İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Basit Etkileşim – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Basit Etkileşim – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Android'de Kodlama

Hemen Çıkma Oranı ve Basit Etkileşim

  • Hemen çıkma oranı = tek erişimli ziyaretler / toplam girişler

Hemen çıkma oranı, bir sayfaya ulaşan ve belirli bir süre içinde etkileşimi gösteren herhangi bir işlem yapmadan sayfadan ayrılan kişilerin yüzdesidir. Bu aslında Google Analytics’te paketlenmiş bir metrik ve diğer çözümlerde hesaplanmış bir metriktir. Bu, doğası gereği negatif bir metriktir.

Raporlama amacıyla, aşağıdaki formüle sahip basit etkileşim kullanmayı düşünün:

  • Basit katılım = 1 – (tek erişimli ziyaretler / toplam girişler)
  • Basit etkileşim, hemen çıkma oranının çıkarılmasıyla oluşturulan karşılıklı yüzdelik dilimdir.

Başka bir deyişle, “hemen çıkma oranı” metriğinin bir versiyonudur.Ziyaretçilerin içeriği hemen alakalı ve ilgi çekici bulup bulmadığını hızlı bir şekilde belirlemek için harika bir metriktir. Bir sayfanın tasarımında veya içeriğinde büyük eksikliklere işaret edebilir. Yeni bir reklam kampanyasının etkinliğini ölçmek için de kullanabilirsiniz.

Belirli bir zaman aralığında Cable- Organizer.com’a yapılan ziyaretleri yönlendiren arama motoru başına hemen çıkma oranını gösterir. Baidu ve Yandex en yüksek sıçramayı veriyor gibi görünüyor. Bu şaşırtıcı olmamalıdır, çünkü CableOrganizer.com bu arama motorlarının baskın dillerinde içerik de sağlamamaktadır.

Google Analytics ayrıca, belirli zaman çizelgelerine ve kompozisyon modellerine atanan metrikleri göstermek için pasta grafikler, karşılaştırmalı grafikler ve trendler de sağlar.

Katil Anahtar Kelimeler

Hemen çıkma oranı veya basit etkileşim, bir analistin bir sayfayla ilgili temel sorunları tanımlaması için hızlı bir yol sağlayabilir. Genellikle çok yüksek bir hemen çıkma oranı, bir sayfadaki bir sunucu veya komut dosyasıyla ilgili bir yükleme sorunu veya büyük bir anahtar kelime hatası olduğunu gösterir. Bir müşteri, bu örneği arama sözcüğü dağınıklığıyla sağladı. Dağınıklığın sıkça aranan bir terim olduğu sayfaları inceledikten sonra, “Karmaşık Aile Cinayetleri” sonuçları bağlamında bu kelimeyi kullanan ücretli kampanyalarından gelen trafiği de fark ettik.

Clutter ailesinin cinayetleri, Truman Capote’nin (Random House) Soğukkanlılıkla adlı kitabında anlatılmıştır. Bu tam olarak trafikte aradıkları şey değildi. Bu nedenle, yüksek hemen çıkma oranıyla, aileyi ve cinayeti negatif anahtar kelimeler olarak işaretlemeye karar verdik ve böylece yanlışlıkla trafik alma olasılığını azalttık. Bu negatif anahtar kelimeleri kullanmak, müşterimizin bu sayfalardaki hemen çıkma oranını ve bu kampanyalardaki maliyetlerini de düşürdü.

Ziyaret Başına Gelir

E-ticarette içerik bazında, her sayfanın sitenin başarısına nasıl katkıda bulunduğunu anlamak önemlidir. Ziyaret veya sayfa görüntüleme başına gelir miktarı, bir siteyi optimize ederken dikkat edilmesi gereken çok önemli bir ölçüm de olabilir.

Sayfa Yıpranması

  • 1 – (birincil amaç / birincil hedefin hemen önündeki adım)

Sayfa yıpranması, karşılıklı bir metriktir. Hemen çıkma oranına benzer, çünkü doğası gereği negatif çağrışım yapan bir metriktir ve istenmeyen bir eylemi gösterir. Bu metrik, tek bir sayfaya maruz kalan ve o sayfanın içeriği üzerinde olumlu yönde hareket etmeyen kişilerin yüzdesini gösterir.


Similarweb
Site tıklanma sayısı
Site ziyaretçi sayısı öğrenme Google
Site tıklanma sayısı öğrenme
Google site trafiği
Web sitesi trafik sorgulama
Google Analytics
Quantcast


PathWeight ve ProxyScoreing

PathWeight,  en uygun dönüşüm yolundaki her sayfanın önemini belirlemek için icat edilmiş bir ölçü birimidir. Bu algoritma, bir sayfanın önemli bileşenlerinin her biriyle ilişkili girdilere de dayanır. PathWeight, birincil hedefle ilgili olarak aynı katmandaki sayfalara kıyasla değerini gösterir. PathWeight’a göre sıralandığında, eşit karakterizasyona ve hiyerarşiye sahip sayfalar birlikte izole de edilmelidir.

ProxyScoring, test etme ve optimizasyon senaryolarına girerken, sayfanın amacının belirli bağlamı içinde başarı ölçütlerini sunmanız gerektiği fikridir. Bir dizi güçlü hesaplanmış metrik geliştirerek, yedek dönüşüm metriklerini kullanmak da mümkündür.

Bunu yaparken, bir sayfanın göreceli başarısı, aksi takdirde dolaylı dönüşüm metriklerinin arka planına karşı netleşir. Hoş bir yan etki, bu sisteme dayalı proxy’lerin kullanılmasının, alternatif hedeflere dayalı bir sayfayı optimize etmek için test edilmesinin istatistiksel olarak sağlam sonuçlar elde etmek için gereken süreyi de kısaltmasıdır.

Bunun da mükemmel bir vekil puanlama metriği olduğunu görüyoruz. Çok değişkenli bir test çalıştırırken, test sürelerini hızlandırmak için genellikle proxy’leri dönüşüme gösterecek bir araç oluşturmamız gerekir. Bir sayfa, hiyerarşi ve karakterizasyon açısından birincil hedeften istenmeyen bir şekilde uzak olduğunda, Yol Ağırlığı veya ProxyScore’u yüksek olan sayfaların seçilmesi, sanal dönüşümü bir hedef olarak gündeme getirebilir ve test süresini önemli ölçüde de kısaltabilir.

Birincil İçerik Tüketimi

  • PCC = [(sayfa görüntülemeleri) * (girişler / ziyaretler)] / (toplam sayfa görüntülemeleri)

Birincil içerik tüketimi, bu toplu ilk izlenimlerin bir kısmı olarak her sayfanın yüzdesidir. Bu yüzdelik dilim, sayfaları her birinin sitenizi temsil eden ilk sayfa sayısına göre sıralamaya yardımcı olur. Bu ne kadar önemli? Her sayfanın markanız için olası bir sözcü olduğunu düşünüyorsanız, bu metrik diğer her şeyi sıralamak için de en önemli metrik olabilir.

Yol kaybı

  • PL = (çıkışlar – tek erişim) / (sayfa görünümleri – girişler)

PathLoss11, bir ziyaretçinin gezinme yolunda, ziyaretin geri dönmeden sonlandırıldığı bir sayfanın görülme yüzdesidir. Başka bir deyişle, potansiyel olarak değerli bir ziyaretin zamanından önce sona erdiği zamanların yüzdesidir. Zayıflama, dikkat dağınıklığı veya eksik bilgi olasılığını da gösterebilir.

Çıkış hızı (veya sayfa çıkış oranı)

  • ER = çıkış oranı = çıkışlar / sayfa görüntülemeleri

Çıkış oranı, belirli bir sayfanın siteden çıkmak için bir araç olarak hareket etme yüzdesidir. Alışverişkartınız veya diğer dönüşüm sonrası kapatmalar için yalnızca“Teşekkürler” sayfasının istisnası ile, yüksek çıkış oranı, sayfa içeriğinin yıpranmaya neden olan özelliklere sahip olduğu anlamına da gelir.

Çıkış oranı üzerinden web sitenizin bir kesitine bakarak, sorunların nerede olabileceğini veya dilin nerede kafa karıştırıcı veya belirsiz olabileceğini hızlı bir şekilde de belirleyebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın