İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Sunucu Tarafı İçeriği  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Sunucu Tarafı İçeriği  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Sunucu Tarafı İçeriği  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Sunucu Tarafı İçeriği 

Bir Sunucu Tarafı Dahil Etme (SSI), anında birkaç metin parçasından oluşan HTML sayfalarının oluşturulmasına izin veren basit bir mekanizmayı temsil eder. Bu mekanizma, normalde modern Web sunucularına entegre edilmiş olan HTML sayfaları için bir ön işlemci tarafından uygulanır.

SSI kullanan bir HTML sayfası, bir Web tarayıcısı istediğinde ön işlemciye iletilir. Ön işlemcinin çıktısı daha sonra sunucu tarafından iletilir. Sunucu genellikle bu tür sayfaları özel bir dosya uzantısıyla (normalde shtml) tanımlar. Ön işlemciyi kontrol etmek için kullanılan komutlar, SGML yorumlarına gömülüdür ve aşağıdaki forma sahiptir.

Komutun değeri, bir öznitelik-değer listesi tarafından parametreleştirilen komut türünü belirtir. SSI aşağıdaki komutları destekler:

• include: Bu komutun yerini dosya yolu veya URL (dosya veya sanal öznitelik aracılığıyla) tarafından belirtilen bir dosyanın içeriği alır.
• exec: Bu, dosya yolu cmd özniteliği tarafından belirtilen bir programdır. Yürütülür ve çıktısı komutun yerini alır.

SSI uzantıları (ör. XSSI), koşullu metin çıktısı veya değişkenleri tanımlayıp çıktı almak için ek komutlar içerir.
SSI artık yaygın olarak kullanılmasa da, teknoloji yeni yaklaşımların veya modern URI işleyicilerinin ilerlemesine çok katkıda bulunmuştur.

Çoğu modern URI işleyicisi, SSI’yi daha güçlü kavramlarla değiştirir. Bununla birlikte, SSI, esas olarak statik olan sayfalar veya gezinme yardımcıları veya yasal notlar içeren sayfalar için anlamlı bir şekilde kullanılabilir.

Ortak Ağ Geçidi

Ortak Ağ Geçidi Arabirimi (CGI), bir HTTP isteğindeki verileri bir uygulama programına iletmek için Web sunucuları ile uygulama programları arasında standartlaştırılmış bir arabirimdir. Uygulama programı, çağıran HTML sayfasındaki form etiketinde bir URL belirtilerek adreslenir.

Program, istekten parametreleri okur, işler ve normalde HTML belgeleri olan bir çıktı oluşturur. Sunucu platformunda bulunan herhangi bir programlama dili kullanılabilir; tipik diller arasında Perl, C, C++ veya Python bulunur.

CGI teknolojisinin en büyük dezavantajı, sınırlı ölçeklenebilirliğidir, çünkü gelen her istek için bağımsız bir sürecin başlatılması gerekir. Bu, özellikle birçok eşzamanlı talebin işlenmesi gerektiğinde, kaynaklar üzerinde önemli bir baskıya neden olabilir. Bu durum, sonunda, uygulama programlarının birkaç isteğe paralel olarak hizmet vermesine izin veren bir standart olan FastCGI’nin tanıtılmasına yol açtı.

Sunucu Taraflı Komut Dosyası

Bu bölüm, Microsoft tarafından sunulan bir çözüm olan Active Server Pages’ı (ASP’ler), “sunucu tarafı komut dosyası oluşturma” sloganı altında özetlenebilecek tüm bir yaklaşım grubu için temsili bir örnek olarak tanıtmaktadır.

Bu kategorinin diğer temsilcileri, Netscape tarafından LiveWire programlarının bir parçası olarak tanıtılan PHP, Cold Fusion ve Sunucu Tarafı JavaScript’tir. Burada bahsedilen tüm URI işleyicileri bir betik dili tanımlar. Bu betik dillerinin komutları, HTML kaynaklarına gömülür ve kaynakları teslim etmeden önce sunucudaki bir betik yorumlayıcısı tarafından yürütülür.

ASP, Microsoft’un Web sunucusu olan Internet Information Server (IIS) ile birlikte sunulan bir teknolojiyi temsil eder. SSI’ye benzer şekilde, HTML sayfalarına bir ön işlemci için özel talimatlar eklenir ve bu ön işlemci tarafından teslim edilmeden önce işlenir.

Yine, betik sayfaları özel bir dosya uzantısına (.asp) sahip dosyalarda saklanır. Sonuç olarak, dinamik kaynak üretimine sahip bir uygulama desteğinden bahsediyoruz, ancak bir kaynağın sunucuda oluşturulduktan sonra bir önbellekte tutulması ve varsa bu önbellekten alınabilmesi nedeniyle işleme maliyeti biraz azalır. daha sonra tekrar istedi.

SSI’ların talimatları, dosya içeriklerinin veya çıktı programlarının eklenmesine izin verirken, ancak ön işlemcinin kontrol akışına müdahale etmenin bir yolunu sunmazken, sunucu tarafı komut dosyası oluşturma yöntemleri, HTML’ye gömülü program kodunun, sözde komut dosyalarının yürütülmesine izin verir. yorumlanmış bir programlama dilindedir. Bu nedenle, SSI’ye benzer şekilde, sunucu tarafı komut dizisinden bahsediyoruz.


Sunucu taraflı programlama
Client tabanlı Yazılım Dilleri
İstemci tarafında çalışan web Teknolojileri
Aşağıdakilerden hangisi istemci taraflı bir dildir
PHP
Client side Nedir


Diğer komut dosyası oluşturma ortamlarının aksine ASP, tek bir komut dosyası diliyle sınırlı olmamasıyla karakterize edilir. Sanal olarak birçok farklı tercüman yükleyebilir ve bunları yan yana kullanabiliriz. Farklı betik dillerinde yazılmış kod bloklarını tek bir HTML sayfasına eklemek bile mümkündür.

Servlet’ler, Java ortamındaki CGI teknolojisinin geliştirilmiş halini temsil eder. Tam olarak CGI programlarında olduğu gibi, servlet’ler de gelen istekleri işlemek ve ardından anında HTML yanıt sayfaları oluşturmak için özel URL’ler tarafından çağrılır. Servlet’ler, Web sunucusuna tamamen entegre olan özel bir çalışma zamanı ortamında (servlet kapsayıcısı olarak adlandırılır) çalışır.

Sunucu uygulamacıklarının CGI’ya göre en büyük avantajı, çoklu iş parçacığı oluşturma yetenekleridir. Servlet’ler, çalışma zamanı ortamında farklı iş parçacıklarında aynı anda birçok isteği işleyebilir.

Ayrıca, Web uygulamalarını programlamak için kapsamlı bir API ve başta Java güvenlik mekanizmaları olmak üzere çok sayıda tümleşik özellik sunarlar. Ayrıca servlet’ler, oturum verilerine erişmek için tanımlama bilgileri ve HttpSession nesnesi kullanarak zarif bir oturum izleme yöntemi sunar.

Java Sunucu Sayfaları

Java Sunucu Sayfaları (JSP), anında oluşturulan grafik olarak gelişmiş HTML sayfalarının programlanmasını basitleştirmek için tasarlanmıştır.
Java Sunucu Sayfaları, dinamik içerikler oluşturmak için Java program kodunun entegrasyonuna izin vererek, geleneksel HTML sayfalarını özel JSP etiketleriyle genişletir. İlk çağrıldıklarında, çalışma zamanı ortamı JSP’leri sunucu uygulamacıklarına çevirir ve ardından ilgili HTML yanıt sayfalarını oluştururlar.

ASP.NET

ASP.NET, Microsoft’un yeni nesil Aktif Sunucu Sayfalarını temsil eder. Yeni bileşen teknolojisi, Assembly ve ilgili Common Language Runtime (CLR), tüm yeni teknolojilerin belkemiğini oluşturur.

Örneğin ASP.NET, dinamik sayfaların tasarımını basitleştirerek kodu içerikten ayırmak için Sunucu Kontrollerinden sayfalar oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca .NET çerçevesi, Web hizmetlerinin uygulanması ve kullanımı için özel destek sunar.

ASP.NET, örtük destek için programlama dili yapılarını kullandığından, modern dağıtılmış Web uygulamalarının ve Web hizmetlerine dayalı uygulamaların geliştirilmesi için önemli avantajlar sunar.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın