İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Görünümlü Kontrol Nedir? – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Görünümlü Kontrol Nedir? – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Android Güvenlik Kavramları

Sunucu Kontrolü UserControl’ü Nasıl Yönetir?

Daha önce bahsedildiği gibi, bir dış görünüm kontrolü iki ayrıştırılmış bileşenden oluşur: kontrol için iş mantığını içeren bir sunucu kontrolü ve farklı görsel arayüzleri içeren bir dizi UserControls. Soru şu ki, eğer ayrıştırılırlarsa birlikte nasıl çalışabilirler?

Cevap, onları tekrar bir araya getirmekte (veya bağlamakta) yatmaktadır. Devam etmeden önce, ASP.NET 2.0’ın tenli denetimler için yerleşik destek içermediğini anlayın. Tartışılacak olan tüm yükleme ve bağlama işlevlerinin uygulanmasından siz sorumlusunuz. Bununla birlikte, işlevselliklerin çoğunu yeniden kullanılabilir bir temel sınıfta uygulayacaksınız, bu da kaplamalı denetimler oluşturmayı çok daha basit bir görev haline getirecektir.

Kaplamalı bir denetim oluşturduğunuzda, sunucu denetimi, UserControl kaplamasının belirli kimlik değerlerine sahip belirli bir ASP.NET sunucu denetimi kümesi içermesini bekler. Sunucu denetimi, UserControl kaplamasını yüklediğinde, UserControl kaplamasına ulaşmak için FindControl yöntemini kullanır ve beklenen verilere göre ihtiyaç duyduğu denetimlere referanslar alır.

Bu referanslar alındıktan sonra, sunucu kontrolündeki iş mantığı, kontrolleri manipüle edebilir ve hatta bir geri göndermede olaylarını işleyebilir. Beklenen kimlik değerlerini UserControl dış görünümü ile sunucu denetimi arasında var olan bir sözde sözleşme olarak düşünebilirsiniz.

Sunucu denetimi, iş mantığını çalıştırmak için gerekli denetimleri bulabildiği sürece, UserControl dış görünümünde ne olduğuyla ilgilenmez. Sunucu denetimi bu denetimleri bulamazsa bir istisna atar. Beklenen kimlik değerleri ve birleştirme kavramlarını gösterir.

Görünümlü Kontroller Nasıl Uygulanır?

Tartışma uğruna, web sitenizin farklı alanlarında kullanılabilecek bir giriş kontrolü oluşturmak istediğinizi varsayalım. İki farklı görsel stili vardır. Bir stil, bir oturum açma sayfası gibi bir sayfanın merkezi odak noktasıdır. Diğer stil, hızlı giriş erişimi için sol veya sağ menü çubuğunda görüntülenmesi amaçlanan daha kompakt bir tasarımdır. Bu stillerin veya UserControl dış görünümlerinin nasıl göründüğüne dair bir örnek gösterilmektedir.

İki UserControl dış görünümü farklı düzen ve sözcüklere sahip olsa da, her ikisi de aynı sunucu denetimlerini içerir: Kullanıcı adı metin kutusu, Parola metin kutusu, Oturum Açma düğmesi ve oturum açma hata mesajını görüntülemek için bir etiket. Aynı işlevselliği de ortaya çıkarırlar. Kullanıcılar kimlik bilgilerini girer ve ardından Giriş düğmesine tıklayın.

Kimlik bilgileri doğrulanırsa, oturum açma başarılı olur. Aksi takdirde, hata etiketi, kullanıcıyı oturum açma hatası konusunda bilgilendiren bir mesaj görüntüler. Tek fark, kullanıcı arayüzünün (UI) sunulma şeklidir. Bu, tenli bir kontrolün kesinlikle çalışacağı bir senaryodur. Bu kontrolün tenli bir sunucu kontrolü olarak uygulanması aşağıdaki adımları gerektirir:

1. Bir veri deposuna karşı kullanıcı adını ve parolayı doğrulamak için iş mantığını oluşturun.
2. Kullanıcı adı metin kutusuna, Parola metin kutusuna ve hata mesajı etiketine başvuracak değişkenleri tanımlayın.
3. Bir UserControl dış görünüm dosyasında arama yapmak için kodu geliştirin ve Kullanıcı Adı ve Parola metin kutularına ve Hata Mesajı etiketine referanslar ayarlayın. Kodun ayrıca, bir kullanıcı Oturum Aç düğmesini tıkladığında oturum açma iş mantığını yürütmek için dış görünümün Oturum Açma düğmesine bir işleyici eklemesi gerekir.
4. İki farklı oturum açma stili için UserControl dış görünümleri oluşturun.

Kullanıcı adı ve Parola metin kutularına yapılan referanslar, kullanıcının kontrole girdiği kullanıcı adı ve parolayı almak için iş mantığı tarafından kullanılır. Bu kimlik bilgileri daha sonra kullanıcı listesine göre doğrulanır. Kimlik doğrulama başarısız olursa, kullanıcıya sorunla ilgili bir mesaj göndermek için etiket referansı kullanılmalıdır.

Oturum açma görünümlerine gelince, her ikisi de kullanıcı adı için bir metin kutusu denetimi, parola için bir metin kutusu denetimi, hata mesajlarını görüntülemek için bir etiket ve oturum açma bilgilerini göndermek için bir düğme içermelidir. Dış görünüm daha önce bahsedilen dört öğeyi içerdiği sürece UserControl dış görünümüne ek işaretleme ekleyebilirsiniz.

Her dış görünüm, bu kontroller için beklenen kimlik değerlerine de uymalıdır. Örneğin, kaplamalı denetim Kullanıcı adı metin kutusunun txtKullanıcıAdı olarak adlandırılmasını bekleyebilir, bu nedenle UserControl kaplamalarının Kullanıcı Adı metin kutusunu buna göre tanımlaması beklenir.


Süperonline Ebeveyn Kontrolü nasıl yapılır
Ebeveyn Kontrolü nasıl yapılır
Web Uygulama Etkinliği açma
Google Etkinliğim
Google etkinlik geçmişi
Tp-Link ebeveyn kontrolü nasıl yapılır
Süperonline ebeveyn kontrolü nasıl kapatılır
Gmail geçmiş görme


Kaplamalı Sayfa-Mesaj Sunucusu Denetiminin Mimarisi

Kaplamalı sayfa mesajı kontrolünün tüm parçalarını yapmaya başlamadan önce, süreçte tam olarak nerede olduğunuzu bilmeniz için bileşeni oluşturan tüm parçalara hızlı bir üst düzey genel bakış almanızı istiyorum. Bu örnekte uygulandığı gibi, kaplamalı sayfa mesajı sunucusu denetimi beş sınıf ve üç kaplama içerir. Bu öğelerin genel resme nasıl uyduğunu görmenize yardımcı olmalıdır, ardından her bir öğenin amacını ve amacını daha fazla açıklar.

Her dış görünüm dosyasında üç panel kontrolü ve üç tekrarlayıcı kontrolü olmalıdır. Her mesaj türü için bir panel ve bir tekrarlayıcı mevcuttur: sistem mesajları, sayfa mesajları ve hata mesajları. Her tekrarlayıcı, ilişkili panelinin içine yerleştirilmiştir. Şekil 4-7, bir sayfa mesajı UserControl dış görünümü için kontrol düzenini ve beklenen kimlik değerlerini gösteren bir diyagramı gösterir ve dış görünüm dosyasındaki her kontrolü daha ayrıntılı olarak açıklar.

Temel olarak, sayfa mesajı denetimi, mesajları içeren üç ayrı liste tutar. Kontrol oluşturduğunda, belirli bir listenin içinde herhangi bir mesaj olup olmadığını belirler ve varsa, listeyle ilişkili paneli görünür yapar ve veriler ilgili mesaj tekrarlayıcıyı listeye bağlar.

Listeleri görüntülemek için bir tekrarlayıcı kullandım, çünkü tekrarlayıcı çıktı alabileceği şeyler açısından son derece esnektir, oysa DataGrid listeyi bir tablonun içinde olmaya zorlar. Daha sonra bu kontrol için JavaScript uyarı dış görünümünü uyguladığınızda göreceğiniz gibi, tekrarlayıcıların esnekliği bazı ilginç şeyler yapmanızı sağlar.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın