İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Webde Araçların Ölçülmesi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Webde Araçların Ölçülmesi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Ana Aktivite

Webde Araçların Ölçülmesi

Araç, bir site ziyaretçisinin hedeflere ulaşma şeklini ifade eder. Araçlar, önceki siteler, arama motorları, reklam öğeleri ve kampanya ölçümleridir. Bunlar, reklamcılık ve pazarlamadaki çabaların performansını ölçer ve arama pazarlamasını ve hedeflenen içeriği kapsar. Birden fazla analiz türünde, kanalları ve işlevleri sorumlu kılmak için bu ölçümleri kullanabilirsiniz. Bunları, başarı olasılığını artırmak için stratejileri değiştirmek için de kullanabilirsiniz.

Hedefler

Optimizasyon ve analitik, sitenizi nasıl iyileştireceğiniz konusunda fikir sahibi olmanız için kullanıcılarınızın süreçlerini ve davranışlarını anlamanıza yardımcı olur. İstenilen dürtüyü uyandırmak için uygun uyaranları sunmanıza yardımcı olurlar. Bir hedefler veya kontrol noktaları sistemi oluşturarak, bir web sitesi oluşturmak veya geliştirmek daha kolay hale gelir. Kontrol noktaları nihai olarak bir birincil hedefe giden ve onu takip eden bir yol veya model oluşturur.

Hedefleri anlama

Hedefler sitenizin hedefleridir. Bazı siteler için hedefler satışlar veya kayıtlardır. Diğer siteler için, sadece izleyiciyi video veya blog gibi içeriği görüntülemeye çekmek olabilir. Sitenizin amacı ne olursa olsun, hedefleriniz vardır.

Bu hedeflere ulaşılma sayısı, kullanıcıya bunları gerçekleştirmesi için verilen fırsat sayısının yüzdesidir. Hedefler, performans kontrol noktalarından ve birincil başarı ölçütlerinden oluşur. Çoğu zaman, dönüşüm metrikleri veya oranları oluşturmak için hedefi payın yerine ve sayı veya hacmi paydanın yerine yerleştiririz.

Reklam Tıklamaları

Reklamcılık üzerine bir gelir modeli oluşturmaya çalışan bilgilendirici sayfalar için reklam tıklamaları birincil hedeflerdir. Tüm bilgilerin farklı kaynaklardan gelmesi gerektiğinden, bu verileri toplamak ve analiz etmek zor olabilir.

Hedef sayfaları

Bir web sitesinin temel amacı kullanıcıya bilgi sağlamaksa, bazı sayfalar bu amacı diğerlerinden daha iyi karşılayabilir. Bu hedefin yalnızca bu amaç için oluşturulmuş bir sayfa olması gerekebilir. Site dışı veya başka bir sayfaya bağlantı olabilir. Navigasyon faaliyetinizin hacim ölçütlerine göre hedefinizi toplayabilmeniz, toplayabilmeniz ve uygun şekilde nicelleştirebilmeniz için hedefinizin konumunu doğru şekilde etiketlediğinizden emin olun.

Yorumlar

Bilgilendirmeye ve tartışma toplamaya çalışan yardımsever blogcular için, uygun bir amaç, yorumları veya geri bildirimleri birincil hedef olarak görmek olabilir.

Siparişler

Siparişler, herhangi bir çevrimiçi perakendeci için tek ve en önemli hedeftir. Her iş işlevi, bir şekilde sipariş üretme yeteneğiyle ölçülür. Bilge bir adam bir keresinde sıfırla çarpılan her şeyin sıfır olduğunu söyledi. Sıfır siparişiniz varsa, gelir ikincil bir değerlendirmedir. Bununla birlikte, siparişleri toplamaya başladığınızda, daha ilginç metrikler değerli hale gelir ve sonunda, veri silolarınızdan bir ölçüm sistemi ve temel performans göstergeleri elenebilir.

Kayıtlar

Kayıtlar, bir haber bültenine kaydolmayı, bir RSS beslemesine veya blog topluluğu üyeliğine abone olmayı ve“ComingSoon”promosyon işaretçilerinialmak için kaydolmayı içerir. Örneğin, Wi-Fi bağlantısından gelen bir gösterge panosunu çalan havalı bir çalar saatli radyo pazarladı. Aylarca ürünü alamadınız, ancak satmaya başladıklarında “Cumby ile Mahallenizde İlk Siz Olun” diye kaydolmayı başardınız. İşe yaradı. Kayıt gerçekleşti.


Dijital ölçme değerlendirme Araçları nelerdir
Ölçme DEĞERLENDİRME Web 2.0 Araçları
WEB 2 ARAÇLARI
biçimlendirici değerlendirme teknikleri 3-2-1 çıkış bileti
E Değerlendirme Nedir
Biçimlendirici DEĞERLENDİRME teknikleri örnekleri
Ters yüz sınıf modeli video üretim araçları
Web 2 araçları liste


Sepet Eklemeleri

Perakendeciler, sepet eklemelerini ikincil bir metrik olarak görür. Bununla birlikte, sitede olabilecek daha büyük sorunları araştırmak amacıyla sepet eklemeleri değerli olabilir.

Gönderim hesaplayıcınız kalıcı bir sorun alanı olabilir. Sepet-sipariş-ekleme oranınız, dönüşüm performansınız üzerindeki etkiyi göstermek için izlenmesi gereken harika bir ölçümdür.

Dönüştürmek

Dönüşüm, esasen, bir hedefe ulaşma sayısının, mümkün olduğu zaman sayısına bölünmesidir.

TBM: Tıklama başına maliyet

  • TBM = tıklamalar / reklam harcaması

TBM, bir banner veya metin reklama yapılan her tıklamanın maliyetidir. Arama motoru pazarlamacılığı bunu, kullanım yeri ve açıklanan şartlar tarafından belirlenen bir “teklif fiyatına” dayandırır. Banner ve grafik reklamcılık, sabit bir TBM veya bir teklif verme sistemi ile çalışabilir. Genel olarak, TBM, BGBM alternatifinden daha ölçülebilir ve somut olduğu için BGBM’ye (1.000 gösterim başına maliyet) tercih edilen ölçüm şeklidir.

TO: Tıklama oranı

  • TO = tıklamalar / gösterimler

Bu, kullanıcıların bir ziyarete başlarken görüntülenen bir reklamı tıklama oranıdır. Tıklama, metin veya alternatif yaratıcı reklamların çok değişkenli testleri için bir metrik olarak kullanışlıdır.

ROAS: Reklam harcamasının getirisi

  • ROAS = gelir / araçların maliyeti

ROAS, çoğu pazarlama çabası için geçerli olan basit bir ölçümdür. Öncelikle bir anahtar kelime, reklam grubu, kampanya veya arama motoru için döndürülen değerin tahmini olarak kullanışlıdır.

ROI: Yatırım getirisi

  • ROI = verim – COGS – (insan kaynakları + reklam maliyetleri)

ROI, ROAS metriğinin daha eksiksiz bir versiyonudur. ROAS, getiriyi yalnızca anahtar kelimeye veya reklam öğesi maliyetlerine göre raporlanan artışa göre hesaplarken, ROI, kaynak tüketimine, satılan malların maliyetine (COGS) ve elde tutma maliyetlerine dayalı olarak hesaplama yeteneği açısından değerlidir. Kampanya değerini en üst düzeye çıkarmak için sağlam bir program bu ölçümü izlemelidir.

Omniture, kampanyanıza VISTA kuralı (ziyaretçi tanımlama, segmentasyon ve dönüşüm mimarisi) denilen şeyi ekleme yeteneğine sahiptir. VISTA kuralları, benzersiz olarak tanımlanmış ürün başına malların maliyetini ürün SKU’su veya barındırılan bir alışveriş sepeti çözümündeki başka bir değişkenle (ör. ürün kimliği) ilişkilendirir. En yüksek yatırım getirisini sağlayan anahtar kelimelere odaklanabilmek, ROAS gibi potansiyel olarak sorunlu ve eksik bir metrikten çok daha değerlidir.

Başarı Metrikleri ve Hedeflere Ulaşma

Arama motorunuzun işaretleme başarısını artırmak, tamamen hedeflerinize ulaşmakla ilgilidir. Web metrikleri, çevrimiçi pazarlama kampanyalarınızı ölçebilmeniz ve geliştirebilmeniz için bu hedefleri niceliklendirir. Gösterimler ve benzersiz ziyaretçiler gibi basit hacim ölçümlerini ölçmek yerine, bilgili analistler, sitenin başarısına nasıl katkıda bulunduğu bağlamında her sayfanın değerini ölçer.

Başka bir deyişle, sayfaların en uygun yollarda ne kadar etkili ve ilgi çekici olduğunu ve kullanıcıları ne kadar iyi koruduklarını ve cezbettiklerini ölçerler. Birincil içerik tüketimi, PathWeight ve Path-Loss gibi ölçümler, bu sorunlu alanları iyileştirme için aylık raporlarda trend haline gelmeden önce proaktif olarak bulmanıza yardımcı olur.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın