İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web 2.0’ın Temel Araçları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web 2.0’ın Temel Araçları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Çoklu Kullanım Sorunları

Web 2.0’ın Temel Araçları

• Katılım mimarisi toplulukla aynıdır. Google’ın PageRank araması, bir katılım mimarisi kullanır ancak topluluğu yoktur, oysa Wikipedia’da her ikisi de vardır.
• Sınırsız topluluk, paylaşım ve katılım her zaman iyi bir şeydir. Bazı senaryolar için doğru olsa da, garanti edilmez. Uygulamanın doğasına ve hedef kitleye bağlı olarak gereken kontrol derecesi değişiklik gösterecektir.
• X özelliğinin eklenmesi onu Web 2.0 yapar. Halkla ilişkiler departmanının ince perdeli bir cephesi olan bir blog oluşturmak, etiketler için etiketler eklemek veya meşru bir çevrimiçi yardım sistemi yerine bir wiki kullanmak, katılım mimarisinin yanlış uygulamalarıdır. Web 2.0 yılan yağı satıcılarına dikkat edin.

Web 2.0’ın temel araçlarından ve teknolojilerinden yararlanın. Uygulama biriktirme listeleri, raf yazılımları ve iletişim karmaşıklığı gibi uzun süredir devam eden kurumsal sorunları çözmek için daha düşük maliyetli, benimsenmesi daha kolay, ölçeklenebilir çözümler sağlamak için RSS, wiki’ler, bloglar ve diğer işbirliği teknolojilerini kullanarak değerlendirin.

Düşük maliyetli, acil işbirliğini kolaylaştırın. Bazı uygulama sınıfları, özellikle işbirlikçi olanlar, daha az önceden dayatılan yapı ve daha kullanıcı odaklı ortaya çıkma stratejisinden yararlanabilir.

Sosyal metin wiki’leri gibi kurumsal düzeyde ticari araçlar işbirliği için forumlar sağlamak üzere kullanıldığında, tarihsel olarak düşük kullanıcı benimseme oranları potansiyel olarak artabilir. Bu çözümlerin tamamen ücretsiz olması gerekmez ve mevcut araçlar ve altyapı ile entegre olabilir.

Kontrolün paylaşılması, dahili olarak katılımı teşvik etmenin anahtarıdır. Katılım mimarisi, doğası gereği merkezi olmayan ve aşağıdan yukarıya, yukarıdan aşağıya, merkezi bir BT kontrol yapısına ters işleyen bir modeldir. Suları test etmek ve güvenilirlik oluşturmak için stratejik pilot programları kullanın. BT hedefleriyle uyumlu ölçülebilir hedefler olduğundan emin olun.

İşletmenin farklı zorlukları vardır. Kullanıcıların yalnızca küçük bir yüzdesi çoğu çevrimiçi proje için içeriğe katkıda bulunduğundan ve en büyük kuruluşlar bile halka açık İnternet ölçeğinin yalnızca bir kısmına sahip olduğundan, bu daha küçük ölçek çok daha küçük bir gerçek katılımcı havuzuna yol açabilir.

İlgili Modeller

• Veri Bir Sonraki “Intel Inside”dır. Başarılı bir katılım mimarisi, kullanıcı tarafından oluşturulan ve kullanıcı tarafından geliştirilmiş içerikten oluşan değerli bir veritabanı oluşturmanın temelidir.

• Montajda Yenilik. Amazon, eBay ve Google gibi şirketler, açık API’ler sağlayarak, diğerlerine yapı taşları vererek bir katılım mimarisi sağlıyor.


Web 2.0 Araçları Nedir
öğretmenler için web 2.0 araçları.
Web 2.0 Araçları örnekleri
Web 2.0 nedir
Eğitimde Web 2.0 Araçları
Web 2.0 araçlarının Eğitimde Kullanımı
Etwinning Web 2 araçları nelerdir
Web 2.0 Araçları pdf


Ağ Bağlantılı, Veriye Dayalı Bir Dönem İçin Yeni Kurallar

Pazar, bireyler için masaüstü uygulamalarından uzaklaşıp paylaşılan bir çevrimiçi hizmet modeline geçtikçe, sözcük işleme gibi yalnızca işlevden ziyade, perakende katalogları, arama veritabanları, açık artırma veritabanları dahil olmak üzere veriler hakkında giderek daha fazla önem kazanıyor.  Bilgi tabanları, ansiklopediler, haritalama ve konum verileri, medya koleksiyonları vb. Birçok çevrimiçi hizmet için değer, verilerdir.

Ve bu yeni çevrimiçi, veriye dayalı ekonomi açık standart protokollerine, veri biçimlerine, yazılım ve donanım altyapısına dayanmasına rağmen, rekabet avantajı için hala fırsatlar var. Örneğin, masaüstü çağına bir bakın: Intel’in 15 yılı aşkın süredir “Intel Inside” marka kampanyası, her açık sistemin içinde tescilli, tek kaynaklı bileşenler olduğu gerçeğine dayanıyordu.

İki dönemin uygulama yığınlarının karşılaştırılması, ortak bir çerçeve ancak yeni kurallar ortaya koymaktadır. Ortaya çıkan İnternet yığınının en üst ve en alt katmanlarında yeni rekabet avantajları bulunmaktadır.

En üst yazılım katmanında, artık ağ etkilerinden ve yazılımı bir hizmet olarak kullanmaktan bir kilitleme avantajı geliyor. Yığının en altında, veri ve verinin kontrolü rekabet avantajı sağlar.

Verilerden stratejik değeri en üst düzeye çıkarmak için çeşitli kanıtlanmış yaklaşımlar vardır:

  • Pahalı, yeniden oluşturulması zor verilere sahip olmak veya ağ etkilerinden veri oluşturmak gibi oluşturma stratejileri
  • Kontrol stratejileri, özel dosya biçimlerinden veya kayıt defterleri ve dizinler gibi veri erişim mekanizmalarından yararlanır
  • Çerçeve stratejileri, çerçeveyi konum, kimlik, zaman ve kataloglar gibi çok çeşitli diğer hizmetlere sağlamak için veri sınıflarına odaklanır.
  • Erişim stratejileri, önceden bulunması zor olan verilere erişim sağlar
  • Veri altyapısı stratejileri, başkalarının verilerini depolamak ve bunlara erişmek için altyapı sağlar

Faydalar

• Verilerin stratejik bir varlık olarak maksimize edilmesi
• Yeni veri merkezli iş modelleri
• Kendi veri oluşturma araçlarıyla daha fazla müşteri bağlılığı ve katılımı
• Verilerin yeniden kullanımı daha geniş pazar erişimi sağlar
• Birden çok veri katmanında değer yaratma olanağı

Eşsiz, yeniden oluşturulması zor bir veri kaynağına sahip olmaya çalışın. NAVTEQ, dünyanın önde gelen dijital haritalama verileri sağlayıcılarından biridir. Müşterileri bu verileri Google Haritalar, Microsoft Virtual Earth ve AOL MapQuest gibi iyi bilinen ürünler oluşturmak için kullandı.

Hizmetinin “Intel Inside” gibi görünen “NAVTEQ On Board” olarak markalanması tesadüf değildir. NAVTEQ’in değerli, benzersiz bir veri kümesi oluşturmadaki başarısı, 2006’da rekor gelir bildirmesine yardımcı oldu.

Veri setini oluşturmak için yaklaşık 700 milyon dolar harcamış olsa da, özellikle kullanıcıların veritabanını oluşturmasına izin veren bir katılım mimarisi yoluyla ağ etkilerinden yararlanarak, birçok düşük maliyetli mekanizma mevcuttur.

Çekirdek verileri geliştirin. Emtia verilerinin bir emtia olarak kalması gerekmez. Amazon.com, temel kitap kataloğu verilerini kullanıcı incelemelerinden satın alma geçmişine kadar çeşitli şekillerde geliştirerek rekabeti kısmen geride bıraktı.

En başarılı içerik ve medya sitelerinin çoğu, artık kullanıcıların verileri kullanıcı yorumları, etiketleri veya derecelendirmeleriyle zenginleştirmesine izin veriyor. del.icio.us hizmeti, daha önce sıradan olan tarayıcı yer işaretlerini geliştirmek için etiketleri, açıklamaları ve toplu kullanıcı davranışını kullanır. Kuruluşunuzun, müşterilerinizin veya ortaklarınızın mevcut veya emtia verilerini geliştirebileceği yolları arayın.

Kullanıcılar kendi verilerini kontrol eder. Kullanıcılara verilerini sisteminizden taşımaları için bir araç verin. Bu, müşterilerinize size güvenmeleri gerektiğini ve sizin de hizmetinize, muhtemelen bir nedenleri olmasa bile kullanıcıların verilerini başka bir yere götürmelerine izin verecek kadar güven duyduğunuzu gösterir. Sağlayıcıların hala toplamın ve bu bağlamdan gelen değerin sahibi olduğunu unutmayın. Duvarlarla çevrili ve kapalı veri kaynakları siloları, İnternet’in güçlü yönlerinden tam olarak yararlanamıyor.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın