcıların uygulamayı kullanma yollarını tahmin etmek genellikle şaşırtıcı derecede zordur. Her yazılım uygulaması bu zorlukla karşı karşıyadır.

Web 2.0 uygulamaları, güvenilir olmayan tahminlere değil, gerçek dünya uygulamasına dayalı olarak zaman içinde en uygun kullanımın ve yapının ortaya çıkmasına izin vermek için önceden daha az yapı empoze eder ve kablolu varsayımların sayısını en aza indirir. Bu, istenmeyen kullanımları teşvik eder ve kullanıcı davranışının, ürün yönünden arayüzde gezinmeye kadar her şeyi etkilemesine izin verir.

Tüm ürünler ortaya çıkabilir: Flickr, hayata çevrimiçi çok oyunculu bir oyun olarak başladı, ancak zamanla fotoğraf paylaşım özelliklerinin ilgi ve trafik çektiği netleşti.

Kullanıcı arayüzü ve gezinme ortaya çıkabilir: etiket bulutları boş bir sayfa olarak başlar ve kullanıcılar bir sitedeki içeriğe etiketler (kullanıcı tanımlı anahtar kelimeler) atamaya başladıkça şekillenir; sonunda, en sık kullanılan etiketler daha büyük bir yazı tipi haline gelir ve bu da küresel gezinmeyi ve aramayı kolaylaştırır.

 Etiketlemenin Yükselişi

Fotoğraflar, yer imleri, ürünler ve blog gönderileri dahil çevrimiçi nesneleri sınıflandırmak için kendi seçtikleri anahtar sözcükleri kullanarak kişileri etiketlemek Web 2.0 tarzı sitelerde yaygındır.

Bu folkonomiler bir dizi fayda sağlar:

• Hiyerarşiler tanımları gereği yukarıdan aşağıyadır ve tipik olarak merkezi bir tarzda tanımlanır; bu, Web 2.0’ın işbirlikçi, merkezi olmayan, yüksek ağ bağlantılı dünyasına pek uygun olmayan pratik bir modeldir.
• Ses ve video gibi zengin medya, bu açık meta verilerden yararlanır çünkü diğer anlam çıkarma ve arama biçimleri hala bir sorundur.
• Etiketler, veri kümesinden çıkarılabilen toplu, kolektif zeka sayesinde ikinci dereceden etkileri kolaylaştırır (aynı öğeler için ayrı etiket seçimlerindeki farklılıkların üstesinden gelmeye yetecek kadar).


Yazılım tasarımı Nedir
Yazılım Tasarım Mühendisi
Yazılım
Yazılım kaça ayrılır
Yazılım tasarımı nasıl yapılır
Yazılım tasarım mühendisi Taban Puanları
Yazılım var
Yazılım Tasarımcısı ne is Yapar


Sorunlar ve Tartışmalar

Duvarlarla çevrili bahçeler 2.0. Web 1.0’da America Online (AOL), duvarlarla çevrili bahçeyi örnekledi: kullanıcılar, AOL’nin duvarları içinde olduğu sürece içerik ve topluluk oluşturabilirler. Tartışmalı bir şekilde, artık MySpace ve LinkedIn gibi canlı ama birçok yönden kapalı topluluklara sahip Web 2.0 duvarlı bahçeler var.

Bireyler için gizlilik ve sorumluluk. İnsanlar, beğeniler, beğenmedikleri şeyler, görüşler, kişisel tarih, ilişkiler, satın alma geçmişi, iş geçmişi, flört geçmişi vb. dahil olmak üzere kendileri hakkında giderek daha fazla ayrıntıyı çevrimiçi olarak ifşa ediyor.

Bu nedenle, arka plan kontrolleri yapan işverenler, yaklaşan tarihleri araştıran bekarlar, sosyal ağ sitelerini araştıran devlet kurumları ve emlak vergilerini artırmak için ev sahiplerinin yeniden yapılanma yükseltmeleri hakkındaki çevrimiçi yorumlarını kullanan vergi değerlendiricileri dahil olmak üzere diğer insanlar tarafından giderek daha fazla araştırılıyor.

Sağlayıcılar için gizlilik ve sorumluluk. Gizlilik konularına yeterince duyarlı olunmaması, yasal ve halkla ilişkiler felaketlerine neden olabilir. Facebook, Eylül 2006’da dağıtılan yeni özelliklerin mahremiyetle ilgili sonuçlarını hafife aldığında yüksek profilli bir PR serpintisine maruz kaldı. Birkaç gün içinde, yaptığı açıklamaları geri çekmek ve hizmet davranışını değiştirmek zorunda kaldı.

Veya ABD Federal Ticaret Komisyonu tarafından Çocukların Çevrimiçi Gizliliğini Koruma Yasasını (COPPA) ihlal ettiği için Xanga’ya verilen 1 milyon dolarlık para cezasını düşünün. Xanga, belirtilen politika bu yaş grubuna hesap vermeyi yasaklasa da, kendilerini 13 yaşından küçük olarak tanımlayan çocukların hesaplara kaydolmasına izin verdi.

Nitelik, sadece nicelik değil, önemlidir. Tüm kullanıcılar eşit yaratılmamıştır ve katkıları da eşit değildir. En başarılı Web 2.0 şirketleri, en değerli üyelerini teşvik etmek ve ödüllendirmek için mekanizmalar kurmuştur.

Kullanıcı Motivasyonu

Kullanıcı motivasyonları ve teşvikleri bazen paraya dayalıdır, ancak genellikle statü, itibar ve ilgi arzusu üzerine kuruludur. Bu faktörler, saf ego tatmininden kariyer gelişimine kadar her şey için kullanılan bir kişisel para biçimi haline gelir.

Örneğin, Amazon.com En İyi 00 Yorumcuya hitap eder; LinkedIn kullanıcıları, bağlantı ve onay sayısından sosyal değer elde eder; bir siteye ilk yorum yapan veya siteye bağlantı verenleri not eder; blog yazarları yüksek bir Technorati sıralaması istiyor; eBay satıcıları iyi bir itibar ister; HotOrNot kullanıcıları tarih ister; ve Wikipedia, en değerli editörlerine, Wikipedia ana sayfasını değiştirme yeteneği de dahil olmak üzere özel haklarla yönetici statüsü sunar. Bu nedenle, kullanıcılarınızı neyin motive ettiğini bilmek önemlidir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın