İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web 2.0 Faydaları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web 2.0 Faydaları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Android'de Kodlama

Web 2.0 Faydaları

  • Hızlı, büyük ölçekli, kullanıcı odaklı büyüme için fırsatlar açar
  • Müşteri güveni ve bağlılığı oluşturur
  • Kullanıcı tabanı büyüdükçe ürünleri geliştirir

En İyi Uygulamalar

Önce kullanıcıya ödeme yapın. Web 2.0 ürünleri, benimsemenin önündeki engelleri en aza indirerek ve kullanıcıların fotoğrafları yönetmek, iş belgelerini paylaşmak veya seyahat rezervasyonu yapmak gibi birincil hedeflerine hızlı ve verimli bir şekilde ulaşmasını sağlayarak başlar.

Genellikle sosyal ağ etkileriyle ilgili olan ikinci dereceden faydaların, müşterinin birinci dereceden hedeflerine müdahale etmesine asla izin vermezler. Sadelik benimsemeyi teşvik eder. Del.icio.us sosyal yer imi hizmetinin nasıl anında değer sağladığına bakın: kullanıcılar, kendi etiket tabanlı sınıflandırma sistemlerini kullanarak yer imlerini tutmak için basit, merkezi bir yer elde eder.

You- Tube, video paylaşımını basit ve erişilebilir hale getirerek hızla büyüdü. Her iki durumda da, ikinci dereceden değer, birincil olarak ağ etkilerinden (toplu etiketleme, viral ağ oluşturma, işbirlikçi filtreleme ve arama gibi) elde edilen bu faydaların tümü, kullanıcıdan önceden başka bir şey istemez.

Library Thing çevrimiçi hizmeti de benzer bir model izliyor; birinci dereceden değer, kitap koleksiyonlarını kolayca kataloglamak için bir yer sağlamaktan geliyor. Öneriler ve topluluk dahil olmak üzere ağ etkilerinin bu birincil hedefin önüne geçmesine izin verilmez. Model başarılı: Lansmandan sonraki 7 ay içinde 30.000’den fazla kullanıcı 2 milyondan fazla kitabı katalogladı.

Ağ efektlerini varsayılan olarak ayarlayın. Önce kullanıcıya ödeme yapmanın doğal sonucu, ağ etkilerini varsayılan olarak ayarla—bir sosyal ağa katılırken bireysel kullanıcı eylemlerinin etkisini en üst düzeye çıkarmak için kullanılan bir tekniktir.

Bu en iyi uygulama, kendi çıkarlarının peşinde koşan kullanıcıların doğal bir yan ürünü olarak kolektif zekayı etkili bir şekilde kullanabilir. İlk e-tablo  bir veri tabanı oluşturmanın üç ana yolu olduğunu belirtti:

— İnsanlara bunu yapmaları için ödeme yapın, örneğin Yahoo!’nun dizin dizini
— Gönüllülerin yapmasını sağlayın, örneğin Wikipedia
— Kendi çıkarları peşinde koşan insanların bir yan etkisi olarak dolaylı olarak inşa edilmesini sağlayın.

Daha sonra bu son yaklaşımın, Napster’ın erken dönem eşler arası dosya paylaşım uygulamasının hızlı büyümesi ve başarısı için nasıl temel bir bileşen olduğunu gösterdi.

Dosyalar ağda dolaşırken, varsayılan olarak özel değil, paylaşılan bir duruma geçerler. Bu tek ayar ve kullanıcıların olağan davranışları nedeniyle, ağdaki verilerin genişliği ve sunucuların sayısı katlanarak arttı. Bu nedenle, uygulamanızdan en büyük viral etkiyi elde etmek için, ağ efektlerinin varsayılan olarak “açık” olarak tasarlandığından emin olun.


Web 2.0 Araçları örnekleri
Web 2.0 araçlarının Eğitimde Kullanımı
Web 2.0 araçları
Web 2.0 nedir ne işe yarar
Web 2.0 Araçları Uzman Öğretmenlik
Web 2.0 nedir
öğretmenler için web 2.0 araçları.
2.0 ne demek


Ağ Etkilerini Neden Varsayılan Olarak Ayarlamalısınız?

Ağ efektlerini varsayılan olarak ayarlama ihtiyacı, insan davranışının iki temel yönünden kaynaklanır:

• Kullanıcıların yalnızca küçük bir yüzdesi bilinçli olarak uygulamanıza değer katma zahmetine katlanacaktır. Şekil 9, Wikipedia’daki 1 milyondan fazla kayıtlı kullanıcının yalnızca küçük bir bölümünün aktif katkıda bulunduğunu göstermektedir.30
• İnsanlar doğası gereği ataletlidir ve kendilerine verilen varsayılanları kabul etme eğilimindedir.

Bu gerçeğin stratejik önemini görmek için tarayıcı varsayılanları konusunda Google ve Microsoft arasındaki son savaştan daha fazlasına bakmanıza gerek yok. Bunun gerektirdikleri, her uygulamanın doğasına göre değişecektir.

Klasik bir örnek, Flickr’ın yüklenen fotoğraflar için varsayılan ayarıdır; herkes tarafından görülebilir. Bu tür bir varsayılan, çevrimiçi fotoğraf sitelerinin tüm dinamiğini eski nesil özel koleksiyonlardan, paylaşımı ve hızla büyüyen ilgi topluluklarını teşvik eden daha yeni, açık bir modele değiştirmeye yardımcı oldu.

Kullanıcıları açıkça ve dolaylı olarak dahil edin. Kullanıcı etkileşimlerinin değerini en üst düzeye çıkarmak, hem açık kullanıcı katılımından (yeni içerik oluşturmak, mevcut içeriği zenginleştirmek, iletişim kurmak ve işbirliği yapmak gibi) hem de kullanıcı eylemlerinin (nereye, ne zaman, nasıl ve nereye gittikleri gibi) dolaylı yan etkilerinden yararlanmak anlamına gelir. hangi işlemler yapılır). Birlikte, bir kullanıcı katılımı sürekliliği yaratılır.

MySpace, Digg ve Wikipedia gibi sitelerin katılım mimarisi neredeyse tamamen doğrudan, açık kullanıcı etkileşimlerini kolaylaştırmaya odaklanmıştır. Öte yandan Amazon.com’unki, hem ünlü kullanıcı ürün incelemeleri yoluyla açık, hem de algoritmik öneri motoru aracılığıyla üstü kapalıdır.

Google, bir web sayfasının değerinin en iyi göstergesinin sayfanın içeriğinden değil, sayfadaki bağlantılardan (kullanıcı tarafından oluşturulan bağlantılar) geldiğine dair içgörü olan patentli PageRank arama algoritmaları aracılığıyla dolaylı olarak kolektif zekadan yararlanır.

Yaratılış için anlamlı bir bağlam sağlayın. En başarılı katılım mimarileri, kullanıcıları katılmaya davet etmekten fazlasını yapar; tutarlı, tutarlı bir bağlam oluştururlar.

Yüksek düzeyde, bu konu veya topluluk bağlamıdır; çerçeve düzeyinde kimlik, itibar, kullanıcılar arasındaki ilişkiler, veri tanımlama (URL’ler, etiketler vb.), bulunabilirlik (kullanıcı ve veri arama), toplama ve kişiselleştirme için mekanizmalar içerir.

Yeterli bağlam sağlayamayan kuruluşlar risk altındadır. 2003’te, sosyal ağ sitesi Friendster’ın 20 milyon kullanıcısı vardı ama mesaj panosu, müzik ya da blog yoktu.33 MySpace o yılın Temmuz ayında ortaya çıktı ve tüm bu hizmetleri geniş bir yaratıcı özgürlükle (yani güvenle) sundu. Ekim 2005 itibarıyla MySpace, Friendster’ın 20 katından fazla trafik hacmine sahipti.

Kullanıcılarınıza güvenin. Kolektif zekadan yararlanmanın ön koşulu, katılıma, etkileşime ve işlemlere izin vermek için yeterince açık bir bağlam sağlamaktır. Bunu başarılı Web 2.0 şirketlerinde tekrar tekrar görürsünüz.

Sonunda bu, kuruluşun kontrolü paylaşmak ve kullanıcılara güvenmek için bazı kontrolleri devretmesi gerektiği anlamına gelir. Bu strateji birçok kurumsal kültüre aykırıdır ve Web 2.0’ın başarılı bir şekilde benimsenmesinin önündeki en büyük zorluklardan biridir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın