İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

İçerik Bağlama Modeli – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

İçerik Bağlama Modeli – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Etiketli Görüntü Dosyası  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

İçerik Bağlama Modeli

bazen bariz olanı belirtmemek zor. elbette web navigasyonu bilgiye erişim sağlar. bunu herkes bilir; Her gün bilgi için Web’de geziniyoruz. ancak alternatif erişim yolları da mevcuttur. Sitenizdeki bilgilere nasıl erişilebileceğine dair bazı olası alternatif modelleri göz önünde bulundurun.

Belirli bir hiyerarşik organizasyon veya bağlantı modeli olmaksızın birbirine bağlı bir sayfalar koleksiyonu hayal edin. Tüm bağlantılar metne gömülüdür. gezinme şeması görevi görecek şekilde izole edilmiş değiller ve geleneksel bir ana sayfa kavramı yok. Site, ilgili bilgilerden oluşan büyük bir ağdır.

Bunun belgeler arasında güçlü ilişkiler sağlayacağını iddia edebilirsiniz. bir sayfadaki bağlantılı bir terim veya tümcecik, hedef sayfadaki içerikle yakın bir ilişkiye sahiptir. Ancak bu modelde genel bulunabilirlik düşüktür.

İnsanlar bilgi arayışlarında bir başlangıç veya bitiş duygusuna sahip olmayacak ve oryantasyon zor olacaktır. Ayrıca, erişim süresi çok daha uzun olacaktır. ilgili tüm içeriği anlamak için metni bütünüyle taramanız gerekir. bu kesinlikle bilgiye erişmenin en etkili yolu değildir.

Akışkan Bilgi Modeli

bu, içerik bağlama modeline benzer, ancak bağlantı yoktur. bunun yerine, her kelime tüm metinler için etkileşimlidir. metin ve köprü metni veya içerik ve gezinme arasında hiçbir ayrım yoktur. tüm metinler bağlantıdır ve tüm bağlantılar metindir. Bu modeli göstermektedir.

Belirli bir sayfadaki tek bir kelimeden, yeni içerik sayfalarına yönlendiren herhangi bir sayıda gezinme eylemi mümkündür. Tüm çevrimiçi metinleri tek tek sözcüklere kadar etkileşimli hale getirme olasılığını araştıran bir araştırma projesine ev sahipliği yapıyor.

Hiper metin yerine, araştırmacılar buna hiper kelimeler diyorlar. temel fikir, bir kelime tıklandığında bir seçenek menüsünün görünmesidir. Daha sonra bir arama yapabilir, ilgili belgelere bağlantı verebilir, terimi tanımlayabilir, çevirebilir vb. onların deyişiyle amaç, “halkaların tiranlığına son vermek”tir. bu aynı zamanda navigasyon tasarımının da sonu anlamına gelir.

Filtre Modeli

bir web sitesinin tüm içeriğine tek bir sayfadan ulaştığınızı hayal edin. bu sayfa, aynı anda farklı malzeme parçalarını sunmak için filtreleme ve sıralama kontrolleri içerir. kesinlikle oldukça etkileşimli olacaktır. koleksiyondaki belgelerin listesi her biriyle birlikte küçülür ve genişler. etkileşim.

Listedeki tek bir öğeye tıklamak, tam metnini ortaya çıkarır ve görüntüler. Bu konsepti gösterir. belirli bir sayfadaki tek bir kontrol yeni içeriğe yol açar, ancak bu içerik aynı sayfada sunulur. bu nedenle hareket döngüseldir: sayfadan asla ayrılmazsınız, sadece içeriğini sürekli olarak güncellersiniz.

Bu model, bu bölümün başında önerdiği modele benzer şekilde, bilgiye erişmenin potansiyel olarak verimli bir yolunu önerir. Ancak deneyim, gezinmekten veya göz atmaktan oldukça farklı olacaktır.

İlk kez ziyaret edenler, sitede bulunan içerik türü hakkında iyi bir genel bakış alamazlar. kullanıcıların bir aramanın ne zaman tamamlandığını bilmesi de zor olabilir: potansiyel olarak tüm gün filtre uygulayabilir ve sıralayabilir ve yine de yeni içerik listelerine ulaşabilirsiniz. Yer imi ve genel erişilebilirlik de karmaşıktır.

Bu modelin çalışan bir örneği, Amerikalı bestecinin eserlerine göz atmak için iBm’deki araştırmacılar tarafından geliştirilen deneysel bir arayüzde bulunabilir. Gösterildiği gibi, cam motoru, Philip Glass’ın çalışmalarını tek bir sayfada çeşitli yönlere göre filtreler: mavi çubuklar, müzik parçalarını bulmak için sola ve sağa hareket ettirilebilen kaydırıcılardır. her çalışmanın başlığı ve kısa açıklaması, bu örnekte Einstein Sahilde için sayfanın ortasında görüntülenir.


Sarmal içerik düzenleme yaklaşımı
Doğrusal içerik düzenleme Yaklaşımı
İçerik DÜZENLEME YAKLAŞIMLARI
Modüler içerik düzenleme Yaklaşımı
Program geliştirme içerik DÜZENLEME YAKLAŞIMLARI
CLIL aktiviteleri
Çekirdek içerik düzenleme yaklaşımı
Modüler Yaklaşım nedir


Arama Modeli

bu erişim modelinde gezinme veya dahili belgelere bağlantı yoktur. bunun yerine, siteyi ziyaret edenler bilgi için yalnızca anahtar kelime araması yapabilir. Kullanıcılar bir veya iki anahtar kelimeyi bir kutuya yazıp arama düğmesine tıklayın. bu, erişebilecekleri sayfaların bir listesini oluşturur. bireysel içerik sayfalarında tek seçenek listeye geri dönmek veya yeni bir arama yapmaktır. Bu üç adımı soldan sağa gösterir.

arama kesinlikle içeriğe ulaşmanın etkili bir yoludur. Web’de sürekli arama yapıyoruz. Ancak anahtar kelime araması, yalnızca aranan öğe önceden biliniyorsa etkilidir. kişilerin bilgi ihtiyaçlarını doğru ve eksiksiz bir şekilde sorgulama şeklinde ifade edebileceklerini varsayar. ancak bu her zaman böyle olmayabilir.

Yapısal Tarama Modeli

bu modelde, bir web sitesindeki bilgilere erişimi sağlayan, belki de her sayfanın yanında yalnızca bir dizi bağlantı vardır. bu alan mizanpajda sayfa içeriğinden görsel olarak ayrılmıştır. grafik olarak gösterildiği gibi, her seferinde sayfa içeriğini yenileyerek bir gezinme seçenekleri hiyerarşisini tıklayabilirsiniz.

Sitenin başka bir alanındaki bir sayfaya gitmek için, ağaçta geri gitmeniz ve başka bir dalda geri gitmeniz gerekir. metin içinde gömülü bağlantılar ve arama işlevi yoktur. Bunu, herhangi bir sayfadan herhangi bir yönde ilişkilendirmelerin yapılabileceği salt içerik bağlama modeliyle karşılaştırın.

Bu fazla saf modellerin tartışılması kasıtlı olarak tek taraflıdır. genel olarak, web siteleri yapısal gezinme, içerik bağlama ve arama ve filtreleme mekanizmalarını içeren modellerin bir karışımına sahiptir. her biri potansiyel olarak farklı bir arama modunu destekler. bu nedenle, Web’de bilgi için gezinme araçları birden çok biçimde gelir. genel olarak, bir web navigasyon sistemi verimli ve dengeli erişim sağlar.

gerçekte, web gezintisi, çeşitli erişim türlerinin bir arada harmanlandığı tasvir edilen bir şeye daha çok benzeyebilir. navigasyon tasarımı, bilgiye erişim için bir sistem oluşturmakla ilgilidir. web navigasyon deneyimine yol açan bu sistemdir.

Dahası, navigasyon, örneğin sadece bir anahtar kelime aramasından daha ilgi çekici bir bilgi deneyimi olabilir. Örneğin, kullanılabilirlik uzmanı Jared Spool ve meslektaşları, insanların doğrudan bir anahtar kelime araması yaptıktan sonra olduğundan daha sık gezinirken alışveriş yapmaya devam etme eğiliminde olduklarını keşfetti.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın