İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web Sitesi Bileşenleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web Sitesi Bileşenleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Android Güvenlik Kavramları

YERİNDE STRATEJİ

Web sitenizin muhtemelen sahip olduğunuz en önemli profesyonel araç olduğunu söylemeye gerek yok. İster sanatçı, ister doktor, ister küçük bir kafe veya binlerce kişilik bir şirket olun, çoğu durumda siteniz, özellikle içerik sitenizdeyse, herhangi bir potansiyel müşterinin, bağışçının, çalışanın veya satıcının markanızla yaşayacağı ilk deneyimdir. sosyal medyaya, mobil cihazlara ve diğer ağ özellikli ortamlara yayılır.

Sitenizi ziyaret edenlerde yankı uyandıran bir deneyim yaratmak, çevrimiçi hayatta kalmanız için çok önemlidir, bu nedenle bir web sitesinin günlük iş hayatınızın doğal bir uzantısı haline gelmesi mantıklıdır. Bir an önce güncellemek, yönetmek, düzenlemek ve yönetmek için araçlara sahip olmanız önemlidir.

Muhtemelen bir süre önce anladığınız, öğrenmesi basit bir ders vardır. İçeriğinizi birkaç haftadır veya daha da kötüsü aylardır güncellemediyseniz, yalnızca uygulamanız veya site içeriğinizle ilgilenmek için uğrayabilecek herhangi bir kullanıcıya veya potansiyel müşteriye zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda arama motoru trafiğini de artırmak için değerli bir fırsatı kaçırıyor.

Web yıllarında bu eski bir kavramdır, ancak tekrarlanması gereken bir kavramdır. Önsözde bahsedildiği gibi, düzenli içerik güncellemeleri trafiği artırır, öyleyse neden bunu kolaylaştıracak araçları ve stratejiyi uygulamaya koymayasınız?

Önceki bölümde pek çok genel strateji kavramını ele aldık. Burada, özellikle pazarlama ve iletişim çabalarınızın merkezi olarak hizmet eden bir web sitesi stratejisi oluşturmaya odaklanacağız.

Web trafiğini sitenize yönlendirmeye yardımcı olacak çok sayıda kaynak mevcuttur. Bazıları meşhur kol ve bacağa mal olur, bazıları bedava. Bununla birlikte, bu araçları berbat bir siteye trafik çekmek için kullanmanın gerçekten bir anlamı yoktur.

Amaç hem insanları hem de arama motorlarını içeriğinize çekmek ve ardından onları meşgul etmekse, bu çabayı destekleyen bir siteniz olmalıdır. Topluluğun ilgisini çekecek, etkileşimde bulunacak ve hatta topluluk oluşturmaya yardımcı olacak şekilde bu siteyi oluşturma veya güncelleme stratejisi, sitenin bireysel bileşenlerini parçalayarak başlar. Uygulanabilir olduğunda, bu bileşenlerin odağını, katılımı doğrudan etkileyen bileşenlerde tuttum.

Web Sitesi Bileşenleri

Teknoloji, içerik, tasarım ve mimari, ilgi çekici, anlaşılması kolay ve herhangi bir bilgiyi bir veya iki tıklamayla sağlayan kusursuz bir kullanıcı deneyimi oluşturmak için sitenizde bir araya gelmelidir. Optimize edilmiş, standartlara dayalı bir kod çekirdeği, ön uç kullanıcı tarafından görülmemeli, ancak arama motorlarının bir sitenin içeriğini kolayca dizine ekleyebileceği şekilde oluşturulmalıdır.

Arka uçta, kullanımı kolay bir yönetim arayüzü, hızlı güncellemeleri hızlandırmaya yardımcı olmalı ve ilgili siteleri veya aboneleri yeni içeriğin otomatik olarak mevcut olduğu konusunda uyarmalıdır. Varsa, kullanıcılara veri paylaşmak, markanızla etkileşim kurmak ve diğer kullanıcılarla iletişim kurmak için kolay araçlar sağlamalıdır.

Bu, hem içerikle yönetilen en basit siteler hem de en karmaşık web uygulamaları için geçerlidir (tabii ki trafiği yönlendirmenin, uygulamanın spesifikasyonlarında bir rol oynaması koşuluyla).

Tüm bunları sağlamak için nasıl bir strateji oluşturacaksınız? Herhangi bir sağlam siteyi oluşturan bazı bileşenlere bir göz atalım ve her biri için stratejik bir yaklaşımı tartışalım.

Teknoloji Stratejisi

Sunucu özellikleri herhangi bir web projesini yapabilir veya bozabilir. En yaygın geliştirme aksaklıklarından bazıları, uyumsuz sunucu platformlarından, eski yazılımlardan, proje ihtiyaçlarına uymayan bir içerik yönetim sisteminin seçilmesinden, desteklenmeyen çerçevelerden vb. kaynaklanmıştır.

Mümkün olduğu kadar çok sayıda potansiyel aksaklığı ortadan kaldırabilmeniz için sitenizin teknik unsurlarına baştan itibaren dikkatli bir şekilde göz önünde bulundurmanız önemlidir. Tipik olarak bu, geliştirme ekibiyle yapılan ilk görüşmelerle el ele gider.

Kullanıcı Stratejisi

Sitenin içeriğini tanımlamadan (veya gözden geçirmeden) önce, kullanıcılarının kim olduğunu tanımlayın. Bu, beş saniye kadar kısa veya beş gün kadar uzun süren bir egzersiz olabilir. Sitenin kullanıcılarına, özel ihtiyaçlarını en iyi şekilde tanımlamaları için hak ettikleri zamanı verin.

İlk günden itibaren tam olarak kim olduklarını biliyor olabilirsiniz veya tam olarak kim olduklarını ve ne istediklerini anlamak biraz zaman ve çaba gerektirebilir. 


Web sitesi Nedir örnek
Google web sayfası
Web sitesi Nedir, Ne İşe Yarar
Web sitesinin alt bileşenleri nelerdir
Web sitesi Ne İşe Yarar
Web sitesi Nedir kısaca
Web sitesinin alt bileşenleri Köprü
Hazır web sitesi


İçerik Stratejisi ve Mimarisi

Başarılı bir bilgi mimarisini ve kullanılabilirlik planını kolaylaştırmak, herkesin hedeflerine ulaşılmasını sağlamak için genellikle içerik yazarları, site yöneticileri, tasarımcılar ve geliştiricilerle kapsamlı tartışmaları içerir. Bu, herkesin sitenin ne kadar içeriğe sahip olduğunu, nasıl düzenlendiğini, ne sıklıkta güncellendiğini vb. tanımlamasına yardımcı olacaktır.

Oluşturmak için gereken kaynak miktarı ve ayrıntı düzeyi, sitenizin kapsamına ve sitenizi inşa etmeye/yenilemeye dahil olan kişi sayısına bağlıdır. Bununla birlikte, iyi bir bilgi mimarisi (I/A) planı oluşturmak, sitenizin üzerinde var olacağı sağlam bir temel oluşturmak için önemli bir adımdır ve site stratejileri geliştirirken planlanması gerekir.

Başarılı bir I/A, genellikle navigasyonel akış şemalarının birkaç yinelemesini ve bir kullanıcının deneyimini ayrıntılı bir şekilde özetlemeyi içerir. İlgili tüm soruları ayrıntılı olarak yanıtlamak için yeterli zamanı planlayın. Site içeriği için etkili bilgi mimarisi oluşturmaya ilişkin ayrıntılar ele alınmaktadır.

Kullanılabilirlik Stratejisi: Dönüşüm Yolunun Ötesinde

İyi kullanılabilirlik, sitenizi sık sık ziyaret edenlerle ödüllendirici deneyimler ve nihai olarak iş ilişkileri oluşturmak için herhangi bir beklentiniz varsa çok önemlidir. Sitenizin her bölümü, netlik, tasarım ve ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılamak için etkileşim kurma kolaylığı açısından analiz edilmeli ve yeniden analiz edilmelidir.

Bu, yalnızca birincil ve ikincil gezinme şemalarını değil, aynı zamanda blog, alışveriş sepeti ödeme süreci, iletişim ve destek formları, sosyal medya entegrasyonu ve içeriğin ve site bilgilerinin başarılı bir şekilde yayılmasının engelleyebileceği diğer olası alanları da içerir. sorunsuz kullanıcı deneyimleri vardır.

Etkili site stratejileri tasarlarken bunlar son derece önemli hususlardır, bu nedenle onlara hak ettikleri zamanı ve enerjiyi verin.

Birçok pazarlamacı, harika, kullanımı kolay site deneyimleri kavramını, dönüşüm hunisi ve müşteri segmentasyonu gibi terimler hakkında söylenerek soğuk ve klinik bir şeye dönüştürdü. Örneğin, Wikipedia bu şekilde bir dönüşüm yolu tanımlar.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın