İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Sayfa Önyüklemesi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Sayfa Önyüklemesi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Ana Aktivite

Sayfa Önyüklemesi Yöntemiyle Rapor Çerçevesini Ayarlama

ASP.NET 2.0 sayfa modelindeki yeni olaylardan biri, dinamik denetimleri bir sayfaya yüklerken yararlı olan PreLoad olayıdır. Doğrudan sayfada bildirdiğiniz tüm statik kontroller, PreLoad tetiklendiğinde ViewState ve geri gönderme verileriyle başlatılır ve yüklenir. Bu, PreLoad’un bu kontrollerdeki değerleri kullanabileceği anlamına gelir.

Buna karşılık, PreLoad olayında sayfaya eklediğiniz tüm kontroller, Load olayı tetiklendiğinde ViewState ve geri gönderme verileriyle başlatılır. Bu nedenle, PreLoad olayına dinamik kontroller eklerseniz, Load olayı tetiklendiğinde sayfadaki tüm kontroller başlatılır ve kullanıma hazır olur.

Ayrıca, kontrolün tüm verileriyle başlatıldığı varsayılarak, bu kontrollere bağlı tüm olaylar ateşlenir. Bu nedenle, olaylarının doğru şekilde tetiklenmesini istiyorsanız, bir rapordaki GridView’ı PreLoad olayındaki orijinal veri kaynağına geri bağlamanız gerekir.

■Not : ReportFramework’ün Load olayındaki dinamik kontrollerle çalışmasına gerek yoktur çünkü PreLoad ve PreRender Page olaylarında yapması gereken her şeyi tamamlar; ancak, dinamik olarak oluşturulmuş kontrolleri sayfanıza PreLoad etkinliğinde yerleştirmeye başlamak iyi bir alışkanlıktır, böylece Load başladığında kullanılabilirler.

PreLoad olayı, anlık olarak daha ayrıntılı olarak tartışılacak olan bir dizi diğer üyeye atıfta bulunur. İşte nasıl çalıştığı. İlk olarak, Page_PreLoad yöntemi, MustOverride ReportGrid yönteminin Nothing olmayan bir başvuru döndürdüğünden emin olmak için denetler. Unutmayın, gerekli olan tek öğe ReportGrid’dir. ReportGrid yöntemi Hiçbir Şey döndürürse, yeni bir Özel Durum oluşturulur ve OnReportError yöntemine iletilir ve ardından yöntemden çıkar. Hiçbir şey döndürmezse, yöntem normal olarak devam eder.

Bundan sonra, Page_PreLoad yöntemi, geçerli isteğin bir Geri Gönderme olup olmadığını belirler. Öyleyse, gizli alanlarda depolanan sıralama değerlerini alan AcquireHiddenFieldValues() yöntemini çağırır. Değilse, yöntem basitçe devam eder. Ardından, Page_PreLoad yöntemi LoadSearchForm() ve LoadPaginationForm() yöntemlerini çağırır.

LoadSearchForm, sayfaya bir ISearchControl kullanıcı denetiminin eklenmesi gerekip gerekmediğini belirler ve gerekirse bunu yapar. LoadPaginationForm(), bir IPaginationControl kullanıcı denetimiyle aynı şeyi yapar. PreLoad olayı sırasında bu öğeleri ekleyerek, ISearchControl ve IPaginationControl ile ilişkili olayların buna göre yükseltilmesini ve işlenmesini sağlar.

Page_PreLoad yöntemi daha sonra kullanıcının verileri sıralamak için bir sütun başlığına tıklayıp tıklamadığını belirler. Bunu, daha önce bahsedilen AcquireHiddenFieldValues() yöntemi sırasında ayarlanan _SortClicked değişkenini kontrol ederek yapar. Kullanıcı bir sütun başlığına tıkladıysa, yöntem CurrentPage değerini 1 olarak ayarlar ve SetupSearchSql yöntemini çağırır.

Bir sorguyu yeniden sıralamak, tamamen yeni bir sorgu oluşturmaya benzer ve kullanıcıyı yeni bir sorgunun ortasında başlatmak pek mantıklı olmadığı için CurrentPage’i 1 olarak ayarlamalısınız. SetupSearchSql, ardından Rapor Sayfasını yeniden sıralanan sorguyu görüntülemek için hazırlar.

Son olarak, BindInPreLoad True ise, yöntem GridView geri gönderme olaylarının tetiklendiğinden emin olmak için BindReport’u çağırır. BindReport, bir veritabanına bağlanmak, verileri almak ve bu verileri Rapor Sayfasındaki GridView denetimine bağlamak için tüm mantığı içerir.

Gizli Alan Değerlerini Al Yöntemiyle Sıralama Değerlerini Belirleme

_SortClicked, _SortExpression ve _SortDirection sınıf değişkenlerinde saklanan sıralama değerleri, JavaScript ve gizli form değerleri kullanılarak istemci tarafında belirlenir.

Tarayıcı web formunu gönderdiğinde, bu gizli alan değerleri de geri gönderilir, ancak bu değerler sınıf düzeyindeki değişkenlerde otomatik olarak saklanmaz. AcquireHiddenFieldValues ​​yöntemi, bu gizli alan değerlerini Request.Form koleksiyonundan çeker ve kolayca başvurulabilmeleri için bunları uygun değişkenlerde saklar.

AcquireHiddenFieldValues ​​oldukça basittir. Form değişkenlerini kontrol eder ve ilgili sınıf değişkenlerini uygun değere ayarlar. Bu gizli değişkenlerin ve istemci tarafı JavaScript’in tarayıcıya anlık olarak nereye gönderildiğini göreceksiniz.


excel’de yeni sayfa açma kısayolu
Baskı önizleme kısayol tuşu
Excel çalışma sayfası indir
Excel Sayfası aç
Excel çalışma sayfası Aç
Yazdırma önizleme hatası
Google yayındaki sayfa görüntüleniyor
Önbelleği göster


Bir ISearchControl Bileşenini Yük Arama Formu Yöntemiyle Yükleme

LoadSearchForm, bir ISearchControl bileşeninin yüklenip yüklenmeyeceğini belirlemekten ve yükleniyorsa, bileşeni Rapor Sayfasındaki uygun PlaceHolder denetimine yüklemekten sorumludur. Hiçbir Şey döndürüp döndürmediğini görmek için SearchFormPH sanal yöntemini kontrol ederek başlar.

Varsa, yöntem sayfaya bir ISearchControl yüklememesi gerektiğini bilir ve yalnızca çıkar. SearchFormPH bir PlaceHolder döndürürse, yöntemin geri kalanı devam eder.

Yöntemin geri kalanı bir Try Catch bloğuyla çevrilidir. Herhangi bir hata oluşursa, hata yakalanır ve OnReportError yöntemine iletilir. LoadSearchForm aslında LoadControl yöntemini kullanarak Try Catch bloğundaki ilk satırdan aramayı yükler.

LoadControl, bir kullanıcı denetimine bir URL kabul eder, bu URL’de bulunan kullanıcı denetimini yükler ve yöntemin değeri olarak yüklenen denetime bir başvuru döndürür. Denetimi yüklerken herhangi bir sorunla karşılaşılırsa, bir istisna atılır – bu nedenle Try Catch bloğu. Yöntem, LoadControl dönüş değerini _SearchForm sınıf değişkenine atar.

Bileşeni yükledikten sonra, yöntem, bileşenin ID özelliğini ayarlamak için _SearchForm’u bir UserControl’e aktarır. ID özelliğinin ayarlanması, ISearchControl bileşeni içindeki kontrollerin, geri göndermeden geri göndermeye kadar uygun değerlerini korumasını sağlar.

Bir kimlik özelliği belirtmezseniz, kontrol için otomatik olarak bir kimlik oluşturulur ve bu, ASP.NET her seferinde aynı kimliği otomatik olarak oluşturamayacağından veri kaybı sorunlarına veya olayların uygun şekilde tetiklenmemesine neden olabilir.

Son olarak, LoadSearchForm, SearchFormPH sanal yöntemi tarafından döndürülen PlaceHolder denetimindeki tüm denetimleri temizler ve ardından _SearchForm tarafından başvurulan bileşeni bu PlaceHolder’ın denetimler koleksiyonuna ekler. Bu, ISearchControl bileşeninin sayfada görünmesini sağlar.

Bir IPaginationControl Bileşenini LoadPaginationForm Yöntemiyle Yükleme

IPaginationControl’ü yüklemek, LoadSearchForm eşdeğerleri yerine PaginationFormPH ve PaginationFormFileName sanal yöntemlerini kullanmasına rağmen LoadSearchForm ile aynı mantığı izler. Bu yöntemin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi için önceki bölümü inceleyin.

Not : Rapor Sayfanızda bir ISearchControl bileşeni kullanmıyorsanız, doğrudan Rapor Sayfasında bir arama düğmesi oluşturmanız gerekir. Bu düğmenin tıklama olayında, ReportFramework’ün sorguyu yürütme için ayarlayabilmesi için SearchButtonClicked yöntemini doğrudan çağırdığınızdan emin olun.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın