İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web Posta Listeleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web Posta Listeleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

İletişim Kutusu Tasarlama

Web Posta Listeleri

Dört tür posta listesi vardır:

• Herkese açık posta listeleri
• Doğrudan posta listeleri
• Özel posta listeleri
• Toplu posta listeleri.

Çevrimiçi olarak halka açık binlerce liste ve bu posta listelerinin listelerini sağlayan çok sayıda site vardır.

Çevrimdışı dünyada doğrudan posta listesi satın almak gibi, belirli bir ücret karşılığında hedefli listeler sağlama konusunda uzmanlaşmış çevrimiçi şirketler de vardır. Bu tür bir liste sağlayan bir şirket doğrudan yanıttır. Bu şirket, belirli bir konu hakkında bilgi talep eden kişilerin e-posta listelerini kiralar.

Başka bir seçenek de kendi özel posta listenizi geliştirmektir. Bu kavram tartışılır. Yine başka bir seçenek de toplu e-posta listeleri satın almaktır. Hepimize “29,95$’a mevcut posta listemizle 5 milyona ulaşın” diyen e-postalar aldık. Sonuçta, İnternet’in en büyük faydalarından biri çok sayıda insana hızlı bir şekilde ulaşıyor – değil mi?

Yanlış! Bunları kullanmayın! Spam içerdiği için bu kabul edilemez bir uygulamadır. Toplu e-posta listeleri, tıpkı önemsiz posta listeleri gibi, genellikle muhataplarının izni olmadan satılır.

Alıcılar, bir e-posta listesine eklenmeyi istemediler ve genellikle istenmeyen e-posta gönderilmesinden memnun değiller. Diğer bir dezavantaj, genellikle bu listelerin hedeflenmemesidir. Toplu e-posta listeleri kullanarak, hedef pazarınızdan hiçbirine ulaşamama riskini taşırsınız. Ayrıca
Başka koşullar altında satmaya çalıştığınız ürünle ilgilenebilecek muhatapları rahatsız etme riskini göze alın.

En iyi yaklaşım, aboneleri hedef pazarınıza mümkün olduğunca yakın olan bir liste seçmektir. Örneğin belediyelere coğrafi bilgi sistemleri satıyorsanız, av tüfeği yaklaşımı hem zamanınızı hem de kaynaklarınızı boşa harcar.

Toplu e-posta kullanarak binlerce alıcının öfkesini yükseltir, kurumsal imajınızı yok eder ve potansiyel olarak profesyonel güvenilirliğinize zarar verirsiniz. Bu durumda, hedeflenen bir liste, çok daha küçük olmasına rağmen, çok daha yüksek kaliteli bir yanıt oranı alacaktır. Daha azı bazen daha iyidir.

Doğru Posta Listesini Bulma

İster herkese açık bir tartışma posta listesine katılın, ister birçok çevrimiçi kaynaktan bir tercihli e-posta listesi satın almayı seçin, üyeleri hedef pazarınız olan bir liste bulmak istersiniz. Ödevini burada yapmalısın çünkü aralarından seçim yapabileceğin binlerce liste var.

Başlığa veya konuya göre arama yapabileceğiniz, herkese açık posta listelerinin çeşitli meta dizinleri vardır. Bu sitelerden bazıları, içerikleri ve abone olmak için kullanılan komutlar gibi listeler hakkında ayrıntılı bilgiler sağlar. Bu bölümün sonundaki İnternet Kaynakları bölümünde bunlardan birkaçı hakkında bilgi verdik.

Üye olarak hedef pazarınızı içeren posta listelerini belirledikten sonra, bu listelere abone olun. Listenin pazarlama amaçlarınız için doğru olduğunu doğrulamak için, bir süreliğine yapılan tartışmayı izlemek için pusuya yatın. Ardından, değerli içerik sağlayarak listeye katılmaya başlayabilirsiniz. Reklama izin verilmiyorsa kurallara uyunuz. Ancak, imza dosyalarına genel olarak izin verilir ve reklama izin verilmeyen yerlerde reklam vermek için her zaman tek satırlık bir etiket satırına veya mini reklama sahip olabilirsiniz.

Hedef Posta Listelerinize Abone Olmak

Topica ve tile.net/lists, büyük bir erişilebilir posta listesi listesi ve ilginizi çekenlere katılmak için özel talimatlar sağlayan harika kaynaklardır. Abone olduktan sonra, genellikle kuralları, SSS’leri ve listenin nasıl kullanılacağına ilişkin talimatları içeren bir e-posta yanıtı alırsınız.

Çoğunlukla, haber gruplarına gönderme kuralları, posta listeleri için de geçerlidir. Kuralları dikkatlice okuyunuz ve bunlara uyunuz. Bir mesaj göndermeden önce gizlenen bir süre düşünülmelidir. Bu, ne tür mesajların gönderildiğini ve söz konusu grup için yaygın olarak kabul edilen uygulamaları gözlemlemenize yardımcı olur.


YouTube hesabını AdSense ile ilişkilendirme
Adsense Pinli hesap
WordPress reklam geliri
Google Ads web sitesi
Youtube para hesabı nasıl açılır
AdMob gelir hesaplama
WordPress reklam eklentisi
AdSense giriş yapamıyorum


Özetleri Listeleme

Bir e-posta listesine abone olurken, genellikle size abone olma veya özete abone olma seçeneği sunulur. Abone olduğunuzda, her mesajı yayınlandığı gibi alırsınız. Özete abone olduğunuzda, mesajlar toplanır ve genellikle bir gecede tek bir e-posta ile gönderilir.

Birçok bireysel mesajın derlenmesi, her aboneye tek bir toplu mesaj olarak gönderilir. Birçok özet bir içindekiler tablosu içerir. Özetin iyi yanı, çok sayıda ayrı e-posta mesajı almamanız ve posta kutunuzun tıkanmamasıdır.

Etkili Mesajlar Oluşturma

Bir önceki bölümde tartışıldığı gibi, bir e-posta listesine göndermeden önce e-postalarınız dikkatli bir şekilde hazırlanmalıdır. Konu satırınızı alakalı hale getirmeyi, mesajlarınızı kısa ve öz tutmayı ve her zaman imza dosyanızı eklemeyi unutmayın. Gönderinizin grup için doğru olup olmadığından emin değilseniz, moderatöre tavsiye isteyen bir test mesajı gönderebilirsiniz.

Haber gruplarının aksine, posta listelerinin üyeleri her gün tüm mesajları doğrudan posta kutularına alır. Bazı insanlar ilanları özet şeklinde almayı tercih ediyor; yani o güne ait tüm mesajlar, gün sonunda alıcıya gönderilen tek bir e-postada derlenir.

E-postanın başında, özet, “Kimden” ve “Konu” ile tanımlanan tüm mesajların bir listesini ve ardından tam mesajları sağlar. Bir haber grubunu ziyaret eden kişilerin tüm mesajları okumaması gibi, herkesin erişebileceği tartışma listelerinin aboneleri de her gönderiyi okumaz. Konu satırına göre hangi mesajların inceleneceğine karar verirler. Bu nedenle “Konu” alanının içeriği son derece önemlidir.

Bir haber grubunda yaptığınız gibi, bir posta listesine asla aynı veya benzer mesajları tekrarlamayın. Bir e-posta listesinin üyeleri, gönderdiğiniz mesajı bir kez gördükten sonra, onu tekrar görmekten hoşlanmazlar, oysa bir haber grubunun her zaman farklı okuyucuları vardır ve zamanında ise benzer gönderiler kabul edilebilir.

Posta listesi gönderileriyle ilgili aşağıdaki ipuçları, çevrimiçi topluluklarının saygın bir üyesi olmanıza yardımcı olacaktır:

• Mesajlarınızın konuyla ilgili olduğundan emin olun. Liste aboneleri, konularıyla ilgili olmayan duyuruları almak istemezler.

• Herhangi bir ticari duyuru yapmadan önce listenize düzenli olarak katkıda bulunmalısınız. Posta listeniz reklama izin vermiyorsa (çoğu izin vermez), sig dosyanızı kullanın. Sig dosyaları genellikle kabul edilir. Mini reklamınızı, bariz reklamlara izin verilmeyen tartışma posta listelerine sokmak için etiket satırınızı etkili bir şekilde kullandığınızdan emin olun.

• Yeni bir posta listesi kullandığınızda yanıtlarınızı izleyin ve kaydedin. Gönderinizde, okuyucuları sitenizdeki belirli bir sayfayı ziyaret etmeye veya yalnızca bu amaç için belirlenmiş bir adrese e-posta göndermeye teşvik eden bir harekete geçirici mesajınız olmalıdır. Yalnızca yanıtları izleyerek hangi posta listelerinin başarılı olup hangilerinin başarısız olduğunu kesin olarak bilebilirsiniz. Harekete geçirme çağrılarının ne kadar iyi çalıştığı şaşırtıcı. Nedense insanlar kendilerine söyleneni yapma eğilimindedir.

• Makul ve ulaşılabilir hedefler belirleyin. Bir kıyaslama olarak, çoğu e-posta pazarlama kampanyasında, yüzde 1 ila 3’lük bir yanıt oranı iyi bir yanıt olarak kabul edilir. Ancak, posta listeniz iyi hedeflenmişse ve belirli bir gruba ilgi çekici veya değerli bir şey sunuyorsanız, yanıt oranlarınız önemli ölçüde daha yüksek olmalıdır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın