İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web Kriterleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web Kriterleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

HTTP Post İstekleri

Web Kriterleri

Yukarıda verilen genel açıklamalar Web uygulamaları için de geçerli olsa da, Web uygulamalarının kullanılabilirlik özelliklerini vurgulamak için haklı görünmektedir. Kullanılabilirlik, Web uygulamaları için özel öneme sahip bir kalite özelliğidir ve bu nedenle, kullanılabilir Web uygulamalarının tasarımında ortama özgü tasarım kılavuzlarının dikkate alınması gerekir.

Geleneksel yazılım ürünlerine kıyasla Web uygulamaları için kullanılabilirliğin daha büyük önemi, Web uygulamalarının potansiyel olarak küresel dağıtımına ve özel İnternet felsefesine bağlanabilir.

Bu farklılıklardan birkaçını canlı bir şekilde özetleyin:

• “Yazılım artık kutulu satılmıyor”. Web’de parlak ve aldatıcı ambalaj diye bir şey yoktur. WYSIWYG terimi yeni bir önem kazanıyor: Bir Web sitesi, ne aldığınızı anında gösteriyor ve Web’e özgü kültür ve kullanıcı davranışı, satıcılar üzerinde daha fazla baskı oluşturuyor.

• “Sörfçü yetiştiremezsiniz”. Verimli, etkili ve tatmin edici kullanımlarını sağlamak için, özellikle karmaşık yazılım ürünleri için eğitim programları yürütmek gelenekseldir. Ne yazık ki pek çok eğitim programı, aksi yönde hareket etmek yerine kullanıcıları ürün kısıtlamalarına uyarlamaya çalışarak ürün kusurlarını telafi etmek için kullanılmaktadır. Neyse ki, bu genellikle Web’de imkansızdır, bu nedenle Web uygulamalarının kendi kendini açıklayıcı hale getirilmesine özel önem verilmelidir.

•“Gerçek ürünler Web sitelerinde satılır(değil)”. Pek çok Web uygulaması ürün satmak amacıyla tasarlanmış olsa da, çok sayıda çalışma, Web’de satın alma işlemini fiilen etkileyen çevrimiçi müşterilerin yüzdesinin nispeten düşük olduğunu ortaya koymuştur.

Orijinal satın alma niyetlerine rağmen, birçok kullanıcı bir çevrimiçi mağazaya girmekle kasiyerlerde ödeme yapmak arasında gidip gelirken neredeyse bir acil durum çıkışı buluyor. Gerçek dünyadaki hangi mağaza sahibi bu durumdan memnun olur?

Özellikle milenyumun başında e-ticarette yaşanan nokta-com krizi, potansiyel müşterilerin ihtiyaçlarını göz ardı etmenin cezasız kalmayacağını açıkça göstermiştir. Ünlü bir örnek, çevrimiçi spor giyim mağazasıydı (Boo.com); düşüşüne esas olarak çok sayıda kullanılabilirlik ilkesinin ihlali neden oldu.

•“İnternette kimse senin okuduğunu bilmiyor”. 1993’te The New Yorker’da yayınlanan karikatüründe Web kullanıcılarının anonimliğini mizahi bir şekilde örnekledi. Çizgi film, bir köpeğin başka bir köpeğe tanınmadan Web’de gezinebileceğinizi açıklamasını gösteriyor. Web üzerindeki iletişim tek taraflıdır, yani bir Web uygulaması gerçek bir satış elemanı gibi tepki veremez ve müşteriye hızla uyum sağlayamaz.

Özellikle son nokta, temel bir Web kullanılabilirliği sorunudur: kullanıcı sınıflandırması. Bir uygulamanın bekleyebileceği kullanıcılar hakkında varsayımlarda bulunmak son derece zordur.

Geleneksel uygulamaların geliştirilmesi sırasında kullanıcılar, cihazlar vb. hakkında en azından kaba varsayımlar yapılabilirken, Web, geliştirici için keşfedilmemiş bir alandır. Kullanıcıları ilgilendiren farklı faktörlerin yanı sıra, bir Web uygulamasının kullanımının teknik tarafı son derece heterojendir.

Örneğin, genişbant bağlantıların sayısı sürekli artsa da, hâlâ sadece konvansiyonel modemlerle çalışan çok sayıda kullanıcı var. Ağ bağlantısının yanı sıra, mevcut grafik kartı veya işletim sistemi de önemli bir rol oynar.

Bu nedenlerden dolayı, neredeyse on yıl önce kullanılabilirlik araştırmalarında oluşturulan temel yönergeler, örneğin en azından başlangıç sayfasının yükleme hacmini mümkün olduğunca düşük tutmak, küçük bir renk derinliği varsaymak veya belirli bir yazılıma yönelik kısıtlamalardan kaçınmak gibi hala geçerlidir. platformlar.

Paradoksal olarak, mobil İnternet, GPRS, UMTS vb. alanındaki son gelişmeler, eski minimum gereksinimleri yeniden canlandırıyor çünkü küçük ekranlar ve minik klavyeler bir canlanma yaşıyor. Mobil cihazlara hitap etmek için, web siteleri ve hizmetler çok daha kısa makaleler, önemli ölçüde basitleştirilmiş gezinme ve yalnızca bir mobil ortamda ihtiyaç duyulanı koruyan son derece seçici özellikler sunmalıdır.


web nedir, ne işe yarar
Web açılımı
Web İngilizce ne demek
Web sayfası Nedir
Web 1.0 nedir
Web nedir Makale
Web sayfası Nedir kısaca
Vep sayfası Nedir


Bununla birlikte, kullanım ortamıyla ilgili sorunlarla bağlantılı olarak, tamamen varsayımlara güvenmek zorunda değiliz. Örneğin, konu yeni bir Web uygulaması oluşturmak değil, daha önce tanıtılan bir uygulamanın yeni bir sürümüyse, geliştirme sürecinde, örneğin günlük dosyalarını analiz ederek, geçmiş kullanım kalıpları hakkındaki bilgileri kullanabiliriz.

Daha önce de belirtildiği gibi, İnternet kullanıcılarının eğitiminin önemi azalmış olsa da, öğrenme mekanizmalarından yararlanmak hala mümkündür.

Kullanıcıların iyi bilinen Web uygulamalarından öğrendikleri etkileşim kalıpları yeni bir bağlamda kullanılabilir. Bir kullanıcı, diğer Web sitelerinden tanıdığı bir Web sitesindeki öğeleri veya mekanizmaları tanırsa, bu kullanıcı yolunu kolayca bulacaktır. Bu, Web geliştiricilerinin yararlanabileceği bir gerçektir.

Diğer mühendislik disiplinlerinde genel olarak bilinmesine rağmen ne yazık ki Web mühendisliğinde yeterli görülmemektedir. Kullanabilmek için farklı marka bir araba alsak tekrar direksiyon dersi almak zorunda kalmayı kabul eder miydik? Zorlukla.

Ancak birçok Web sitesi tam da bunu talep ediyor. Web uygulamalarını sanal arabalar gibi düşünürseniz, bazen gaz pedalını göz hizasında, vites kolunu arka koltukta ve freni bagajda bulursunuz. Kimsenin böyle bir arabayı (Web uygulaması) istememesine veya kullanamamasına şaşmamalı.

Araba metaforu, kullanılabilirlik farkındalığının yaratıcılığa zararlı olduğu şeklindeki tasarımcılar arasındaki popüler argümanı çürütmeye de yardımcı olur. Bir Ferrari Testarossa, bir Rolls Royce ve bir VW Beetle’ın tasarımlarının yalnızca onları aynı şekilde kullanabildiğiniz için çok farklı olmadığını ciddi olarak tartışan var mı?

Öğrenme deneyimine ek olarak, insanın bilgi işlemesi, genel olarak yazılım ürünlerinin ve özel olarak Web uygulamalarının kullanılabilirliği için önemli olan bir dizi başka özelliğe sahiptir.

Sırasıyla, kullanıcı özelliklerinin dikkate alınması veya ihmal edilmesi, bir Web uygulamasının başarılı veya başarısız olmasına neden olabilir. Eğitim eksikliği ve çok sayıda rakip alternatif (arama motorları aracılığıyla kolayca ulaşılabilen) nedeniyle, Web uygulamalarının kullanıcıları için özellikle sezgisel ve net bir şekilde tasarlanmış olması gerekir.

Her bir kullanıcıyı en uygun şekilde desteklemeye çalışmak gerçekçi olmayan bir girişim olsa da, pratikte mevcut en son teknolojiden daha iyi olan kabul edilebilir çözümler sunmaya izin veren bazı temel kriterler vardır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın