İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web Sitesi Programlama – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web Sitesi Programlama – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Yerel Hizmetler 

Web Sitesi Programlama

Microsoft, ASP.NET’in orijinal sürümüyle web uygulaması geliştirmede devrim yarattı ve geliştirici üretkenliğini başka hiçbir teknolojiyle benzersiz bir düzeye çıkardı. Java, Perl, PHP, Cold Fusion ve ASP 3.0 ile çalıştım ve deneyimlerime göre ASP.NET’teki projelerin oluşturulması daha az zaman aldı, bakımı daha kolaydı, kodun yeniden kullanımı basitleştirildi ve daha iyi bir yatırım getirisi elde edildi.

Ve bu sadece ilk sürümdü. ASP.NET 2.0, onu web tabanlı geliştirme teknolojilerinde lider olarak ayırmaya devam eden çok sayıda ihtiyaç duyulan eklemeler içerir. Ancak işlevsellik, doğru uygulanmadıkça anlamsızdır ve bu nedenle bu kitabın amacı, gerçek dünyadaki iş sorunlarını çözmek için ASP.NET’in nasıl uygulanacağını tartışmaktır.

Bir danışman olarak, farklı başarı derecelerinde uygulanan bir dizi farklı uygulamayı görme ve daha da önemlisi, onları neyin başarılı ve başarısız kıldığını yansıtma şansım oldu.

Birkaç projeye baktıktan sonra, başarılı projelerin birkaç ortak alanda üstünlük sağlama eğiliminde olduğunu fark ettik:

• Yapılandırma Yönetimi: Yapılandırma ayarları, yöneticilerin kaynak kodunu yeniden derlemeden bir uygulamanın davranışını değiştirmesine olanak tanır. Uygulamalar sunucudan sunucuya taşınır. Alan adları değişir. IP adresleri yer değiştirir. Yapılandırılabilir uygulamalar, bu değişikliklere uyum sağlamayı kolaylaştırır ve bakım maliyetlerini düşürür.

• İstisna Yönetimi: İstisnalar, geliştirme sürecinin kaçınılmaz bir parçasıdır ve uygulamalar, uygulamanızın kullanıcılar nezdinde güvenilirliğine zarar vermemek için istisnaları hassas bir şekilde ele almalıdır. Hatta istisnaları günlüğe kaydedebilir ve bu bilgileri sorunlu alanları belirlemeye yardımcı olmak ve müşteriler şikayet etmek için sizinle iletişime geçme şansı bulamadan sorunlara yanıt vererek kullanıcı algısını yönetmek için kendi yararınıza kullanabilirsiniz.

• Görsel Görünüm: Grafik ayrıntılara dikkat ederek ve sitenizin tutarlı bir görünüme sahip olmasını sağlayarak kullanıcı algısını kontrol edebilirsiniz. Tutarlılık, profesyonellik yayar ve daha canlı, daha temiz görünen bir site oluşturur. Kullanıcılar genellikle bir uygulamayı işlevselliğine göre yargılamadan çok önce görünümüne göre değerlendirdikleri için, uygulamanızda kullanıcı güveni oluşturmak için bunu kendi avantajınıza kullanabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcıların belirli ihtiyaç ve tercihlerine uymasını sağlamak için bir sitenin görünümünü kişiselleştirmelerine de izin verebilirsiniz.

• Sayfa Mesajlaşma: Bilgilendirilmelerini istiyorsanız, sayfada gerçekleşen eylemler hakkında kullanıcılara durum bilgilerinin görüntülenmesi zorunludur. Bir işlem başarısız olursa, sayfadan ayrılmamaları ve verilerini kaybetmemeleri için kullanıcılar bilgilendirilmelidir. Bir eylem başarılı olursa, bilgileri yeniden göndermeye ve mükerrer giriş yapmaya çalışmamaları için kullanıcılara bildirilmelidir. Bilgili kullanıcılar daha mantıklı kararlar verir ve bu da onların uygulamalarınızı hiç hayal etmediğiniz şekillerde bozmalarını engellemeye yardımcı olur.

• Yeniden Kullanılabilir Kontroller: Geliştirme sürecinin geri kalanında kullanabileceğiniz bileşenleri belirlemek ve oluşturmak için bir projenin başlangıcında zaman ayırmak size çok büyük miktarda zaman kazandırabilir. Ayrıca, bileşeni tek bir konumdan güncelleyebildiğiniz için daha yüksek düzeyde sürdürülebilirlik elde edersiniz.

• Kullanıcı Yönetimi ve Güvenlik: İş uygulamaları genellikle hayati iş bilgilerini yönetir ve bu bilgilerin yanlış ellere geçmesini önlemek zorunludur. Uygulamalar, hassas bilgilerin çatlaklardan sızmasına izin vermemek için kullanıcıların doğru şekilde doğrulandığından ve yetkilendirildiğinden emin olmak için Windows, IIS ve ASP.NET’teki çeşitli güvenlik mekanizmalarından tam olarak yararlanmalıdır.

• Arama ve Raporlama: Bir uygulamadaki veri miktarı arttıkça, bu bilgileri etkin bir şekilde arama ve görüntüleme ihtiyacı da artar. İyi yapılandırılmış arama ve raporlama araçlarına sahip uygulamalar, bir bütün olarak uygulamanın etkinliğini artırarak, bilgileri bulmayı ve görüntülemeyi kolaylaştırır.


Python ile web sitesi
En çok kullanılan web PROGRAMLAMA dilleri
Web TABANLI PROGRAMLAMA
Web tasarım dilleri
Web PROGRAMLAMA Nedir
Web PROGRAMLAMA dili türleri
Web sitesi için en iyi dil
Java ile yapılmış web siteleri


Projeleri analiz ederken fark ettiğim bir diğer şey ise, mükemmelliğin kaotik bir çabanın sonucu değil, tasarım ve planlamanın ardından odaklanmış eylemin sonucu olduğudur.

Bu kesinlikle çarpıcı bir keşif değil, çünkü herkes bir şeyi çözmeden önce planlamanın, yapmaya karar verdiğiniz şeyi başarmanıza yardımcı olduğunu bilir. Ancak bazı nedenlerden dolayı, bütçe kısıtlamaları ve sıkı teslim tarihlerinin yükü altındayken, geliştiriciler çılgınca kodlamanın ortalık yatıştığında bir şekilde onları öne çıkaracağını umarak genellikle tasarımdan vazgeçerler. Bu yaklaşımın işe yaradığını henüz görmedim.

Yukarıda bahsedilen liste kapsamlı olmaktan uzak olsa da, bir proje başlamadan önce tasarım çabalarını bu alanlara odaklamak, uygulamanızın geri kalanını üzerine inşa etmek için sağlam bir altyapı oluşturmaya yardımcı olur.

İyi bir yapılandırma stratejiniz olduğunda, uygulamalarınız yapılandırılabilir olma eğilimindedir. Tanımlanmış bir istisna yönetimi stratejiniz olduğunda, uygulamanızın istisnaları incelikle işlemesi daha olasıdır.

İyi tasarlanmış bir görsel arayüze sahip olduğunuzda, uygulamalarınız daha profesyonel görünecektir. Sayfada mesajlaşmaya sahip olduğunuzda, uygulamalarınız etkili bir şekilde iletişim kurmaya daha yatkındır. Başka bir deyişle, iyi oluşturulmuş bir altyapı sizi daha iyi uygulamalar oluşturmaya yönlendirir. Ve uygulamalarınız için sağlam bir altyapı oluşturmak, bu çalışmanın konusu.

Bu çalışmadaki tüm bölümler, ASP.NET 2.0 kullanarak bir uygulamanın farklı bölümlerini oluşturmaya yönelik pratik örnekler içerir. Bunlar doğrudan müşteri etkileşimleriyle ilgili deneyimlerimden alınmıştır, bu nedenle gerçek dünya senaryolarında uygulanabilir olduklarını bilirsiniz. Ayrıca her bölümü, önerilen yaklaşımın ticari faydalarını ana hatlarıyla anlatarak tanıtıyorum, böylece yalnızca belirli bir tasarım ve uygulamanın arkasındaki “nasıl”ı değil, aynı zamanda “neden”i de bilirsiniz.

ASP.NET 2.0 kullanarak sağlam bir web tabanlı iş uygulamasının nasıl oluşturulacağını öğrenmek isteyen bir .NET geliştiricisiyseniz, bu kitap tam size göre. İçeride, yapılandırma yönetimi, istisna işleme, temalar, kontrol dış görünümleri, sunucu kontrolleri oluşturma, kullanıcı yönetimi, profiller, Web Bölümleri Çerçevesine karşı geliştirme, anahtar kelime ve fonetik arama, sıralama ve sayfalamayı kapsayan gerçek dünyadaki durumlardan alınmış pratik örnekler bulacaksınız.

Raporlar, web tabanlı sihirbazlar oluşturma, dosya yükleme, ikili bilgileri bir veritabanında saklama, güvenlik, küçük resim oluşturma ve içerik yönetimi. Bu kitap, ASP.NET ve VB .NET ile biraz deneyimi olan başlangıç ve orta düzey geliştiricilere yönelik olsa da, en deneyimli profesyoneller bile yeni ve ilginç bir şeyler bulmalıdır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın