İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Dönüşüm Oranlarını En Üst Düzeye Çıkarmak  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Dönüşüm Oranlarını En Üst Düzeye Çıkarmak  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

WordPress Ekranı  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Dönüşüm Oranlarını En Üst Düzeye Çıkarmak 

Dönüşüm oranlarını en üst düzeye çıkarmak için web sitenizi optimize etmenin binden fazla yolu vardır. Aşağıda, web sitenizle dönüşümleri artırmak için kullanabileceğiniz en önemli 10 faktör bulunmaktadır.

Faktör 1: Güvenilirliğe Dayalı Profesyonel Tasarım Kullanın

Sitenizin güvenilmesi veya çökertilmesi için sadece bir an var.10 Profesyonelce tasarlanmış bir site, elde ettiğinizden daha fazla işi korkutup kaçırmanızı önleyen türden bir ilk izlenim (hızlı, hatasız, çekici ve güvenilir) sağlar. Şaşırtıcı bir şekilde, çok satan Blink’in (Little, Brown and Company) yazarı Malcolm Gladwell’in keşfettiği gibi, güven ilk izlenimin “ince dilimi” üzerine kuruludur. Güvenilirlik temelli tasarıma neler girer?

Sitenizde olması gerekenler:

Hızlı

Siteniz göz açıp kapayıncaya kadar değerlendirilecektir, bu nedenle çok hızlı bir şekilde görünür hale gelmelidir. Site sahipleri genellikle sitelerini yavaşlatan ağır grafik öğeleri kullanma hatasına düşerler. Birçok ziyaretçi bu öğeler yüklenmeden önce ayrılır. Dört saniyeden uzun sayfa görüntüleme süreleri sizi güvenilirlik açısından dezavantajlı duruma sokar.

Hatasız

Bu, yazım denetiminin ötesine geçer. Sitenizde stil hataları, kodlama hataları, tasarım hataları, olgusal hatalar, dilbilgisi hataları, fazlalıklar ve eksik içerik bulunmamalıdır. Bu tür hatalar, algılanan kaliteyi önemli ölçüde azaltır, güvenilirliği zedeler ve satın alma niyetini raydan çıkarır.

Aslında, bir sitedeki kusurların algılanması, algılanan kaliteyi gerçek kusurların iki katından fazla etkiler. Böylece küçük hatalar ziyaretçilerinizin gözünde büyütülebilir. Bu, en iyi ilk izlenimi yaratmak olarak belirtilen en önemli iki faktörden biridir. Diğer faktör ise çekiciliktir.

Çekici

Araştırmalar, çekiciliğin güvenilirliği artırmada en önemli faktör olduğunu bulmuştur. Aynı içeriği yüksek ve düşük estetik tedavilerle test eden bir çalışma, daha yüksek estetik tedavinin algılanan güvenilirliği artırdığını buldu. Bir şirket profesyonel web sitesi ve logo tasarımına yatırım yaptığında, tüketiciler firmanın güvenilir olabileceği sonucuna varır.

Güvenilir siteler, ziyaretçileri alıcılara dönüştürür. Bu, ticari web sitesi tasarımının özüdür. Hatasız, çekici sayfalar ve logolar, güvenilirliği artırmanın anahtarıdır. Ve ziyaretçilerinize bu gerekli deneyimi sunacaksanız hızın önemli olduğunu gördünüz. Gerçek profesyonel web sitesi tasarımı güvenilirliğe dayalı tasarım olduğundan, tüm bunlar profesyonel web sitesi tasarımında mevcuttur.

Faktör #2: Web Sitesinde Gezinmeyi Kolaylaştırın

Kullanıcılar, web sitesi kullanılabilirlik anketlerinde sık sık zor gezinmeyi eleştirir. Ziyaretçiler aradıklarını bulamazlarsa, web sitenizden çıkıp başka yerlere bakarlar. Site tasarımınız, ziyaretçilerinizin gitmek istedikleri yere en az tıklama ile hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmalarını sağlamalıdır.

Ziyaretçilerin anlayamayabileceği şirket içi jargonu kullanmaktan kaçının. Popüler kuralları kullanarak tutarlı bir entegre navigasyon tasarımına sahip olun. Ziyaretçileri ürünlerinize veya hizmetlerinize tıklamaya teşvik etmek için ilgi çekici, fayda odaklı bağlantı metni yazın. Daha uzun bağlantı metninin daha kısa bağlantı metninden daha iyi dönüştürüldüğü gösterilmiştir. Bu bölümde daha sonra optimum bağlantı uzunluğunu keşfedeceğiz.

Ziyaretçileri yönlendirmeye yardımcı olmak için site haritaları ve çok derin olmayan mantıksal bir hiyerarşi kullanın. Kullanıcılar, sekmeli gezinmeyi diğer web gezinme biçimlerine tercih eder. Ayrıca, kullanılıyorsa dikey navigasyonun solda görünmesini tercih ederler çünkü çoğu kullanıcının ilk baktığı yer burasıdır.


Google Ads teklif stratejileri
Teklif stratejisi Öğreniyor ne demek
Dönüşüm Sayısını en üst düzeye Çıkarma
Google Ads teklif stratejisi Öğreniyor
Hedef Gösterim payı
Google Ads teklif verme
Manuel TBM ayarlama
Aşağıdakilerden hangisi Google Ads otomatik


Faktör #3: Logonuzun Güvenilirliğini Optimize Edin

Logonuz genellikle ziyaretçilerinizin şirketiniz hakkında sahip olduğu ilk izlenimdir. Logonuz şirketinizi uzman ve güvenilir olarak gösteriyor mu? Nereden biliyorsunuz? Ticari sanat ve psikoloji alanında kapsamlı bir geçmişe ve eğitime sahip olmaya yardımcı olur.

Ancak bunun dışında, aşağıdaki tanıtımı faydalı bulabilirsiniz. Tasarımcılara güvenilirliğe dayalı logo tasarımları oluşturmaları için bir çerçeve sunuyor. Bu “kaynak güvenilirliği” logolarının dönüşüm oranlarını dört kata kadar artırdığı gösterilmiştir.

Bir web sitesi şirketinin güvenilirlik özelliklerini içeren bir logo, aynı güvenilirlik özelliklerine sahip olmayan ve bu nedenle inandırıcı olmadığı düşünülen logolardan 2 ila 4 kat daha fazla tıklamaya neden oldu.

Güvenilirliğe dayalı logoların arkasındaki psikoloji, tüketicileri harekete geçmeye motive eden mesajların kabul edilmesini teşvik etmektir. Logolar, şirketin ana mesajına inanılırlık katar. Dolayısıyla, bir mesajın kaynağı inanılır ve güvenilir olarak algılanırsa (kısmen logo tasarımınızın bir sonucu olarak), şirketinizin ilettiği mesajlar daha etkili olacaktır. İkna edici iletişim teorisinde buna kaynak güvenilirliği denir. Teorisinin anahtarı, sözsüz iletişimi, şirketin belirli güvenilirlik özelliklerini bir logoda ileten tasarım formlarına dönüştürmektir.  

Başarılı bir logonun şunları yapması gerektiğini buldu:

• Güvenilirlik temelli. Şirkete özgü, kurumsal niteliklere sahip, yetkin, bilgili, güvenilir, son teknoloji, muhafazakar, dinamik, heyecan verici, geleneksel, ileri görüşlü ve yenilikçi olmalıdır.
• Şirketin temel yetkinliğini sembolize edin.
• Şirketin güvenilir olduğunu iletecek şekilde tasarlanmalıdır.
• İçerik ve tasarım olarak planlı olun.
• Şirket adının üzerinde, yanında veya solunda bir sembol kullanın.
• Uygulamada öne çıkmak, sık ve tutarlı bir şekilde kullanılmak.
• Birlikte çalışan bir grafik sembol ve ada sahip olun.

Logonuz, işletmenizin güvenilirliğini simgeleyen grafik bir simgedir. Etkili logolar anında tanınmak için tasarlanmıştır. Güven, hayranlık ve sadakat uyandırır ve üstünlüğü ima ederler. Logonuzun, şirketinizin benzersiz güvenilirlik özelliklerini simgeleyecek şekilde profesyonelce tasarlandığından emin olun.

Faktör #4: Unutulmaz Bir Slogan Yazın

Logonuzun yanına bir slogan veya kısa bir marka sloganı yerleştirilmelidir. Slogan, Galce’de savaş çığlığı anlamına gelen sluagh-ghairm kelimesinden türetilmiştir. Sloganınız unutulmaz bir cümle, şirketinizin faydalarını ve imajını özetleyen bir savaş çığlığı olmalıdır. Sloganınız, sloganı markanıza bağlayan USP’nizin kısaltılmış bir versiyonu olmalıdır.

Sloganınız, logonuz ve marka adınız markanızı tanımlayan üç temel unsurdur. Birlikte, tüketicilerin pazarlama çabalarınıza nasıl tepki verdiğini farklılaştıran marka değeri yaratırlar. Daha yüksek bir fark, tüketicilerin markanız hakkında bildiklerini artırır ve teklifleriniz için bir prim talep etmenize olanak tanır.

Marka adları nadiren değiştirilirken logolar ve sloganlar şirketiniz geliştikçe zaman içinde sıklıkla değişir. İdeal olarak, sloganlar gelecekteki genişleme için tasarlanmalıdır.

İyi sloganlar:

• Ürününüzün sağladığı en büyük faydayı iletin
• Basit ama akılda kalıcı
• Daha fazla etki için zarf fiile yakın olacak şekilde aktif ses kullanın
• Markanızı farklılaştırın
• Sloganınızı marka adınızla ilişkilendirin
• Gelecekteki genişleme için tasarlanmıştır
• Belirsizliği kucaklayın (örneğin kelime oyunları ve diğer kelime oyunları tam değildir ancak akılda kalıcıdır)
• İstediğiniz nitelikleri hazırlayın
• Jingle ile hızlı bir geri çağırma

Daha büyük şirketler genellikle sloganlarını, USP’lerini ve logolarını oluşturmak için marka yönetimi firmalarını işe alır ve bu süreçte milyonlarca dolar harcarlar. Etkili bir slogan bulmak için milyonlar harcamanıza gerek yok. Bu bölümün ilerleyen kısımlarında size etkileyici bir USP’nin nasıl oluşturulacağını göstereceğiz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın