İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web Uygulamasını Hızlandırma– SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web Uygulamasını Hızlandırma– SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Koşullu Biçimlendirme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Uygulamasını Hızlandırma

Web sunucuları, HTTP isteklerini daha fazla işlenmek üzere sunucudaki diğer programlara iletmek için kullanılabilecek bir CGI (Ortak Ağ Geçidi Arayüzü) sunar. Performans perspektifinden, örneğin servlet kullanarak alternatif gömme olasılıklarını araştırabiliriz.

Önceden Oluşturulan Web İçeriği

Diğer uygulamalardan (tipik olarak veritabanlarından) alınan bilgilere dayalı olarak sayfaların dinamik olarak oluşturulması, yoğun bilgi işlem gerektiren ve zaman alan bir süreçtir. Bu nedenle, popüler sayfaları önceden oluşturmak ve ardından bunları saniyesine kadar doğruluk pahasına statik sayfalar olarak kullanıma sunmak iyi bir fikir olacaktır.

Bir HTTP Yanıtını İstemcinin Yeteneklerine Uyarlama

Web uygulaması geliştiricilerinin normalde site ziyaretçilerinin istemcilerinde yapılandırdığı seçenekler (örneğin, resimlerin otomatik olarak indirilmesini devre dışı bırakma) üzerinde bir etkisi olmasa da, uygulama geliştirme sürecinde bu seçenekleri dikkate almaları gerekir. Pek çok istemci ayarı Web uygulamaları tarafından sorgulanabilir (örn. JavaScript kullanılarak), böylece ziyaretçilere daha kişiselleştirilmiş bilgiler sunulabilir.

Bu da kullanıcılar tarafından sübjektif olarak algılanan hizmet kalitesinin artmasına olanak sağlamaktadır. Özellikle multimedya içeriklerini yerleştirirken, örneğin istemcide doğru şekilde görüntülenmeyecek olan büyük veri kümelerinin iletilmesiyle hem sunucunun hem de ağın aşırı yüklenmemesini sağlamak için istemcilerin yeteneklerini dikkate almalıyız. her neyse. Multimedya içeriğinin sunum kalitesinden tavizler, geliştirilmiş performans lehine anlamlı olabilir.

İletim Süresini Azaltma

İstemcilerin ve sunucuların bir WAN üzerinden bağlı olduğu Web uygulamaları için, ağ genellikle darboğaz oluşturur. Gelecekteki İnternet protokolleri, istemciler ve sunucular arasında hizmet kalitesini müzakere etmek için daha fazla seçeneği destekleyecektir. Aşağıda kısaca açıklanan iki yaklaşım, mevcut teknolojik durumla başarılı bir şekilde kullanılmıştır.

Web Önbelleğe Alma ve İçerik Ön Alma

Birçok Web tarayıcısı, sık istenen sayfaları istemcideki yerel sabit diskte (veya ana bellekte) depolar. İstemci böyle bir sayfayı tekrar ziyaret ettiğinde, isteği sunucuya iletmek yerine sayfayı önbelleğinden getirir. Bu konseptin bir devamı, İnternet’teki önbelleklerle aynı işlevi üstlenen, yani istemci isteklerine sunucu yerine önbelleklerinden yanıt veren Web proxy sunucularıdır.

Web önbelleğe alma, aktarım gecikmesini azaltmanın yanı sıra Web sunucusundaki yükü de kaldırır. Web içeriğini önceden getirme aynı fikre dayanır, ancak ek olarak, bu sayfaları proaktif olarak önbelleğe yükleyerek kullanıcının bir sonraki erişeceği sayfaları tahmin etmeye çalışır.

Önbellekte hangi sayfaların ne kadar süreyle tutulacağını belirleyen strateji, hem Web önbelleğe alma hem de içerik ön getirme açısından önemlidir. Son yaklaşımlar, AI ve makine öğreniminden gelen yöntemleri uygulamaya çalışır.

Doğru kararı vermek için önbellek kapasitesini, erişim süresini ve güncelliği tartmamız gerekir. Kötü yapılandırılmış bir proxy veya önbellek sunucusu, yanıt sürelerinin artmasına bile neden olabilir.

Web Sunucusu Çoğaltma ve Yük Dengeleme

Web sunucusu çoğaltma, bir istemci isteğini doğrudan adreslenen sunucuya iletmeyen, ancak bu sunucunun bir kopyasına yönlendiren başka bir tekniktir. Bu teknik iletim süresini kısaltmanın yanı sıra sunucu üzerindeki yükü de kaldırır. Bu tekniği uygulamanın basit bir yolu, kullanıcılara açıkça alternatif sunucular olarak sunulan sözde ayna siteleridir.

Dezavantajı, kullanıcıların normalde hangi sunucunun en iyi performansı sunduğunu bilmemesi ve site operatörünün yük dengeleme üzerinde herhangi bir denetimi olmamasıdır. Örtük yansıtma kullanılarak bu sorunlardan kaçınılabilir. Harici olarak, örtük yansıtma, kullanıcıların bir sunucunun yalnızca bir mantıksal adresine (URL) erişmesine izin verirken, istek daha sonra dahili olarak bu sunucunun bir kopyasına iletilir.

Örtülü ikizlemenin diğer bir yararı, kullanıcıların her zaman yalnızca tek bir adresi bilmesi gerekmesi ve sunucu eşlemesinin, kullanıcılara adresteki değişiklikler hakkında bilgi vermek zorunda kalmadan kolayca eklenebilmesi veya kaldırılabilmesidir. Bu, kendiliğindenlik yönünü dikkate alır.

Vekil sunucular, önbelleğe alma ve çoğaltmayı birleştiren bir tekniği temsil eder. Bir Web sunucusu, istekleri bir vekil sunucuya iletir. Vekil sunucu, isteği önbelleğinden yanıtlamaya çalışır ve önbelleğin kaybolması durumunda orijinal Web sunucusuna erişir. Vekil sunucular ayrıca birkaç Web sunucusu tarafından ortaklaşa kullanılabilir. Vekil sunuculardan oluşan bir ağ, içerik dağıtım ağı olarak da bilinir.

Literatürde genellikle başka bir sunucu adına hizmet sunan bir sunucuyu tanımlamak için proxy sunucusu terimi kullanılır. Bu anlamda proxy sunucusu, önbellek sunucusu, kopya sunucu ve vekil sunucu için genel bir terim olacaktır.


Programsız internet hızlandırma
Telefonda internet hızlandırma
Telefon hızlandırma Programı APK
İnternet hızlandırıcı
Türk Telekom internet hızlandırma mobil
Wifi internet hızlandırma
Evdeki interneti hızlandırma
İnternet hizlandirma Türk Telekom


Sunucu Ayarı

Son yöntem sınıfı, bir Web uygulamasının yürütme platformunu geliştirmeyi amaçlar. Bu grup, öncelikle donanım yükseltmelerini (ana bellek genişletme, CPU hızlandırma, daha hızlı diskler) ve Web sunucusundaki optimize edilmiş ayarları (örneğin, günlük dosyaları için DNS aramasını devre dışı bırakma) içerir. Okuyucularımızı tercih ettikleri Web sunucusunun kılavuzuna ve İnternet’teki ilgili bilgi ve tartışma forumlarına yönlendiriyoruz.

Bu bölümdeki tartışmamız, gösterilene benzer bir geleneksel performans analizi döngüsü varsayımına dayanmaktadır. Bu süreç, çok fazla insan uzmanlığı gerektirir, bu da maliyetli ve zaman alıcı olduğu anlamına gelir. Web uygulamalarının kısa ömürlü olduğunu göz önünde bulundurursak, pratikte genellikle performans analizinden vazgeçme eğiliminde oluruz.

Sorunlar normal çalışma sırasında ortaya çıkmadan önce çoğumuz bir çözüm aramaya başlarız; bu, gerçek performans darboğazlarını bilmediğimiz için genellikle daha yüksek performanslı ek donanım satın almaktan daha fazlası değildir. Bu strateji, toplam maliyet (ayrıntılı bir analiz için personel maliyetine karşı donanım yatırımı) göz önüne alındığında, en azından kısa vadede bazen verimli görünebilir, ancak orta vadede yeterli olmayacaktır.

Her yerde bulunan Web uygulamalarına yönelik eğilim ve kullanım bağlamının karmaşıklığında beklenen artış göz önüne alındığında, geleneksel performans değerlendirme döngüsü, zaman maliyeti nedeniyle başarısız olacak ve reaktif strateji, belki de halihazırda mevcut olabilecek sık değişikliklerin gerekliliği nedeniyle başarısız olacaktır.

Performans yönetimi, performans tahmin yöntemlerini ve performans optimizasyon yöntemlerini doğrudan ve proaktif olarak sisteme yerleştirerek farklı bir bakış açısı kazanmaya çalışır. Performans ölçümleri, her bir sistem bileşenini doğrudan ölçerek toplanır, yani bir bileşen performansının “farkındadır”.

Geçmiş performans verilerine bakmak, bileşenin kendisinde yerel olarak gelecekteki yükü ve performansı tahmin etmeye yardımcı olmalı ve aktörler, bir sorun gerçekten ortaya çıkmadan önce düzeltici bir şekilde müdahale etmelidir. Bu kavram, video konferans uygulamaları için basitleştirilmiş biçimde kullanılmıştır.

Örneğin, sunucular ve istemciler, mevcut bant genişliğine bağlı olarak uygun bir görüntü ve ses kalitesi için anlaşabilir. Diğer birçok uygulama alanı da başarılı olmuştur. Bir örnek, hizmetlerini buna göre uyarlayabilmeleri için yürütme bağlamlarının farkında olan uyarlanabilir sistem bileşenlerine yönelik genel eğilimdir.

Özellikle uygun sensörlerin, tahmin yöntemlerinin ve aktörlerin seçimi olmak üzere performans “farkındalığı” alanında ayrıntılı bir çalışma, halen devam eden araştırma çalışmalarının konusudur. 


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın