İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Web Kontrol Projesini Ayarlama – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Web Kontrol Projesini Ayarlama – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Yerel Hizmetler 

 Dış Görünümler için Depolama Konumları

Bu bölümün örneğinde, UserControl dış görünümlerini web uygulamasının Dış Görünümler dizini altında saklayacağız. Skins klasörü sıradan bir klasördür; ASP.NET 2.0’da özel bir anlamı yoktur. Örnek uygulamada, Skins klasöründe ayrıca üç alt klasör göreceksiniz: Default, GreenTheme ve RedTheme. Bu klasör adları, örnek uygulamadaki App_Themes dizinindeki tema klasörlerine karşılık gelir.

Bu yapı, isterseniz UserControl dış görünümlerinizin temaya özel sürümünü oluşturmanıza olanak tanır. İşte UserControl dış görünümleri için yükleme mekanizmasının nasıl çalıştığına dair kısa bir özet. Kontrole, yüklenecek UserControl kaplamasının dosya adını söylersiniz, ancak bu dosya adının herhangi bir yol bilgisi yoktur.

Kontrol, sayfanın geçerli bir teması olup olmadığını kontrol ederek yolu belirler. Eğer öyleyse, Skins/<Theme> dizinindeki UserControl kaplamasını kontrol eder. Kontrol, o konumda UserControl dosyasını bulursa, o dosyayı yükler. Dosyayı bulamazsa, kontrol Skins/Default klasörüne bakar.

Bu nedenle, UserControl dış görünümünün temaya özel bir sürümünü yapmak istiyorsanız, bunu oluşturabilir ve Skins/<Theme> dizinine yapıştırabilirsiniz; yapmazsanız, yükleme mekanizması Dış Görünümler/Varsayılan klasörüne geri döner. Sayfanın bir teması yoksa yükleyici ayrıca varsayılan klasörü kullanır.

Web Kontrol Projesini Ayarlama

Özel sunucu kontrollerinin bir web projesi tarafından başvurulabilecek bir derlemede tanımlanması gerekir, bu nedenle bu örnek için iki proje oluşturmanız gerekir. Öncelikle Dosya ➤ Yeni ➤ Web Sitesi’ni seçerek yeni bir web sitesi oluşturun. Yeni Web Sitesi iletişim kutusu görünür. Proje türü olarak Visual Basic’i ve şablon olarak ASP.NET Web Sitesini seçtiğinizden emin olun. Web sitesi dosyalarınızı saklamak istediğiniz konumu girin ve ardından Tamam düğmesine tıklayın.

Web sitesini ekledikten sonra Dosya ➤ Ekle ➤ Yeni Proje’yi seçin. Yeni Proje iletişim kutusu belirir. Proje türü olarak Visual Basic’in seçildiğinden emin olun ve şablonlar listesinden Web Kontrol Kitaplığı’nı seçin. Yeni projeye Mesajlaşma adını verin ve dosyalarınızın depolanmasını istediğiniz konumu belirtin. Tamam düğmesini tıklayın. Mesajlaşma projesi, tenli sayfa mesajlaşma kontrolünü oluşturan tüm sınıfları yerleştireceğiniz yerdir.

Kaplamalı Web Denetim Sınıfı

Tüm kaplamalı sunucu denetimleri, kaplama dosyalarını yüklemek ve birleştirmek için temel bir işlevsellik kümesini paylaşır, bu nedenle bu davranışı kapsüllemek için bir soyut (MustInherit) sınıfı oluşturacaksınız. Bu, gelecekte başka tenli sunucu kontrolleri oluşturduğunuzda, soyut sınıfı temel sınıf olarak kullanmanıza izin verecektir.

Daha sonra SkinnedWebControl özet sınıfının kod listesinin tamamı gösterilir ve ardından kodun her bir bölümünün ne yaptığı hakkında bir tartışma gösterilir.

Sınıf Tanımı

SkinnedWebControl sınıfı, kaplamalı bir web kontrolünü temsil eder, ancak yine de bir web kontrolüdür. WebControl sınıfından temel web denetimi işlevselliğini devralır ve INamingContainer işaretleyici arabirimini uygular.

Bu arayüz, uygulanması için herhangi bir yöntem gerektirmez; sadece sınıfı bir adlandırma kabı olarak işaretler. Bu, sayfadaki diğer denetimlerle adlandırma çakışmalarını önlemeye yardımcı olmak için SkinnedWebControl’deki alt denetimlere bir adlandırma kapsamı verilmesi gerektiğini sayfaya bildirir.


Web sitesi projesi için ihtiyacımız olan adımlar nelerdir
Web sitesi geliştirme aşamaları
Web Projesi Yönetimi Ders Notları
Google Tag Manager
Veri toplamaya başlamak için web sitenizin Ölçüm Kimliği kullanılarak etiketlendiğinden emin olun
Web projesi nasıl yapılır
Universal Analytics
Google Analytics


Dış Görünümü Başlat (MustOverride) Yöntemi

Kaplamalı web denetimleri, değişkenlerini ve olay işlemeyi bir kaplama dosyasındaki denetimlere ve olaylara bağlama yeteneğine ihtiyaç duyar. Bu, Skin parametresi aracılığıyla bir kaplamaya referans geçirilen InitializeSkin soyut yöntemiyle gerçekleştirilir. Her bir ayrı zarlı ağ kontrolünün dış zara farklı bir şekilde bağlanması gerektiğinden, bu yöntem uygulanmadan bırakılır. Uygun uygulaması, SkinnedWebControl sınıfından miras alan sınıfa bırakılır.

Dış Görünüm Dosya Adı Özelliği

Kaplamalı web denetimlerinde yerleşik bir kullanıcı arabirimi yoktur; arayüz her zaman bir dış görünüm dosyası aracılığıyla sağlanır. Bu nedenle, kaplamalı web kontrollerinin o dosyayı nasıl bulacağını bilmesi gerekir. SkinFileName özelliği, denetimi bir UI ile sağlamak için kullanılması gereken dış görünüm dosyasının adının saklanacağı bir konum sağlar.

LoadSkin İşlevi

Bu işlev, denetim için uygun UserControl dış görünümünü yüklemek üzere SkinFileName özelliğini ve mevcut tüm tema bilgilerini kullanmaktan sorumludur. Yüklenen kontrolü tutmak için Skin adında bir geçici değişken oluşturarak başlar. Ardından, Sayfa nesnesinin Tema özelliğini kontrol ederek geçerli sayfa temasını belirler. Sayfanın bir teması yoksa kod, tema olarak Varsayılan’ı kullanır.

LoadSkin yöntemi, tema bilgilerini kullanarak Skins/<ThemeName>/<UserControlSkin>.ascx kullanarak UserControl dış görünümüne giden tam yolu oluşturur ve bunu SkinPath değişkeninde depolar. Ardından, yöntem boş olmayan bir SkinFileName değerinin sağlandığından emin olmak için kontrol eder.

Değilse, denetimin sahip olması gerektiğinden kod bir istisna oluşturur. Bundan sonra yöntem, System.IO ad alanındaki File.Exists yöntemini kullanarak UserControl dış görünüm dosyasının tema dizininde olup olmadığını kontrol eder.

Current.Server.MapPath, Web ile ilgili yolu Exists işlevinde kullanım için tam yola dönüştürür. Dosya bulunamazsa kod, Skins/<Theme> klasörü yerine Skins/Default klasörünü kullanarak yolu yeniden oluşturur. Ardından, UserControl dosyasının varsayılan konumda olduğundan emin olmak için kontrol eder. Değilse, dış görünüm dosyası gerekli olduğundan yöntem bir istisna atar. Aksi halde yöntem devam eder.

SkinPath’in var olduğu bilindikten sonra, yöntem onu ​​Page.LoadControl işlevine iletir. Page.LoadControl işlevi, bir .ascx dosyasına giden sanal bir yolu kabul eder ve yol ve .ascx dosyası geçerliyse, örneklenen UserControl’e bir başvuru döndürür. Bu kontrol referansı daha sonra fonksiyonun değeri olarak döndürülür.

Alt Denetimler Oluşturma Yöntemini Geçersiz Kılma

Bu yöntemin yalnızca üç satır kodu vardır, ancak hepsi bir dış görünümün yüklenmesi ve başlatılmasında çok önemli bir rol oynar. İlk satır, kaplamayı LoadSkin yöntemini kullanarak yükler. Sonraki satır, InitializeSkin soyut yöntemini çağırır ve önceki satıra yüklenen kaplamaya geçer.

Unutmayın, InitializeSkin yöntemi, özel sunucu denetiminin iş mantığını dış görünüm dosyasının kullanıcı arayüzüyle eşleştirir. Son olarak, somutlaştırılmış dış görünüm denetimi, özel sunucu denetiminin denetim koleksiyonuna eklenir, böylece tarayıcıya işlenir. Özel web denetimine kullanıcı arayüzünü veren şey budur.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın