İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web’de Teklif Ayarlama – Seçimi ve Analizi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web’de Teklif Ayarlama – Seçimi ve Analizi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web'de Teklif Ayarlama – Seçimi ve Analizi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web’de Teklif Ayarlama


jeffbezosweb” web sitenizi yükseltmek ve etkileşimi artırmak için gerekli tüm stratejileri uygular. Web siteniz güncel, yenilikçi düşüncelerle tdasralnmış şekilde size teslim edilir. Detaylı bilgi almak için iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.


Hesabınızın kârlı olduğundan emin olmak için, dönüşümleri kârlı bir dönüşüm başına maliyetle izleyin. Tüm dönüşümleri (ör. telefon aramaları) izleyemiyorsanız, potansiyel müşteri formları gibi diğer türleri de izlemelisiniz. Ardından, her form müşteri adayı için aldığınız ortalama telefon araması sayısını tahmin edin. 50/50 kadar yüksek olabilir. Potansiyel müşterileri izleyerek, hangi anahtar kelimelerin muhtemelen herhangi bir dönüşüm sağlamadığını görebileceksiniz.

Düşük performans gösteren dönüşümlere sahip anahtar kelimeleri belirleyin ve performanslarını iyileştirmek için bir şeyler yapın. Örneğin, (1) anahtar kelimeyi silebilir, (2) tekliflerin fiyatını düşürebilir, (3) daha spesifik bir şey için teklif verebilir, (4) daha iyi reklam metni yazabilir veya başka bir yöntem kullanabilirsiniz. Ama kötü performans gösterenleri tespit etmeli ve onlar hakkında bir şeyler yapmalısın. Bunu yaparsanız, oyunun önündesiniz.

Bir anahtar kelimeyi çok kısa sürede düşük performanslı olarak sınıflandırmadığınızdan emin olun. Titiz iseniz, bu bölümün başlarındaki “Reklam Kopyasını Optimize Etme”den güven aralığı denklemine geri dönebilirsiniz.Anahtar kelime sorgulaması için,ortalama TBM’yi alabilir ve hedef dönüşüm başına maliyetinizi karşılaması için hangi dönüşüm oranına ihtiyacınız olacağını belirleyebilirsiniz.

Ardından, bu anahtar kelimenin hedef dönüşüm oranınızdan farklı bir dönüşüm oranına sahip olduğundan %95 emin olup olamayacağınızı görmek için güven aralığı denklemini kullanın. Yaklaşan kenar çubuğu, “Bir Anahtar Kelimenin Dönüşüm Başına Hedef Maliyeti Karşılayıp Karşılamadığını Belirleme”, örnek bir hesaplama gösterir.

Daha az zaman alan yöntem, anahtar kelimeye göz atmak, dönüşüm başına maliyetinin biraz yüksek olduğunu görmek ve bunu düzeltmek için bazı optimizasyon yöntemlerini denemektir. Anahtar kelimeleri analiz etmek için çok fazla zaman harcarsanız, zamanınız değerli olduğu için para kaybedersiniz. Güçlü performans gösterenleri belirlemeli ve düşük performans gösteren kampanyaları, reklam gruplarını veya anahtar kelimeleri izlemelisiniz.

Bir anahtar kelimenin dönüşüm başına maliyeti son derece düşükse, kârlılığı artırıp artıramayacağınızı görmek için teklifinizi yükseltmeyi deneyin. Hesabınıza göz atarken, hiyerarşisinden yararlanın. İlk olarak, kötü performans gösteren kampanyaları kontrol edin. Ardından, düşük performans gösteren reklam gruplarını arayın. Son olarak, herhangi bir anahtar kelimenin kötü performans gösterip göstermediğini görmek için reklam gruplarında daha fazla arama yapın.

Bir reklam grubundaki anahtar kelimelerin ayrı, anahtar kelime düzeyinde teklifleri olabilir. Ayrı bir teklif belirlenmezse, anahtar kelime açık artırmada reklam grubu teklifini kullanır. Her zaman yalnızca reklam grubu düzeyinde teklifler belirlerseniz, çok genel bir terim ortalamanın altında performans gösterdiğinden, daha spesifik, yüksek dönüşüm sağlayan terimlerin sıralamasını düşürüyor olabilirsiniz. Kampanya performansını artırmak için genellikle anahtar kelime düzeyinde teklifler belirlemek gerekir.

Bazı anahtar kelimeler çok fazla trafik almaz, bu nedenle iyi performans gösterip göstermediklerini söylemek zordur. Düşük trafikli bir anahtar kelimeye teklif veriyorsanız, teklif verme ve izleme için bunu benzer yüksek trafikli anahtar kelimelerle gruplandırın. Benzer anahtar kelimeleri kolayca gruplandırabildiğimiz ve makul teklifler belirleyebildiğimiz için, bu tür değerlendirme çağrıları otomatik araçlar yerine insanlar tarafından yapılır.

Telefon Görüşmesi Dönüşümlerini İzleme

Telefon araması dönüşümlerini izlemek için çeşitli teknolojiler mevcuttur. En basit düzeyde, pazarlama kampanyalarınız ve web siteniz için benzersiz telefon numaraları atayabilirsiniz, böylece benzersiz numaralara yapılan tüm aramalar kampanyalara kadar takip edilebilir.

Daha gelişmiş araçlar, yalnızca farklı kampanyalardan gelen aramaları izlemekle kalmaz, aynı zamanda anahtar kelimelere ve arama motorlarına göre de izleyebilir. Ayrıca bu araçlar, telefon görüşmelerini kaydetme ve gerçek dönüşümleri ölçme olanağı sağlar. Bu araçlar çok güçlüdür ve şaşırtıcı derecede pahalıdırlar. Gelecekte daha az maliyetli “çevrimdışı dönüşüm izleme” sistemlerinin kullanıma sunulacağını umuyoruz.


Google Ads teklif stratejileri
arama ağı reklamının hangi kısmı, dinamik arama ağı reklamları tarafından otomatik olarak üretilmez?
Adwords en iyi teklif stratejisi hangisi
satıcı puanı gibi otomatik uzantılar hangi durumlarda gösterilir?
Teklif Ne Demek
Google Ads teklif verme
Dönüşüm Sayısını en üst düzeye Çıkarma
Akıllı Görüntülü reklam kampanyaları


Otomatik Teklif

Manuel teklif verme, özellikle birden fazla hesabı yöneten profesyonel PPC yöneticileri için hantal olabilir. Otomatik teklif araçları, tekliflerin belirlenmesinde zaman kazandırabilir ve hesap performansını iyileştirebilir. BidRank ve Atlas Search, popüler ancak pahalı olan teklif yönetimi araçlarıdır. Genellikle birden çok programdaki teklifleri aynı anda yönetebilirler ve belirli bir YG’yi veya dönüşüm başına maliyeti hedefleyebilirler.

PPC’de başarısız olan reklamverenler genellikle yanlış teklif veriyor. Şunlar olabilir:

• Körü körüne pozisyon için teklif vermek, ne olursa olsun bir numarayı korumak
• Sitelerinin konusunun ötesine geçen anahtar kelimeleri hedefleme
• Bütçelerini yüksek konumlarda göstermek için boşa harcamak ve ardından tekliflerini düşürerek ve bütçelerini dağıtarak daha fazla tıklama ve dönüşüm alabilecekleri günün erken saatlerinde açık artırmaları bırakmak
• Rakiplerin ticari markaları gibi düşük performansa rağmen yalnızca kendilerine hitap eden daha az alakalı terimlere odaklanmak
• Maliyetlere dikkat etmeden trafiği artırmak için zorlamak
• Zayıf hedefler belirlemek

Markalaşma

Bu bölümde, amacı markalaşmak olan reklamverenlerden bahsetmediğimize dikkat edin. Marka bilinci oluşturma, kolayca aşırı harcamaya yol açabilecek zorlu bir PPC hedefidir. İnsanlar şunu soruyor: “Benimsitem neden[insertpopularindustrytermburada]en üstte sıralanmıyor?”

Kısa cevap, PPC kullanan tüm rakiplerin, popüler endüstri terimleri için gerçekten, gerçekten en üstte yer almak istedikleridir. Bu konum arzusu, teklifleri şişirir ve kâr elde etmeyi zorlaştırır. Biraz kısıtlama paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir.

Teklif Optimizasyonu İş Başında: Örnek 

Judy, gösteri köpekleri yetiştirme deneyimine dayanarak köpek bakımı hakkında bir e-kitap satan bir site işletiyor. E-kitabın maliyeti 30 dolardır ve temelde dağıtılmasıyla ilgili herhangi bir maliyet yoktur, çalışmayı okumak isteyen herkes kitabı kredi kartıyla satın alır ve web sitesinden indirir.

Örneği basitleştirmek için, Judy’nin genel gider maliyeti olmadığını ve tek maliyetin reklamlardan geldiğini varsayalım, bu durumda ROAS ve ROI eşittir. Dolayısıyla, Judy’ye dönüşüm başına 30$’a mal oluyorsa, başa baş gider. Dönüşüm başına 30 doların altındaki her kuruş kârdır.


jeffbezosweb Google Ads teklif stratejileri,arama ağı reklamının hangi kısmı, dinamik arama ağı reklamları tarafından otomatik olarak üretilmez?,Adwords en iyi teklif stratejisi hangisi,satıcı puanı gibi otomatik uzantılar hangi durumlarda gösterilir?,Teklif Ne Demek,Google Ads teklif verme,Dönüşüm Sayısını en üst düzeye Çıkarma,Akıllı Görüntülü reklam kampanyaları alanlarında hizmet vermektedir.


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın