İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Reklam İpuçları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Reklam İpuçları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Servisleri  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Haber Grubu Reklam İpuçları

Haber grupları, farklı kitleler ve farklı konular için geliştirilmiştir. Bazı haber grupları, reklam yayınlamaya adanmıştır. Reklam şirketiniz için uygunsa, İnternet pazarlama stratejinize aşağıdaki haber grubu türleri dahil edilebilir. Reklama izin veren haber gruplarının çoğu kolayca tanımlanabilir. Haber grubu adının kendisi aşağıdakilerden birini içerebilir:

• sınıflandırılma
• satma
• pazar yeri.

Yine, SSS dosyalarını okuyun ve mesaj göndermeden önce haber grubunun hedef pazarınız için uygun olup olmadığını belirlemek için pusuya yatın. Anahtar kelimelerin başında kısa, akılda kalıcı bir konu satırı kullanın, konu mesajınızın okunmayı mı yoksa geçmeyi mi garanti edeceğini belirleyecektir. Tüm büyük harflerden de kaçının. Bu internette bağırmakla da eşdeğerdir.

Katılımcıları hedef pazarınızı içeren ancak haber grubu reklama izin vermeyen bir haber grubu bulduğunuzda, umutsuzluğa kapılmayın. Sorulara yanıt verirken veya haber grubunu gerçekten ilgilendiren bilgileri sağlarken imza dosyanızı ekleme fırsatınız vardır. Bir imza dosyası, uygun şekilde tasarlanmışsa bir reklam kadar da etkili olabilir.

Mesajınız, tartışmayla ilgili değerli bilgiler sunmalıdır. (Sig dosyanızı yayınlamak için ince örtülü bir mazeret kabul edilmeyecektir.) Bilgileriniz haber grubu katılımcıları için alakalı ve değerliyse, imza dosyanızdaki sloganın bir reklam olması önemli olmayacaktır. Aslında, sağladığınız bilgilere güvenilirlik katabilir ve şirketinizin itibarını da artırabilir.

Çapraz Gönderme ve Spam Gönderme

Çapraz gönderi, bir dizi ilgili haber grubuna aynı mesajların gönderilmesidir. İlişkili haber gruplarındaki ortak kullanıcıların sayısı nedeniyle bunu yapmak uygunsuz olarak kabul edilir. İstenmeyen e-posta gönderme, ilgisiz haber gruplarına, gönderme yönergelerine, haber grubu konusuna veya grubun çıkarlarına dikkat etmeden aynı veya neredeyse aynı mesajları da göndermektir.

Çapraz paylaşım ve spam, haber grubunun okuyucularını rahatsız eder. Bunları yapmak size ve şirketinize kötü yansır ve çevrimiçi pazarlama hedeflerinize ulaşmanızı da engeller.

Saygı Kazanmak

On kural aşağıdadır. Bunları haber grubu gönderilerinize dahil etmek, diğer katılımcıların saygısını kazanmanızı sağlayacaktır.

1. BÜYÜK HARF kullanmayın. İnternette bağırmaya benziyorlar.
2. İstenmedikleri yerlerde reklam yayınlamayın.
3. Haber grubu için değerli, konuyla ilgili bilgiler sağlayın.
4. Kaba veya alaycı olmayın.
5. Yanıtladığınız mesajın tamamını yanıtınıza dahil etmeyin. Yalnızca orijinal mesajın ilgili bölümlerini alıntılayın.
6. Mesajınızı göndermeden önce kapsamlı bir inceleme yapın. Yazım ve dil bilginizi kontrol edin. Konunuzu kontrol edin; önce anahtar kelimelerle kısa ve akılda kalıcı olmalıdır.
7. Uygun bir imza dosyası sağlayın.
8. Çok uzun mesajlar yayınlamayın. Çevrimiçi iletişim, bir ekran veya daha az olma eğilimindedir.
9. Spam göndermeyin veya çapraz gönderi yapmayın.
10. Tartışmaya hiçbir katkısı olmayan yanıtlar göndermeyin.


Reklam Türleri ve örnekleri pdf
Etkili reklam örnekleri
Sosyal medya reklam türleri
Google Ads
Dijital reklam türleri
Banner reklamlar
Dijital reklam Nedir
Reklam Türleri pdf


Herkese Açık Posta Listeleri Yoluyla Etkili Tanıtım

İnternet posta listeleri, çok sayıda kişiye bilgi dağıtmanın hızlı ve kolay yoludur. Herkese açık binlerce çevrimiçi liste var. Müşterilerinizi ve potansiyel müşterilerinizi şirket etkinlikleri, ürün duyuruları ve basın bültenlerinden haberdar etmek için kendi İnternet posta listelerinizi de oluşturabilirsiniz.

Bu bölümde şunları ele alıyoruz:

• Kamuya açık yararlı posta listeleri nasıl belirlenir (tartışma listeleri)
• Posta listesine abone olma
• Okunacak mesajlar yazmak
• Posta listesi ağı
• Kendi posta listenizi oluşturma.

Hedef Kitlenizle Bağlantı Kurma

Tartışma e-posta listeleri herkese açıktır ve belirli bir konuya odaklanır. İş alanınızla ilgili bir tartışma listesine katılmak, yeni müşteriler çekmenize yardımcı olabilir. Tartışma listeleri, Usenet haber gruplarına benzer şekilde konuya göre hiyerarşik olarak da düzenlenir.

Aynı şekilde, her tartışma posta listesinin üyeliği de değişir. İnsanlar belirli listelere o listeye katılmak ve gruba gönderilen tüm gönderileri almak için abone olurlar, çünkü genellikle konuyla ilgilenirler. Bir e-posta listesine mesaj gönderdiğinizde, mesaj listeye abone olan herkese e-posta ile de gönderilir.

Tartışma e-posta listeleri, belirli bir konuyla ilgilenen kitlelere bilgi dağıtmak için etkili bir yol da sunar. Tartışma e-posta listeleri ile haber grupları arasındaki fark, İnternet’teki herkes haber gruplarını herhangi bir zamanda ziyaret edebilir ve herhangi bir ilgi çekici makaleyi anonim olarak okuyabilirken, bir tartışma listesinin doğrudan abonelerin e-postasına gönderilen tüm mesajları da teslim etmesidir.

Bu mesajları yalnızca tartışma listesi aboneleri alabilir. Bir tartışma listesine abone olmak için, liste yöneticisine bir abonelik mesajı göndermeniz ve posta listesine katılmak için izin istemeniz de gerekir.

Herkese Açık Posta Listeleri Türleri

Herkese açık olarak erişilebilen posta listeleri, her biri farklı kontrol derecelerine sahip birkaç türden biri olabilir. Aşağıda iki ana liste türünün bir tartışması da bulunmaktadır.

Denetlenen Tartışma Listeleri

Bu tür bir liste, istenmeyen veya uygunsuz mesajları filtreleyen bir kapı bekçisi tarafından tutulur. İzin verilmeyen bir yerde ilan vermeye çalışırsanız, mesajınız asla aboneler listesine ulaşmaz. Benzer şekilde, alevler (yani, başka bir liste üyesini alenen azarlamak) elenir. Kapı bekçisi ayrıca tartışma konusunu yolunda tutar.

Denetlenmeyen Tartışma Listeleri

Denetlenmeyen bir liste, herhangi bir merkezi kontrol veya sansür olmadan çalıştırılır. Kamuya açık birçok liste bu türdendir. Tüm mesajlar otomatik olarak abonelere iletilir. Denetlenmeyen listeler, tartışmayı yönlendirecek bir kapı bekçisi olmadığı için daha bariz reklamlara ve alevli savaşlara da sahip olma eğilimindedir.

O zaman kendi eylemlerini denetlemek liste üyelerinin sorumluluğundadır. Liste katılımcıları kurallara katı bir şekilde uymuyorsa ve yoldan çıkanları azarlamıyorsa, liste spam gönderenler için bir çöplük haline gelebilir. Bu olduğunda, birçok üye listeyi terk eder.


jeffbezosweb Reklam Türleri ve örnekleri pdf,Etkili reklam örnekleri,Sosyal medya reklam türleri,Google Ads,Dijital reklam türleri,Banner reklamlar,Dijital reklam Nedir,Reklam Türleri pdf alanlarında hizmet vermektedir.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın