İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web’de Gezinmenin Önemi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web’de Gezinmenin Önemi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Android'de Kodlama

Web’de Gezinmenin Önemi

Gezinme sadece bir sayfadan diğerine geçmekle ilgili değildir; aynı zamanda oryantasyonla da ilgili. bazen insanlar bir web sitesinde nerede olduklarını bilmeye ihtiyaç duyarlar. 80’lerde köprü metin sistemleri üzerine yapılan araştırmalar, durumun böyle olduğunu gösterdi; konum bilgisi, insanların gezinmesine yardımcı olur. birçoğu web yöneliminde üç temel ihtiyaca işaret etti.

Bir sitede gezinirken, kullanıcıların genellikle şunları bilmesi gerekir:

• Neredeyim?
• Burada ne var?
• Buradan nereye gidebilirim?

Konum, genellikle bir gezinme menüsünde o anda seçili olan seçeneğin vurgulanmasıyla veya bir içerik haritası iziyle yolun görüntülenmesiyle gösterilir. hatta bazı siteler konumu “buradasınız” notuyla damgalar.

Oryantasyonun ötesinde, bir sitedeki konumunuzu bilmenin başka sonuçları da vardır:

• Belirli bir sayfanın anlaşılması, diğer sayfalarla olan ilişkisinin anlaşılmasını geliştirebilir hatta gerektirebilir. bu, özellikle harici arama sonuçları gibi ana sayfadan ziyade site yapısının alt düzeylerindeki bir sayfadan bir siteye girildiğinde yaygındır. başka bir deyişle, gezinme yalnızca nerede olduğunuzla ilgili değil, aynı zamanda içeriğin anlamıyla da ilgilidir. gezinme, sayfa başlıkları ve diğer öğelerle birlikte bağlamın ayarlanmasına yardımcı olur.

• Bir site yapısında daha derin olan sayfalar daha kesin görünebilir. Bir sitede ne kadar derinde olduğunuzu bilmek, karşılaşılan bilgilerin ayrıntı düzeyi ve ayrıntısı hakkında ipuçları verebilir. doğal beklenti, bir sitede daha yüksek sayfaların doğası gereği daha genel olması ve siz yapıda ilerledikçe ayrıntıların ortaya çıkmasıdır.

• Bir sitede nerede olduğunuzu bilmek, bilgi arama konusunda ayrıntılı ipuçları verir. konum, aramaya devam edip etmemeniz gerektiğini belirtebilir. o halde site gezintisi, bilgi ararken potansiyel olarak bir kapanma hissi sağlar.

Örneğin, açık Üniversite web sitesinde Avrupa’daki öğrenciler için mali destek sayfasını gösterir. Bu sayfaya ulaşmak için birkaç tıklama yapmanız gerekiyor: Öğrenci olmak > Mali destek > Kıta Avrupası’nda ikamet eden öğrenciler. Bu sayfanın nispeten derin konumu, sitede bu konuda daha fazla olmadığını ve daha fazla bilgi bulmak için telefon numarasını aramanız veya verilen e-posta adresine yazmanız gerektiğini gösterir. ek olarak, Kıta Avrupası’nda ikamet eden öğrenciler kendi başına birçok şeye atıfta bulunabilir. Bunun Mali destek kategorisinde olduğunu bilmek ona net bir anlam verir.

gezinme, bir web sitesinin içeriğinin ve tekliflerinin genişliğini ve türünü veya sitenin “hakkındalığını” aktarır. sitenin konusuyla ilgili genel, anlamlı bir bütünlük oluşturur ve beklentileri belirler. Buna karşılık, bir sitenin ana konularına ilişkin bilgi, insanların orada bilgi bulmaya yönelik yaklaşımını etkileyebilir. bunun, gezinmenin sayfa sayısı açısından sitenin kapsamını gösterdiği anlamına gelmediğini unutmayın.

Bunun yerine, bir sitenin konusunun derinliğini yansıtır. Yeni bir stereo alıcı almak istediğinizi hayal edin. ürünleri hakkında bilgi edinmek için sony style web sitesine gitmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Oraya vardığınızda, her türlü elektronik ekipman için kategoriler bulacaksınız: bilgisayarlar, kameralar, TV’ler ve daha fazlası.

Sayfanın üst kısmındaki gezinme açıktır ve stereo alıcıları bulmak için ev ses bölümüne gidebilirsiniz. bu arada, sony’nin her tür elektronik üründen oluşan geniş bir ürün yelpazesi sunduğunu da anlıyorsunuz. Seçkin bir üst düzey ses ürünleri yelpazesi yapar. buradaki navigasyon, gösterilen sony sitesinden oldukça farklıdır.

Bu genişlik, sitenin navigasyonu tarafından yansıtılır. ayrıca harman/Kardon’un sony’nin sitesinde bulamayacağınız araba ürünlerine önem verdiğini unutmayın. iki site benzer bir konuda farklı bir derinlik ve genişlik yansıtır ve bu farklılıklar navigasyona da yansır.

genel olarak gezinme, ziyaretçilere bir sitenin içeriğine ilişkin semantik bir çevresel görüş sunar. bu, bilgi ihtiyaçlarınızla ilgisi için ipuçları sağlar. neyin mevcut olup neyin olmadığını ortaya çıkarır ve doğru konuyu araştırdığınızı bilmenizi sağlar.


En çok kullanılan web tarayıcıları
En iyi web tarayıcıları
Chrome basitleştirilmiş görünüm kapatma
web ortamında yer alan bilgilerin yer aldığı elektronik dosyalardır.
Web tarayıcısı uygulaması Nedir
Bu içeriği görmek için bir web tarayıcısı uygulaması yükleyin ve kurun
Aşağıdaki web tarayıcılarından hangisi açık kaynak kodludur
Web tarayıcısı indir


Marka Önemi

Marka genellikle görsel tezahürü açısından düşünülür: logo, renkler, yazı tipi vb. genellikle ticari kıyafet olarak adlandırılan bu unsurlar, insanların şirketiniz ve ürünleri ile özdeşleşmesine yardımcı olur. Ancak bir marka bundan çok daha fazlasıdır. Marka konumu, web gezintisi de dahil olmak üzere bir ürün veya hizmetin esasen her yönünü etkiler. Nihayetinde bir marka, tüketiciye sunulan mal ve hizmetler hakkında bir sözdür.

Markaların değerleri ve karakterleri vardır. Örneğin, bir şirket markası kendi geleneğine ve ürün kalitesine değer verirken, bir diğeri en son teknolojiye ve güler yüzlü müşteri hizmetleri sunmaya değer verebilir. navigasyon, markanın özelliklerini yansıtır ve destekler. görüntülenen gezinme seçenekleri, öğelerin sırası, etiketler için ses tonu ve görsel gezinme stilinin tümü, Web’de bütünsel bir marka deneyimine katkıda bulunur.

Renk örnekleri modaya uygun ve moderndir ve genç, ilk kez saat alıcıları hedeflenir. web sitesi navigasyonu genç ve eğlenceli bir markayı yansıtıyor. Örneğin:

• ana seçenekler dönen bir daire içinde eğlenceli bir şekilde sunulur.
• Ana koleksiyonlar için bir seçeneğe ek olarak, şirketin sponsor olduğu özel program ve etkinlikler olan Kulüp ve Plaj Voleybolu gibi şeylere bağlantılar vardır.
• navigasyonun yukarısındaki (sayfanın ortasındaki) tanıtım reklamları, yeni müşteriler çekmenin bir yolu olarak Flashmob Yarışması gibi şeyleri içerir.

tersine, rolex.com’daki navigasyon daha kasvetli ve rolex markasına uygun. şirket geleneğe ve kaliteye değer verir ve genellikle çok daha lüks bir müşteriye hitap eder. bu, sitenin gezinmesinde gelir:

• Koleksiyonlar sol üstteki ilk seçenektir. rolex, geleneksel kaliteli saat serisine açıkça değer vermektedir. renk örneğinde olduğu gibi sezonluk bir koleksiyon yerine istiridye Professional gibi uzun süredir devam eden ürün grupları var.
• spor ve Kültür kategorisi opera, golf ve yatçılık hakkında bilgi içerir. Plaj voleybolu rolex sitesinde hiçbir yerde bulunamaz.
• Renk örneğinde olduğu gibi enstitüsü vardır ve enstitüsü içinde ziyaretçiler, işletmeler ve  ödül seçenekleri bulmaktadır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın