İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web Sınıf Tanımı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web Sınıf Tanımı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Gizli Yöntemler – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Sınıf Tanımı

Web.UI.Page sınıfını devraldığına dikkat edin. Bu nedenle, ReportFramework sınıfını devralan herhangi bir sınıf, System.Web.UI.Page sınıfını da devralır. Temel işlevleri için ReportFramework sınıfını kullanan Rapor Sayfaları aslında ASP.NET web formları olduğundan ve ASP.NET web formlarının bir noktada System.Web.UI.Page sınıfından türetilmesi gerektiğinden bu bir zorunluluktur. 

ViewState’i ViewState Adı (VSN) Sabitleriyle Azaltma

ViewState’te depolanan öğelere dize tabanlı bir anahtar tarafından başvurulur. İdeal olarak, anahtarın başvurduğu öğeyi tanımlayacak kadar uzun olmasını istersiniz, ancak anahtar aslında verilerle birlikte ViewState’te depolanır. Bu nedenle, uzun anahtar adları daha büyük bir genel Görünüm Durumuna dönüşür.

ViewState Name (VSN) sabitlerini kullanarak bu sorunu aşabilirsiniz. Buradaki fikir, sabit adını çok açıklayıcı hale getirebilirsiniz, ancak değerini çok kısa bırakabilirsiniz. Ardından, ViewState’te bir öğeye başvurmanız gerektiğinde kodunuzda sabiti kullanırsınız.

Bu atılması gereken küçük bir adımdır, ancak ViewState boyutunu minimumda tutmaya gerçekten yardımcı olan bu küçük adımlardır. Biraz sonra LastSql, CurrentPage ve TotalPages özelliklerinde kullanılan VSN sabitlerini göreceksiniz.

Geçersiz Kılma Yöntemlerini Gözden Geçirme

Özel sınıf tanımlarından sonra bir dizi MustOverride üyesi göreceksiniz. Bu üyeler burada ReportFramework soyut sınıfında bildirilir, ancak ReportFramework soyut sınıfından miras alan her Rapor Sayfasında geçersiz kılınmaları gerekir. Bu, Rapor Sayfasının ReportFramework özet sınıfındaki belirli işlevleri kontrol etmesine olanak tanır. Her MustOverride yönteminin kısa bir açıklamasını ve sınıftaki amacını sağlar.

Tüm MustOverride üyeleri Rapor Sayfasında geçersiz kılınmalıdır, bu nedenle bu öğelerin her biri, gerçek Rapor Sayfasına geldiğimizde biraz sonra daha ayrıntılı olarak tartışılacaktır. Şimdilik ReportFramework sınıfı ile devam edelim.

Rapor Hatası Geçersiz Kılınabilir Yöntemleri

Az önce tüm MustOverride yöntemlerine baktınız, ancak ReportFramework sınıfındaki diğer birkaç yöntemi geçersiz kılmayı da seçebilirsiniz. Bunlar GetSqlQuery yöntemi ve OnReportError yöntemidir.

Bu üyeler varsayılan işlevlerle oluşturulmuştur, ancak isterseniz bunları kendi kodunuzla geçersiz kılabilirsiniz. GetSqlQuery yöntemi, veritabanından rapor verilerini çekmek için kullanılan sorguyu içeren bir SqlQuery nesnesi döndürür. ISearchControl arabiriminin ayrıca bir SqlQuery nesnesi döndüren bir GetSqlQuery yöntemine sahip olduğunu hatırlayabilirsiniz.

ReportFramework’ün temel özelliklerinden biri, bir ISearchControl bileşenini kolayca yükleyebilmesidir, bu nedenle ReportFramework sınıfındaki GetSqlQuery yöntemi, rapor için SqlQuery’yi almak için yüklenen ISearchControl bileşeninden GetSqlQuery yöntemini kullanır. Listeleme, kodda nasıl göründüğünü gösterir.

İşte sorun. ReportFramework sınıfı, kullanıcılara arama işlevi sağlamak için bir ISearchControl kullanabilse de, bir tane kullanmak zorunda değildir. Bu durumda, Listedeki kod Hiçbir Şey döndürecek ve raporda herhangi bir arama sonucu görüntülenmeyecektir.

Bu nedenle, bir ISearchControl kullanmıyorsanız, ReportFramework’ün GetSqlQuery yöntemini ReportPage’de geçersiz kılmanız ve ardından bu geçersiz kılınan yöntemden bir SqlQuery nesnesi oluşturup döndürmeniz gerekir.

Aynısı OnReportError yöntemi için de geçerlidir. Varsayılan koduyla, Listing’de gösterildiği gibi ReportFramework sınıfında bir hata oluştuğunda yalnızca bir istisna atar.

Yöntemi geçersiz kılabilir ve hatayı günlüğe kaydedebilir veya kendi beğeninize göre başka bir hata işleme kodunu çalıştırabilirsiniz. Yapılandırılmış hata işleme ve hata günlüğü hakkında bilgiler önemlidir.


Etkileşimli web 2.0 Araçları
Web 2.0 araçlarının sınıflandırılması
Web 2.0 definition
Web 2.0 projeleri
Web 2.0 Araçları ppt
3D WEB 2 ARAÇLARI
Web 2.0 Sunum Araçları
Web aracı nedir


BindInPreLoad Özelliği ile Performansı Artırma

ReportFramework’ün dikkate değer bir yönü, GridView denetimindeki geri gönderme sıralama olaylarına güvenmek yerine istemci tarafı komut dosyası ve gizli form değişkenlerini kullanarak sıralama uygulamasıdır.

İşte neden. GridView’da sıralama olaylarını kullanmak istiyorsanız, PreLoad veya Load olayları sırasında rapor verilerini GridView’a bağlamanız gerekir, aksi takdirde sayfalama ve sıralama olayları tetiklenmez.

Kullanıcılar başka bir veri sayfası görüntülemek istediklerinde veya sonuçları farklı şekilde sıralamaları gerektiğinde, Rapor Sayfaları büyük olasılıkla geri gönderilir. Bu, olayları tetiklemek için eski raporu yeniden yüklemeniz ve ardından son kullanıcıya görüntülenecek yeni rapor verilerini yüklemeniz gerektiği anlamına gelir. Bu nedenle, veri tabanına düzenli olarak iki gidiş-dönüş gerçekleştirirsiniz ve bu verimsizdir.

İstemci tarafı sıralama işlevi, ReportFramework’ün sayfa yükünde GridView’ı veri bağlamasına gerek kalmadan rapor verilerini sıralamasını sağlar. Verileri PreRender olayına yükleyebilirsiniz, bu da veritabanına yalnızca bir gidiş dönüş yapmanızı sağlar.

Yalnız dikkat edilmesi gereken bir şey var. GridView’i sayfa yüklemesindeki verilerine bağlamazsanız, geri gönderme olaylarının çoğu tetiklenmez. GridView denetiminin satır düzenleme, güncelleme ve silme işlevlerini beğendiyseniz bu bir sorundur.

Veri bağlamanın nereye koyulacağı sorunu, onu her iki yere koyarak ve Çerçevenin PreLoad veya PreRender olayı sırasında raporu bağlayıp bağlamadığını kontrol etmek için Overridable BindInPreLoad özelliği kullanılarak çözülür. BindInPreLoad True değerini döndürürse, PreLoad olayında veri bağlama gerçekleşir ve GridView denetiminin geri gönderme olayları sorunsuz şekilde tetiklenir.

Veri bağlama, GridView denetiminin en güncel verileri görüntülemesini sağlamak için rapor verileri değiştiğinde diğer yöntemlerde de gerçekleşir. BindInPreLoad False döndürürse, veri bağlama biraz daha verimli olur ve yalnızca PreRender olayında gerçekleşir ve veritabanına yalnızca bir gidiş dönüş gerçekleşir.

Varsayılan olarak BindInPreLoad, performans kazancından yararlanmak için False değerini döndürür. PreRender olayındaki verileri bağlamanız gerekiyorsa, Rapor Sayfasındaki yöntemi geçersiz kılabilir ve True döndürebilirsiniz.

Hesaplanmış ve Duruma Dayalı Sınıf Özelliklerini Görüntüle

Geçersiz kılınabilir yöntemler bölümünün hemen ardından, dört sınıf özellik tanımı bulacaksınız. ReportFramework sınıfındaki sınıf özelliklerine ve amaçlarına kısa bir genel bakış sağlar.

Önceki tabloda listelenen özelliklerden üçü, ViewState’ten bilgi depolamak ve almak için kullanılır. Bu özellikler aynı temel yapıyı takip eder ve genel ViewState boyutunu azaltmak için daha önce tartışılan VSN sabitlerini kullanır. Liste, ViewState tabanlı bir özelliğin koduyla ilgili kısa bir açıklamanın ardından LastSql özelliğini gösterir.

Get bölümünde, özellik ilk olarak ViewState’te özellik için bir değerin kaydedilip kaydedilmediğini belirler. ViewState anahtarı olarak VSN sabitini kullandığına dikkat edin. Özellik için bir değer yoksa (yani, Hiçbir Şey ise), özellik varsayılan bir değer döndürür. Bir değer varsa, özellik o değeri döndürür.

Set bölümünde özellik, gelen değerlerin Get bölümünde kullanılan varsayılan değer olup olmadığını belirler. Bu durumda özellik, yerden tasarruf etmek için ViewState’deki değeri siler. Değer varsayılan değer değilse, değer ViewState’te saklanır. Bir kez daha, VSN sabitinin ViewState anahtarı olarak kullanıldığına dikkat edin.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın