İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

XP – Web Uygulaması Geliştirme  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

XP – Web Uygulaması Geliştirme  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

 Hizmet Arayüzü

XP – Web Uygulaması Geliştirme 

RUP ile karşılaştırıldığında XP, Web uygulamalarının geliştirilmesi için kabul görmüş bir yaklaşım olarak kendini kanıtlamıştır. Web projelerinde XP kullanmanın özelliklerine ilişkin kısa bir giriş, özellikle yöntemlerin gerekli uyarlamasının açıklandığı yerde bulunabilir.

Bu bölüm, potansiyel zorlukları daha iyi anlamak için XP’nin bir Web uygulaması geliştirme projesi için tanımlanan gereksinimleri nasıl karşılayabileceğini kısaca gösterecektir.

1. Kısa geliştirme döngülerini yönetme: Hızla birbirini izleyen sürümler, XP projelerinin özelliklerinden biridir. Yinelemeler ayrıca kısa geliştirme döngülerinin yapılandırılmasına da izin verir. İşlem hafif olduğu için, XP bu gereksinimi güzel bir şekilde karşılar. Dolayısıyla XP ve diğer çevik süreç modellerinin bu ihtiyacı tam olarak karşıladığını söyleyebiliriz.

2.Değişen gereksinimleri ele alma: XP’nin dört temel değerinden birini temsil eden basitlik, herhangi bir uzun vadeli planlamanın bir XP projesinde ancak çok kaba ve ön hazırlık olabileceği anlamına gelir. Bugünü yarının ihtiyaçlarına hazırlamaya çalışan ileri görüşlü bir çalışma biçimi reddedilir. Bunun yerine, müşterinin yakın entegrasyonu, sonuçların hızlı bir şekilde teslim edilmesiyle birleştiğinde, gereksinimlerin geliştirilmesine ve sürekli olarak uyarlanmasına olanak tanır. Bu, XP ve diğer çevik süreç modellerinin de bu gereksinimi tam olarak karşıladığı anlamına gelir.

3. Sabit son tarihleri ve esnek içerikleri olan yayınlar: Bir yayının yayınlanmasından önce başarılı bir kabul testi yapılır. Bununla birlikte, bir XP projesindeki hiçbir şey içeriğin bir sürümden diğerine taşınmasını engellemez. Tüm sürüm planı, yukarıdaki 2. maddede belirtildiği gibi esnektir. Sürüm planındaki yeni veya değiştirilmiş gereksinimlerin kabul edilmesi ve ardından gereksinimlerin taşınması ve ilgili kabul testinin daha sonraki sürümlere yapılması, XP’nin de bu gereksinimi karşıladığı anlamına gelir.

4. Farklı sürümlerin paralel gelişimi: XP, farklı sürümlerin paralel gelişimini temel olarak dışlamaz. Ancak, kritik nokta gerekli plandır, çünkü hiçbir XP projesi ileri görüşlü bir çalışma şekli kullanmaz.

Öte yandan, daha sonraki bir sürüme taşınan hedefler veya endişeler hakkında iletişim kurmak için ekipler arasındaki planlar ve anlaşmalar gereklidir. Aslında, farklı sürümler üzerinde çalışan proje ekibi üyelerinin birbirleriyle kişisel olarak iletişim kurmalarına izin verilirse, yani iletişimin ilk XP temel değeri uygulanırsa, bu iletişim alışverişi genellikle bir XP projesi içinde düşünülebilir.

Tüm proje durumu ve ilerlemesi boyunca şeffaflık yaratmak için bir sürüm hakkında kısa durum raporları şeklinde düzenli toplantılar yapılabilir. İçeriklerle ilgili tartışmalar daha sonra toplantıların dışında yapılabilir, yani toplantılarda belirlenen sorunları açıklamaktan geliştiriciler sorumludur. Prensip olarak, çevik süreç modelleri bu gereksinimi karşılayabilir.

5.Yeniden kullanım ve bütünleştirme: Web uygulamasının geliştirilmesindeki muazzam zaman baskısı nedeniyle, mevcut bileşenlerin yeniden kullanılması önemlidir. Mevcut bileşenlerin yalnızca entegrasyonu, sürecin kendisinin desteğinden ziyade metodolojik bir desteği gerektirir.

Öte yandan, bir geliştirme süreci tipik olarak diğer geliştirme süreçlerinde yeniden kullanılacak yeni bileşenler üretir. Temel olarak yaklaşım, bir Web uygulaması geliştirme projesinde yeniden kullanılabilir bileşenlerin geliştirilirken başka bir Web uygulaması geliştirme projesi paralel olarak yürütüldüğü şeklinde düşünülebilir.

Bu durumda, yeniden kullanılabilir bileşenlerle sağlanması gereken geliştirme süreci, Web uygulaması üzerinde gereksinimleri olabilecek ek bir “müşteri” olarak anlaşılmalıdır. Bu, bir XP sürecinde “müşteriyi yerinde tutma” ilkesini uygulamanın faydalı olduğu anlamına gelir.


Windows Virtual PC
Windows XP Modu indir
Windows XP mode Microsoft
Windows 7 XP Mode
Windows XP Modu İndir Microsoft
Windows xp simulator online
Windows 10 XP Mode
Windows XP Mode Türkçe


Bu, karşılıklı geri bildirimin her iki süreçte geliştirilen bileşenleri koordine etmesine izin verecektir. Ancak, XP süreçleri yalnızca belirli bir sorunu çözmek için optimize edildiğinden, bu yaklaşımı gerçekleştirmenin zor olabileceğine dikkat edilmelidir.

Böyle bir senaryoda, özel olarak XP veya genel olarak çevik süreç modellerindense, özellikle yeniden kullanılabilir yazılımların geliştirilmesi için tasarlanmış süreçleri kullanmak daha iyi olabilir.

6. Web uygulamasının karmaşıklık düzeyine uyum sağlama: Bir Web uygulaması geliştirme projesinin erken aşamaları için XP ile ilgili olumlu şey, henüz net olmayan gereksinimlerin üstesinden gelebilmek ve bir Web uygulamasının kısa bir geliştirme döngüsünden sonra kullanılabilmesidir.

Ancak, hem uygulama mantığı hem de içerik açısından karmaşıklık artarsa, XP giderek daha az uygun bir süreç haline gelir. Bu durumda, bir süreç, büyük geliştirme ekipleriyle dağıtılmış yazılım geliştirmeyi daha iyi desteklemelidir. Bu durumda özellikle XP ve genel olarak çevik süreç modelleri daha az uygundur.

Popüler yazılım geliştirme süreçlerinin Web uygulamalarının geliştirilmesi için gereklilikleri nasıl karşılayabileceği tartışması, bu bölümde tartışılan süreçlerin hiçbirinin tüm gereksinimleri karşılamadığını göstermiştir.

Bununla birlikte, geçtiğimiz birkaç yılda, çevik süreçlerin birçok Web geliştirme projesinde başarılı olduğu kanıtlanmıştır. Bu süreçlerin en az karşıladığı gereksinimlere bakarsak, sürecin bir Web uygulamasının karmaşıklık düzeyine uyarlanmasının öne çıktığını görebiliriz.

Çevik süreçleri kullanmanın zorluğu, içsel zaman baskısı nedeniyle büyük ekipler tarafından geliştirilmesi gereken daha büyük ve daha karmaşık uygulamalara ölçeklenebilirliklerinde yatmaktadır. Çevik bir süreçle bir proje yürütmenin sorunları, ekip üyelerinden aşırı derecede yüksek talepler içerir.

Kısa yaşam döngüleri nedeniyle, Web geliştirme projeleri genellikle daha yüksek bir karmaşıklık düzeyine ulaşılmadan önce sona erer. Bu, gerekli süreç ölçeklenebilirliğinin tipik olarak tek bir projede değil, yalnızca tüm bir proje serisinde sorun haline geldiği anlamına gelir.

Bir Web uygulaması daha düşük bir karmaşıklık düzeyine sahip olduğunda, çevik bir süreç kullanarak geliştirme önerilir. Bununla birlikte, Web projesi daha yüksek bir karmaşıklık düzeyine ulaşmayı hedefliyorsa, ağır bir sürece ihtiyaç vardır. Böyle bir süreç, RUP faz tanımlarından uzaklaşarak muhtemelen gelecekte (RUP’a benzer şekilde) tanıtılan yöntemleri temel alacaktır. Bu bölüm böyle bir süreci tanıtamaz, çünkü metodolojik temel henüz olgunlaşmamış ve birleşik değildir.

Web Mühendisliği disiplini, son kırk yılda mevcut Yazılım Mühendisliği anlayışına yol açan gelişmeyi prensip olarak hızla yakalar. Yazılım Mühendisliğinde, uygulamaların artan karmaşıklığı, süreçlerin ve yöntemlerinin daha yavaş gelişmesine yol açtı.

Muhtemelen en iyi bilinen dönüm noktası yazılım kriziydi. Projelerin büyük başarısızlığı, hem süreçleri değiştirme gerekliliği konusunda farkındalık yarattı hem de karmaşık uygulamaların geliştirilmesi için kademeli bir hedef süreç vizyonu yarattı. Bugün, birçok kişi “Web krizi” şeklinde bir yeniden ele geçirme konusunda uyarıda bulunuyor.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın