İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Hedef Pazarınızı Belirleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Hedef Pazarınızı Belirleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

 Düzen Yöneticisi

Hedef Pazarınızı Belirleme

Günlük dosyalarınızdan veri topladıktan ve sitenizi gerçekte hangi demografik grupların ziyaret ettiğini belirlemek için Web trafiği analiz yazılımını kullandıktan sonra, bunların hedeflemek istediğiniz gruplar olup olmadığını belirlemelisiniz.

Değilse, hedef pazarınıza nasıl ulaşacağınızı belirlemelisiniz. Örneğin, çevrimiçi reklam kampanyanızı değiştirmeniz gerektiğini görebilirsiniz. Ya da belki de topladığınız yeni verileri göz önünde bulundurarak İnternet pazarlama stratejinizi yeniden değerlendirmelisiniz.

Siteniz İçin Hangi Çevrimiçi Promosyon Biçimlerinin İşe Yaradığını Öğrenin

Web sitenizi ilk başlattığınızda, tüm farklı çevrimiçi pazarlama biçimlerini deneyerek İnternet pazarlama stratejinizi agresif bir şekilde uygulayacaksınız. Ancak, sitenizi gerçekte kimlerin ziyaret ettiğini analiz ettiğinizde ve trafiğinizin çoğunun nereden geldiğini bulduğunuzda, pazarlama çabalarınızın çoğunu nereye odaklayacağınızı belirleyebilirsiniz.

Belirli bir Web sitesindeki bir bağlantının sitenize yüksek miktarda trafikle sonuçlandığını görebilirsiniz; bu nedenle, o sitede bir banner reklam satın almayı düşünebilirsiniz. Aynı şey, İnternet pazarlamasının diğer tüm biçimleri için de geçerlidir.

Kısa bir süre sonra analiz yazılımınız size satın aldığınız bir banner reklamdan düşük trafik aldığınızı söylerse, o siteden çekip yatırımınızı internetteki başka bir siteye tahsis etmelisiniz. Bu, çevrimiçi pazarlamaya yaptığınız yatırımlardan en fazlasını aldığınızdan emin olmanın iyi bir yoludur.

Siteniz İçin Web Trafik Analiz Yazılımını Nasıl Alırsınız?

Seçeneklerden biri, izleme yazılımının hizmet sağlayıcının sunucusunda bulunduğu eXTReMe İzleme gibi bir izleme hizmeti kullanmaktır. İzleyici kodunu, izleme yazılımına tüm girdileri sağlayan Web sitenize yerleştirirsiniz ve ardından tüm izleme raporlarına erişebilirsiniz.

Dilerseniz Web trafik analiz yazılımı satın alabilirsiniz, ancak çalışması için Web sitenizi barındırdığınız sunucuda kurulu olması gerekir. Kendi Web sitenizi barındırıyorsanız, kesinlikle kendi yazılımınızı satın almanız gerekir; ancak, Web sitenizi barındırması için bir ISP’ye ödeme yapıyorsanız, ana bilgisayarın zaten bir tür analiz yazılımı sağlayabilmesi gerekir.

Çoğu insan, trafiğini analiz ederek elde edilebilecek muazzam pazarlama fırsatlarından yararlanmaz; bu nedenle, ISP’lerine yazılım hakkında soru sormazlar. Sizin için mevcut olmalıdır, çünkü onların hizmetleri için para ödüyorsunuz. Değilse, onlardan istediğiniz Web trafiği analiz yazılımını satın almalarını isteyin, çünkü onlar sizi hayır demekten çok müşteri olarak görmeyi tercih ederler. Bazı durumlarda, bu hizmet için sizden ek bir ücret talep edebilirler.

Web Metrikleri

Son birkaç yılda İnternet, çoğu işletme için bir satış ve dağıtım kanalı olma yolunda uzun bir yol kat etti. Herhangi bir dağıtım kanalında olduğu gibi, ilgili maliyetler vardır. İşletme maliyetlerinin söz konusu olduğu durumlarda, mal sahipleri yatırımlarının geri dönüşünü görmek isterler. Yatırım getirisini belirlemek için işletmelerin bir dizi şeyi ölçmesi ve analiz etmesi gerekir.

Geçen yıl boyunca giderek daha fazla şirketin pazarlama bütçelerinin önemli ölçüde daha fazlasını İnternet pazarlamasına ayırdığını gördük. İşletmeler bu günlerde interneti çok ciddiye alıyorlar. İşletmeler, Web sitelerinin etkinliğini hem pazarlama hem de mağazacılık perspektifinden ölçmeye başlıyorlar.

Bu seride şunları ele alıyoruz:

• Çevrimiçi başarınızı ölçmek
• Ne ölçülmeli?
• Dönüşüm oranı
• Ziyaretçi başına satışlar
• Ziyaretçi başına maliyet
• Satış başına maliyet
• Satış başına net kar
• Yatırım getirisi
• Web ölçüm araçları.


Hedef pazar örnekleri
Hedef pazar Nedir
Farklılaştırılmış PAZARLAMA stratejisi
Farklılaştırılmamış PAZARLAMA örnekleri
Farklılaştırılmamış PAZARLAMA stratejisi
Hedef pazar Seçimi nasıl yapılır
Farklılaştırılmış pazarlama örnekleri
Hedef Kitle ve hedef pazar


Çevrimiçi Başarınızı Ölçme

Şirketlerin çevrimiçi pazarlama kampanyalarının etkinliğini gerçek zamanlı olarak izlemesi ve gerekirse hemen ayarlamalar yapması zorunlu hale geliyor. Ayrıca şirketlerin Web sitelerindeki öğelerin etkinliğini izlemeleri ve zaman içinde ayarlamalar yapmaları da zorunludur.

Pazarlama açısından bakıldığında, kuruluşlar reklam etkinliğini, tıklamaları, müşteri edinme maliyetlerini vb. ölçmek ve iyileştirmek isterler.

Web sitesi perspektifinden bakıldığında, kuruluşlar çevrimiçi satışları, çapraz satışları, yukarı satışları, müşteri elde tutma oranlarını, müşteri başına ortalama siparişi, ziyaretçi başına sayfa görüntüleme sayısını, müşteri sadakatini, haber bültenlerini, kayıt işlemlerini vb. iyileştirmek isterler. üzerinde. İçeriğin iyileştirilebilmesi için sitenin en popüler alanlarını belirlemek istiyorlar. Popüler “çıkış” sayfalarını belirlemek, böylece onları değiştirebilmek ve sitelerini daha “yapışkan” hale getirmek istiyorlar.

Çevrimiçi başarınızı artırmanın birkaç temel yolu vardır:

• Web sitenize daha fazla trafik oluşturun—bu kitabın konusu bu.
• Dönüşüm oranınızı iyileştirin veya Web sitesi ziyaretçilerinizin çoğunu ödeme yapan müşterilere dönüştürün.
• Satış dönüşüm oranınız şunlardan etkilenir:
– Hedef kitlenizi ne kadar iyi hedeflediğiniz
– Teklifiniz ne kadar iyi
– Kopyanızın ne kadar inandırıcı olduğu
– Kitlenizin sizi ne kadar iyi tanıdığı – sadakat ve güven faktörleri
– Satın almak için yapılan tıklamaları azaltmak—ödeme için ne kadar fazla tıklama olursa, o kadar çok alışveriş sepeti terk edilir
• Müşterilerinizin daha fazlasını satın almasını sağlayın. Bunu yapmanın yolları şunları içerir:
– Çapraz satış
– Yukarı satış
– Satış kopyanızı geliştirin
– Hediye paketi ve hızlı sevkiyat gibi katma değerli hizmetler sunun.

Takip etmezseniz ölçemezsiniz. Ölçmezseniz, gelişmezsiniz. Bu kadar basit.

Ne Ölçülmeli?

Web’in dijital doğası, ortamı doğal olarak ölçülebilir kılmaktadır. Neyi ölçeceğinizi, nasıl ölçeceğinizi ve zaman içinde nasıl iyileştireceğinizi bilmeniz gerekir. Çoğu zaman endüstri kriterleri önemsizdir. Sizin ilgilendiğiniz şey, kendi kuruluşunuzun sonuçlarını ve oranlarını ölçmek ve her ay iyileştirmektir.

Yaptığınız işte daha iyi olmaya ve performansınızı ve kârlılığınızı iyileştirmeye devam ettiğiniz sürece, orada yenemediğiniz bir kriterin olması gerçekten önemli mi? Sektör genelindeki veya İnternet genelindeki karşılaştırma ölçütlerini bozabilecek çok fazla değişken söz konusudur.

Ölçmek istediğiniz bazı temel metrikler şunları içerir:

• Dönüşüm oranı
• Ziyaretçi başına satışlar
• Ziyaretçi başına maliyet
• Satış başına net kar
• Yatırım getirisi.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın