İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web’de Gezinme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web’de Gezinme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Kontrollü Görüntüleme

Web’de Gezinme

Gezinme, Web’deki deneyimlerimizi şekillendirmede önemli bir rol oynar. bilgiye anlayışı geliştirecek, markayı yansıtacak ve bir sitenin genel güvenilirliğine katkıda bulunacak şekilde erişim sağlar. ve nihayetinde, web’de gezinme ve bilgi bulma yeteneğinin paydaşlar için finansal bir etkisi vardır.

navigasyon tasarımı, yalnızca bir dizi düğme seçmekle sınırlı olmayan bir görevdir. çok daha geniş ve aynı zamanda bundan daha incelikli. navigasyon tasarımcısı, kullanıcı hedeflerini iş hedefleriyle koordine eder. bu, her birinin anlaşılmasının yanı sıra bilgi organizasyonu, sayfa düzeni ve tasarım sunumu hakkında derin bir bilgi gerektirir. Bu bölüm, yalnızca amacını değil, aynı zamanda potansiyel önem kapsamını daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için web gezintisi için geniş bir bağlam çizmektedir.

Web navigasyonu iyi çalıştığında, bunaltıcıdır. Navigasyon, hiç fark edilmediğinde en iyisidir. bir spor müsabakasını yönetmek gibi. hakem oyun boyunca onlarca iyi karar verebilir ve siz onun orada olduğunu bile bilmeyebilirsiniz. Ancak tek bir kötü çağrıyla, hakem birdenbire binlerce yuhalayan seyircinin ilgi odağı olur.

Web sitesinin uluslararası versiyonundan bir haber makalesini gösterir. Web’de hepimizin düzenli olarak karşılaştığı türden bir sayfadır. navigasyonla ilgili özellikle ilginç bir şey yok. ihtiyacın olduğunda orada, ihtiyacın olmadığında ise uzakta. Ancak bu sayfada bazı tipik gezinme özellikleri gösterilmektedir.

Dikkat odağınız ilk olarak nereye indi? belirli bir konu aramıyorsanız, gözleriniz sayfada gezinebilir. ilk önce sol üstte logoyu veya belki de makale başlığını görmüş olabilirsiniz. belki resim dikkatinizi çekmiştir. Ancak muhtemelen başlığın üstündeki Bunu bir Arkadaşa e-postayla gönder bağlantısını veya sağ üstteki arama giriş alanını fark etmemişsinizdir. ancak bu işlevleri arıyor olsaydınız, onları kolayca bulabilirdiniz.

Bilmeden, sayfanın gezinmesini ve içeriğini anlamanıza yardımcı olacak bir şema oluşturdunuz. Herhangi bir metni okumadan önce bile, bu sayfanın nasıl bir araya getirildiğine dair zihninizde zaten bir görsel oluşturmuşsunuzdur: burada ana seçenekler var, şurada makale metni var ve aşağıda daha fazla seçenek var. İnsanlar bunu hızlı ve otomatik olarak yapar.

İnsanlar ayrıca bilgi ihtiyaçlarını karşılayan kelimeler için sayfaları hızla tararlar. Yerel bir hava durumu raporu arıyorsanız, bunun yanlış sayfa olduğunu hemen anlarsınız. Ancak daha sonra sayfanın en üstünde Hava Durumu seçeneğini görmüş olabilirsiniz. bu seçeneğe tıkladığınızda, sitenin hava durumu bölümüne gitmeyi beklersiniz.

Bu nedenle navigasyon etiketleri ve metinleri önemlidir. Dahası, etiketlerin düzenlenmesi ve gruplandırılması, nasıl gezinileceği hakkında değerli bilgiler de iletir. Örneğin, sayfanın sol tarafındaki ilk yedi seçenek, haber makalelerinin coğrafi bir organizasyonunu bildirir. veya sağdaki İklim Değişikliği başlığının altındaki bağlantıların toplanması, konuyla ilgili daha fazla bilgiyi nasıl bulabileceğinizi size açıkça bildirir.

genel olarak, çeşitli unsurlar bir navigasyon sistemi oluşturmak için bir araya gelir. Ziyaretçiler bu sistemi bir bütün olarak algılasa da biz onun bileşenlerini tek tek inceleyebiliriz. Örneğin, sayfanın üst orta kısmındaki (ana sayfadan başlayan) sekmeler ana gezinme olarak adlandırılır. bu sayfa haberler bölümündedir.

Haberler içinde yerel gezinme, sol tarafta nerede olduğunuzu (bilim/doğa vurgulanır) ve başka nereye gidebileceğinizi gösteren, örneğin afrika hakkındaki makaleler veya iş haberleri bölümü gibi dikey bir menü ile temsil edilir.

bu iyi bir navigasyon sistemi mi? cevap nihayetinde görecelidir. iş hedeflerinden kullanıcı hedeflerine kadar bir dizi faktörü göz önünde bulundurmalısınız. yine de, navigasyon kalitesini değerlendirmek için kullanabileceğimiz iyi navigasyonun ortak ilkeleri vardır.

Örneğin, BBC sayfasında gezinme dengeli ve tutarlıdır ve nerede olduğunuzu net bir şekilde gösterir. genel olarak, bu tür siteler için uygundur ve muhtemelen insanları gitmek istedikleri yere götürür.


Chrome basitleştirilmiş görünüm kapatma
Chrome gizlilik ve güvenlik ayarları
Chrome gizlilik ayarları
Google gizlilik ayarları
Google gizlilik ayarları nasıl kaldırılır


WEB’DE GEZİNMENİN TANIMLANMASI

Web’in en temel bileşeni. bağlantılar, bir sayfadaki başka bir sayfaya veya tek bir sayfa içinde farklı bir konuma bağlanan metin veya grafiklerdir. bir fikirden diğerine çağrışımsal sıçramaya izin verirler. Çin’in dış politikası hakkında bir hikaye okuyorsanız, bir bağlantı sayesinde ülkenin demografisi hakkında ayrıntılı bilgi içeren bir sayfaya atlayabilirsiniz. Ancak, bağlantılar bir sayfayı diğeriyle ilişkilendirmekten daha fazlasını yapar. önem de gösterirler. bağlantılar alaka gösterir.

Web gezintisi üç şekilde tanımlanır:

1. insanların Web’de sayfadan sayfaya nasıl geçtiklerine dair teori ve pratik.
2. amaca yönelik hiper bağlantılı bilgileri arama ve bulma süreci; Web’de gezinme.
3. sayfalara erişim sağlayan ve belirli bir web sitesiyle etkileşim kurarken insanların kendilerini yönlendirmesine yardımcı olan tüm bağlantılar, etiketler ve diğer öğeler.

Web navigasyon tasarımı, bağlantı kurmakla ilgilidir. sitenizdeki sayfaların ve içeriğin önemini ve alaka düzeyini belirlemekle ilgilidir. bu, bilgi sayfaları arasında anlamlı ilişkiler kurmak için muhakeme gerektirir. Navigasyonun öğeleri birlikte, yalnızca insanların aradığı bilgileri bulup bulamayacağınızı değil, aynı zamanda bu bilgileri nasıl deneyimleyeceğinizi de belirler.

Gezinmeyi eleştirenler, bunun web sitelerinden tamamen kaldırılması gerektiği sonucuna varıyor. Yazar ve etkileşim tasarımı savunucusu Alan Cooper, örneğin, navigasyonun gereksiz olduğunu öne sürüyor.

Doğru, insanlar özellikle gezinmek ve kaybolma riskini almak istemiyorlar. cevaplar almak veya bir görevi tamamlamak için bir siteye gelirler. bu nedenle, web gezintisi bir amaç için bir araç olarak kabul edilebilir. Ama bu gerekli bir kötülük mü? Navigasyon eğlenceli değilse, neden insanların kafalarını karıştırabilecek bir şeyle onlara bir yük yükleyesiniz?

Web’de alıştığımız tanıdık gezinme olmadan bir web sitesini hayal etmek zor olurdu. navigasyon ihtiyacını daha iyi anlamak için, web navigasyonunun potansiyel olarak sahip olduğu bazı farklı işlevlere bakmak yardımcı olabilir. Web’de gezinme:

  • Bilgiye erişim sağlar.
  • Bir sitedeki konumu gösterir.
  • Bir sitenin ne hakkında olduğunu gösterir.
  • Markayı yansıtır.

Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın