İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web Metrik Araçları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web Metrik Araçları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

 Düzen Yöneticisi

Dönüşüm Oranı (CR)

Dönüşüm oranı, istenen bir eylemin gerçekleştirilme sayısıdır ve gerçekleştirilecek eylem için fırsatların sayısının yüzdesi olarak sunulur. Çoğu kişi bu orana bir site ziyaretçisinin ödeme yapan bir müşteriye dönüşümü olarak baksa da, alakalı başka birçok dönüşüm oranı vardır.

Site ziyaretçilerinin herhangi bir izinli pazarlama fırsatına (bülten, kupon, e-özel) kaydolma oranları çok önemli bir orandır. Örnek olarak, Web sitenize günde 300 ziyaretçiniz olduğunu ve aynı zaman diliminde 30 satışınız olduğunu varsayalım. Satış dönüşüm oranı olacaktır.

  • Satın alan kişi sayısının siteyi ziyaret eden kişi sayısına bölümü: 30/300 = yüzde 10
  • 3.000 ziyaretçiniz ve 30 satışınız olsaydı, dönüşüm oranınız yüzde 1 olurdu: 30/3.000 = yüzde 1

Dönüşüm oranınızı yüzde 1’den yüzde 2’ye çıkarmanın bir yolunu bulabilirseniz, satışlarınızı ikiye katlamış olacaksınız. Açıkçası, dönüşüm oranı ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir.

Ziyaretçi Başına Satış (SPV)

Ziyaretçi başına satışlar, belirli bir süre için brüt satış veya toplam dolar satış tutarının aynı zaman dilimindeki ziyaretçi sayısına bölünmesiyle hesaplanır.

Günlük 3.000$ satışınız ve 300 ziyaretçiniz varsa, ziyaretçi başına 10$ satış oranınız olur: 3.000$ satış/300 ziyaretçi = 10$ SPV.
Zamanla bu sayıyı artırmak istiyorsunuz.

Ziyaretçi Başına Maliyet (GBM)

Ziyaretçi başına maliyetiniz iki şekilde hesaplanabilir. Tüm pazarlama faaliyetleri üzerinden ziyaretçi başına toplam maliyetinize bakabilir veya belirli bir kampanya için ziyaretçi başına maliyetinizi ölçmeyi seçebilirsiniz. Hangi İnternet pazarlama faaliyetlerinin en uygun maliyetli olduğunu ve daha yüksek bir yatırım getirisi sağladığını bilmek istediğiniz için belirli kampanya ölçümü daha alakalıdır.

Ziyaretçi başına toplam maliyetinizi hesaplamak için, tüm pazarlama giderlerinizi almanız ve tekil ziyaretçi sayısına bölmeniz yeterlidir.
Kampanyaya özel ziyaretçi başına maliyeti hesaplamak için kampanyanın maliyetini alır ve o kampanya tarafından sağlanan tekil ziyaretçi sayısına bölersiniz. Bir örnek çalıştıralım.

Diyelim ki size maliyeti 20 ABD Doları (bin gösterim başına maliyet) olan bir banner reklam kampanyası yürütüyorsunuz. Ayrıca yüzde 1 tıklama oranı elde ettiğinizi varsayalım. Yüzde 1 tıklamanız size on ziyaretçi verir (1.000 × yüzde 1 = 10 ziyaretçi). Bu kampanya için ziyaretçi başına maliyetiniz 2 ABD dolarıdır. Kampanya maliyetini (bu durumda 20 ABD doları) alıp ziyaretçi sayısına (bu durumda on) bölersiniz: 20 ABD doları/10 ziyaretçi = bu kampanya için ziyaretçi başına 2 ABD doları maliyet.

Satış Başına Maliyet (CPS)

Satış başına maliyetiniz, kampanyanızın maliyetinin ürettiği satış sayısına bölünmesiyle hesaplanır. Bir önceki örnek üzerinden devam edelim. 1.000 banner reklam gösterimi için kampanya maliyetimiz 20 dolardı. Yüzde 1 tıklama oranımız veya on ziyaretçimiz vardı. Ziyaretçilerimizin yüzde 10’unun satın aldığını, yani yüzde 10’unun bir satış olduğunu varsayalım. Satış başına maliyetimizi hesaplamak için kampanya maliyetimizi satış sayısına böleriz: 20$ kampanya maliyeti/1 satış = 20$ CPS.


Metrik ne Demek
web analizi konusunda, analiz araçlarını kullanarak hangi bilgileri elde edebilirsiniz?
Metrik veri nedir
google analytics’te “metrik” nedir?
Metrik kategorisi nedir
Sitede geçirilen zaman nedir
Metrik boyut dönüşüm Nedir
Google Analytics


Satış Başına Net Kar (NPPS)

Örneğimize devam edelim. Her satışın 45$ brüt kâr ürettiğini varsayalım. Brüt kar, satış fiyatı alınıp satılan malın maliyeti çıkarılarak hesaplanır. Satış başına net kâr, net kârın alınması ve satış başına maliyetimizin çıkarılmasıyla hesaplanır (önceki hesaplamamız 20$ olarak hesaplanmıştır). Bu kampanya için satış başına net kâr: Satış başına brüt kâr – satış başına maliyet: 45 $ – 20 $ = 25 $ NPPS.

Yatırım Getirisi (ROI)

Pazarlama dışı giderlerden önceki yatırım getirisi, satış başına net kârın yatırıma veya satış başına maliyete bölünmesiyle hesaplanır. Bu durumda, satış başına 25 ABD doları net kâr bölü 20 ABD doları satış başına maliyet: 25 ABD doları/20 ABD doları = yüzde 125 yatırım getirisi elde ettiniz. Bu kampanya kârlıydı.

Ancak, pazarlama bütçenizi nereye odaklamak istediğinizi görmek ve aynı zamanda aynı tür pazarlama faaliyetlerinde zaman içinde oranlarınızı iyileştirmek için bunları birbirleriyle karşılaştırabilmeniz için tüm kampanyalarınız için bu hesaplamaları yapmanız gerekir. başka bir deyişle, oyunda daha iyi olun.

Web Metrik Araçları

Artık tüm hesaplamaları nasıl yapacağınızı öğrendiğinize ve kalbiniz yeni yaratılan bu yeni tam zamanlı işi düşünmek için hızla atmaya başladığına göre, size yardımcı olabilecek birkaç araçtan bahsedeceğiz.

Mevcut araçlardan bazıları şunlardır:

• AdMinder. AdMinder, yalnızca tıklama başına maliyeti değil, aynı zamanda söz konusu kampanya için satış (veya eylem) başına maliyeti ve yatırım getirisini de hesaplayabilir.
AdMinder, yakın gelecekte yayınlanması planlanan reklamları ve süresi dolmak üzere olan reklamları görüntüleyerek birden çok kampanyanın kolayca yönetilmesine olanak tanır. AdMinder, verilerin Excel’e veya başka herhangi bir elektronik tablo yazılımına aktarılmasına izin verir.
• FutureNowInc.com. FutureNow Dijital Satış Hesaplayıcısı 22 ölçüm içerir.
• NetAuditNow. NetAuditNow, Web sunucunuzda oturum açan, günlük dosyalarınızı alan ve ardından bunları raporları tükürmek için kullanan bir hizmettir. NetAuditNow’un ürettiği raporlardan biri de reklam kalitesi ve yatırım getirisi raporudur. Bu rapor, sitenize çeşitli reklam afişleri ve bağlantılardan gelen ziyaretçilerin miktarını (toplam ve ortalama sayı) kalite (zaman, görüntülenen sayfalar ve satın almalar) ile karşılaştırır. Arama motoru trafiğinden toplam aylık sayfa görüntülemelerine ve benzersiz ziyaretçilere kadar her şeyi raporlayabilir.
• Net Niceleme. Çevrimiçi raporlar, en çok satışı, kaydı ve izlemek istediğiniz diğer etkinlikleri hangi yerleşimlerin oluşturduğunu gösterir.
• Promosyonİstat. PromosyonStat, ziyaretçileri farklı reklam araçlarından veya kaynaklarından raporlar ve ayırır ve sitenize geldiklerinde davranışlarını izler.

  • Otomatik yanıtlayıcı. Gelen e-postaya otomatik olarak yanıt veren bir program. E-posta için elektronik bir geri faks sistemi gibidir.
  • Omurga. Küçük hatlardan aktarılan verileri taşıyan büyük iletim hatları. Bu hatlar veya yollar, uzun mesafeli iletişim için yerel veya bölgesel ağları birbirine bağlar. Bağlantı noktaları, ağ düğümleri veya telekomünikasyon veri değiştirme değişimleri (DSE’ler) olarak bilinir.
  • Arka uç sistemleri. Yazılım sistemleri, genellikle envanter, alacak hesapları, CRM ve bazen entegre olan veya bir Web sitesiyle arayüz oluşturan bir şirkete dahil olan diğerleri.
  • Afiş reklamı. Kullanıcı tıkladığında belirli bir promosyona bağlanan bir Web sitesindeki grafik reklam. Banner reklamlar, ürün bilinirliğini ve şirket ve marka kimliğini artırmak için kullanılır ve banner reklamı barındıran site için bir gelir kaynağı (reklam geliri) olabilir.

Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın