İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web’in Yaygınlaşması – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web’in Yaygınlaşması – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

 Düzen Yöneticisi

Web’in Yaygınlaşması

Her şekil ve büyüklükteki milyarlarca cihazın İnternet’e bağlı olduğu her yerde hazır bilgi işlem çağına giriyoruz. Yakında PC, İnternet’e erişmenin birincil yolu olmayacak; bu, Japonya ve Kore gibi ülkelerde zaten geçerli. Bireylerin her gün birkaç kaynaktan çevrimiçi olması giderek yaygınlaşıyor: ofis masaüstü, dizüstü bilgisayar, ev bilgisayarı, taşınabilir medya oynatıcı, oyun konsolu ve cep telefonu.

Yine de, bu çoklu erişim senaryosu bile, İnternet’i tanıyan cihazların hızla büyümesi ve verilerin sürekli artan hız ve miktarda çevrimiçi olarak aktığı yaklaşan sensör ağı göz önüne alındığında, yakında tuhaf görünecek. Platform olarak Web’in gerçekten her uca ulaştığı yer burasıdır.

Hem cihazları hem de insanları kapsayan daha fazla etkileşim söz konusudur:

Fotoğraflar. Anlık görüntüler artık bir cep telefonundan alınabilir; düzenleme için bir masaüstü bilgisayara kablosuz taşıyıcı ağ üzerinden e-posta ile gönderilir; çevrimiçi bir fotoğraf paylaşım hizmetine yüklendi; yorumlar, derecelendirmeler ve gruplamalar yoluyla diğer kullanıcılar tarafından işbirliği yapılan; TiVo benzeri hizmetler aracılığıyla bir ev televizyonu da dahil olmak üzere daha fazla cihaza RSS ve API’ler aracılığıyla dağıtılır; ve elde tutulan fotoğraf özellikli medya oynatıcıya indirildi.

Müzik. Masaüstü bilgisayar kullanıcıları, çevrimiçi veritabanları aracılığıyla müzik çalma listeleri oluşturabilir ve bunları taşınabilir cihazlara indirebilir. Gerçek dinleme geçmişleri daha sonra cihazlardan çevrimiçi bir müzik hizmetine yüklenir ve işbirlikçi filtreler, tarayıcılara ve diğer cihazlara aktarılan sanal radyo istasyonları oluşturmak için algoritmik olarak birleşir ve filtreler; İnternet uyumlu yeni ev stereo bileşenleri, bu akışları doğrudan kullanıcıların oturma odalarına bağlar.

Ancak, her yerden kesintisiz erişime ilişkin büyük bir vizyondan hâlâ çok uzağız. Verileri bu platformlarda senkronize ve hazır halde tutmak, hem muazzam bir zorluk hem de fırsattır. İşbirliklerinin sürekli olarak cihazdan bağımsız olması gerekir. Cihazlar yalnızca yavaş yavaş konuma duyarlı hale geliyor.

Çoğu uç platformun ham performans, giriş/çıkış yeteneklerinde sınırlamaları vardır ve ağa bağlı değilken sınırlı çalışma yeteneği vardır veya hiç çalışmaz. Başarılı Web 2.0 uygulamaları, pazarları genişletmek, yeni kullanım senaryolarını kolaylaştırmak ve rekabet avantajı elde etmek için bu yaygınlıktan yararlanabilir.

Faydalar

• Yeni pazarlar açar
• Uygulamalarınıza her yerden erişim
• Konum ve bağlam farkındalığı becerisi
• Yeni dijital eve giriş


Dünyada ilk internet kullanımı
internet’in tarihçesi sunum
türkiye’de ilk internet
türkiye’de ilk internet nerede kullanılmıştır
internetin tarihsel gelişimi proje/ ödevi
internet türkiye’ye ne zaman geldi
internet’in anlamı nedir kısaca
Şu anda kullandığımız internet neden icat edilmiştir


En İyi Uygulamalar ve Örnekler

• Cihazlar, sunucular ve ağlar arasında veri paylaşmak için baştan tasarlayın. Kapsamlı ağ, uçtaki cihazları ve kullanıcıları merkezdeki hizmetlere bağlamak için yeni ürün fırsatları açtı. Apple’ın iTunes stratejisi, ağların, masaüstü bilgisayarların ve taşınabilir medya aygıtlarının güçlü yönlerinden yararlanır.

Müzik indirmeleri için alakart fiyatlandırmayla birleşen bu yaklaşım, tüm müzik endüstrisini altüst etti. Slim Devices’ın Squeezebox medya sunucusu, ağı doğrudan oturma odasına getirerek masaüstünü zincirden tamamen ortadan kaldırır.

Microsoft’un Xbox donanımı ve Xbox Live çevrimiçi çok oyunculu hizmeti birlikte, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, medya paylaşımı, derecelendirmeler, geri bildirimler, kullanıcı profilleri ve arkadaş listeleri içeren bir platform oluşturur. TiVo’nun dijital video kaydedicisi ve çevrimiçi abonelik hizmeti, kolektif zekayı hem dolaylı olarak izleme alışkanlıklarından, hem de açık bir şekilde tüketici oylamalarından yararlanır.

Web sitesinde, toplu kullanıcı davranışına dayalı olarak bir “en popüler kayıtlar” özelliği oluşturulmuştur. Cihaz, İnternet üzerindeki herhangi bir yerden programlanabilirken, TiVo ToGo hizmeti ve Brightcove, CNet ve Yahoo! videoyu ev TV’sine getirir.

• Konuma duyarlı düşünün. Tamamen yeni mevcudiyet özellikli ve konum farkında sosyal etkileşim biçimleri için fırsatlar bulun. Bluetooth ve GPS gibi teknolojiler, günümüzün mobil cihazlarında giderek daha yaygın hale geliyor ve özellikle dijital/mobil nesil için çok uygun.

Yine de başarı için gelişmiş konum belirleme teknolojisi her zaman gerekli değildir. Dodgeball sosyal ağ hizmeti, coğrafi yakınlığa göre koordine edilen anında buluşmayı kolaylaştırır, ancak konum verileri kullanıcı tarafından sağlandığı için, konum algılayan cihazlar gerektirmez.

Plazes hizmeti, aynı yerde Wi-Fi özellikli cihazlara sahip kişilerin sosyal ağları aracılığıyla iletişim kurmasına olanak tanır (aynı zamanda bir API’ye ve temel teklifinin bir parçası olarak Google Haritalar ve Flickr’dan karma verilere sahip bir platformdur).

Web 2.0’ı cihazlara genişletin. Diğer Web 2.0 tekniklerinin ve en iyi uygulamalarının, ister platformlar ve mashup’lar, ister bir katılım mimarisi veya Long Tail olsun, masaüstü olmayan cihazlara genişletilebileceği alanları arayın. eBay, uyarılar ve teklif verme için premium ücretli bir kablosuz hizmet sunar.

Bones in Motion hizmeti, cep telefonlarını kısmen Google Haritalar karmaları ve anlık blog/günlük özellikleri aracılığıyla fitness aksesuarlarına dönüştürmeyi amaçlıyor. EQO Communications ve iSkoot, Skype’ı mobil cihazlara genişletiyor.

Wizbit, cep telefonlarına BitTorrent hizmetleri sağlar. Yahoo!’nun Go Suite—Go Desktop, Go Mobile ve Go TV—e-posta, sohbet, kişi ve takvim verilerine mobil cihazlardan erişim sağlar ve gelişmiş donanım veya yazılım gerektirmez.

Uç noktayı daha akıllı hale getirmek için ağın gücünü kullanın. Mobil cihazlar daha güçlü hale gelse de, sunucu tarafındaki yetenekler daha da artmaya devam edecektir.

Bu nedenle, ağır işleri uç cihazlardan sunuculara aktarın ve hafif sonuçlar elde edin. SCANBUY ve Frucall gibi hizmetlerle alışveriş yapanlar, anında ürün bilgilerini almak ve fiyatları karşılaştırmak için bir mobil cihaza barkod girebilirler (sonunda bu hizmetler, telefonun kamerasının barkodları taramasına ve yorumlanmak üzere sunuculara yüklemesine izin verebilir).

Cihazları veri ve zengin medya kaynakları olarak kullanın. Fotoğraflar, videolar, ses ve metin için düşük sürtünmeli veri yakalama kaynakları olarak ağ ve medya özellikli uç cihazları kullanın. TextAmerica, SixApart’ın TypePad Mobile, WINKsite ve Nokia Lifeblog gibi mobil blog (moblog) hizmetleri, kullanıcılara mobil cihazları içerik oluşturma ve paylaşma araçları olarak kullanma olanağı sağlar. Podcast hizmeti Odeo, kullanıcının doğrudan cep telefonundan podcast kayıtları oluşturmasına olanak tanır.

Tek tıkla eş üretimi bir öncelik haline getirin. Cihaz girişi ve gösterimindeki sınırlamalar, kullanımdaki engellerin en aza indirilmesini masaüstünden daha da kritik hale getirir (sınırlamalar, cep telefonlarından TiVo’ya kadar her şey için farklıdır). Müşterilerin hizmetinizi kullanma becerisini optimize etmek için etkileşim tasarımına ekstra çaba gösterin.

ShoZu’nun ödüllü mobil fotoğraf ve video paylaşım hizmetleri, birincil başarı faktörü olarak kullanım kolaylığına odaklanır (bunu ayrıca, çok çeşitli üçüncü taraf web siteleri ve topluluklarıyla entegrasyona olanak tanıyan açık bir mimari olarak sağlar).


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın