İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web Sitenizin Sanal Lansmanı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web Sitenizin Sanal Lansmanı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Dijital İmzalar – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Siteniz İçin Büyük Açılış İpuçları Sanal Lansman

Tıpkı bir kitap veya yazılım lansmanı yapacağınız gibi, bir Web sitesi lansmanı yapabilirsiniz. Hazırlık aşamasında, bir fırlatma stratejisi geliştirmelisiniz.

Bu bölümde şunları ele alıyoruz:

• Web sitesi başlatma stratejinizin geliştirilmesi
• Web sitesi duyuru posta listeleri
• Müşterilerinize veya potansiyel müşterilerinize doğrudan e-posta kartpostalları.

Web Sitenizin Başlatılması ve Duyurulması

Yeni bir Web sitesi veya siber uzaydaki yeni konumunuz, yeni bir fiziksel mağaza konumu başlatacağınız yolların birçoğuyla başlatılabilir.

Bu, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı etkinlikleri içerebilir. Bir kitap lansman stratejisi veya yeni bir yazılım ürünü lansman stratejisi hazırlayacağınız gibi, yeni Web siteniz için uygun bir lansman stratejisi geliştirebilirsiniz. Bazen bir fırlatma stratejisi, elde edilecek faydadan daha fazla iş olabilir. Öte yandan, bir sonraki Amazon’u açıyorsanız, bu zorunludur.

Web Sitenizin Sanal Lansmanı

Geleneksel bir perakende mağazasının büyük açılışına bir göz atalım. Genellikle bir akşam veya bir gün süren büyük açılış için medyaya davetiyeler, basına dağıtılan basın bültenleri, davetliler, açılış törenleri, reklamlar ve muhtemelen hediye çekilişleri var.

Siber uzayda bir Web sitesi sanal konum lansmanı gerçekleşir ve “büyük açılış” bir gün, bir hafta veya bir ay sürebilir. Geleneksel büyük açılışınıza dahil edeceğiniz etkinliklerin çoğu, İnternet büyük açılışınıza da dahil edilebilir.

Lansmanınızın etkinliği aşağıdaki ipuçlarıyla artırılabilir:

• Basın bültenlerinin çevrimiçi ve çevrimdışı olarak dağıtılması yoluyla medyanın ilgisi oluşturulabilir.
• Misafirler, haber gruplarındaki ilanlar, haber bültenleri, “Yenilikler” siteleri, afiş reklamları, doğrudan e-posta ve imza dosyaları ve ayrıca çevrimdışı doğrudan posta ve reklam yoluyla çevrimiçi açılışınıza davet edilebilirler.
• Açılış törenleri çevrim içi olduğu kadar çevrim dışı da heyecan verici olabilir. Bir gün yerine bir ay sürebilirler. Açılış, hedef pazarınıza hitap edecek şekilde tasarlanmalıdır.
• Büyük açılışınız için sohbet alanlarında özel misafirleri veya süre boyunca birkaç özel misafiri ağırlayabilirsiniz. Yine misafirlerinizi ve tartışılacak konuları hedef pazarınızın ihtiyaç ve istekleriyle ilişkilendirin.
• Ödüller için yarışmak için ziyaretçilerin sitenizin çeşitli bölümlerini ziyaret etmelerini gerektiren yarışmalar düzenleyebilirsiniz. Belki de cevapları sitenizde bulunan çoktan seçmeli bir testi tamamlamaları gerekir.

Bu şekilde misafirlerinizi istediğiniz tüm sayfaları ziyaret etmeye teşvik edersiniz. Ayrıca kazanan hakkında e-posta yoluyla bilgilendirilmek isteyip istemediklerini de sorabilirsiniz. Bu size izinleri ile onlara e-posta gönderme fırsatı verir.

• Sitenizden sesli ve görüntülü selamlamalar alabilirsiniz.
• Açılışınızla ilgili basın bültenlerini medya tarafından indirilebilir hale getirebilirsiniz. Basın bülteninizi etkileşimli hale getirin. 
• Sitenize gelen ilk 20 veya 50 ziyaretçiye özel ücretsiz hediyeler verilebilir. Ayrıca sitenize bağlanan ilk 100 kişiye ödül verebilirsiniz.
• Yeni URL’niz için bazı çevrimdışı reklamlar yapın (yenilikçi çevrimdışı fırsatlar için Bölüm 26’ya bakın) veya duyuru siteleri aracılığıyla çevrimiçi reklamcılığın avantajlarından yararlanın.

Pazarlama ve halkla ilişkiler bireyleri ile beyin fırtınası yapılabilecek başka pek çok yenilikçi “büyük açılış” dikkat çekici var. Ne yapmaya karar verirseniz verin, onu akılda kalıcı hale getirin, hedef pazarınıza uygun hale getirin ve geri dönmeleri için nedenler sağlayın.


Lansman planı örneği
Lansman ne Demek
Ürün lansmanı örneği
Dijital lansman örnekleri
Marka lansmanı nasıl yapılır
Lansman Nasıl Yapılır
Lansman Fikirleri
Lansman hazırlıkları


Etkili Çevrimdışı Promosyon

Geleneksel medya ve basılı materyalleri kullanarak Web sitenizi çapraz tanıtmanın birçok faydası vardır. Web siteniz birçok soruya cevap verebilir ve bir dergi veya gazete ilanına yazdırabileceğinizden daha fazla bilgi sağlayabilir. Siteniz mevcut en son bilgilerle güncel tutulabilir. İnsanlar ek bilgi talep edebilir veya çevrimiçi sipariş verebilir.

Bu bölümde şunları ele alıyoruz:

• Web sitenizin çevrimdışı tanıtımı için ipuçları
• Çevrimdışı tanıtım fırsatları.

Çevrimdışı Promosyon Hedefleri

Ziyaretçiler ek bilgi talep etmek veya çevrimiçi sipariş vermek için çevrimdışı tanıtımdan yönlendirilebildiğinden, ürettiğiniz her tanıtım materyalinde URL’nizi tanıtmalısınız! URL’niz ne kadar çok görünürse, insanların çevrimiçi olduklarında bunu hatırlamaları o kadar olasıdır.

Çevrimdışı tanıtım kampanyanızla yaratıcı olun. URL’nizi tanıtmak için bir dizi iyi yer bulmak için yenilikçi düşünürlerle beyin fırtınası yapın; örneğin, TV ve radyo reklamlarınızda, dergi ve gazete reklamlarınızda ve reklam panolarınızda URL’nizi görüntülemeyi deneyin. URL’niz ne kadar çok yerde görünürse, o kadar çok fark edilir.

Hatta bazı işletmeler URL’lerini bina ve araç tabelalarına dahil ederler. Telefonunuza “ŞirketinizinAdınız.com, Günaydın” cevabını verin. Bu, insanlara Web sitenizi ziyaret etmelerini istediğinizi bildirmek ve aynı zamanda onlara URL’nizi sağlamak için oldukça etkilidir. Bir dahaki sefere bir soruları olduğunda veya sipariş vermek istediklerinde, doğrudan Web sitesine gidebilirler.

URL’nizi geleneksel medyada görüntülemek, insanları şirketiniz hakkında daha fazla bilgi almak için sitenizi ziyaret etmeye teşvik eder. Başka bir faydası da, insanların genellikle Web sitenizden sipariş verebilmeleridir.

Doğal olarak, siteniz ürünler, fiyatlar ve satış promosyonları hakkında en son bilgilerle güncel olmalıdır. Bir dergide 6 aylık bir reklam görülürse, URL reklamda olduğu sürece okuyucular sitenize giderek güncel bilgilere ulaşabilirler. Web siteniz en etkili reklamınızdır, ancak insanların görmeden önce bilmeleri gereken bir reklamdır.

Gerçek bir yeriniz varsa, insanlara Web siteniz hakkında bilgi veren veya onları e-kulüpünüze katılmaya teşvik eden posterler veya tanıtım materyalleri bulundurmayı düşünebilirsiniz.

Kurumsal Literatür ve Materyal Yoluyla URL’ye Maruz Kalma

Kurumsal imajınızın hem online hem de offline tanıtım kampanyalarınızda tutarlı olması önemlidir. İşletmeler, tüm pazarlama materyallerinde aynı renkleri, stili, yazı tiplerini, logoyu ve etiket satırlarını kullanmalıdır. Genel bir kural olarak, URL’nizi logonuzu koyduğunuz her şeye yerleştirmeye çalışın, bu da hemen hemen her kurumsal literatür anlamına gelir.

URL’nizi aşağıdakilere eklediğinizden emin olun:

• Antetli kağıt
• Kartvizitler
• Kurumsal broşürler
• Zarflar
• Çekler
• Faks kapak sayfaları
• Rapor kapakları
• El ilanları
• Reklamlar
• Doğrudan posta parçaları
• Bültenler
• Basın yayınları
• Medya kitleri.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın