İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web Yayınının Kullanım Alanları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web Yayınının Kullanım Alanları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Android'de Kodlama

Web Yayıncılığını Kabulünün Engelleri

Her yeni araçla birlikte, kamu tarafından kabul edilmesinin önünde engeller olması zorunludur. Hem akışlı hem de akışsız web yayını farklı değildir. Web yayıncılığının, genel olarak kabul edilebilir bir reklam aracı haline gelmeden önce üstesinden gelmesi gereken altı temel engel vardır.

Maliyet

Olasılıklar var, ancak maliyetler de var ve bunun farkında olmalısınız. Maliyet düşüyor olsa da, akışlı medya ve akışsız medya geliştirmenin maliyeti bazı bütçeler için hala pahalı sayılabilir.

Ayrıca, video ve ses içeriği uygulayan bir sitede reklam vermek istiyorsanız, bu teknolojiyi uygulayan sitelerin çoğunun yüksek bütçeli, yüksek hacimli ve yüksek bant genişliğine sahip siteler olduğunun farkında olmalısınız. ve muhtemelen reklam yapmak için epey bir ücret isteyecektir.

Ayrıca potansiyel yatırım getirisini de göz önünde bulundurmalısınız. Zengin medya reklamcılığının standart Web reklamcılığından daha yüksek bir hatırlama oranına sahip olduğunu daha önce açıklamıştık. Ayrıca zengin medya, marka bilinci oluşturma amaçları için daha uygun maliyetli ve verimlidir. Bu nedenle, bir rich media reklamı üretmenin ilk maliyeti oldukça yüksek olsa da, reklamın yarattığı ilgi ve satışlarla hızla geri kazanılabilir.

Zengin Medya Reklamcılığının Kabulü

Pek çok site Web Yayını reklam fırsatları sunacak kaynaklara sahip olmasa da, birçok büyük site var. Launch.Yahoo.com ve RollingStone.com gibi içerik siteleri, sitelerinde görüntüleyebileceğiniz bazı videoların önüne reklam yerleştirir. Bu akışlı medya siteleri, kendileriyle reklam veren şirketler için muazzam tanıtım fırsatları sunar.

Ücretsiz Web Yayını reklamcılığı sunan MP3.com gibi siteler de vardır. MP3.com’da, imzasız müzik sanatçıları, dünyanın duyması için şarkılarının MP3 sürümlerini yayınlayabilir. MP3.com, oluşturdukları sanatçı topluluklarının bir sonucu olarak yüksek trafiğe sahip bir sitedir ve sanatçıların kendileri artan maruziyetten yararlanır.

Bant Genişliği Kısıtlamaları

Hem akışlı hem de akışsız ortam, bir Web Yayınını amaçlandığı gibi deneyimlemek için kullanıcıların yüksek bağlantı hızlarına sahip olmasını gerektirir. Akış içeriğini görüntülemek için bir eklentiye veya bir tür oynatıcıya ihtiyacınız vardır.

Akış içeriğini görüntülemek veya duymak için kullanılan popüler uygulamalar şunları içerir:

• Windows Medya Oynatıcı
• Hızlı zaman
• Gerçek oyuncu
• Macromedia Shockwave Player.

Bağlantı hızı ne kadar yüksek olursa, akış içeriğinin kullanımının o kadar uygun olduğuna dikkat etmek önemlidir. Hâlâ 14,4 Kbps modem kullanıyorsanız, onu değerli kılmak için gereken performansı elde edemezsiniz.

Bu, daha yavaş İnternet bağlantı oranlarına sahip kişiler için bir engel teşkil eder. Ayrıca, bazı kişiler zengin medya dosyalarını oynatmak için gerekli olan eklentileri indirmek ve kurmak istemezler. Webcasting reklam kampanyanızı bu kullanıcılara hedefleyemezsiniz.

Web yayını kullanıcıları rahatsız ediyor mu? Elbette öyle. Ancak bu, yalnızca düşük bant genişliğine sahip veya daha az sağlam makineleri olan kişiler için geçerlidir. Ayrıca, bazı insanlar herhangi bir biçimde reklamı hor görürler, bu nedenle muhtemelen bu kişilerin hiçbirini kazanamayacaksınız.

Zengin medya içeriği oluşturmak için yazılım mevcuttur ve biraz inisiyatifle herkes tarafından öğrenilebilir. Öncelikle hedef pazarınızın zengin medya kullanıcısı olma olasılığının yüksek olup olmadığını belirlemelisiniz. Zengin medya oluşturmayı öğrenmek biraz inisiyatif ve sabır gerektirir.


Web tasarım Bölümü Nedir
Web tasarım Nedir Ne İşe Yarar
Web sunucusu örnekleri
Web Server Nedir
Web tasarım Nasıl yapılır
Web 2.0 araçları Genel adı
Web 2.0 araçlarının eğitimde kullanımı
Web 2.0 Araçları Nelerdir


Teknoloji Değişimi

Web yayını nispeten yeni bir ortamdır. Tabii ki, birkaç ayda bir yeni standartlar getiriliyor. Buradaki anahtar, büyük internet sitelerinin hangi teknolojileri kullandığını izlemektir. İnternette belli başlı bazı oyuncuların belirli bir Web Yayını teknolojisini kullanmaya başladığını görürseniz, araştırmalısınız. Genel olarak, yeni teknolojiler için öğrenme eğrisi, önceki teknolojilere dayandıkları için çok dik değildir.

Web Yayınının Kullanım Alanları

Webcasting’i tanıtım aracı olarak kullanmanın önünde birkaç engel bulunmasına rağmen, hedef pazarınızın buna hazır olduğunu düşünüyorsanız araştırmalısınız.

Genel halka zengin medya içeriği sağlamanın bazı önemli kullanımları şunlardır:

• Radyo istasyonlarının ve ağların canlı sürekli yayınları
• Kablo ağlarının ve televizyon istasyonlarının yayınları
• Spor etkinliklerinin kapsamı (hem akışlı hem de akışsız görüntüler)
• Konserler ve kulüp performansları dahil canlı müzik (hem akışlı hem de akışsız görüntüler)
• İsteğe bağlı gösteriler, kurumsal etkinlikler, CD’ler, sesli kitaplar, video başlıkları vb.

Bant genişliği arttıkça ve daha fazla insan üst düzey teknolojiye eriştikçe, Webcasting hayatımızın düzenli bir parçası olacak ve bir reklam mecrası olarak daha fazla kabul görecektir. Alanda yerleşik çok sayıda önde gelen oyuncunun kanıtladığı gibi, Web Yayıncılığına geçiş zaten başlamıştır.

Bugün birçok büyük şirketin kurumsal yıllık toplantılarının canlı Web Yayınlarını sağladığını görüyoruz. Bu, birkaç nedenden dolayı harika bir fikir. Yıllık toplantıya bizzat katılamayan şirket hissedarları varsa, internet ve Webcasting yoluyla toplantıyı uzaktan izleyebilirler.

Benzer şekilde, potansiyel yatırımcılar yıllık toplantınızı çevrimiçi olarak görüntüleyebilir ve kuruluşunuza ilişkin değerli bilgiler edinebilir, bu da kişilerin kuruluşunuza yatırım yapmasına neden olabilir.

Potansiyel yatırımcılar veya hissedarlar, yıllık toplantının canlı Web Yayınını kaçırırsa, sitenizi ziyaret edebilir ve istedikleri zaman izlemek için etkinliği indirebilirler. Bu, Web Yayıncılığının Web sitenize ve nihayetinde kuruluşunuza nasıl değer katabileceğinin sadece bir örneğidir.

Birçok seyahat ve turizm sitesi, konumlarının sanal turlarını sağlıyor. Bir resim bin kelimeye bedeldir ve konu otellerin, pansiyonların, tatil köylerinin, golf sahalarının, tema parklarının, turistik yerlerin ve diğer seyahat noktalarının pazarlanması söz konusu olduğunda kesinlikle böyledir.

Web sitelerinden çevrimiçi eğitim modülleri veya “sanal seminerler” sunan profesyonel eğitim kuruluşlarının sayısında da artış görüyoruz. Çevrimiçi eğitimin artan popülaritesi, bu kuruluşlar tarafından sunulan esneklik ve maliyet etkinliğinin bir sonucudur. Müşterilerinizin seminerlerinize bizzat katılabilmeleri için, bunun için zaman ayırma ihtiyacından rahatsız olacaklardır.

Bu rahatsızlık, seyahat masraflarını, seminer ücretini ve ofislerinde bulunmamanın fırsat maliyetlerini içerir. Sanal seminerler, müşterilerinizin aynı semineri masalarının rahatlığında izlemek için genellikle çok daha düşük bir ücret ödemesini sağlar.

İş dünyası profesyonelleri de çevrimiçi eğitimi yararlı buluyorlar çünkü bu, çevrimiçi eğitim oturumlarından bazıları istedikleri zaman görüntülenebildiğinden, semineri ne zaman izleyeceklerine karar vermelerine olanak tanıyor. Diğerleri “canlı” ve yalnızca belirli bir saat ve tarihte kullanılabilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın