İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web Uygulamaları için Güvenlik – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web Uygulamaları için Güvenlik – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Yerel Hizmetler 

Web Uygulamaları için Güvenlik

Güvenlik, her türlü uygulamanın geliştirilmesi için bir endişe kaynağıdır. Bununla birlikte, Web uygulamaları, güvenlik işlevlerini tasarlarken dikkate alınması gereken ve diğer türdeki uygulamalarla karşılaştırıldığında daha kapsamlı güvenlik teknikleri gerektiren belirli özellikleri ortaya koymaktadır.

Örneğin, tek ana bilgisayarlara kurulan programların aksine, Web uygulamaları, çok sayıda potansiyel kullanıcıya ulaşmayı amaçlayan İnternet üzerinden halka açıktır. Bu nedenle, örneğin, kullanıcıların kimlik doğrulaması ve yetkilendirmesi, tek kullanıcılı sistemlerden farklı şekilde uygulanmalıdır.

Güvenlik teriminin kendisi oldukça soyuttur ve bir Web uygulamasının hizmet sağlayıcıları ve istemcileri bu konuda farklı fikirlere sahip olabilir. Bu, örneğin, gizlilik sorunlarını, mesajların herkesin erişebileceği kanallar üzerinden değiş tokuş edilmesi sırasında gizlice dinlenmenin önlenmesini ve hizmetlerin güvenilir bir şekilde sağlanmasını içerir.

Çoğu zaman, Web uygulamalarını tasarlamanın ana odak noktası, işlevselliklerine, sözde iş mantığına, sezgisel kullanılabilirliklerine ve müşterileri çekme yeteneklerine dayanır. Bununla birlikte, güvenlik konularını ikincil olarak ele almanın Web uygulamalarının (ticari) başarısı üzerinde de etkisi vardır.

İstemciler, Web uygulamalarının özel verilerin dikkatle işlenmesi için güvenli olmasını bekler. Yani, güvenilmeyen ve potansiyel olarak kötü niyetli üçüncü tarafların özel bilgilere erişmesi engellenmelidir. Bunun dışında, hizmet sağlayıcılar kişisel verileri, örneğin müşterinin onayı olmadan işbirliği yapan sağlayıcılarla iletişim bilgilerini değiş tokuş ederek kötüye kullanmamalıdır.

Hizmet sağlayıcılar için çeşitli güvenlik riskleri de mevcuttur: Saldırganlar bir hizmet uygulamasındaki veya altta yatan hizmet platformundaki kusurlardan yararlanmayı başarırsa, kredi kartı numaraları veya ürün stoğu gibi siparişlerle ilgili veriler gibi işle ilgili kritik bilgilere erişilebilir ve/ veya değiştirilmiş.

Ek olarak, bir hizmetin kullanılabilirliği bu şekilde azaltılabilir. Bu nedenle, güvenlik açıkları hem müşteriler hem de sağlayıcılar için mali kayıplara ve yasal etkilere yol açabilir.

Genellikle bir hizmet sağlayıcı tarafından bir Web uygulamasının sağlanmasına ve bir istemci aracılığıyla başlatılmasına uygulanan güvenliğin farklı yönlerini gösterir.

1. Son kullanıcının bilgisayarının ve bilgisayarda saklanan kişisel verilerinin güvenliğini sağlama. Müşterinin bilgisayarı ve dosya sisteminde saklanan belgeleri, muhtemelen kötü niyetli üçüncü şahıslar aracılığıyla yetkisiz erişime karşı korunmalıdır. Müşteri için özellikle önemlidir
iletişim bilgileri veya kredi kartı numaraları gibi kişisel veriler gizli tutulur.

2. Aktarılan bilgilerin güvenliğini sağlama. Dinleme ve mesaj değişikliği engellenmelidir. Güvenli mesajlaşma, iletişim kuran tarafların kimlik doğrulamasını ve yetkilendirmesini ve mesajların reddedilmemesini de içerir.

3. Sunucunun ve üzerinde depolanan verilerin güvenliğini sağlama. Hizmet reddi (DoS) saldırıları nedeniyle tehlikeye giren hizmet kullanılabilirliği sağlanmalıdır. Ayrıca, yetkisiz tarafların müşterilerin ve çalışanların kişisel bilgilerine ve yerel veritabanları gibi daha fazla yerel işle ilgili kritik kaynaklara erişmesi engellenmelidir.

Bu talepleri karşılamaya yönelik teknikler üzerinde ayrıntılı olarak durmadan önce, güvenliğin yapı taşlarının özlü bir görünümünü veriyoruz. Daha sonra, bir kriptografi araştırması da dahil olmak üzere bazı teknolojik arka planlar sunuyoruz.

Güvenli mesajlaşma sağlamak için bu teknolojilerin nasıl kullanılabileceğini gösteriyoruz. Web uygulamalarına yönelik en önemli saldırılardan bazıları sunulmuştur. Böylece, esas olarak müşterilerin güvenliğini tehdit eden saldırılar ile hizmet sağlayıcıların güvenliğini etkileyen saldırıları birbirinden ayırıyoruz. Son olarak, bir özet ve genel bir bakış verilmektedir.

E-ticaret uygulamalarıyla sınırlı olmamakla birlikte, aşağıdaki tartışma bu uygulama alanı için güvenlik üzerine odaklanmaktadır. Bu bölüm boyunca, gösterilen senaryoya dayalı olarak güvenlik ve saldırı tehditlerinin farklı yönlerini açıklayacağız.


Web uygulama güvenliği nedir
Web uygulama Güvenliği PDF
Mobil uygulama güvenliği
Web Uygulama Güvenliği
Web Güvenliği Nedir
Uygulama Güvenliği Uzmanı
Waf Nedir
Siber güvenlik 1 Ağ Güvenliği Temelleri


Güvenlik Yönleri

Güvenli e-ticaret, örneğin İnternet gibi güvenli olmayan kanallar üzerinden güvenli mesajlaşma gerektirir. Bu bağlamda, iki varlık, örneğin Alice ve kitapçı arasındaki güvenli mesaj alışverişi, her ikisinin de birbirinden emin olmasını ve aktarım sırasında verilerin gizlice dinlenmesinin ve değiştirilmesinin önlenmesini içerir. Güvenli mesajlaşmanın yanı sıra yerel kaynakların mahremiyeti ve güvenliği de korunmalıdır. Web uygulamalarının güvenliği aşağıdaki yapıya bölünebilir.

Gizlilik

Gizli iletişim, bir müşteri ile bir sağlayıcı arasında değiş tokuş edilen verilerin üçüncü taraflarca okunamayacağı anlamına gelir. Şifreleme, güvenli olmayan iletişim kanalları üzerinden gizli mesaj alışverişinin teknolojik temelidir. Yaygın yaklaşımlar, örneğin, özel kanalların veya bir sanal özel ağın (VPN) kullanılmasıdır.

Bütünlük

Katı bütünlük kavramı, hiç kimsenin değiş tokuş edilen bilgileri değiştiremeyeceğidir. Güvenli olmayan, halka açık ağlar üzerinden iletişim kurulurken, sahtecilik genel olarak göz ardı edilemez, ancak en azından veri değişikliklerini tespit etmek mümkündür.

Reddetmeme, elektronik olarak yerleştirilen sözleşmelerin önemli bir yönüdür. Mesajları oluşturanlar, örneğin bir çevrimiçi mağazada kitap siparişi veren müşteriler, verdikleri siparişleri reddedememelidir.

Kimlik doğrulama

Kimlik doğrulama, bir kişinin veya genel öznenin kimliğini doğrulama işlemidir (bu, bir insan kullanıcı adına bir hizmeti çağıran başka bir uygulama da olabilir). Kimlik doğrulama genellikle bir oturum açma/şifre mekanizması aracılığıyla gerçekleşir.

Web hizmetleri gibi teknolojiler, kuruluşlar arası uygulamadan uygulamaya iletişim için tasarlandığından ve mutlaka insan kullanıcı etkileşimine dayanmadığından, açık anahtar kimlik doğrulaması önem kazanmaktadır.

Yetki

Yetkilendirme, kimliği doğrulanmış kullanıcılara hangi ayrıcalıkların verildiğini anlamak için kullanılır. Yetkilendirme, istekte bulunanların kimliğine ve/veya yaşları gibi karakterize edici niteliklere bağlı olabilir (örneğin, bir çevrimiçi video mağazasını düşünün). Erişim kontrol listeleri (ACL), bir kuruluş içinde kullanıcıya ayrıcalık atamaları oluşturmak için yaygın ancak nispeten düşük seviyeli bir tekniktir. Bu bölümde açıklanan esnek rol tabanlı erişim denetimi (RBAC), özellikle ölçeklenebilir Web uygulamaları için uygundur.

Kullanılabilirlik

Hizmet kesintisi tipik olarak finansal kayıplar anlamına geldiğinden, Web uygulamalarının kullanılabilirliğini garanti etmek ekonomik açıdan önemlidir.

Mahremiyet

Gizlilik, iletişim verileri veya kredi kartı numaraları gibi kişisel bilgiler gibi verilerin ve ayrıca yerel dosya sisteminde depolanan dosyaların güvenilir bir şekilde işlenmesini gerektirir. Bu tür verilere, kimlik hırsızlığı için kötüye kullanabilecek yetkisiz üçüncü şahıslar tarafından erişilebilir olmamalıdır.

Güvenliğin farklı yönleri, Web uygulamalarının karmaşık doğasından, özellikle de Web uygulamalarının potansiyel olarak İnternet üzerinden herkes tarafından kullanılabilir olması ve iletişimin herkesin erişebileceği (güvenli olmayan) kanallar üzerinden ilerlemesinden kaynaklanır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın