İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web’de İkna Edici Teknikler  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web’de İkna Edici Teknikler  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

İletişim Protokolünü Basitleştirme

Web’de İkna Edici Teknikler 

Altı ikna edici

İkna edici teknikler, insanları isteklere uymaları için etkiler. İnsanları dönüştürmek için kullanabileceğiniz binlerce teknik olmasına rağmen, Robert Cialdini’nin Etkisi: Bilim ve Uygulama’ya göre bunların çoğu altı temel kategoriye ayrılıyor.

Bu altı ikna edici; karşılıklılık, tutarlılık, sosyal kanıt, beğeni, otorite ve kıtlıktır. Nitelikli satış görevlileri, müşterilerde bir aciliyet duygusu uyandırmak ve itibar kaybından veya fırsat kaybından kaçınmak için bu teknikleri sosyal normlarla bağlantılı olarak kullanırlar.

Bir borcun ödenmesi

İnsanlar, başkalarından gelen bir hediyeyi geri ödemek zorunda hissederler. Karşılık, alıcıyı gelecekte bir iyiliğe geri ödemeye zorlayan sosyal bir normdur. Bu, sosyologların toplum için faydalı olduğunu söylediği ilişkilerin devam etmesini sağlar.

Web’de, müşterilerin size iletişim bilgilerini verme olasılığını artırmak için karşılıklılık ve ödülleri kullanabilirsiniz. Alıcıyı iletişim bilgilerini vermeye ikna etmek için ücretsiz çevrimiçi araçları ve multimedya yüklemelerini kullanabilirsiniz.

Ayrıca içerik karşılığında müşterilerinizden daha önce iletişim bilgilerini talep edebilirsiniz. Site sahipleri, örneğin bir e-posta adresi için genellikle ücretsiz bir teknik inceleme yapar. Olgu gösterildikten sonra iletişim bilgilerinin istenmesi şeklindeki karşılık vermenin, ayrıntılı iletişim bilgilerinin alınmasında ödülden daha etkili olduğu (olgudan önce iletişim bilgilerinin istenmesi) daha etkilidir.

Tutarlılık ve bağlılık: Küçük evetler. İnsanların dönüşüm yapmasını sağlamanın bir anahtarı, tutarlılığa olan insan ihtiyacımızdır. Bir şeyi taahhüt ettiğimizde, gelecekteki eylemlerimizin bu kararla tutarlı görünmesini isteriz. Bu küçük başlangıç ​​taahhüdü, benzer olan daha büyük talepleri kabul etmemizi daha olası kılıyor.

Web’de ve satış ekibinizle, potansiyel müşterilerin satın alma sürecini büyük “Evet!”e doğru ilerletmek için “küçük gözlerle” taahhütte bulunduğundan emin olun. kolay bir evet. Onun sorunuyla ilgili bir soru sorarsanız ve ardından çözümünüz aracılığıyla aynı türden tasarrufları önerirseniz, olumlu bir yanıt alma olasılığınız daha yüksektir.

Sosyal kanıt

Çok satan! İnsanlar genellikle diğer insanların doğru olduğunu düşündüklerini gözlemleyerek neyin doğru olduğuna karar verir. Bu “sosyal kanıt” bir talebe uymayı teşvik edebilir. Bir kişiye, diğer birçok insanın aynı seçimi yaptığını söylemek, beklentilerinizi uymaya teşvik eder. Sosyal kanıt ilkesi, en iyi belirsizlik ve benzerlik koşulları altında çalışır.

Web’de algılanan güvenilirliği artırmak için sosyal kanıtı kendi yararınıza kullanabilirsiniz. Etkileyici müşteri listeleri, üçüncü taraf yetki mühürleri ve Amazon’un “Bu Ürünü Satın Alan Müşteriler Ayrıca Satın Aldı…” sosyal kanıt biçimleridir. Parlayan referanslar aynı etkiye sahip olabilir. Aslında, akranlardan gelen müşteri onaylarının, güven üzerinde olduğu kadar, tutumlar ve satın alma istekliliği üzerinde de önemli bir olumlu etkisi vardır. Geri tepme olmaması için iddialarınızı yedeklemeyi unutmayın.


Satışta ikna teknikleri
Temel ikna teknikleri
Birini ikna etmenin yolları
Müşteriyi ikna etme sözleri
Kararsız kadını ikna etmek
Kadınları ikna etmenin yolları
İkna teknikleri PDF
İkna örnekleri


Sosyal kanıttan etkilenen bir diğer davranış, çevrimiçi satın alma konusundaki korku faktörüdür. Haber medyasında bilgisayar korsanları ve kimlik hırsızlığı hikayelerini duyduktan sonra, teknoloji konusunda bilgili olmayan birçok alıcı çevrimiçi satın alma konusunda endişeli. Sonuç olarak, çevrimiçi perakendeciler, algılanan risk ve belirsizliği azaltarak ziyaretçilerde güven ve güven oluşturmalıdır.

Kararlarımıza ne kadar güvenirsek, satın alma olasılığımız o kadar artar. Güven, bilgi kalitesi, aşinalık ve itibar, satın alma niyetimizi destekleyen güçlü etkilere sahiptir. Better Business Bureau, eTrust ve HACKER SAFE gibi üçüncü taraf e-onay mühürlerini dağıtarak algılanan güvenilirliği artırın.

Bir güven grafiği ile daha yüksek bir dönüşüm oranı elde edebilirsiniz, ancak farklı e-mühürleri denemenizi ve test etmenizi öneririz. Doğal olarak, tüm üçüncü taraf mühürleri kesinlikle ödül veren kuruluşların kural ve düzenlemelerine uygun olarak kullanılmalıdır.

Beğenme

Tahvil satan arkadaşlar. Çoğu insan tanıdıkları veya sevdikleri insanlara evet deme eğilimindedir. Bir ürün veya hizmet, fiziksel olarak çekici insanlarla, olumlu koşullar veya niteliklerle ve/veya bize benzer insanlarla ilişkilendirildiğinde, dönüştürme olasılığımız daha yüksektir. Ek olarak, bir arkadaştan veya tanıdığımız birinden gelen bir tavsiye, bir yabancıdan gelen soğuk bir aramadan çok daha fazla ağırlığa sahiptir.

Web sitenizde kullandığınız ifadeler, dönüşüm oranlarınızı önemli ölçüde etkileyebilir. Gelişmiş pazarlamacılar, farklı müşteri türleri için farklı yolları özelleştirmeye yardımcı olan kişiler veya kişilik arketipleri yaratır.

Her yolun, o kişinin eğitim düzeyine, farklı kişilik özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre uyarlanmış bir kopyası vardır. Yollarınızı samimi, kişiye özel, fayda odaklı kopyalarla doldurarak, beğenme sürecini başlatabilirsiniz. Bu bölümün ilerleyen kısımlarında kişiler hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

Yetki

Görevli saygı. Sistemik toplumsal baskılar çoğu insanda otoriteye saygı duymayı aşılamıştır. Otoriter görünen insanlara, özellikle de etkileyici unvanlara ve kültürdeki insanların başarı işaretleri olarak gördüğü şeylerin süslerine sahip olanlara itaat etme eğilimindeyiz.

Güvenilirlik üzerindeki otorite etkisini artırmak için web sitenizde personelinizin unvanlarını ve eğitimini vurgulayabilirsiniz. Personelinizin yayınladığı kitaplardan, çalışmalardan ve makalelerden bahsettiğinizden emin olun. Uygun olan yerlerde takım elbiseli veya üniformalı kişilerin resimlerine yer vermek, web sitenizin otoritesine ağırlık katacaktır.

Kıtlık

Özel sınırlı sayısal teklif! Bir fırsat daha az kullanılabilir gibi göründüğünde, insanlar ona daha yüksek bir değer atar. Yakın zamanda kıtlaştığında veya bunun için rekabet etmemiz gerektiğinde kıt bir fırsatı arzulamamız daha olasıdır. Yerleşik özgürlükleri kaybetmekten de nefret ederiz. Buna psikolojik tepki denir.

Web’de daha fazla ürün ve hizmet satmak için algılanan kıtlığı kullanabilirsiniz. Sattığınız ürün veya hizmet sayısını sınırlayarak kıtlık ilkesini uyandırabilirsiniz. Örneğin, yolcular uçak bileti almak için Orbitz.com’a gittiklerinde, genellikle bu fiyata yalnızca X boş koltuk kaldığı söylenir.

Benzer şekilde, Amazon.com, şimdi harekete geçmezseniz görevli gecikmelere atıfta bulunarak, yeni bir siparişin verilmesi gerekmeden önce kalan kitap sayısını gösterir. Amazon ayrıca, satın alma işleminizi belirli bir tarihe kadar almak için kalan sürenizi de hesaplar.

Satışı kapatmak için güven oluşturmak

Başarılı siteler, ziyaretçilerine güven ve itimat inşa eder ve ziyaretçiye, satışa yol açacak bir eylemi nasıl gerçekleştirebileceğini açıkça belirtir. Her karar noktasında, başarılı siteler, satın alma ivmesini yüksek ve belirsizliği düşük tutmak için tasarlanmış bilgilerle ziyaretçilere güven verir.

Bilgi toplama aşamasında güven oluşturmak için kullanım kolaylığı çok önemlidir. Değerlendirme ve satın alma aşamalarında yapısal güvence daha önemli hale gelmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın